O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola - Skolai ir ļoti zems līmenis!

Skolai ir ļoti zems līmenis! Bieži vien stundas nenotiek un regulāri skolotājas kavē stundas sākumu. Šī skola ir ar mākslas novirzienu bet pasi skolotāji kas vada šīs stundas slinko un neko nedara! Ir bijuši gadijumi kad skolotājas ieliek atzīmi par neko... Daudzi skolotāji atļaujas pat apsaukāt skolēnus, un pazemot tos skolas vai klases priekšā... Ir bijuši gadijumi kad skolotājas piesevinas naudu. Skolai ir ļoti daudz jāpērk visādas speciālas krāsas utt.+ jamakasā skolai katru mēnesi 3 ls + klases fonds 1 ls (katru menesi) . Skolā notiek ik pēc 2 gadiem vasaras nometnes. Un pagāšsjā reizē nometni vadija 3 skolotāji no šīs skolas (šie skolotāji lietoja alkaholu) un nomentne vairāk līdzinājājas kara armijai. Katru dienu berniem bija jānoiet 8 km uz jūru un atpakaļ... skolotāji nļvāva neiet. Skola arī naw pietiekami droša! Vienreiz stundas laikā uzkrita uz bēnu galvām uzmetums no griestiem, nekas netika darīts un skoleni turpinaja mācības. Skolas apkārtne arī nav droša bieži vien kāds no skolēniem tiek aplauīts skolas apkārtnē. Vēcāki padomājiet vispirms vai jūsu berns spēs paciest šo skolas nolaidību!

E es 21.07.2009

Pilnīgi piekrītu, ka šajā skolā daudzi skolotāji savu laiku vienkārši atsēž un diktē savus noteikumus. Skolotāji pierāda savu varu pār skolēniem, pilnīgi ignorējot vecākus, bērnus. Ieteiktu skolas direktorei pasakot līdzi kā strādā skolotāji un kāda ir skolotāju attieksme pret bērniem. Sporta skolotājas iedomība un visu bērnu sūtīšanu uz basketbolu, ja gribi saņemt labu atzīmi, ir vienkārši smieklīga.Varbūt šai skolai jābūt tādā gadījumā ar sporta novirzienu ? Zīmēšanas skolotājs atsēž savu dienas laiku un mierīgi saliek atzīmes pēc savas patikas:( Man žēl, ka skolas vadība neieklausās un neizvērtē savus darbiniekus, jo šī skola tiešām varētu būt labā līmenī, jo šajā skolā ir arī ļoti labi skolotāji, kuri tiešām ar atbildību veic savu darbu .
Kas attiecas uz nometnēm šeit es gan nepiekritīšu, jo bērni dodas uz šīm nometnēm un viņiem tur patīk. Protams ir savi kārtības noteikumi, bet iespējams dažiem bērniem tas liekas nepieņemami.Nometnes notiek katru gadu nevis ik pēc 2 gadiem.

A Andrejs 04.08.2009

Cien.Liene, vai Jūs pati esat bijusi šajā skolā?Mana drauga bērns ie beidzis šo skolu. Tā ir
loti laba skola, tiešām ar mākslas novirzienu-visi skolotāji ir ar mākslas izglītību, savu darbu veic apzinīgi.Ja skola būtu tāda, kā Jūs rakstat, vai tad bērniem būtu sasniegumi olimpiādēs, konkursos?Skolai ir savas tradīcijas, pasākumi.Skolēnu darbi ir redzami visā skolā.Ja kādam nepatīk sports, tad protams vainīgo var atrast pavisam viegli, vai ne?Vasaras nometnes notika katru gadu un bērni bija priecīgi par iespēju būt tajās.Tā bija iespēja būt dabā, vērot, zīmēt, iet pārgājienos, kas var būt labāks pilsētas bērnam?Ja skolai nebūtu tāda direktore, kurai patiešām rūp skola un bērni, kas tajā mācās, skolotāji, kas strādā šajā skolā, tad tā nebūtu. Tā kā vecāki-droši vediet savus bēnus uz šo skolu!

J jānis 05.08.2009

Pirms dažiem gadiem pats beidzu šo skolu. Uzskatu ka tā ir viena no labākajām Rīgas skolām, ar kolosāliem skolotājiem. Neticu, ka pa šiem dažiem gadiem skola tā būtu izmainījusies uz slikto pusi! Labākais tur tiešām bija tas mākslas novirziens, ka katru gadu var apgūt kautko citu.

L Laura 06.08.2009

Skolai ir savi plusi un mīnusi, bet tomēr skola ir laba.

R Raimonds 07.08.2009

Nu izskatās ka kāda māte vēlējusies izgāzt žulti, nevis risināt problēmu. Priekš tā skolā eksistē direktore un arī skolotāji. Ja jau tik slikti izturas pret Jūsu bērnu, varbūt vajadzētu iepriekš paskatīties cik laba Jūs esat māte, kas liek bērnuam šajā skolā mācīties. Un ja Jūs skaļi domājiet arī mājā šādas domas, tad bērns jums nekad nestāstīs skolas labās lietas, bet tikai tās kuras viņam izdevīgas, lai attaisnotu savu slinkumu vai neizdarību. Varbūt sakārtojiet savās mājās esošās lietas, un tad apvainojiet skolotājus. Un vēl ieteikums, nāciet uz skolu un noskaidrojiet reālo situāciju nevis spriediet tikai no tās informācijas kuru Jums pasniedz. Skolotājs

S Skolniece 09.08.2009

Varu piekrist tikai lienei! Ir jau arī labi skolotaji bet tikai retums, pārsvarā skolotāji piesevinas naudu un pazemo skolniekus, esmu pati piedzīvojusi skolotājas pazemojumus par to ka pirmajā dienā neesmu izcili apguvusi vielu. Ceru kad izdzīvošu pēdējos gadus!

S Skolnieks 09.08.2009

Pilnīgi piekrītu Lienei! Šī skola patiešām ir tādā. Bet skolotāji pārsvarā ir normāli. BET ir arī daži "īpaši" gadījumi. Vārdus nesaukšu, bet tie, kas iet šajā skolā un ir beiguši paši sapratīs. Par nometnēm nezinu, neesmu bijusi. Par naudas slaukšanu pilnīgi piekrītu! Tas gan ir stulbi, ka jāmaksā 4 ls mēnesī. Un kam tā nauda aiziet? Viņiem pat nav, kur naudu likt, ka nopērk kafijas automātu... Jā, un par skolotāju studu sākuma kavēšanu - varētu pat vairākus skolotājus nosaukt... Tapēc varētu teikt, ka visam Lienes rakstītajam PIEKRīTU!!!

A anonims 09.08.2009

Šajā skola savus bērnus likt naw prāta darbs! Skolai zems līmenis!

. ... 09.08.2009

Nepatīk man šī skola, jo ļoti daudz jāmaksā. Un jāmaksā par visu. Pat šajos krīzes laikos. Tas apbēdina...

S Skolotājs 09.08.2009

Alga maza...

S Skolniece 09.08.2009

Ja godīgi, man dēls iet šajā skolā un regūlāri tiek pazemots, gan no skolotāju puses, gan no klasesbiedru puses. (tas ir ļoti nežēlīgi) daži skolotāji ir vienaldzīgi, un klasē visi dalas pa grupīņām kur tiek dālīti pārsvarā pēc naudasmaku izmēriem, un mūsu ģimene naw tik turīga tādēļ man dēls tiek atstumts. Labi ka manam dēlam palikuši tikai daži gadi līdz izlaidumam.

P Policists 09.08.2009

Šī skola ir krimināli sodāma.

K kooooOOO 09.08.2009

es aju shajaa skolaa un domaaju ka te baigi jaamaksaa.. nu baig stulbi
aa.. un jaa mani pazemoja liinijaa visas skolas priekshaa. es biju tik apkaunots.

A Anna 16.08.2009

Skola kā skola.Ar Jūsu bērniem strādā konkrētās skolas kolektīvs, tāpēc nav vērts bļaut pa visu Latviju-lēts veids neslavas vai slavas celšanai.No tā nekas būtiski nemainīsies.Sadarbojaties ar skolu vai arī dodieties uz citu skolu.Bet diezvai atradīsies tāda mācību iestāde, kas patiktu pilnīgi visiem un kurā visi skolotāji būtu ideāli.

. . 17.08.2009

Skolai zems limenis?Slikti skolotaji? Tas ir pilnigas mulkibas! Pati esmu beigusi so skolu, tapec zinu, kas un ka.
Esmu lepna, ka macijos saja skola. Un esmu parliecinata, ka si ir viena no labakajam Rigas skolam.

S Santa 17.08.2009

Viss ir atkarīgs no klases audzinātājas.
Šajā skolā mācījās abi mani bērni un ja vecākā dēla klasē viss bija tiešām ideāli un klases audzinātājā stāvēja un krita par saviem audzēkņiem, un nebija pilnīgi nekādu problēmu, tad jaunākajam bija pilnīgi pretēji, klases audzinātāja vienmēr bija tik ļoti noslogota un viņai nekad nebija laika (kaut gan man jau liekas, ka nebija vēlēšanās) nodarboties ar skolniekiem un līdz ar to bija ļoti lielas problēmas, visos priekšmetos ar uzvedību.
Lielākā daļa skolotāju manuprāt ir ļoti labi, bet ir daži kuriem vajadzētu stipri vien piedomāt pie savas uzvedības stundā. Pats personīgi esmu redzējis skolēnu nofilmētos video, kurā ir ļoti labi dzirdama un redzama agresija un bērna pazemošana.
Visvairāk tracināja negodīgā attieksme no skolotāja puses, piem. par mājās aizmirstu burtnīcu vienam ieliek vieninieku un vēl ieraksta piezīmi, bet citam nav nekas tikai piebilde "nākošreiz atrādīsi'', kur pēc tam runājot tieši ar šo skolotāju kāpēc tā, skolotāja atbild ka viņai ir tiesības balstīties uz saviem ieskatiem.

A Absolvente 18.08.2009

Pilnīgi un galīgi nepiekrītu!
Gandrīz viss ir atkarīgs no skolēna attieksmes pret skolu, pret skolotājiem, pret saviem klasesbiedriem un mācību procesu.
Kas attiecas uz skolotājiem un skolas vadību, tad tur tiešām šīs sūdzības ir pilnīgi aplamas! Kaut arī skola ir ar mākslas novirzienu, augstā līmenī ir arī pārējie priekšmeti. Skolotāji skolēniem dod visu maksimāli, skolēnam tikai atliek to novērtēt un apgūt piedāvāto.
Par klasēm. Mūsu klasē nekad nenotika nekāda dalīšanās bariņos. Pati neesmu no turīgas ģimenes, bet nekad nebiju jutusi, ka tas ietekmētu manu klasesbiedru vai skoltāju attieksmi pret mani. Visi bija vienlīdzīgi, bet tiem, kas jutās citādi, varbūt bija problēmas ģimenē vai arī vaina bija meklējama viņos pašos. Jā, disciplīna un tradīcijas skolā ir stingras, bet vēlāk vecāki un paši bērni ir pateicīgi par to. Skolas līnijās tiek izskaidrots, kas noticis nepareizi, apskatīti arī panākumi un doti padomi, kas ļoti palīdz. Nedomāju, ka vainīgā skolēna vārda nosaukšana (kam vienmēr ir pamatots iemesls - huligānisms vai cits) līnijā ir pazemošana, jo kā gan citādi skolēni var mācīties no savām un citu kļūdām?
Kas attiecas uz 3 latiem mēnesī, tad padomājiet par to, cik skola līdzekļu iztērē materiālu iegādei - krāsas, papīrs, āda, stikls, metāls, koks utt. Arī par diplomdarbu materiāliem jāmaksā nav, ja neņem vērā tos nieka 3 latus mēnesi, kas ir minimāla visu izmaksu daļa. Katru gadu skolēniem izsniedz bibliotēkas grāmatas. Nav lieki piebilst, ka skolā vienmēr ir arī tualetes papīrs un papīra salvetes, kas citās skolā ir īpaša extra. Katru gadu skolā kaut kas tiek izremontēts, atjaunots vai uzlabots. Ar katru ieguldīto latiņu skola kļūst mājīgāka un tas viss lielākoties pateicoties skolas direktorei.
Šī skola bija manas otrās mājās 9 gadus. Tur es iemācījos strādāt, izmantot piedāvātās iespējas un cienīt citus. Piedalījos dažādu mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos, guvu panākumus. Tas tika novērtēts, tāpēc bija stimuls „augt” tālāk. Šiem skolotājiem es pateicos par to, ka viņi līdz ar maniem vecākiem izaudzināja mani par cilvēku. Tagad mācos Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, kurā tiku bez īpašām grūtībām. Esmu lepna, ka pamatskolā dotie pamati man tagad ļauj pilnvērtīgi mācīties vidusskolā, arī iegūtās zināšanas visos daiļamatu priekšmetos man noder ikdienā un noderēs arī universitātē.
Esmu patiesi pateicīga vecākiem, ka viņi man izvēlējās tik labu pamatskolu un man ir kauns par tiem skolēniem, kas tagad mācās Kalpaka skolā un nenovērtē to. Varbūt viņi sapratīs savas skolas vērtību, kad mācīsies citā skolā.

N Niknā učene 20.08.2009

Mani bērni mācās šajā skolā jau ilgu laiku.Par naudas izlietojumu līdz pēdējam santīmam var uzzināt pie direktores vai lietvedes. Par klases fondu-skolotāji noteikti nevāktu neko un cik zinu nelabprāt naudas vākšanu uzņemas.Bet vecāki arī nevēlās ķēpāties ar naudas vākšanu klases ekskursijām un citām vajadzībām (pusdienām).Skolēniem uzticēt, lai man piedod, arī tā īsti negribās.Un, ja godīgi, cik bērni atcerās un mājās pasaka, kas nepieciešams uz nākamo (piemēram) rokdarbu stundu.Cik vecāki atcerās nepieciešamo laicīgi vai vispār iegādāties?Tāpēc ir nepieciešams klases fonds, lai nopirktu visiem.Bieži skolēni aizmirst tādu sīkumu kā laicīgi samaksāt par pusdienām vai braukšanas kartīti.Tad ir ļoti jauki, ka audzinātājai ir šī nauda, kuru aizlikt.Par tiem 3 nelaimīgajiem latiem.Skola vienmēr ir gaiša, tīra un sakopta.Vecākiem, kuri nekad nav saskārušies ar tādu lietu kā roku, otu un ūdens trauku mazgāšana pēc zīmēšanas ar guašas krāšām, iesaku mājās pamēģināt un iegūto rezultātu (netīrumiņus izlietnē, uz grīdas un dvieļiem u.t.t.) pareizināt vismaz ar 10.Tualetes papīrs un salvetes (neskatoties uz to, ka daži audzināti skolēni pamanās iemest visu tualetes papīra rullīti podā uzreiz) ir vienmēr.Ir arī ļoti daudz bezmaksas pulciņi.Kurš no vecākiem ir devis savam bērnam uz skolu mālus keramikai?Man ir aizdomas, ka neviens.Cik vecākiem mājās ir bērnu darināti keramikas mīļnieciņi?Man šķiet, ka gandīz visiem.Protams vai apmeklēt skolas pulciņus vai nodarbības ārpus tās ir katra bērna un vecāka brīva izvēle, bet iespējas skolā ir!Un vispār-piesieties ja labi grib, var arī pie staba.:)

I Irēna 24.08.2009

Es pievienojos pozitīvajiem komentāriem par šo skolu.Mans bērns jau ceturto gadu ies šai skolā, un katru 1.septembri ar prieku dodas uz skolu. Un neteikšu, ka mans bērns ir no mierīgajiem, paklausīgajiem, bet ne reizi neesmu dzirdējusi, ka viņu pazemotu skolotāji vai skolēni. Gribētos pajautāt, vai bez iemesla skolēnam tiek izteikti aizrādījumi? Vai paši skolēni māk runāt ar skolotājiem pieklājīgā tonī? Domāju šobrīd skolēni pārāk daudz zin par savām tiesībām, bet kaut kā neatceras savus pienākumus. Arī skolas līnija ir pozitīvs pasākums. Es ar savu bērnu pārrunāju par visu, kas notiek Latvijā, ārpus tās, bet vai visiem vecākiem pietiek tam laika. Tad lūk, līnijās viņiem šī informācija tiek izklāstīta. Jā, varbūt ir kādi konflikti, kur skolēnam šķiet sava taisnība, bet skolotājam sava, tad paliek taču vecāki, kuriem šis konflikts būtu jāatrisina. Katru reizi apmeklēju atklāto sarunu dienu skolā, kur varu uzzināt par bērna sekmēm, izrunāt sasāpējušos jautājumus, un ne reizi neesmu sastapusies ar skolotāju noraidošu attieksmi. Viss taču ir izrunājams. Vienīgi jautājums, vai tam pietiek laika, vai bērns uzticas pats saviem vecākiem, un zin, ka viņš tiks aizstāvēts. Un galu galā, ja viss ir tik slikti, vajadzētu bērnu pārcelt uz citu skolu, ne viss ļaut mocīties katru rītu ceļoties un ejot uz nemīlamu skolu. Jo skolas laikam taču jāpaliek prātā un atmiņās visjaukākajam.

F FAIL! 28.08.2009

NORMAĻNĀ SKOLIŅA ! :D:D:D:D