www.sudzibas.lv Rīgas 49. Vidusskola Nepamatoti tiek uzskatīta par labu skolu

Rīgas 49. Vidusskola - Nepamatoti tiek uzskatīta par labu skolu

Rīgas 49. vidusskola nepamatoti tiek uzskatiita par labu skolu. Tur bērni tiek atklaati pazemoti. Skoleena pienaakums tur ir sistemaatiski mazgaat skolu, taatad dariit apkopeejas darbu, jo tur apkopeeju vispaar nav. Skoleenu katru dienu iet uz skola ar stresu, jo baidaas no taa, ka vinjiem atkal tiks izbojaata diena, jo vinjiem var piespiest tiiriit skolu pilniigi bez nekaada iemesla. Turklaat vidusskolniekiem biezhi nav atljauts apmekleet maaciibu stundas, jo taa vietaa ir jaatiira skola. Ljoti biezhi ir bijushas vecaaku suudziibas skolas vadiibai par beernu pazemoshanu, tomeer vieniigais, ko taa speej pateikt ir: "Ja nepatiik shii skola mekleejiet savam beernam citu skolu." Taapeec pirms veecaaki meklee savam beernam skolu, apdomaajaties, kaada buus juusu beerna dziive shajaa skolaa.

G

K Karlis 27.03.2008

Si skola nav gadijuma Plavniekos!Tur sporta zale ir tadi caurumi jus nevarat iedomaties!!!:( nabaga berni

I i.j 27.03.2008

Šajā sūdzībā ir pilnīgas muļķības. Pirmkārt tīrīšana NAV bez iemesla! Ja skolēns ir nokavējis stundu, tikai tad viņam liek kaut ko iztīrīt, un tad NAV daudz!
Otrkārt, NEKAD nav bijis tāds gadījums, kad viduskolēniem nav jāiet uz stundām, bet jāmazgā skola! PILNĪGAS MUĻĶĪBAS!!! Un tā arī nav nekāda pazemošana, Jūs laikam nezinat ko šis vārds vispār nozīmē. Protams, droši vien mācījāties kādā nožēlojamā rajona skolā, kur visi aiz stūra dzer un pīpē un vēl tam visam pa virsu uzšņauc kādu pulverīti!
49. vidusskolā tādi cilvēki nemācās! Šī skola pataisa mūs par īstiem, izglītotiem cilvēkiem, nevis par parodijām par cilvēku! Paskatieties cik daudz pazīstamu cilvēku ir mācījušies 49. vidusskolā- ārsti, deputāti, veiksmīgi uzņēmēji! Un šie cilvēki nav niecības, protams, šis nav bijis tas viegākais ceļš, bet ir panākumi. Mēs varam lepoties ar 49. vidusskolu!
piedodiet, bet jums nav pilnīgi nekādas sajēgas, kas šajā skolā notiek!

D Divis 28.03.2008

Pilnīgi piekrītu, ka skola ar tās vadību priekšgalā ir pilnīgi stulba(no mana viedokļa)!!! Pats esmu šajā skolā mācijies (tikai vidusskolas laiku) un pilnīgi piekrītu tam, ka šjā skolā ir diskriminējoši un absurdi iekšējās kārtības noteikumi. Mr. Liepiņu pāzīstu vēl kā "fizruku" - fiskultūras skolotāju, un arī tad, kad viņs kļuva par skolas direktotu - ambiciozs cilvēks (tas būtu labi, ja ambīcijas būtu veselīgas), bet es nevienam neieteiktu savus bērnus vest uz šo skolu. Pats neesmu neveiksminieks un nerakstu te tāpēc, ka dzīvē nav paveicies - vienkārši atceros visu šo skolas "smuru" un sirds sāp!

D Disidents:) 30.03.2008

49to jau savus 9 gadus atpakaļ esmu absolvējis. Es esmu viens no tiem, kas skolu pucēja diezgan regulāri- gan par stundu kavēšanu, gan par citiem skolas iekšējās kārtības un vispārpieņemtiem pieklājības normu pārkāpumiem:) Vēljoprojām atceros milzīgo slotu un smago lupatu:)
Bet- savu meitu ar lielāko prieku mēģināšu laist tieši šajā skolā, jo tajā bērnus cenšas par cilvēkiem izaudzināt... Lai vieglas smiltis Mihelsona kungam, viņu šobrīd atceros ar vissiltākajām domām, lai arī laikā, kad pats mācījos, viss šķita tikai "melns vai balts".
Paldies 49tai!

D Divis 01.04.2008

Te nevar runāt par disciplīnas pārkāpumiem, morāles principiem - tā atruna:"esi kārtīgs un paklausīgs un viss būs labi" - ir priekš "kaķiem"!!! Šajā skolā visus mēģina ielikt vienā rāmītī - pataisīt par pelēkiem, paklausīgiem un bez savām idejām un smadzenēm esošiem robotņiem, kuriem nav pat savu "vārdu" - no sērijas "Tu esi tikai skolēns un Tev Te nav nekāda vārda brīvība".
Bet kur tad paliek katra bērna personība, individuālisms - kā jau visiem zināms, tad katram cilvēkam ir sava pieeja - un kāpēc apslāpēt un sagraut cilvēka personību????!!!
lasot komentārus man šķiet, ka tiem kuriem ir pozitīva atieksme pret 49. skolas skolotāju diktātu ir viena nostāja - "armija un režīms "mērkaķi" (kas ir skolnieks) pataisa par cilvēku"!!! - pilnīgi garām - jo ar režīmu, kurš ir "akls" un bez vēlmes saprast kāpēc bērns (kuram skolas laikā veidojas personība) uzvedās tā un ne savādāk, ir jaunā indivīda personības un "es" degradēšana un pataisīšana par "melno masu"!!!
Skolotājam ir jābūt kā lielākajam brālim vai māsai, kas ar jaunatni runā un izturas (vismaz mēģināt) kā vienāds ar vienādu!!!
Skolā ir režīms - "valdu un skaldu" - kas man nav pieņemans!!!
Ar cieņu 35 gadīgs uzņēmējs!!!

E Evija 06.04.2008

es tiešām nevaru saprast, vai tiešām ir tik liela problēma sakopt savu pašu skolu. tur taču mācās jauni cilvēki, pilni enerģijas. mazāk pīpēs, dzers un demolēs.

M Minesota 06.04.2008

Priekšstam skolai ir budžēts, kurā arī ir iekļauta alga apkopējai... Nu laai tad viņa arī mazgā skolu.

I Inese 06.04.2008

Te nu var redzēt no komentāru daļas kā autoritārais režīms darbojas, radot sev piekritēju loku. Daļa vecāku, kuri beiguši 49. vsk. ir jau ar sagrozītiem priekšstatiem par disciplīnu un brīvību, paši izgājuši pazemojumus, cenšas iestumt savas atvases turpat, tie 9 gadus pacietuši pazemojumus no vidusskolas dežurantiem, kļūstot vidusskolnieki paši atriebjas uz mazākajiem. Grūti atzīt patiesību, ka šāja skolā nav nekāds īpašais līmenis, tas ir tikai mīts, tādēļ darbojas aizsargmehānisms - noliegšana sakot, ka viss ir baigi labi.
Tiem, kas ciena sevi un citus, kuriem ir savs viedoklis, kuriem nav pieņemama stukačošana, kuri nevēlas dienas pavadīt bailēs no soda, kuri nevēlas vasarā griezt zālīti ar šķērēm, kasīt no flīžu grīdas vasku ar maziem skrāpīšiem, kuri juutas iekšēji brīvi un jūt sevī personību, tiem kas domā, ka dzīvo Eiropā 21 gadsimtā nevis padomju laika zonā - tiem šajā skolā nav ko darīt.

R Roberts 24.04.2023

Nevajadzētu jaukt disciplīnu un šādus sodus par kārtības pārkāpumiem ar pazemošanu. skolā kā jebrurā citā iestādē ir jāmācas un nopietni jāizturas pret uzdoto.Es pats esmu tīrījis gaiteni par nesmuku izrunāšanos pret skolotāju, tagad, to atceroties, ir neērti. Tiem, kuriem nepatīk skola ar prasībām mācīties un strādāt pie sevis pilnveidošanas, ir jāmeklē skola, kurā var maksāt naudu, un neko nedarīt. Attiecīgi - pēc tam iestāties nopietnā iestādē būs grūti. Katram savs ceļs, slaistiem un nekaunīgiem cilvēkiem nekur nebūs labi un nekas nebūs svēts.

D Dagmāra 06.04.2008

Vidusskolnieki, es vēlos jūs brīdināt-nestājieties 49. vsk. Nepieļaujiet tādu kļūdu kā es. Visu ko esmu pārdzīvojusi, neuzskaitīšu, tas labi izlasāms citos komentāros.
Es ļoti labi saprotu tos pirmklasniekus, kas regulāri aizdambē podus ar tualetes papīru-tas ir protests, vienīgais veids, kā izteikt savu viedokli šajā skolā.
Mācību līmenis šajā skolā nebūt nav augstāks, kā citur, atsevišķos mācību priekšmetos pat zemāks.
Par tiem, kas ar putām uz lūpām aistāv savu mīļoto skolu, es varu teit, ka viņi gluži vienkārši ir apmaldījušies laikā un iestrēguši kaut kur Padomju laikos. Disciplīna un pazemojums ir divas dažādas lietas, un 49 ir sastopams otrais.
Visusskolnieki, ja jūs iestāsities 49, atlikušos gadus jūs dēvēs par ''svešo'', bet to kurš no pamatskolas mācījies un gadiem izkopto propogandas sistēmu jau izgājis-par ''mūsējo''. Rēķinaties, ka par jūsu darbībām un teikto, kāds no ''mūsējiem'' pirmā pusgada laikā stukačos.
Es jums to nenovēlu.

E Edmunds 06.04.2008

49.vidusskolā mācījos no 75-1982 gadam, varu pateikt ka tāda kārtība tur bija ari tajā laikā, visa tā nemitīgā mazgāšana, vasarā mēbeļu labošana, krāsošana, tādu apkopēju vispār neatceros, lielākā daļa pasniedzēju bija ar sadistiskām tieksmēm, toreizējo skolas direktori labāk vispār neatcerēties, kaut kā tās 8 klases tur pabeidzu un aizlasījos uz citu skolu.Ar kāda pedagoga slikto attieksmi tikām galā tādā veidā, ka viena audzēkņa tēva draugs sadeva šim kārtīgi pa rīkli.

S Solvita 09.04.2008

Es tikai vēlējos pieteikt savu meitu pirmajā klasē, jo šī skola mums "pienākas" deklarētās dzīvesvietas dēļ, protams, esmu dzirdējusi slavinošas atsauksmes, bet man nebija apņemšanās pavadīt laiku pirmās dienas gaidīšanas rindā, tādēļ diezgan satraukti vēlējos to izdarīt nākamajā, tādēļ, rakstot iesniegumu, nepamanīju, ka telpā ienākušais ir direktors, dzirdēju, viņu sveicinām kādu, man pat prātā neienāca, ka tas varētu attiekties arī uz mani, tad viņš izteica piezīmi par vecākiem, no kuriem ābols tālu nekrīt, tātad - neaudzināti, es labprāt atvainotos, ja vien šis cilvēks to nebūtu izteicis tādā intonācijā, par kādu varu spriest no komentāriem - neesmu sasveicinājusies ar kaut ko īpašu... Vēl pusstundu atpakaļ cerēju, ka varbūt meitu uzņems šajā skolā, tagad, pēc komentāru izlasīšanas man patiešām bail viņu tur laist. Paldies par patiesību!

S superletinjsh 16.04.2008

šobrīd mācos 8. klasē, un nekā slikta par skolu nevaru teikt.. jā, daži likumi ir diezgan padebīli, bet radina pie kārtības. un par to, ka skola izaudzina "melnu masu" galīgi nepiekritīšu - šogad vien esmu sūtīts uz 4. rajona olimpiādēm, un ieguvu 3 atzinības un vienu 3. vietu. vēl aizvien domājat, ka skolā zems izglītības līmenis?? Skolotāji ir diezgan normāli un sakarīgi, tiesa ar pāris izņēmumiem.
Un par to tīrīšanu - nav nemaz tik traki, pierakstīt var tikai ar virdežuranta (dežūrklases galvenā), dežūrskolotāja vai direktora atļauju. pieraksta par lamāšanos, skraidīšanu pa gaiteni, nosebošanu un tamlīdzīgām lietām. tīrīšana parasti aizņem kādas 10-15 minūtes. un, klase vienu nedēļu pēc stundām ir jātīra aptuveni divas reizes gadā, un tas aizņem maksimums pusstundu katra reize.. nav nemaz tik traki! un tiem, kuri saka, ka skolas tīrīšana ir morāla trauma, vai tad jūs paši neliekat/jūsu vecāki neliek kaut ko patīrīt vai sakārtot savu istabu?? tad jau jūs/jūsu vecāki arī rada morālu traumu...
p.s. vārdus es nesaucu, jo negribēju nevienu apvainot, bet ja ir kādi jautājumi, tad droši sūtiet vēstuli uz manu e-pastu!

A Antinsh 16.04.2008

Superletinjsh-kārtējais zubrila-ačkariks. Laikam kāda deputāteļa dēlēns un tad tevi nenodarbina tā, kā pārējos!!!

E ex-audzēknis 18.04.2008

Mācījos 49. vsk. no 10.-12. klasei. Biju ārkārtīgi priecīga, ka tur iekļuvu, jo, salīdzinājumā ar iepriekšējo skolu, kas atradās pāris kvartālus tālāk uz nomales pusi, šajā mācību līmenis tiešām bija krietni augstāks.
Atšķirībā no tās, kur nomācījos pirmos 10 gadus, 49. nevarēja arī rakstīt uz galdiem, starpbrīžos nenorisinājās kolorīti kautiņi un visas nobastotās stundas tika bezkaislīgi iekļautas sekmju grāmatiņā, kuru regulāri bija jāparakta vecākiem.
Pamatskolā gan skolēniem dzīve nebija tik laba- starpbrīžos klasē uzturēties bija aizliegts, tāpēc pa gaiteni jāstaigā PULKSTEŅRĀDĪTĀJA kustības virzienā, neatbalstoties uz palodzēm un, nedod dievs, apsēžoties uz vestibilā esošajiem klubkrēsliem.
49. jāiemācās šādas tādas noderīgas lietas, piemēram, kā sarunāt ar dežurantiem, lai par nokavētajām 2 min. no stundas sākuma nav jāmazgā grīdas. Kā maksimāli ātri izslaucīt grīdu, lai tā izskatītos pieņemami tīra. Kā, lai spēlē futbolu katru rudeni un pavasari, ja tev tas neizsakāmi riebjas. Un vislabakā mācība- kā, dežurantam esot, no klases dabūt ārā "nekaunīgos" sākumsskolniekus. Visai iedarbīga bija frāzē: "Ja pēc 1 min nebūsiet ārā no klases, šito gaiteni pēc stundām uz ceļiem berzīsiet!"
Vārdu sakot, manīgi pārkāpt noteikumus bija galvenā misija izdzīvošanā 49. džungļos.

M macijos49vsk 07.05.2008

Paprovē gan apkopējas vietā izmazgāt 4 stāvus !!!

D Daiga 09.05.2008

Apkopēja par to saņem algu. Ja darba diena ir 8 stundas, tad tajā laikā to var par trīs reizes izdarīt.

N Natalija 09.05.2008

Pilnīgi piekrītu, skolēniem nav jātīra sklola, tas jādara tiem, kas saņem algu par to.

L LinardsDubovskis 20.05.2008

Es pats mācos šajā skolā, 12.klasē, un man nav nekādu pretenziju pret šo skolu. Ņuņņām te vnk nav ko darit, un stundu laikā nekad, nevienam nav bijis jātīra skola. Apkopējas katru stundu tīra skolu, bet disciplīnas dēļ skolā ir ieviestas dežūrnedēļas(4 reizes gadā). Ja nokavē stundas tad arī pats esi vainīgs/ ja esi muļķis un neproti viskautko sastāstīt dežurantiem tad arī tīrīsi.
VNK BĒRNIEM NO IELAS (t.i. tie, kuri ir stulbi) TE NAV KO DARĪT!!!

L Lienalazdina 26.04.2019

Kaut ko* nu re kā R49vsk iemācījusi

R rampapam 20.05.2008

haha morālā trauma zin no tā ka dabū sodu. ja kādam īpaši apdalītajam liekas ka 49ā ir smagi stulbi cietums kas tik tur vel nē, ka tīrīt nav normāli utt nu kamon tālāk dzīvē nāksies saskarties ar lielākiem sūdiem un riebīgākiem cilvēkiem. man arī pārāk nepatīk tas ka tur jātīra un ka direktora attieksme nav mīlīga, toties es šo skolu pēc mēneša pabeigšu un izejot būšu priecīga paziņot ka esmu to izturējusi un īstenībā nebija tik traki! tiešām, dzīvē nāksies sastapt daudz pretīgākus cilvēkus un darīt riebīgākas lietas.

M Maija 20.05.2008

Man palika viens nepabeigts gads 49ā un ļoti žēl, ka tā. Skola bija manas otrās mājas, klasesbiedri-kā ģimene un skolotāji vienkārši lieliski. Jā, gadījās jau šad un tad tādi, kas pārāk egoistiski un vienkārši izteiktas personības ar tieksmi to uzspiest citiem, bet lielākā daļa ir vienkārši cilvēki. Un tīrīšanas var būt arī jautras, viss atkarīgs no attieksmes. Nezinu, varbūt jau kāds ir juties baigi apbižots, bet viss atkarīgs no cilvēka paša.
Tagad internacionālajā skolā UK, kad parunājos ar cilvēkiem no visas pasaules un pastāstu par 49o, viņi saka, ka skauž. Skola ar tradīcijām, kas paliek atmiņā uz mūžu. Tie gadi ir labākais skolas laiks, kādu vien varu vēlēties.