www.sudzibas.lv Sētnieku darbs Netīrītie trotuāri

Sētnieku darbs - Netīrītie trotuāri

Pienāca ziema! Protams, Latvijā to neviens nav gaidījis! Trotuāri nav tīrīti, ja ir notīrīti, tad nav nokaisīti ar smiltim! Latvijā smiltis ir beigušās?
Kāpēc netiek tīrīti trotuāri līdz galam? Lai tiktu pari ielai, uz gājēju pārejas, ir jālec pāri kupenai? Kā lai tādā gadījumā māmiņas ar bērnu ratiem tiek pāri ielai? Bērns ir jāaizved līdz poliklīnikai, bet to tak nav iespējams izdarīt?
Es vēl saprastu, ja sniegs būtu naktī pēkšņi uzsnidzis, ka vēl nebija laika sētniekam to kārtīgi notīrīt! Bet sniegs jau ir vairākas nedēļas! Par ko viņiem maksā naudu? Tas nav darbs, tā ir haltūra!

ž

T toony 10.01.2009

Pilnīgi nepiekrītu Dzintaram. Tad ejam pie pārdevējiem, policistiem, deputātiem, viesmīļiem, pavāriem, tramvaju vadītājiem - un dodam visiem piecīšus! Un es nemaz nesāku sūdzēties - kad vajadzēs tad sūzdēšos pa taisno, nevis te, es tikai atbalstīju autores sūdzību, kamēr visādi puikas, kam nav vispār nekādas sajēgas kā ir būt grūtniecei vai māmiņai ar bērnu sprēgā pa labi un pa kreisi. Pilnīgi pretīgi paliek...
Māra - es NEKAD nemetu atkritumus uz ielas - tāpēc man pilna somiņa ar visādiem taloniņiem, papīrīšiem utml. Es cienu sētnieku darbu, bet tad, kad tas ir padarīts.
Augstākā izglītība daudz nozīmē, ja ir godīgi nopelnīta, nevis nopirkta, a te, es saprotu, savākušies sētnieki ar 9 klašu izglītību, tāpēc arī tādas runas notiek.
Sētnieks, kur gribu, tur tusēju, arī ne negatīvos saitos nav nekāda medusmaize - tad kāda starpība - uz ielas vai siltā mājā sēžot pie datora?

P Pupiņa 10.01.2009

Toony, es piekrītu tev itin visā, ko tu raksti. Vairumam no tiem kas šeit komentē patiesībā nav pilnīgi nekāda priekšstata par sētnieka darba laiku un pienākumiem. Un mēs, sabiedrība, neviens nēesam vainīgs pie sētnieku zemā atalgojuma. Pie tā vainojama ir mūsu valsts vadība. Un dievs pasargā kādam no šiem mutes bajāriem paklupt uz slidenas ietves, un salauzt roku vai kāju. Trīs reizes drīkstiet minēt, ko metīsies apvainot. Nu protams tos pašus sētniekus, ko gan citu, jo kādam ir jābūt vainīgam. Un kā ir ar tiem noslogotajiem sētniekiem, kam jau rīta agrumā ir problēmas ar pārvietošanos? "Dzimtenīte"padusē, lāpsta grāvī...bet šagurušais sētnieks tuvējā grāvi pārdomā dzīvi. Un nemēģiniet iestāstīt, ka tādu gadījumu nav . Nu ir, protams ka ir, un manuprāt Toony izteicās tieši par tādiem. Starp citu nemēģiniet man piespēlēt inteliģences trūkumu un vīpsnāšanu par smaga darba darītājiem...es tam visam esmu izgājusi cauri, un zinu ko tas nozīmē, un vienmēr esmu savu darbu izdarījusi līdz galam. Turklāt atļaušos piebilst, ka visi darba rūķi nav vienādi. Starp sētniekiem un apkopējām mēdz būt tādi, kas patiešām par savu darbu būtu pelnījuši ordeņus...bet vēl biežāk starp priekšniekiem mēdz būt sūda brāļi, kas ir pelnījuši nošaušanu. Darbs jau tāpēc ir darbs, lai to padarītu līdz galam. Toony, tagad iepauzē, pēc šitā komenta suņi sāks riet uz manu pusi, bet es savu diskusiju beidzu. Ar cieņu.

=))

I Inta 10.01.2009

[slēpt]@ Toony, nav smuki komentēt pašas rakstīto. Tavu intiliģenci izcili parāda salīdzinājums, tos, kuri domā savādāk, dēvē par suņiem.

Mamma 10.01.2009

tik neaimirsti ka daudzi setnieki ir ar augstako izglitibu, un tikai pec pamatdarba fiksi, fiksi notira to ielu, taskrien majas pie saviem 3 berniem. un necinkst te pa suudzeklu forumiem.

S Sētniekso 10.01.2009

Sapratu, toņa! Tu cieni sētnieku darbu, bet ciest nevari sētniekus. Jaunajā gadā novēlu tev būt ar slotu un sniega lāpstu. Mani šis darbs neaizrauj, sētnieks esmu tikai savas personīgās mājas pagalmā, bet saprotu, cik smags tas ir.

P Pupiņa 10.01.2009

Inta par citiem spriež pēc sevis?

Mamma 10.01.2009

tak ta jau ir ar slotu, tik nau vel setniece.

T toony 10.01.2009

Es nevienā teikumā neesmu teikusi, ka neciešu sētniekus - nevajag izdarīt aplamus secinājumus. Ja daži ar savu augstāko izglītību sētnieki, kas te uzturās ir nu tik aprobežoti, ka lasa un nesaprot, ko lasa, tad es pat necentīšos neko skaidrot. Šī tēma ir aizgājusi galīgi garām, es nesaprotu, ar kādām tiesībām jūs ķeraties pie personības aizskaršanas? Es kaut vienu sētnieku esmu nosaukusi par debīliķi un nosaukusi vārdā? Ne, es teicu, ka man nepatīk, ka nav izšķūrēti celiņi un nokaisīti ar smiltīm. Tāpēc tagad man tiek novēlēts nezin kas un esmu pataisīta par pasaules ļaundari. Nu tad jūs, varenie aizstāvji, ejiet un palīdziet sētniekiem - notīriet visu, lai grūtnieces un jaunās māmiņas nepukst - un būs miers.
Sētas nieks, tu vari aizrīties ar saviem novēlējumiem, jo jaunajā gadā es sēdēšu ar bērnu siltās mājās un saņemšu no valsts naudu par to, ka 3 gadus strādāju riktīgo vegra darbu un godīgi maksāju nodokļus.

Mamma 10.01.2009

ha, ha gribu redzet ka tu ar bernu pabalstu nosedesi majas 3 gadus, tu vel nezini cik dargi imaksa berna uzturesana.

T toony 10.01.2009

Anna, es nemza neteicu, ka sēdēšu 3 gadus mājās - lasīt būtu jāpamācās. Un es lieliski zinu, cik izmaksā uzturēt bērnu.

S Signite 10.01.2009

Ir visadi setnieki un visadas nasmu parvaldes. Zinu, Sarkandaugava Viestura prospekta agrak manai draudzenei mamma stradaja par setnieku. Regulari mazgaja trepes kartoja apkartni, konteinerus un vinai palidzeja visa gimeni. Tas nebija viegli, bet tika gala. Ari saatraucas, kad bus parbaude utt.
Tagad dzivoju Agenskalna. Namu parvalde Dzeguzkalns. Atteicamies no setnieka un pakalpojumiem, jo vins vispar neradijas, pat karogu nekara/ tas jau tas mazakais, bez karoga var iztikt/...
Agrak kad biju maza 70 gados no rita kad modos pirmais ko dfzirdeju bija, ka setnieki skure sniegu, tagad to neesmu dzirdejusi
Vainigi nav cilveki, bet nekartiba valsti
Tads bardaks, saja bardaka setnieki nav tas sliktakais!!!

T toony 10.01.2009

Signita, piekrītu, manu vecāku mājas pagalmā ir sētniece gados, kas ar savu meitu ne tikai pagalmu jau 5 no rīta pucē, bet arī mazgā kāpņutelpas, par ko viņai alga maksāta netiek, toties visi, kas tur dzīvo maksā viņai kaut kādu noteiktu summu. Ja darbs tiek darīts godam, tad tas tiek arī novērtēts. Bet letiņi jau ir slinka tauta...

I Inta 10.01.2009

Abi pēdējie komenti, pilnībā piekrītu. Toony, tā pēdējā rindiņa, tu pati uzprasies. Drusku padomā, pirms raksti.

K Kiaspars 10.01.2009

Es arī savu māju tīru un uzkopu. Protams arī sniegu tīru pagalmā un zinu, cik tas ir grūti, bet šī Toony ir slinks sievišķis, kurš pat rokās nav slotu turējis!

L Labais 10.01.2009

Baba Toņa inžeņers... jē jē jē!

Z zanete 10.01.2009

Ir tādas vietas Rīgā, kur netiek tīrīti trotuāri! Tas ir Mūkusalas posms no iecerētās bibliotēkas līdz A/S Diena. Acīmredzot, ja šajā posmā nav dzīvojamās mājas, tad dažs labs uzskata, ka par šādu ceļa posmu nav jārūpējas? Nemaz nerunājot par to, ka tagad tur notiek remontdarbi un tur nav uzstādīti nekādi palīglīdzekļi, lai cilvēki varētu normāli pārvietoties... Nu jau arī remontadrbi ir uzsākti pie bibliotēkas, kur ari neizskatās, ka uzstādīs kādus tiltiņus, lai ir kur normāli pārvietoties...
Nemaz negribu domāt, kas būtu, ja pa šo posmu butu jadodas gados vecākiem ļaudim, cilvēkiem ar ratiniem vai vienkārši sievietei ar t/s špiļkām.

A Aleksai 10.01.2009

Mans vērojums no dzīves -letiņi ir strādīgi!Viena lieta gan, krievu okupācijas gados izlaidušies, iemācījušies dzert "dzimtenīti" jeb "vodočku", iemācījušies zagt-nest no farbrikām, ēdnīcām utml.iestādēm mājās ko vien var atnest.Piemēram no slimnīcām un poliklīnikām vati un marli.Pat alga jau tika aprēķināta ar tādu aprēķinu, ka kādu daļu jau aiznesīs mājās.

Atkal Toony paspīdēji ar zināšanām.Man žēl, ka nezini kā strādāja latvieši no 1918.gada kad tiem iedeva zemīti, kā katrs rāvās cik var, kā zemnieki veidoja savus kooperatīvus un lauksaimniecība strauji plauka, valsts strauji attīstījās.Žēl nezini kā strādāja latvieši, kas no valsts emigrēja bēgot no komunisma.Kā viņi izsitās, kā uzsāka visu no absolūtas nulles, kā pateicoties darbam iekārtoja jaunu dzīvi, jo viss tika atņemts.

Nemācēšu teikt citu vietā ko pasaulē par čaklākiem skaita-latviešus vai krievus.Bet vismaz par latgaliešiem kaunies teikt, ka tie slinki.

Mamma 10.01.2009

aicinasim latgaliesus setnieku amatos, toony bus prieciga, ielas bus tiras.

V Vecmāmiņa 10.01.2009

Toony, bērniņ, nesēdi pie datorā! Ārā labs laiks.