Veikals ,,Boheme'' - Apkalpošana

Apmeklējot Jūsu veikalu Madonā, man radās konflikts ar pārdevēju.
Es redzēju, ka uz durvīm ir uzlīme, ka dzīvniekus (suņus) nevar ievest veikalā.Man padusē bija maziņš jorkširas terjera kucēns.Man tika aizrādīts, ka suņus veikalā ievest nedrīkst.Es laipni aizrādīju, ka nelaidīšu pavadiņā, bet nesīšu padusē.Pārdevēja teica, ka vienalga- suns apspalvos apģērbus.Dabūju iet no veikala ārā, atstāt sunīti sveša cilvēka uzraudzībā.Pat pārtikas veikalos tiek laiti sunīši pavadā, ko es netaisījos darīt.Jorku spalva tiek pielīdzināta cilvēka matiem.Varbūt kādam, kam krīt mati arī nevar apmeklēt Jūsu veikalus?
Man radās jautājums- es atbraucot 40km no Lubānas, nevaru iet ar sunīti veikalā, kur lai viņu lieku? Samaksājot par dzīvnieciņa iegādi 400Ls, man negribētos viņu vienkārši piesiet pie Jūsu veikala durvīm, jo nav jau pat, kur piesiet.Varbūt Jums derētu iejusties pircēja lomāun ietekt, kā jārīkojas.
Ar tādu attieksmi Jūs zaudējat pircējus.Es jau arī negāju tāpat, bet man bija noskatīta padārga dāvana, ko es nopirku citā veikalā.Gaidu no Jums atbildi un ieteikumu kā apmeklēt Jūsu veikalu Madonā, jo dzīvoju viena un arī citreiz mans mīlulis būs līdzi.Vai arī aizliegumu neiet veikalā.
Ar cieņu.

J

O Oksana 23.03.2009

И вообще всем противникам животных советую при входе в магазин одевать стерильный халат, БАХИЛЫ и маски, а то заходя с улицы, где пробегали собаки и кошки, вы сами заносите больше микробов

O Oksana 23.03.2009

Душа собачника...
Она непостижима для обывательских мозгов.
Никто из них понять не хочет
Как можно их любить, каких-то псов...

Им не понять, как можно рано утром,
Не по будильнику, а из любви к собаке встать,
И, даже не всегда успев почистить зубы,
В забрезживший рассвет уйти гулять...

Собачник- это ведь не просто слово...
Собачник- это состояние души!
Собачник понимает каждый вздох и шорох,
Взгляд, взмах хвоста, движенье головы...

Собачник, если заболеет, знает,
Что не нужны ему врачи...
Есть лекарь дома- он залижет,
Собой согреет раны,
Что ноют по ночам в груди...

O Olga 24.03.2009

Man gan nav suns, bet kakjis, tachu es savu dziivnieku paaraak miilu, lai nesaatu vinju visur padusee (jeb pavadinjaa, jeb grozaa - nav svariigi) sev liidzi =) Dziivnieks, manupraat, labaak izbaudiis mieriigaakas pastaigas un laiku, kas tiek veltiits vinjam maajaas, nevis iepirkshanaas tuures... =) Bet ne jau par to ir runa... Un ja uz veikala ieejas durviim ir aizlieguma ziime, tad kaapeec gan kaadam buutu jaadod atlaides? Tad jau gandriiz jebkuram aizliegumam katrs pats sev varees izgudrot attaisnojumu, kapeec tieshi uz vinju tas neattiecas...=)

S sha 25.03.2009

Hei blondīnītes, lūdzu nosauciet likumus un konkrētus pantus, kuros atļauts suņus nest pārtikas veikalos!

K Katja 25.03.2009

-Sha- а тебе может стоит перекраситься в блондинку, чтоб знать законы которые принимают в твоем государстве . Что то брюнетки тупеют, или кроме знания латышского тебя ни что с Латвией не связывает.?

H Harmonija 25.03.2009

Tā Latvija ir un paliek muļķu zeme, kur suns cilvēku acīs ir ķēdes lops un viena spalva uz desas iepakojuma spēj nogalināt cilvēku.Tikai mums te ir tik stulbi cilvēki, indīgi suņi ūn tikai.Citās valstīs suņi jau sen ir pilntiesīgi iedzīvotāji un dara to pašu, ko viņu saimnieki.
Un, Olga, vai tavuprāt suns jūtās briesmīgi laimīgs visu savu mūžu griežoties uz rinķi pa pāris kvadrātmetriem, jo saimnieks uzskata, ka viņš daudz laimīgāks ir paliekot mājās un neredzot, kas notiek aiz žoga vai ļaunāk-tālāk par ķēdi.
Suņa domāšana neko daudz no mūsējās neatšķirās, viņiem tāpat kā mums negribās visu dienu sēdēt mājās, gribās izzināt pasauli un uzzināt ko jaunu.Es savu suni ņemu līdzi visur, kur tas ir iespējams un nepārstāšu to darīt, jo manam sunim tas patīk un neko sliktu uzpūtīgajai latvju tautai viņš nedara.
Bet Latvija vēl nemaz nav gatava sunim kā pilsonim.Bail iedomāties, kas notiktu, ja viss vecās omes ar saviem pārbarotajiem un neaudzinātajiem krančiem ietu uz lielveikalu.Suņi noteikti sakautos, jo neviens tiem nav mācījis, kā jāuzvedas sabiedrībā.Bet ticiet man, pēc pāris gadiem suns veikalā nebūs retums.Un ja latvieši prātā nepieņemsies, tad es ar lielāko prieku došos tur, kur cilvēki ar galvu domā nevis tikai pakaļu citiem laiza.

S sha 26.03.2009

Katja, tā arī likumu nenosauci. Bet man nav jāpārzin visi likumi, taču būtu interesanti palasīties, kā tiek regulētas normas, kad iepērkas ar suni padusē, piem. RIMI maizes nodaļā, kur sanāk tieša saskare ar maizes produktiem???
Vai tiešām ir atļauta tieša saskare ar pārtikas produktiem, kurus citi pēc tam lietos uzturā?

S sha 26.03.2009

for Katja:
"Otrkārt, dzīvniekus pārtikas aprites telpās normatīvie akti nepieļauj. To nosaka ES regula par pārtikas produktu higiēnu. Tā pieņemta 2004.gadā, bet stājusies spēkā ar 2006.gada janvāri. Ar tās saturu var iepazīties ES interneta mājas lapā. Pirmkārt, uzņēmējs ir atbildīgs par to, ka viņa ražotā vai izplatītā pārtika ir droša un nekaitīga." (c)

H Harmonija 26.03.2009

Paga, paga?Ja jau suņa spalva uz maizes iepakojuma ir kaitīga, kāpēc suņu īpašnieki ir ievērojami veselīgāki un pozitīvāki par tiem, kuri uzskata suņus par indi?
Jā, dzīvniekam nav jābūt klāt pārtikas ražošanas laikā, jo neviens uz to nepārtraukti neskatīsies, jo ir jāstrādā, viņš varētu kaut ko apēst, vai izdarīt citu acīmredzamu bojājumu.Bet veikalā pieskatīts suns nevienu neapdraud ar to, ka viņam ir vairāk matu kā cilvēkam.
Man pretīgi ir ņemt to augli, kuru kaut kāda veca kraņa ar savām pretīgajām rokām ir apgrābstījusi, bet nepievērstu uzmanību, ja suns to augli nolaizītu.Suns viscaur ir dabīgs un sevi kopj.
Un visā ES suņi iet ar saimniekiem kopā uz veikaliem, atpūsties un pat brauc sabiedriksajā transportā bez maksas!
Latvija vienīgā ir pilnīgi atpalikusi no laika un no katras dzīvās būtnes grib gūt kādu labumu, ja 'materiālu labumu negūst, tad šī dzīvā būtne nav pelnījusi atrasties sabiedrībā.
Vispār, pasakiet man lūdzu, kas jums tik ļoti nepatīk faktā, ka kāds iegājis veikalā ar suni padusē?Nosauciet reālus faktus, kad kāds ir nomiris no suņa spalvas!
Man suns ir muti ar mēli izlaizījis, vakarā un no rīta mazgā man acis, joprojām dzīvoju, jo suņa ķermenis nav indīgāks vai kaitīgāks par mūsējo.

I Ikars 26.03.2009

Mīļo trusi, par kurām valstīm ir runa?
Vācijā gadu nodzīvoju, bet vienīgā vieta, kur suni tirdzniecības telpās redzēju, bija vienā bārā, kur visi tā apkodušies bija, ka vienalga jau, kas apkārt notiek.

H Harmonija 27.03.2009

Par visām ES valstīm-Lielbritāniju, Luksemburgu, Franciju, to pašu Vāciju un daudzām citām.Un Luksemburga, starpcitu, attīstības ziņā ieņem 2 vietu visā Eiropā, Latvija ir tikai 48, mums vajadzētu mācīties no attītītākām valstīm nevis no pagrimušajām, kur daži labi idoti dzīvniekus pat ēd.
Francijas restorānos suņiem pienes klāt bļodu ar ūdeni un ir iespēja sunim pasūtīt vārītu vai ceptu karbonādi bez garšvielām.
Lielbritānijā suņi pa ielām staigā bez pavadām un bez uzpurņiem, agresīvu suņu tur nav, jo agresīvos uz ielas neviens neved.Latvijā indīgs un mežonīgi bistams ir mazs sunītis cilvēkam padusē, bet attītītās valstīs pa visiem veikaliem staigā labradori, vācu aitu suņi un pat bulterjeri, ja kāds grib viņš suni pasauc un samīļo.Latvijā svešu suni pasauc, lai viņam nodarītu pāri.
Jums šķiet, ka mums vajadzētu pieturēties pie savām "tradīcijām" vai tomēr mācīties no tiem, kas par mums ir gudrāki visās jomās?

A Anna 27.03.2009

Man ari ir klepju sunitis, nedrikst jau iet visur, tads likums ir un viss... ko padarit :)
boheme tiesam ir stulbs veikals, es zinu, nav jau pirma sudziba, mani vienreiz par zagli tur uztaisija, lika sominu atvert! biju gajusi pirkt spidumu uz turieni pa taisno no skolas, bet nebija krasa, ko man vajadzeja, tad lika sominu atvert! Tas bija Vecrigas boheme jau diezgan pasen, pretigi...

K Kripata 27.03.2009

Vienreiz nācās novērot brīnumainu skatu. Biju kopā ar savu 3 gadīgo dēlu spēļu laukuma pie mājām- bērnu smiekli, kņada, spēlēšanās utt. Pēkšņi aiz horizonta parādījās jauns pāris, klēpī suns. Nosēdās uz soliņa un sāka mazo vaukšķi no karotītes barot un apbužināt. Nosmaidīju :) No malas jau izskatījās lieliski bērnu spēļu laukums + suns bērna lomā.
Visi bērni protams izrādīja intersei par jauno ciemiņu, man jau arī nekas nebija pretī. Tikai vēlāk nodomāju, tas tāds modes jautājums mūsdienas- ne ko iebilst, ne piekrist.
Attiecībā uz mazo suņuku saimnieku protestiem un sašutumu, ka sabiedrība nesaprot viņu lielo mīlu. Dargie draugi patiesībā tādu mazsuņu mīlētāju dēļ kā Jūs, mazie lopiņi cieš un vēl kā. Uzjautājiet ekspertiem, kā šādas suņu sugas rodas(sākotnēji es domāju), katrā ziņā ne dabīgā ceļā, mainot genētiskos kodus utt. cik šīs nabaga radības ilgi dzīvo, un kāpēc ir tik jūtīgas pret apkārtējo vidi (vāja imūnsistēma dēļ cilvēka iejaukšanās normāla veselīga suņa organismā).
Bet nu, protams, ja reiz ir pieprasījums, būs arī piedāvājums, un kāpēc uz šāda pieprasījuma rēķina nenopelnīt vismaz 400 LVL no katra modes pielūdzēja :)

I Ikars 27.03.2009

Trusi, šeit neliels info no Austrijas veikala noteikumiem. Palasi netā vāciešu jautājumus par to kā pareizi iemācīt sunim pie veikala piesietam sēdēt utt.
Šķiet, ka neko vairāk par ģerevņu neesi redzējis, bet toties ļoti labi zini, kas notiek Francijā un citās zemēs. Latvija tā pati ES dalībvalsts vien ir un attiecīgi arī attiecas ES direktīvas. Vari turpināt dot savam sunim muti laizīt.
"Darf ich mein Haustier mit in das Geschäft nehmen?
Nein - aus hygienischen Gründen sind laut Gesetz Haustiere (also auch Hunde) in Lebensmittelgeschäften verboten. Bei Kontrollen durch die Lebensmittelaufsicht wird die Marktleitung zur Verantwortung gezogen, d.h. bei Verfehlung ist diese unter Umständen sogar vorbestraft." (c) http://www.mpreis.at/service/haeufige-fragen/index.htm

H Harmonija 28.03.2009

Mazie suņi ir veselīgāki un dzīvo apmēram 6 gadus ilgāk par lielajiem.Nu nerunāju par tām čivauvām ar izbolītajām acīm, trīcošajiem tojiem un jokršīriešiem, bet par vienkārši maziem suņiem, nu kaut vai medību.Jā, tās "cacas" ar tiem žurkveidīgajiem "suņiem" nekad nepārstāšu apbrīnot.Nedomāju, ka suns jūtās laimīgs sēžot somā un iedams uz kaut kādu suņu SPA, tā vietā būtu ar viņu uz mežu paskriet aizgājusi.

Ikar, un kur pēc tavām domām atrodas Francija?ES, mīlit, un tur neviens no suņa spalvas nemirst.
Piedod, diemžēl neprotu vācu valdu tik labi, lai ņemtos skatīties kaut kādu lapu vāciski.Un nepārproti, nejau es speciāli sunim dodu sev muti izlaizīt, tā vienkārši ir sanācis, jo mans suns ir baigais bučmūlis.

Man, starpcitu, neviens vēl nav atbildējis ko sliktu dara audzināts, vakcinēts, attārpots un atblusots suns veikalā.Varbūt kāds man beidzot uz šo jautājumu atbildēs?Lielākā daļa pircēju veikalā parasti neizskatās neapmierināti, kad redz man rokās taksi, daži pat nāk klāt un jautā par škirnes raksturu, standartiem, samīļo un līdz ausīm smaidīdami iet tālāk.

O Oksana 30.03.2009

Хочу обрадовать таких как--Ikars, Sha, Olga --- только лично я знаю 5-ых людей, которые уехали в Ригу на заработки(слава богу), и работают в ваших любимых РИМИКАХ ( у нас в магазинах их не берут, потому что знают лично и без мед.справок о их болезнях). А болезни у них- туберкулез и гепатит А . Вот от них то вы точно быстрей заразитесь, чем от собак . И никто из вас так и не ответил, чем же можно заразиться от упавшей шерстинки от собаки. А проходя по улице вы наверное собак перелетаете? Так не забывайте, там сверху птички летают, а они разносчики птичьего гриппа.

M Mārtiņš 30.03.2009

Trusi, bioloģiju nebastoji skolā?
Tavs piemērs ar suni veikalā ir nepamatots - manas ģimenes loceklim ir alerģija no dažiem dzīvniekiem, ne visiem, bet zirgi, kaķi UN suņi, kuri atrodas tuvāk par metru, izraisa šķavas. Nu ko, tā ir viņa vaina, ka viņam alerģija?
Un lai cik tīrs arī būtu dzīvnieks, es tik un tā būtu neapmierināts, ja atrastu tā spalvu savā ēdienā.

"Mums vajadzētu mācīties no attītītākām valstīm nevis no pagrimušajām, kur daži labi dzīvniekus pat ēd."
"Ir iespēja sunim pasūtīt vārītu vai ceptu karbonādi "
Es apbrīnoju tavu intelektu. Karbonāde nav varbūt no dzīvnieka gaļas? Tu pats varbūt vistu neēd un pārmet visiem draugiem, ka viņi ēd malto gaļu, frikadeļu zupu vai maizi ar šķiņķi? Ja tu tā nedari, tad tu esi viens no tiem , kuri dzīvniekus pat ēd".

Sūdzības autorei - likumi attiecas uz visiem, vai nu viņi maksā 400 latus par suni, vai 50 latus par "sliktāku" suni, vai ņem no patversmes, vai paņem no pagalma, vai, pie velna, loterijā laimē. Tas tik un tā var radīt lielākas problēmas nekā vācu aitusuns no sētas.

H Harmonija 30.03.2009

To dzīvnieku ēšanu tu uztvēri nepareizi, domāju to, ka Ķinā ēd suņus un kaķus un uzskata to par delikatesi.
Suņi tiekvisur ierobežoti-veikalā nedrīkst ienākt pat uz piecām minūtēm, pludmalē atrasties nedrīkst, uz ielas pie pusmetru īsa striķīša un ar striķi ap purnu, takā viņi kādi mežoņi būtu un cilvēkus dzīvu ēstu nost.Slims tu, Mārtiņ, esi!Ej paārstē nervus!
A kāda man daļa, ka kaut kādam ir alerģija no dzīvnieka spalvas?Un kurš cilvēks no šķavām ir nomiris?Rīkle ciet nepamst, nekas izņemot šķavas neparādās.Pašķaudīs tās piecas minūtes, kamēr es ar savu suni izstāvēšu rindu un pārstās.Alerģija nav norma un tā ir jāārstē.
Man nelabi metās no tā kā ož veca nemazgāta vecene man priekšā, kura savu netīrību cenšās nomaskēt ar lētām smaržām.Es mazus bērnus būtu gatava uz vietas nosist, ciest nevaru!Un ir vēl daudz tādu cilvēku.Kāpēc neviens neievēro viņu "tiesības" un neaizliedz veikalā iet vecām smirdīgām babuškām un bļaujošiem knēveļiem viltkties līdzi vecākiem?Man varbūt alerģija no bērnu kakas.Ko nu?Bērni bieži pieliek bikses.
Pareizi vien ir-muļķi zeme tā Latvija.
Un starpcitu, nē nebastoju bioloģiju, man tur bija 9 pagājušajā pusgadā un ir arī šobrīd.Par dzīvnieku katrā ziņa saprotu vairāk par tevi.
Izskau līdzjū'tibu tavam slimajam radiniekam, bet man diemžēl ir gluži vienalga, ka viņš šķauda, es un mans suns šķaudam no cigarešu dūmiem.
Var jau gribēt dzīvot sterilā vidē, kur briesmas nekur nedraud, bet tadcilvēkam, ka sugai ir jāmirst, jo cilvēks ir briesmīgākais dzīvnieks uz zemes.Tavs radinieks drošivien šķauda nepārtraukti, jo daudziem mājās ir dzīvnieki un viņu spalvas mēdz pieķerties pie cilvēku drēbēm.
Un vai kāds man beidzot atbildēs uz to nolā'deto jautājumu-KO SLIKTU VESELS UN AUDZINĀTS SUNS DARA VEIKALĀ? Nu izņemot to, ka cilvēkiem ar īmūnsistēmas noviržēm bišķīt nāksies pašķaudīt.
Lai tavs nabag radinieks sāk apkarot kaķu kolonijas, tās visu cilvēci apdraud vairāk kā viens suns veikalā.Vesels vīrusu un infekciju perēklis tie bomžu kaķi.

R Robots 31.03.2009

Nevajag pirkt visādus mutantus, bet normālu suni, kuru vajadzības gadījumā var atstāt aiz veikala durvīm. Man, piemēram, ir alerģija no suņiem un veikals nav tā vieta, kurp dodos šķaudīt un puņķoties.

L Loreta 31.03.2009

Varētu padomāt, ka alerģiska reakcija sākas momentāli, baigās problēmas...veikala apmeklējuma laikā nu nekas jau nu nenotiks. Dzīvojiet kā paši gribiet un ļaujiet citiem arī dzīvot. Ja labi audzināts suns ir uz rokām vai somā, viņš nekādas neērtības nesagādās. Skauž viss, kas ir citam, tas ka pašam ar' kaut kas ir, tas neskaitās, tas ir godīgi, bet citiem, grrrrr...muļķa sievietes ar sunīšiem, nu, baigi taču jānozākā, lai pats kompleksainais cilvēciņš justos labāk... Vienkārši mēs esam Latvijā...