www.sudzibas.lv Rīgas 49. Vidusskola Nepamatoti tiek uzskatīta par labu skolu

Rīgas 49. Vidusskola - Nepamatoti tiek uzskatīta par labu skolu

Rīgas 49. vidusskola nepamatoti tiek uzskatiita par labu skolu. Tur bērni tiek atklaati pazemoti. Skoleena pienaakums tur ir sistemaatiski mazgaat skolu, taatad dariit apkopeejas darbu, jo tur apkopeeju vispaar nav. Skoleenu katru dienu iet uz skola ar stresu, jo baidaas no taa, ka vinjiem atkal tiks izbojaata diena, jo vinjiem var piespiest tiiriit skolu pilniigi bez nekaada iemesla. Turklaat vidusskolniekiem biezhi nav atljauts apmekleet maaciibu stundas, jo taa vietaa ir jaatiira skola. Ljoti biezhi ir bijushas vecaaku suudziibas skolas vadiibai par beernu pazemoshanu, tomeer vieniigais, ko taa speej pateikt ir: "Ja nepatiik shii skola mekleejiet savam beernam citu skolu." Taapeec pirms veecaaki meklee savam beernam skolu, apdomaajaties, kaada buus juusu beerna dziive shajaa skolaa.

G

T toony 15.08.2008

Es domāju, ka nav ko kunkstēt - ja neapmierina šāda kārtība, tad sava atvasīte jāpārceļ uz citu skolu. Es nu noteikti tā darītu - mans bērns nav apkopējs, kurš tagad par velti tīrīs skolu.

J jānis 20.08.2008

aha baigi labaa skola...
ble tiirakais murgs ne skola ja nokaveesi 1min pec zvana tad tev jatiira kada klase vai radiatori vai kkas veel...
oooo jaaa... ljoti laba skola pac tur macos un skolotaaji tur ir vnk...(no comments)
un veel cik daudzaas skolaas ir tada lieta ka PRAKSE????ja beidz 9.klasi 49.un tu ej uz 10.klasi 49...tev nedelju jatira skola u.t.t. (liepinsh izmanto brivo darbaspeeku ta teikt...)
vnk 49...IR MURGS CIETUMS NE SKOLA!

K kkkkkkkk 25.08.2008

Mācijos tajā skolā :) Nu, tīriju skolu un nekas slikts nenotika - tas "sabiedrības krējum" bērniem nāk tikai par labu - iemācīties satīrīt aiz sevis :) Un savā laikā no kavēšanas bija paniskas bailes :) Kādreiz zināšanu līmenis tur bija viens no augstākajiem. Tos kurus "izmeta" no 49. vsk. ļoti labprāt un bez pretenzijām uzņēma citas Rīgas vsk. Varu teikt godīgi - uz pamatskolas bāzes, kuru apguvu 49.vsk. izbraucu gan vidusskolā gan arī daļēji augstskolā :)
Tur var mācīties tikai tādi, kam ir stabila nervu sistēma. Kādreiz tur bija tāds dir. viet. audzināšnas jautājumos - pidars pēdējais un īsts čekists. tagad viņš tur vairs neesot.

A AAArpraac! 06.09.2008

Visi tie kuriem ir k-kaadas pretenzijas pret so skolu ir k-kaadi aprobezoti, ieksejo ciinu pleesti cilveeki, kuriem nav kaartiibaa ar dziives veertiibu sisteemu. Pirmkaart-perfektu skolu nav!!! Bet pareizi jau saka- to kas atskiras- nepienems, pat ja taa ir labaakaa skola valstii, pateicoties tradiicijaam un kaartiibai, kas te valda!!!
Un vispaar kaa nav kauna runaat k-ko tik drausmiigu par nelaikiem (par Mihelsonu), jo taadu "vanagu'' (labaa noziimee) skolaa vairs nav un diezvai kaadaa citaa skolaa vispaar ir kaadreiz bijis!

B Bonija 06.09.2008

MAn šī skola ir kā murgs no manas pagātnes. Tur nekas netika darīts no klases audinātājas ( I.Liepiņas) puses, lai saturētu klases kolektīvu. Vislabākie skolnieki klasē bija, tie kuriem bija turīgi vecāki... Ja tev nebija blats pie džinsiem un botēm, tad tu nebiji nekas (notikums no 80-tajiem gadiem). Tad jau bija tās gaiteņu mazgāšanas un zīmogs dienasgrāmatā par 5 minūšu nokavēšanos. Šajā skolā iestājos dēļ ķīmijas, jo man tā patika... 8. klasē pat piedalījos ķīmijas olimpiādēs. Bet pateicoties ķīmijas skolotājai Kavacei es šo priekšmetu sāku neieredzēt un biju laimīga, ka daļ viņas pēc desmitās klases biju spiesta pamest šo vidusskolu. Viņa man gada atzīmi ielika 2 :) :) (Tad bija piecu baļļu atzīmes) Tikai citā skolā, kur es pabeidzu vidusskolu man ķīmijā bija 4. Kāpēc tā?!?!?! Tāpēc, ka viņai klasē mēs bijām trīs cilvēki, kurus nezin kāpēc viņa neieredzēja. NU varbūt tāpēc, ka mūsu vecāki nebija no turīgi... UN visi trīs mēs pēc desmitās klases aizgājām no šīs vidusskolas. Man tagad ir augstākā izglītība, bet nekur un nekad es nepieminu, ka esmu mācījusies 49. vidusskolā. Kautgan es tai skolai blakus dzīvoju, bet savus bērnus uz turieni nekad nesūtīšu...

S suzukia 10.09.2008

Es arī mācījos šai skolā, vēl laikos, kad Putniņa bija direktore un Liepiņš fizkultūras pasniedzējs, tur bija daudz stagnācijas un padomju laikos šī skola bija lielākā'sarkanās varas izdabātāja. Grīdu mazgāšana laikam ir mantojums, jo arī agrāk skolniekiem tas bija jādara, kā arī virtuvē jāpalīdz dežūrās, tā teikt - laiki mainās - bet tradīcijas paliek.
Vistrakākais murgs ko atceros, bija skolas fotogrāfs, kas pie sevis aicināja mazas meitenes un nekautrējās savu roku ieslidināt meiteņu apakšveļā, bet tās, kuras uz to uzķērās, varbūt to apsprieda savā starpā, bet no pieaugušajiem slēpa, jo bija bailes un kauns, kas zina, kas vēl notika šī fotogrāfa kabinetā un vai skolas vadība par to jebkad uzzināja.
Bija sliktāki pasniedzēji, bija arī labāki, bet cik sapratu pasniedzēju vidū valdīja diezgan saspīlētas attiecības, intrigas un viss no tā izrietošais.

A Ance 18.09.2008

Visiem tiem, kuri uzskata, ka bez 49tās disciplīnas ielās būs tikai nonarkojušies, nopīpējušies un nodzērušies jaunieš!

Pazīstu ļoti daudzus, kas ir mācījušies visus 12 gadus vai tikai pamatskolu 49tajā. Lielākā daļa no viņiem ir uz alkoholisma robežas vai jau krietni to pārsnieguši. Narkotikas ir pat vēl populārākas. Un nav runa vairs tikai par zāli.
Iemesls kāpēc viņi ar to ir tik ļoti aizrāvušies... Tas esot bijis vienīgais veids kā izklaidēties un nedomāt par sajūtām, ko rada skola!

R Rud 19.09.2008

:( :(

B Brinosapsisirbrinos 20.09.2008

NU tas ir pakalaa, ka var pateikt, ka 49.vsk ir labakaa valstii! :D:D:D:D:D:D Dirsa jabut tik stulbam cilvekam, ka var uzrakstiit ta!

Aizejiet paskatieties uz kaut vai RCHV, tur viss ir 3 reizes labak nekas seit! :)

A ak 29.09.2008

Pilnigi nepiekriitu, ka berniem nebutu jatiira skola. tiesi otradi - es to 100% atbalstu, citadi daudzi berni vispar nezin, ko noziime necuukot, nemeslot. arii darba tikums ir jamaca. diemzhel ne visas gimenes to berniem iemaca. acimredzot sudzibas rakstiitajs ir super iedomiigs, kas iedomajas, ka berniem nav jaatiira skola, maja, apkarteja vide.

T Tiine 04.10.2008

"apkopeeju vispaar nav" - aplppeejas skolaa ir un piedvaam ne viena vien...
"pilniigi bez nekaada iemesla" - MUĻĶĪBAS!!! to piespriež par noteiktiem pārkāpumiem, nevis tā vienkārši...
"nav atljauts apmekleet maaciibu stundas, jo taa vietaa ir jaatiira skola" - vai pasham raksta autoram diez smiekli nenaak??? 49. vsk ir pati labākā skola, kurā tiešām domā par jauniešu izglītību!!!

K Krista 08.10.2008

Spriežot pēc pareizrakstības līmeņa to rakstītāju komentāros, kuri ar "putām uz lūpām"slavē 49.vidusskolu, kurā mācās, latviešu valodas gramatikas mācīšanas līmenis tur ir zem katras kritikas. Ja skolēns nezin pat tik elementāras lietas kā to, ka valstu galvaspilsētu nosaukumus raksta ar lielo burtu, ieskaitot savas valsts galvaspilsētas nosaukumu, tad es noteiti negribētu, lai mans bērns mācītos skolā ar tik zemu mācību līmeni.

. .... 08.10.2008

Pirms kāds kaut ko saka par "zemo līmeni" Rīgas 49. vidusskolā ieteiktu rīt pat aiziet uz turieni un pie stundu saraksta aplūkot 07/08 mācību gada 12. klašu eksāmenu statistiku salīdzinājumā ar valsti vai rajonu un tad kautko d*rst par zemu līmeni. Vēl varbūt ir vērts aizdomāties kādēļ uz tik "sliktu skolu ar katastrofāli zemu mācību līmeni" katru gadu ir tik liels konkurss uz vidusskolu un 1ajām klasēm...

K Krista 09.10.2008

Ļ.cien./A.god...?! Nu nav man jāiet uz skolu un jāskatās kaut kas pie stundu saraksta, lai spriestu par zemo līmeni tieši dzimtās valodas mācīšanā Rīgas 49.vidusskolā!Man pilnīgi pietiek ar to, ko redzu šeit.Nevajaga šeit nevienu aģitēt.Aģitējiet labāk skolā pie stundu saraksta savas skolas skolēnus, lai viņi centīgāk mācās dzimto valodu.:)

S sandra 15.10.2008

Manuprāt runa nav tik daudz par skolas tīrīšanu, kas pats par sevi nav tas sliktākais (saprāta robežās tas tiešām var pieradināt rūpēties par vides ap sevi sakārtošanu), drīzāk par attieksmi! Un tur tiešām ir vērojams autoritārisms!!! Īpaši no skolas vadības (Liepiņu klans, izņemot Liepiņa k-dzi) puses. Un cilvēka (arī skolēns ir cilvēks!) pazemošana var būt arī ar vārdiem un attieksmi, ne tikai fiziski! Īpaši laikam izceļas Liepiņš jun., kurš nopietni balansē uz robežas, lai to uzskatītu jau par sodāmu, taču gan bērni, gan vecāki nesūdzas, jo neredz tam jēgu un baidās no vēl sliktākas attieksmes. Bez tam skolā sportisti tiek vērtēti tik augstu, ka pārējie, kaut gudri skolnieki, jūtas nevērtīgi. Mācību līmenis ir ļoti dažāds tāpat kā citās skolās, ir labi skolotāji un slikti skolotāji. Katrā gadījumā augstais prestižs ir uzpūsts! Man ir iespēja salīdzināt, jo mani bērni sekmīgi mācījās citās skolās pirms 49. un pēc 49. Tomēr, aizejot no 49., gan bērnu sekmes, un īpaši attieksme pret mācībām, tikai uzlabojās! Nemaz nerunājot par viņiem kā personībām - viņi atplauka!

A Andrejs 16.10.2008

DE ...tTakā vanā 49.skolas absolventi būs profini gridas mazgasana

I IevaNīmane 28.10.2008

Uh... izlasīju visus, daudzus gan nebija vērts, tikai uz beigām sapratu...
Kādam sakritīs uz nerviem, bet es nu atkal esmu no tiem, kas šo skolu absolvēja pasen - 1997., un nomācījos tur visus 12 gadus.
Kā jūs domājat - kāds būs mans viedoklis?

Neatkārtošos par tīrīšanu - tikai uzsvari - nekad tas nav bijis jādara stundu laikā, un tas darbiņš kaulus nelauž. pašai patika pagulēt, tādēļ diezgan bieži spodrināju savu "gaismas pili". Trauma?! Jocīgi, to gan nejūtu...

Tas, kā daži komentētāji izsakās par skolotājiem, saucot tos vārdos, lietojot rupjības, pie tam to darot anonīmi, liecina tikai par pašu rakstītāju un viņa inteliģences līmeni. Es piederu pie cilvēkiem, kas uzskata, ja nevari patiekt neko labu, tad nesaki neko, bet ja tev tomēr ir kāda pamatota sūdzība, tad jau tev nebūs iebildumu zem tās parakstīties.

Tas ir zemiski nomelnot no šīs pasaules aizgājuša cilvēka vārdu - sk. Mihelsons bija daļa no skolas, arī manas klases audzinātājs. kurš saņēma klasi, kur skolēni savus klasesbiedrus, 6. klases skolniekus, stundu laikā aiz potītēm turēdami, karināja ārā pa 4. stāva logu, tādēļ, ka mūsu klases auzdinātāja (lai vieglas smiltis arī sk. Birutai Petkēvičai) bija nesen mirusi, bijām, tā teikt, palaisti savā vaļā uz brīdi. Un sk. Mihelsons panāca, ka mēs visi beidzām 9.klasi, kaut kā viņš spēja motivēt pašus nemotivētākos. Varbūt arī "piedraudot" apmēram tā:"...kas no tevis dzīvē iznāks, ja nebūsi beidzis 9.klasi, tu būsi pilnīga nulle". (tā ir mana interpretācija, precīzi nezinu, nebiju klāt).
Sk. Barvika nebija mana mīļākā skolotāja un es nebiju arī viņas mīļākā skolniece, ko varbūt nevarētu tiekt, redzot manu biežo klātbūtni kontroldarbu pārrakstīšanās, bet viņa ir principiāla skolotāja, kas labi dara savu darbu, ja kāds netiek līdzi - ir iespēja - privāstskolotājs. tur būs personīga, ieinteresēta attieksme.

Redzams, ka ir dažādi viedokļi par jēdzienu "disciplīna".

Roboti, pelēka masa?! Lai gan biedzu ķīmijas-bioloģijas-ekoloģijas klasi, šobrīd pārstāvu ārkārtīgi radošu profesiju - esmu mūziķe, un šobrīd esmu savas doktora disertācijas tēmas meklējumos.

Ja cilvēks dzīve ir kaut ko sasniedzis, kam viņš vispirms saka paldies? Nu, vismaz publiski? Mamma ir visbiežāk pieminētā, tātad ģimene, vecāki. Viss labais meklējams ģimenē, gluži tāpat kā viss negatīvais, diemžēl. Vecāki, bieži labu gribēdami, nodara saviem bērniem pāri. Pārāk daudz sargā un aizstāv, tā vietā, lai parunātu savu pirmklasnieku par pārkāpumu, ko viņš izdarījis. Ja neparunāsi ar pirmklasnieku, tīnis Tevi, tēti un mammu, "neņems pierē" (tas vēl tā maigi izsakoties).

Varbūt viss mans iepriekšraktītais izklausās ārkārtīgi didaktiski (jo kā nekā, esmu arī pasniedzēja - tiesa gan, speciālajās mūzikas izglītības iestādēs), bet es nevaru neapbrīnot tos cilvēkus, kas strādā vispārizglītojošās skolās. Cik ilgi vēl šiem cilvēkiem pietiks entuziasma to darīt par tādu atalgojumu?! To kompensē tikai gandarījums par skolnieku sasniegumiem un viņu izteiktā atzinība. Bet valsts uz to nevarēs cerēt mūžīgi. Drīz savu hobiju - būt par solotāju - varēs piepildīt tikai sievietes, kuru vīriem ir veiksmīgs bizness.

Es arī laikam izklausos pēc zubrilkas, bet matemātikas eksāmenā knapi izspiedu "4", bioloģijā gan labi "9" (paldies klases audz.sk Irēnai Liepiņai), arī pārējos speciālajos priekšmetos bija labi. Par savu atzīmi matemātikā nevainoju skolu vai skolotāju - visu vienkārši nevar darīt vienlīdz labi. Tāpat reizēm pa ceļam uz mājām vai uz mūzikas skolu uzvilku dūmu un pamanījos ielavīties klubiņos pirms atļautā vecuma, biju normāls pusaudzis.

Nu, lūk, tas, kurš ticis līdz galam manā pārdomu plūsmā, lai izdara secinājumus par manu viedokli, vairāk gan par komentāriem nekā pašu skolu. Apzināti to neslavēju, kaut, manuprāt, manas domas un pieredze šeit eksopnēta diezgan skaidri. Par skolu spriediet, paši to apmeklējot, nu kaut vai par to šeit tik daudz aprakstīto tīrību. Un tiem, kas šeit grib gūt priekšstatu par skolu, noteikti neiesaku lasīt komentārus, kas sākas ar vārdiem: "bet man teica, ka tur...". Ja priešstats, tad vismaz no aculieciniekiem.

P.S. Apzināti pārlasīju savu rakstīto, lai kādam lasītājam, manu nejaušo drukas kļūdu dēļ, nerastos priekštats par latviešu valodas pasniegšanu skolā, kuru absolvēju 11 gadus atpakaļ.

P Pīpe 08.11.2008

Vai man var kāds pateikt, vai joprojaam 49. skoleeni nedrīkst ieiet skolā pa centrālajām durvīm, bet jaaiet caur sētu, un vai joprojām kāpt augšā pa trepēm drīkst tikai pa kreiso un lejā pa labo pusi???? es pabeidzu 49. videni, man liekas ka idiotiskākas skolas latvijaa nav nekad savus bērnus tur nelaidīšu!! kādam vajadzētu paanalizēt to kantori, jo tur beernus tiešām pazemo...

A Arnoldiņš 16.11.2008

Mīļie vecāki, padomājiet 2x, pirms laižat savus bērnus šajā skolā! Izcila viduvējību skola, jo dēļ tā, ka skolas direktora amatā ir pilnīgs cirvis (Liepiņš), arī skolotāji-individualitātes tiek nīdēti kā nezāles. Tik vien kā centrā atrodas. Pašvaldībai jau sen vajadzēja nomainīt direktoru.

Par tīrīšanu un dažādiem vājprātīgiem noteikumiem - domāju, ka sistēma uzkonstruēta tomēr vismaz nedaudz pazemojošā un degradējošā veidā.

Man ļoti labi gāja mācībās, biju viens no labākajiem, startēju regulāri dažādās olimpiādēs, beigās iestājos labā universitātē utt., arī par savu tālāko dzīvi nevaru žēloties.. Pēc vidusskolas pabeigšanas tomēr redzēju, ka 49.tās skolas vidējais absolvents ir krietni švakāks par dažu citu Rīgas centra skolu absolventiem. Daudzi šo vidusskolu (vidusskolu, nevis pamatskolu!) beigušie šobrīd strādā autoservisos, par apsargiem, celtniecībā u.tml. - līdz ar to spriediet paši par līmeni.

Par spīti daudzajām labajām lietām un vairākām gaišām un jaukām atmiņām es šodien diemžēl lielā mērā nožēloju, ka esmu mācījies šajā skolā.

A Anna 17.11.2008

Šī skola ir viss īstākais murgs, vienu gadu pamācījos un man pietika!Šajā skolā ne tikai bļauj virsū, pazemo, nenovērtē un liek mazgāt grīdas, bet šajā skolā arī sit un seksuāli izmanto mazus bērnus.Atceros, ka šogad maijā pirms skolas beigām, Latviešu valodas učene paņēma un izsita zobus vienai meitenei par to, ka neielika komatu pareizā vietā.Tas nav normāli, cienījamie vecāki, nesūtiet savus bērnus uz šo skolu, tur ir elle!!!