Suņu saimniekiem - Suņu nīdēji!

Es lasu diskusiju par suņiem un esmu šokā, cik aprobežoti cilvēki tur raksta komentārus!
Es atvainojos, suns nav mantiņa, it īpaši lieli suņi, tiem IR jāsataigā, jābūt fiziskām aktivitātēm, nevis staigāt cieši blakus saimniekam 1.5m garā pavadiņā. Es savu suni vedu pastaigā uz mežu, jo pie manām mājām vienkārši nav reāli iziet, ja jāsteidzās no rīta, jo ir ļoti daudz suņu un viņi raujās viens pie otra sasveicināties un paspēlēties, bet vakaros ļoti labi iziet un viņi kopā var paskraidīt. Un nezināšu vārdu tam, kas to rakstīja- vajagot pūst gāzi acīs, ja satiek suni mežā. Bet kur tad viņus vest????? Pagalmos redziet nevar, ja? Uz mežu nevar, tad iesakiet kur! Ierosiniet par nodokļu maksātāju naudām lūk ierīkot norobežotus suņu parkus lielus, kur viņi var gan pastaigāties, gan nokārtot savas vajadzības.
Kā var būt tik aprobežoti cilvēki? Manu suni kinologi atzina par absolūti ne agresīvu un aizsardzības apmācībām nederīgu, un ja man, centrā ejot jau tā mazā pavadā kāds uzdrošinās pateikt, lai velku uzpurni, kaut gan mans suns pat uz viņu pusi nepaskatās, mēdzu ļoti rupji atbildēt!
Manam sunim, un arī citu saimnieku suņiem NAV jāstaigā cieši pie kājas. Suns ir kā bērns! Bērni arī mēdz visādus mēslus darīt, kādēļ tad jūs nebrēcat, ka viņiem vajag uz purna kaut ko uzmaukt? Kad sabiedriskajā sāk aurot kāds sīkais, un viņa " mīlošā mammīte " to pilnīgi ignorē, man vairāk sadusmo tādi, nekā uzmācīgs suns, kas skrien klāt manējam ;)

B

š šeherezade 28.10.2009

Jā, arī sportistam ir taisnība---kaut man pašai ir suns un es suņus milu, nekādā ziņā nesmaidītu un nepriecātos, ja man papēdī mēģinātu kost kāds neaudzināts un nikns suņa gabals, bet te runa vairāk iet par to, ka cilvēki paši un bērni konkrēti lien pie svešiem suņiem un tad jau tiešam varat vainot paši sevi!!!Nevajag jau krist galējībās un klaigāt pa pasauli, ka mans suns vai mans bērns ir pasaules naba un viņš drīkst darīt visu, katram ir sava vieta un sava audzināšana...Mājās mēs varam savus mīluļus lutināt un ļaut viņiem justies kā kakla kungiem, bet ārpus mājām audzināšana un labas manieres ir jāievēro visiem--gan bērniem, gan suņiem un ja sportista kungs saka, ka brīvi varam rikoties ar gāzes baloniņiem, tad iesaku suņu saimniekiem no uzmācīgajiem cilvekveidīgajiem atbrīvoties tieši tā, kā no nikniem suņiem----piparu gāzi sejā un miers mājās!!!

H Harmonija 28.10.2009

Es gan teiktu, ka labi, ja 1% no visiem suņiem kož kādām, kas pārvietojas.Esmu redzējusi tikai vienu, kas skrēja pakaļ riteņbraucējam, pat iekost necentās, tikai rēja.

Mamma 28.10.2009

Kad es skrituļoju man arī reizēm ir bail no suņiem kas nikni riedami metas virsū bet visvairāk es baidos no tiem lielajiem suņiem kas ir bez uzpurņa savā vaļā palaisti un metās virsū bez riešanas. Labi ka vienmēr kāds gadās kas aizstāv, bet neomulīgi ir vēl ilgi pēc tam. Tā jau visa suņu mīlestība var pazust.

E Eseseseseseseseses 01.11.2009

ek, Agnese, pagadiitos tu man celjaa ar visu savu suni bez uzpurnja, kurs ir 'loti paklausiigs un dreseets, bet, ja pakaitina, tad gan noraujas. Un piedirs visas malas'...Pirms tu te savu kaartejo tekstu vervelee, atrodi pasvaldiibas noteikumus sajaa sakaraa un palasi, kaadi ir tavi pienaakumi...Mani bezjeegaa besii cilveeki, kuri uzskata, ka vinju sunji ir augstaaki par liidzcilveekiem un tas stulbais teksts 'vins jau nekad nevienam neko nedara' mani vienkaarsi besii laukaa. dziivoju pie parcinja, kur visaadi bobji masveidaa tiek staidzinaati un tici man, ne viens vien bravuuriigais sunja iipasnieks ir dabuujis norauties...patraapiitos tu pa rokai, gan tevi, gan tavu stulbo bobi pie vietas noliktu taa, ka maz neliktos..

E Eseseseseseseseses 01.11.2009

tikko palasiiju paareejos komentus un cieniijamaas autores atbildes... diemzeel seit dariisana ir ar cilveeku, kuram ir vieglas psihiskas novirzes...esmu redzeejusi vairaakas dokumentaalaas filmas, kuraas (visbiezaak) sievietes dziivniekam (sunim, kakjim) ieraada augstaaku vietu nekaa pat ljoti tuviem liidzcilveekiem - viiram, beerniem, vecaakiem. taa dziivnieku miilestiiba jau pienjem patalogiskus apmeerus. pie tam visas siis naidiigaas pieziimes attieciibaa uz beerniem...autorei tiesaam ir probleemas ar uzmaniibas, miilestiibas truukumu, kas drosi vien saknjojas beerniibaa; necies beernus, jo pati izmisiigi veelas sanjemt to beznosaciijuma miilestiibu, kaadu parasti beerni sanjem, bet pasai to nav naacies izbaudiit, savukaart suns savaa veidaa piedaavaa beznosaciijuma miilestiibu un padeviibu. arii aizsardziibu.
ieteiktu tev, miiljaa meitene, nedemonstreet savu psihisko neliidzsvarotiibu forumos, bet veersties pie psihoterapeita un atrisinaat savas patiesaas probleemas, kuraam nav nekaada sakara ar milestiibu pret dziivniekiem. tad arii nebuus nemitiigi jaakonfliktee ar liidzcilveekiem par sunja agresiivo uzvediibu, noteikumu neieveerosanu, jaadara lietas cilveekiem 'par spiiti' un liidziigaam lietaam..

? ??????????? 01.11.2009

Kads vispar zin to kuci, sorry, Agnesi no Gulbenes? Ar sitaadiem uzskatiem vinjai to suni atnjemt vajadzeetu, kameer veel nav par veelu..Painformeer attieciigos dienestus..Absoluuti dumja kuce, pie tam veel izplaajas seit forumaa uz 5 lapaam...Nesaprot pat elementaaras lietas, uzvediibas normas, nesaprot, kaada atskiriiba ir starp cilveekbeernu un suni, nekad neko nav dzirdejusi par dziivnieka instinktiem un to neparedzamiibu..Vienu lietu es tev noveelu - nedod Dievs, ja jebkad jebkas kaadam beerninjam tava sunja riiciibas rezultaataa notiktu, satikties ar dusmaas zveerojoso beerna teevu, jei bogu vienreiz vardarbiibu atbalstiitu, lai tavu suni nodauziitu un pasai kaut kaadu jeegu tai tupajaa paurii iedauziitu!

R rojs2 02.11.2009

Ko jūs vispār runājat ar šo agnesi, šķiet, ka viņa ir psiha. Kādam kādam daļa par viņu un viņas suni. Ko bāžas acīs! Un suns nav klā bēnrs, bērns nevienam viršu nebruks, bet pat visneagresīvākais suns var uzbrukt. Bet šķiet, ka šī te agnese tādā gadījumā savu suni vēl paskubinās, lai tik plēš cilvēku. Nenormālā.

š šeherezade 02.11.2009

Ui, ui, nu jau gan te viens otrs sarakstija asins stindzinošus tekstiņus!!!Un ko tad Tu eseseeee darītu, ja tāda Agnese staigātu pa parku ar savu suni, kurš it nemaz nepievērstu uzmanību ne Tev, ne Taviem bērniem???Skrietu pati/s klāt dusmās zvērojošām acīm ar putām uz lūpām ar beisboleni rokās???Nevar nepamanīt, ka esi riktīga/s dzīvnieku nīdejs/a, ja vari ar šādiem draudiem draudēt otram un galu galā palasot Agneses rakstīto, tur taču skaidri un gaiši ir rakstīts, ka ne jau viņas suns skrien klāt visiem un uzbāžas, bet gan gluži otrādi...Tu apmēram gribi teikt tā, ka visiem suņiem no parka jāpazūd, ja parādas tāda/s essesssessss ar saviem bērniem, vai tada bija Tava doma???Interesanti, gribetos dzirdēt Tavas domas par situāciju, ja mans suns atrodas privātmājas teritorijā aiz žoga un kāds sīkais pēkšņi izdomā ienākt pa vārtiem pēc savas pāri žogam pārmestās bumbas un suns uzbruk viņam???Arī tad mans suns ir vainīgs vai kā????

E Eseseseseseseses 02.11.2009

izlasi velreiz, ko uzrakstiiju, seherezade, varbuut tad nebuus jaaveic siiksiika raksta analiize un jaaizpluust kaarteejaas no pirksta izzistaas praatulaas par to, ko es vareetu vai nevareetu domaat/dariit..
sunim ir sunja vieta un cilveekam ir cilveeka; ideaalaa pasaulee nevajadzeetu buut nevienam gadiijumam, kur dziivnieks sagaadaa jebkaadu stresu cilveekam, arii, ja tavaa, taas teereetaas agneses un citu jums liidziigo uztveree juusu 50 kilogramiigais kuilis tikai pieskrien apsveicinaaties ar to beernu (vai arii pieauguso), bet beerns aiz baileem staav paralizeejies un sadi pardzivojumi atstaaj iespaidu uz nenobrieduso psihi. un jus pa to laiku gabalinju nostaak staavot nosmiiniet un pat nedeomaajiet suni apsaukt..

š šeherezade 02.11.2009

Es piekrītu tam, ka suns sabiedriskā vietā, kur apgrozās cilveki, nedrikst skriet klāt cilvekiem, jo dzīvnieks ir dzīvnieks un ne jau visiem patik suņi un galu galā nevar zināt, kādu nolūku vadīts tas suns metās klāt...bet absolūti nepiekrītu tam, ka es ar savu suni nedrikstu staigāt sabiedriskā vietā ari tad, ja viņš ir audzināts un vispār nepievērš uzmanību citiem cilvekiem un paklausīgi nāk man blakus!!!

R rojs2 02.11.2009

neviens jau apšauba tiesības staigāt ar suni. maniem draugiem ari ir rotveilers. es zinu, ka viņš vismaz man droši vien nekad nekodīs, bet, ejot ārā, viņi vienmēr vadā suni pie saites. un savalda, ja tas grasās mesties klāt cilvēkiem. un nekādu problēmu ne vienam, ne otram. bet agnese ir psiha, sakiet, ko gribat.

š šeherezade 02.11.2009

Hi, hi, hi...redz, ka kož ne tikai suņi, arī no cilvēkiem ir jāuzmanās!!!

H Harmonija 02.11.2009

Nu vai zini, ja kkāds te eseseseses nāktu sist manu suni es viņa mazajam bērnelim purnu pret zemi izsmērētu, jo man mans suns ir bērns un viņam ir tādas pašas tiesības atrasties parkā kā tiem cilvēkbērniem.Vari saukt arī mani par psihu, bet ja man ir jāizvēlas starp SAVU suni un SVEŠU bērnu, tad man mans suns ir svarīgāks.Man ir pilnīgi pie vienas vietas, kas notiek ar bērnu, kuru redzu pirmo reizi, bet mani uztrauc, kas notiek ar manu suni, kurš ir mans ģimenes loceklis.
Un visas mātes, kuru bērni vēl skolā neiet ir kaut kādas psihas un viņuprāt visi suņi, kas pa ielu pārvietojas grasās viņu bērnus sakost/nokost.
Un var gan ļoti labi pateikt, ko darīs suns, kas skrien pretī.Suns kurš nāk iepazīties pirmkārt jau neskries, bet lēnā riksīti pavisam mierīgi pienāks-paostīs un aizies tālāk, ja cilvēks neplivinās un nebļauj viņam prātā nenāks uzbrukt.Suns plivināšanos uztver kā draudus sev un tāpēc var uzbrukt.Agresīvu suņa skriešanu no vienkārši skriešanas var atšķirt vienkārši.Diezvai suns kurš grib kost skrien Jums pretī ar smaidu līdz ausīm un luncina asti.
Un to es jums saku droši, jo esmu tādiem astes luncinātājiem skrējusi pretī un bužinājusi, jo es taču redzu, ka sunim ir draudzīgi nodomi.
Un smiekli nāk-uzbrukšu rotveileram, pārmācīšu.pfff.tu zini, ka rotveilers ir suns ar vienu no stiprākajiem sakodieniem suņu vidū?Ja tu viņam ar besboleni iesi virsū sagatavojies palikt bez rokām, kājām un vēl šī tā.
Jebkurā gadījumā tiem, kuri tomēr nesaprot suņa ķermeņa valodu.Ja pretī nāk suns skaties uz muti.Ja tas čāpstina un laizās(nu ne jau tā pa visu muti, bet izbāž mēles galiņu), tad suns nāk ar draudzīgiem nodomiem.Tas suņu valodā nozīmē tādu kā "nāku ar mieru", ja suns to nedara, bet nāk pie jums, tad var sākt uztraukties, vislabāk sastingt, rokas gar sāniem un aplaizīt lūpas tā, lai suns to redz.Ja nu tomēr sunim jumts ir aizbraucis-strauja kustība uz leju, vai nu kaut ko pacel(ja ir ko) vai tēlo, ka pacel un taisies mest.Uzvar tas, kurš uzbrūk pirmais.Suņi no šīs kustības parasti atkāpjas, dodot jums laiku vai nu fiksi pazust vai sagatavoties, bet citreiz(visbiežāk)vienkārši aiziet savu ceļu.

š šeherezade 02.11.2009

Trusi, es Tev gluži negribetu gan piekrist, kaut esmu ļoti liela suņu mīle un proti---ir bērni un cilveki vispār, kuriem ir paniskas bailes no suņiem un viņi baidās pat tuvoties viņiem, tā kā šī cilveku kategorija nekad paši nelīdīs pie svešiem suņiem mīlināties..Es gluži tāpat kā Agnese runāju par tiem cilvekbērniem, kuriem vecāki nav iemācijuši, ka nedrīkst svešam sunim vai kaķim līst klāt, un ir pat tādi gudrīši, kas ejot gar žogu bāž rokas cauri, lai suni aiztiktu, nu tur vispār bez komentāriem!!!Man pašai šovasar bija gadijums pie jūras, kur bijām ar savu suni...uzreiz pasaku skaidribai---tā nebija publiska peldvieta, tur nebija aizlieguma zime par suņiem un t.t, bijām tur uzreiz pēc vētras un jūras krastā bija izskaloti dzintari, kurus lasijām.To pamanīja tālāk esošā krievu ķoķka, kura uzreiz virzījās mūsu virzienā, lai taču ari dabūtu kādu dzintaru, uz ko mūsu sune palika uzmanīga un sāka rūkt, jo tas ir gluži loģiski un pat normāli...A vecā tikai lien tuvāk un burkšķ--uberiķe sabaku!!!Kā tad, vot tad man reāli škrobi parāva--pati lien mums klāt, nu burtiski uz papēžiem min un vēl kaut ko man te pavēlēs!!!Dabīgi, ka sune sāka riet uz viņu pa nopietnam un normāls cilveks pagrieztos un ietu prom, bet nē---šī tik lasa dzintarus, gandrīz vai rauj mums no rokām ārā un kaut ko vervelē savā valodā!!!Beigās es ar viņu salamājos, paskaidrojot, ka šī nav publiska pludmale un man ir tiesibas ar savu suni atrasties tur, kur esmu un tādā garā!!!Uzskatu, ka šinī gadijumā man bija 100% taisnība!!!

H Harmonija 02.11.2009

Nu nav jau jāmīlinās, bet uzbrukt tāpēc arī nevajag.Manai labākajai draudzenei ir puisis kurš suņus ciest nevar, manu no sākuma piecieta, bet galu galā pat sadraudzējās.

E Eseseseseseseses 03.11.2009

nu vesels tupu zosu bars seit ir nolasiijies - agnese, trusene, taa muuzdien klaatesosaa komenteetaaja ar stubo niku 'seherezade' (viena no taam, kurai ir ko teikt par pilniigi visaam teemam un kura regulaari ar dazaadiem nikiem pati ar sevi sarakstaas)..un konkreeti iereecu par mums, tiem idinjiem, kuri nesaprot sunju 'kermenja valodu'...bez maz vai noveelu taadaam aprobezotaam zosiim kaa jums iekulties nepatiksanaas ar (krim-)likumu juusu miljoto sunju darbiibas rezultaataa, jo neskiet, ka juus citaadi speetu saprast probleemas buutiibu..

š šeherezade 03.11.2009

Un visām zosīm priekšgalā lielākā, resnākā un dumjākā zosene---eseeeeeseeee, ar ''burvīgo''niku un vienreizēju spēju saprast suņu ķermeņa valodu, jāsmejas taisni!!!Un ja domā esam tik pārgudra, tik apsēdināšu Tevi uz pakaļas ar to, ka šeit rakstu tikai ar vienu niku un vismaz manam nikam ir reāls izskaidrojums, bet kāds ir Tavējam, vai kāda saistība ar esesiešiem????:D:D:D Un Tava tukšā plātīšanās ar to, ko Tu izdarītu un sadarītu ar suņu saimniekiem un viņu suņiem ir vnk smieklīga, plātīzere!!!

E Eseseseseseseses 03.11.2009

tu no kompjuutera vispaar kaadreiz atej, seherezade?! un nevajag nervozeet, blaustiities un meetaaties ar personiigiem apvainojumiem - tas parasti liecina par to, ka paarliecinosu argumentu pietruukst..sitaads nervozs cilveeks un vinai veel suns (bez uzpurnja) pieder..cilveekiem vajadzeetu iziet psihologiskos testus pirms vinjiem buutu atlauts zinaama lieluma sunjus iegaadaaties..

p.s. par 'unju kermenja valo'du'' - ja reiz komentee un piedalies diskusijaa, tad esi tik laipn un LASI komentaarus, citaadi neko nesaproti un tavi teksti ir absoluuti izrauti no konteksta..

p.p.s. jociigi, ka neko pretim par '(viena no taam, kurai ir ko teikt par pilniigi visaam teemam un kura regulaari ar dazaadiem nikiem pati ar sevi sarakstaas)' neatblaavi...tak' jau taisniiba..

Mamma 03.11.2009

Starp citu ārā ir labs laiks un suņiem patīk ja viņus reizēm izved ārā ne tikai pačurāt bet kārtīgi izstaidzina vairākas stundas. Tā vietā lai te pa tukšo muldētu pie kompīša dodaties meitenes svaigā gaisā.Vai visiem ir skaidrs ?

E Eseseseseseseses 03.11.2009

viss ir labi, Hari, iznjemot to tavu patronizeejoso 'vai visiem ir skaidrs?' pasaas beigaas..tu ruupeejies par sevi un visi paareejie pasi par sevi arii paruupeesies, ok?