Lindorff - Mani vajā

Pirms kāda laika uzķēros uz IMP Baltic UAB reklāmu un pasūtīju Dzīvnieku pasaule kartiņu katalogu. Vienu reizi atnāca sūtījums, par to samaksāju. Gaidu nākamo, bet man atnāk brīdinājuma vēstule, ka viņi man esot izsūtījuši arī otro kartiņu komplektu, par kuru neesmu samaksājusi, pēc tam nāca atkārtoti pieprasījumi samaksāt parādu. Jūtos tik bezspēcīga, kā lai pierādu to, ka neesmu neko no viņiem saņēmusi? Kāpēc man kaut kas jāmaksā pa tukšo? Ko lai dara?

L lala 23.05.2011

Samaksājiet pamatparādu pa taisno sava kreditora kontā un par pārējo, lai šī firma sniedz tiesā. Lai viņi varētu prasīt kaut kādu summu par savu darbu, viņiem ir jānoslēdz ar jums līgums, par cik šāda līguma nav un ir tikai piedziņas līgums ar galveno kreditoru, tad kreditoram arī ir jāsedz šīs firmas atlīdzība. Jums nav saistošas darba izmaksas par jūsu parāda piedziņu, jums ir saistošs tikai pamatparāds un tā nokavējuma procenti.
Realitātē ir tā, ka ja prasi lai parāda konkrētu šīs summas kaukulāciju, to viņi nespēj izdarīt, jo tā summa rodas paskatoties gaisā, ja tomēr iegūsiet šādu kaukulāciju, tad redzēsiet, ka par viena brīdinājuma sagatavošanu un izsūtīšanu tiek aprēķināti, piemēram, 30 lati, par zvana veikšanu parādniekam 20 lati utt., tas ir foršs bizness ķert muļķus, iebiedē cilvēkus un cilvēks arī samaksā, bet līdz ko sāc pretoties viņi sāk bremzēt, jo šīs summas 90% gadījumu nespēj pierādīt.
No jums var piedzīt tikai, to, kas ir minēts jūsu un kreditora līgumā un neko vairāk, lai tiešā šādas summas pierādītu, kā tiesāšanās izdevumus ir jābūt kvītīm, čekiem, kas pierādītu šādu summu izcelšanos, bet kā prakse rāda, ar šiem dokumentiem viņiem patstāvīgi rodas problēmas, jo summas ir vienkārši izdomātas, lai iebiedētu clvēkus.
Atkārtoju, jūs mierīgi varat samaksāt pamatparādu un soda procentus, kas parasti ir nelieli galvenā kreditora bankas kontā, ja esat parādā, piemēram, IZZI maksājat IZZI kontā, jo ja pārskaitīsiet šai firmai tiks dzēsta tikai daļa parāda un atkal tiks sūtītas draudu vēstules, ja summa ir liela maksājiet kaut 10-20 latus un tas būs apliecinājums tam, ka jūs sedzat savas parādsaistības un pret jums nevarēs vēsties ar prasību, vienkārši ignorējiet šīs parādu piedzinējfirmeles un viss, visas darbības veciet tikai un vienīgi ar galveno kreditoru.

L Likumsargs 28.05.2011

Komentaris nav mans, bet tas palidzes jums izdarit pareizo izveli .

CIK REIZES IR JĀSAKA, KA ŠĪS FIRMAS KĀ LINDORFF, CREDITREFORM UN CITAS IR JĀIGNORĒ!!!
Protams, no sākuma noskaidrojiet kam, cik esat parādā. Ja arī esat parādā kādam, tad atmaksu jāveic tikai kreditora kontā!
Ja gadījies aizkavēties ar maksājumiem, tad jūsu pienākums ir atmaksāt pamatsummu, procentus un kavējuma naudu!

Lindorff draudēs ar tiesu darbiem un tā tālāk, neņemiet galvā! Neviena šāda tipa firma nesūdz tiesā kredītņēmējus par mazām summām, jo viņiem tas nav izdevīgi!

Turklāt iesaku pastudēt likumdošanu:
Lūk neliels ieskats:

Pēc Civillikuma vai jebkura cita normatīva akta kreditņēmēja pienākumos neietilpst atmaksāt piedziņas izdevumus.
Civillikuma 2307.pants nosaka, ka piedziņas izdevumi jāsedz pilnvarotājam.
Civillikuma 18.nodaļas 1.apakšnodaļā par pilnvarojuma līgumiem, 2304.pants nosaka, ka pilnvarnieks nedrīkst gūt peļņu no lietas sev pašam.
Pieprasot no kredītņēmēja, kā trešās personas kaut kāda veida samaksu par parādpiedzinēja pakalpojumiem, kurus piedzinējs sniedz aizdevējam, ir uzskatāms kā mēģinājums gūt papildus peļņu no pilnvarojumā dotā uzdevuma izpildes, kas kā jau pieminēju ir pretrunā ar Civillikuma normām, līdz ar to prettiesisks.

Un nekādā gadījumā neskaitiet naudu uz šīs firmas kontu, tikai un vienīgi uz aizdevēja kontu!

Manā praksē bija gadījums, kad kredītņēmējs pārskaitīja naudu, bet parādpiedzinējs to paturēja sev kā piedziņas izdevumus un kreditoram neko nepārskaitīja!

Ja parāds nav cedēts, tad jums ir likumīgas tiesības ar šādām firmām "neiesieties"!

Un vēl:
Mūsu valstī ar inkaso darbībām drīkst nodarboties:
- Valsts ieņēmumu dienests;
- Zvērināti tiesu izpildītāji pēc tiesas lēmuma!
Viss, vairāk nevienam nav tiesības pieprasīt no jums kaut kādas samaksas!

G Gundars 11.01.2012

Man arī bēdīga pieredze ar Quelle un Lindorff. Biju ņēmis preci 07 vai 08 gadā tagad man lindorffs pieprasa naudu par itkā nesamaksāto preci, (kautgan zinu ka samaksāts ir viss bet čekus diemžēl nesaglabāju) tapēc pasūtīju trīs mājas tālāk un pateicu ka otreiz nemaksāšu. Tad gudrinieki no Lindorff iedod itkā manu parādu tiesu izpildītājiem, kuri daudz nedomājot nobloķēja kontu.
Varbūt kāds var ieteikt ko darīt ja skaidri zinu ka ir samaksāts par saņemto preci, bet diemžēl čeku man nav!

U u6astik 25.06.2013

> Edgars (no sākuma lappuses)
Narkotiku tirgonis, suteneris, izspiedējs ... visi viņi tikai dara savu darbu. :)