Birutas Mageles Starptautiskā Stilistu Skola - Maksā naudu, bet nekā!

Kā jau Latvijā zināms, skolām nav liels prestižs, kā sacīt jāsaka, kas var atļauties maksāt, var atļauties arī studēt. NU tad tālāk...

Gribu palikt anonīma, tādēļ teikšu, ka mani sauc Eva. Esmu pati nākusi no Liepājas un 2004.g. sāku mācīties Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā Rīga, Brīvības gatvē 193. Gribēju studēt, jo dzirdēju lielas reklāmas un esot populāra skola!

Skolas maksa mēnesī bija 55 Ls un jāmācās bija 11 mēneši gadā un tā 2.5 gadus. Viss bija labi līdz reizei, kad pabeidzās pirmais kurss. Skola izsniedza lapu ar sarakstu kur izies nauda materiāliem, kur kopējā summa sasniedza pie 150 ls, kaut arī parēķinot man izgāja 5 reizes vairāk – 750 ls!Kur ir taisnība???Šo lpp izsniedza iestājoties, lai pabrīdinātu ka izies naudiņa materiāliem, tam visam piekrītu, bet kādēļ ir jāsniedz nekorekta vai veca informācija???

Pēc tam sekoja otrais kurss, kur nauda par mēnesī padārdzinājās līdz apmēram 70 Ls. Saucamajā „skolā” darba apstākļi nav no tiem jaukākajiem, kā jau privātskolai, ir tikai paris telpas kur topošajiem stilistiem ļauj izpausties ir tikai 8 mazas telpas un 1 duša, un divas izlietnes kur modeļiem mazgāt galvas! Ja frizieru stundā mēs krāsojam matus, un kursā sākam visi vienlaicīgi darīt, kursa mēs esam ap 15, tad parēķiniet, ka cits tiks laikā izmazgāt matu krāsu no matiem, bet cits, tai brīdī neko nevar izdarīt, tikai rinda gaidīt, jo izlietnes ir tikai divas, viena 2. stāvā, bet otra 4. stāvā.Un pats neapmierināts, un arī cilvēks, kuru esiet sarunājis ka brīvprātīgo modeli, bet ja šādi sanāk, diez vai šis cilvēks gribēs vēl kādu reizi nākt, ja nu viņam nākamo reizi jābalina, tad jau viņš pēc tam staigās ar pārdedzinātiem matiem un pūku uz galvas!

Kā jau plānā skolā paredzēts ir arī bodyart - ķermeņa apgleznošana, bet kur lai pēc tam modelim ļauj nomazgāt uzgleznoto darbu, ja skolā ir pieejama tikai viena duša, bet studenti ir dienas maina ap 20, bet vakara maina ap 15??? Skolotāju zināšanas ir tik daudz, cik var atrast žurnālos, respektīvi, mēs maksājam jau par pieejamo informāciju, un skolotāju darba profesija stilistu skolā ir tikai pirms pāris gadiem pabeigta šī B.M. starptautiskā stilistu skola!!! Daži skolotāji ir ieguvuši arī citur izglītību, bet tie ir tikai daži pasniedzēji, un atkal paliek aktuāls jautājums, vai skolotājam nav jābūt daudz gudrākam un zināšanu pārpilnam lai sniegtu katru lekciju ko noderīgu, jo galu galā mēs maksājam 70 ls, nevis 0.70 ls.

Šeit var runāt un stāstīt daudz, tādēļ es jums rakstu jums uz emailu. Katru gadu mums vasara tiek izsniegtas prakses grāmatiņas, kurās skolotāji piesaka, lai attiecīgajā ailītē kur rakstīts – stundu skaits, ierakstam 8 h, kaut patiesībā prakse notiek tikai 2 h, vai labākajā gadījumā lekcijas ir tikai 1 h. Par katru parādu kas skolā iekrāts ir jāmaksā 5.00 ls, reģistratūra izraksta čeku un tad es tikai kārtoju ieskaiti, skolotāja vispirms paskatas čeku, un tad uz met acis uz darbu, ja labs garastāvoklis, tad ieliek atzīmi, vai iesk. Dienas maina mācas no 9-15:00, vakara maina no 17:00-20:00, kur it loģika? Par pasniedzējam arī daudz ko runāt negribas labu, protams, ir pasniedzējas kas nāk pretī, bet ir pasniedzējas, kas atnāk uz lekciju, lai pateiktu teorētiski, ka šodien taisam teātra grimu, un taisiet, pati iziet ara uz kadu stundu un kad lekcija iet uz beigām ierodas lai paskatītos, un savaktu savu galdu!atieksme ir vienkarsi graujoša. Jātaisa kāzu frizura, un pat nepasaka un neparada kā, bet tikai taisiet uz „bui dui” teiksim taa... Par šo skolu neatceros neko labu, un lielaka dalja manu kolegu no skolas saka to pashu, tikai neviens neuzdrosinas ko teikt, jo ja uzzina skola, tad jau diplomam svītra pāŗi. A kur lai es ar šadu diplomu eju, ja skola man māca, to pašu ko es varu apgūt pašmācības ceļā, kada man varbūt friziera kvalifikācija, ja pat pasniedzējs neparada uz konkrētiem cilvēkiem kā griezt matus, kaa pecelt roku, kā turēt šķēres utt. Kā lai esmu profesionāls grimetajs, ja tad kad skolotajās visvairāk ir nepieciešams, lai paraditu ka pareizi likt grimu, kā kvalitatīvi veidot sejas ovalu, lai nebūtu ka kleksis utt.

Katru gadu vasarā mes gatavojamies novembra konkursam, kā Baltic Beauty World, 2007, tas kurs vinne konkursa sesiju var nekartot, bet pamatnosacījumi ir tadi ka skola mes vairs neko citu gatavošanas laika nedaram, tikai so body art un visu kas ar to saistas. Respektivi atradam skolotajam no 5-8 reizes un veidojam tikai to kas vinam patiik, jo galu gala mums janes Birutas MAgeles vards arpus skolas, bet ideju nenesam savu, bet gan Birutas un skolotaju idejas!!! Arī prakses, kas notiek, piem., Ķīpsalas hallēs, nekad naudu par to mums nemaksā, tas nekas ka lietojam dargu savu kosmētiku, ka Make up Forever, MaxFactor, Dior...Mums pat atzīmes netiek ieliktas par praksem, tikai iesk. Viena vardā sakot, esmu šausmigi vīlusies šajā skola un nekādi nesaprotu kā šī skola vēl turas uz zemes. Pietam skolai ir tagad jau beidzies akreditācija, un kādu skola var piedāvāt diplomu??? neakreditētu??? Kādu skola var piedāvāt starptautisko diplomu, ja tikai uz eksāmenu ierodas viens zviedru pārstāvis, un ja tu viņam neiepatīcies, tad eksāmenu neesi izturējis!!! loģiski!

Diez vai var stradat sados apstaklos topošie stilisti!? Izmetot šo lielo naudu pašam vajadzīgie materiāli vēl, jāsāk pēc tam vēl domāt kur lai es ar tādām zināšanām varu iet strādāt? salonā??? šaubos, jo nerodas pārliecība vai cilvēkam matus varam nogriezt taisnus vai arī precīzi noraidītājā griezumā, jo patiesībā neviens mums nemaz nav pa īsto rādījis, tikai teorija, bet teorija ir viens, prakse pavisam kas cits!

P.S. Tādēļ man rodas jautājums, tiem kam nav naudas, tie nestudē, bet tie, kas maksā naudu un aizņemas kredītus, tie tāpat nav ieguvēji, pat vel vairāk, zaudētāji, jo ir gan izmetusi vējā naudu, gan arī parada bankām. Tad jau vienīgais atliek braukt arpus LV, kaut vai uz to pašu Lielbritāniju, kur izmetot naudu tu vismaz ko iegūsti, un pat garantēts darbs!

E

K kity 07.09.2008

Tiešām brismīga skola. Nomācījos 3 mēnešus un dažreiz dzīvē notiek kas neparedzēts, tāpēc vajadzēja mācības Mageles skolā pamest, bet kā izrādījās, tas nemaz nav tik vienkārši!!! Bij pārrunas ar juristu, draudi ar tiesu, soda naudu. Kad jautāju par ko sods, jo taču visu līdz šim biju maksājusi un parādu ar nekādu nebij, tad atbilde bij: es ar savu aiziešanu radot skolai zaudējumus. Nu murgs...labi, ka biju paņēmusi līdzi uz pārrunām gudrāku cilvēku, jo pati biju pārbijusies kā diegs! Kur tas dzirdēts, ka kāda universitāte šitā tiranizētu...

M Marta Anna 10.09.2008

Nu galīgi aplami tie komentāri, pati macos šajā skolā un ieteica man draudzene, kura šo skolu ir beigusi un ļoti labi šajā profesijā strādā, gan apkalpo savus klientus, kā friziere, gan arī strādā reklāmas projektos par grimētāju un stilistu . No mana kursa ir gajušas meitenes prom dažādu savu iemeslu dēļ un kontaktus uzturam vēl tagat un es zinu, ka nevienai nev bijušas problēmas aiziet, ja vajag .. uzrakstīja iesniegumu un aizgāja . Tā, ka iespeids veidojas to lasot, ka kāds te cinās ar spēcīgu konkureci prastiem līdzekļiem . Un bijušās audzeknes drošvien ir tās, kuras nekur un nekā šajās profesijās nevar un negrib mācīties . Nožēlojami cilvēki :), paši nezin ko grib un ko var un vēl vaino citus ...

A Anna 10.09.2008

Bāc, kas notiek šajā pasaulē?
Tā taču nav Valsts skola, bet privātā galu galā!
Tādi cilvēki kā Eva parasti iestājās vēl kādā skolā nomācīties pāris mēnešus, tad atkal un atkal.. un nekur nebūs labi..
Un kurā skolā Latvijā tagad ir lēti? ja nu vienīgi tiešām 34.videnē.. Starptautiski atzītā nopelniem bagāta 34.vid!:)
Izvēlies ko vēlies, izbaudi ko izvēlējies!

I Ilze 10.09.2008

Velns nav tik melns ka viņu mālē. Man par parādiem jāmaksā 10 un 15Ls Tev tik 5:)

E eva 10.09.2008

Sveiki!
Gribēju pajautāt, vai kādskāda šajā skolā studē foto kursus?
Ir vērts iet?

M Mazijnaaaa 11.09.2008

No sakuma biju arii domajusi iet uz sho skolu, bet beigas aizgaju uz Riman macibu centru... teikshu pilniigi to pashu gandriz... attieksme kaa no kura pasniedzeja, bet tas tiesham ir kad maksaa naudu, peerc dargo kosmetiku, bet zinashanas gandriz neieguust nekadas, nozeeloju ka tur aizgaju... un taadeel pametu tur skolu!!!
un tapec neiesaku arii nevienam uz turieni iet, tad labak tiesham sameklet kadu skolu, kur tev nebus jaizdot tik daudz nauda lai velak nebuutu ko nozeelot!

S Sandra 17.09.2008

izlasīju visus komentārus līdz pēdējam, taču pati vēl nevaru objektīvi spriest, jo esmu tikai iestājusies, bet mācības nav sākušās (būšu friziere). tad, kad sāksies, tad arī viedoklis būs izveidojies, bet, lai ko arī šeit teiktu, centība un gribasspēks ir ļoti svarīgs.. protams, pirms iestāšanās jau te paspēju palasīties, cik slikti un briesmīgi viss tur būšot, taču es zinu, ko es gribu un ko es paveikšu, lai arī kas man būs jāpacieš. es zinu, ka izturēšu, jo iešu uz to, kas man patiesi patīk un aizrauj.
tāpēc jāstāv ar abām kājām stingri uz zemes, jāturas pie tā, ko gribi, jāpasmaida, lai arī caur asarām un jādodas tālāk, vai ne? :)

E evija 17.09.2008

esmu beigusi šo skolu, un ne mirkli to nenožēloju.

F foto 02.11.2008

Jasaka, ka varu piekrist rakstitajam- pati gan macos fotografos, bet tur situacija apmeram tada pati- ir tikai dazi loti labi pasniedzeji (Vaivode, Jansons), tad ir tadi, kuri pieaicinati tapec, ka ir lieli makslinieki-ko es nemaz nedomaju noliegt (Binde), bet iemacit ta isti neprot, jo ir fotografi nevis pedagogi.

Godigi sakot, es neeju prom tikai tapec, ka zel samaksatas naudas un iztereta laika. galu gala- diploms jau bus, samacijusies visu busu pati...

K Kristine 06.11.2008

Nu Magele sit augstu vilni!Vinja tachu ir taada MAITA!J aa, man ir tiesiibas apvainot sho cilveeku, jo maacoties un nepabeidzot sho skolu esmu uzklausiijusi un norijusi taadas lietas...
Tie naudas teerinji, attieksme.Sazin kaa vinja ir dabuujusi akreditaacijas dokumentus.Nu jaa caur pazinju pazinjaam piedaloties konkursos var to ieguut.Cik cilveeki no tiem kas iestaajas ir vispaar iztureejushi liidz galam!?Tagad jau nekas, telpas ir dabuujusi normaalas, kad es maaciijos mees maaciijaamies VEF kultuuras pils pagrabaa!Ziemaa rokas sala, skeeres notureet nevareejaam, puuderkrems nesila-ak Dievs kaa gaaja!!!Un veel tie apvainojumi.Ja biji paraadaa par skolu vai kosmeetiku, vai vienkaarshi nepatiki-mazgaaji telpas, lai naudu kompenseetu un nekad nebija labi.Nu vispaar jau nevar taa teikt, bija maksaatspeejiigie, kas gruuda naudu vinjai priekshaa-iekshaa, tiem tad bija dziive kaa niereem taukos!Bet ko mees no laukiem...
No Mageles aizmuku un iestaajos citaa stilistu skolaa ar lepnumu varu pateikt, ka ir skolas kas nav tik slavenas un naudas zinjaa tik daargas, bet ir cita attieksme un liidz ar to, prieks maaciities un nu jau 9 gadus straadaaju par stila konsultantu privaatajaa biznesaa!Un nenozeeloju ka aizlaidos no Mageles cuusku midzenja!

I I 10.11.2008

Hmm, Eva, ko tu gribeji, tu doma, ka tev viss uz bljodinja tiks pasniegts?IIIIIIstie Stilisti savaa muuzaa straadaa daudz dazaados apstaakljos un nesuudzaas! kas attiecas uz naudu, taa jau nav vieniigaa maaciibu iestaade, kur cenas pieaug ar katru gadu arvien augstaak!
Pati maacos shajaa skolaa, treshaja kursaa un nesuudzos, protams, dazaadi gadaas, bet ja cilveekam ir meerkis un veleshanas sasniegt kaut ko iisto savaa dziivee, tas neskataas uz tiem siikumiem(vairaak par pusi PARSPILETIEM UN APLAMIEM) un ciinaas par vietu zem saules!
Kas attiecas uz prakseem-pilniigi nepiekriitu- tas pirmkaart ir vajadziigs tikai tev, un skola tevi nespiez iet un prasiities iet straadaaat salona, bet pati piedava daudz dazaadas, ljoti interesantas, prakses, lai tu liidz ar to guutu diezgan interesantu un dazaadu pieredzi darbaa un dazaados apstaakljos!
Taa kaa Evinj, ko lai es tev varu pateikt, nu zeel man tevis!Neveiksminieces rakstinj6!;)

L Līga 11.11.2008

njaaa, varbūt kāds var ieteikt labu frizieru skolu?

J Juicy 13.11.2008

tas ir ljoti slikta skola! es pec 12. klases iesu Konstantina Bogomolova Stilistu skola.

L Lina 14.11.2008

Jaa, atliek tikai piekrist raksta autorei ... 100 % taisniiba. :( Beidzot kaads arii uzraksta patiesiibu par B.Mageles skolu! Tiiras shausmas - ne skola, kur var ieguut labu izglitiibu! :( Arii neiesaku nevienam doties uz sho skolu, jo vieniigais, ko juus ieguusiet - finansiaalu kriizi savaa macinjaa pateicoties B.Magelei! Vieniigais, ko vinjai var noveeleet ir veseliiba un vairaak neko - lai dievs staav klaat tai chuusku kraapniecei! :(

D Darja 14.11.2008

Nu ja pilniga taisniba, es macijos saja skola un ari to visu pardzivoju napietika jau ar to ka par skolu bija jamaksa katru menesi ls 50, loti dargi bija ari viss paarejais kosmetika, profesionalas otes, skeres, grimms, audumi drapesanai. Un labakas atzimes sanema tie kam bija lielakas iespejas iegadaties visu dargak, protams ir liela atskiriba ka krit labs audums[dargs] vai ne tik labs, cik spozi spid un labi klajas profesionala kosmetika vai ikdienas[ letaka]. Vienu varu teikt macities saja skola ir looooti loooti dargi. Un vel kas mana kursa macijas 15 meitenes ar septinam no vinam man vel tagad ir kontakti un mes neviena nestradasjam saja joma, si skola nedod parliecibu par savu profesionalitati. Te sagrabstita visada informacija Body- art, make-up, frizuru veidosana, griesana, stilista darbs, bet ta pa istam netiek iemacits nekas.

R Rozīne 20.11.2008

Pilnīgi piekrītu!!! Pati biju par modeli grimētājam un frizierim topošajam. Frizieris man tā neko, bet draudzenei nervozs pusis, kurš tā teikt izbesījās, jo mati esot bijuši pārāk biezi un grūti apgriežami! Kk;ads murgs.. grimētāja vispār bija kreivu tautības un nesaprata ne vārda latviski, katrs niecīgākais nelīdzenus uz sejas bija rēta.. šamējā tikai bļaustās rēta, rēta, rēta! N u vai ziniet.. izmālēja ar tākā tādu klaunu! Es tur neiet mācīties pat, ja man par to maksātu!

Runājot par telpām..SIĻĶES MUCĀ!!! telpas neremontētas un šauras..

S Sanita 06.12.2008

Esmu mācījusies Purvciema amatniecības vidusskolā stlistu kursos, kuri notika vienu gadu un pēc tam tika saņemts diploms. Kā arī tur ir klātiene, bet par to vairāks iesaku intresēties pašā skolā.
Kuros iemācītais ir ļoti noderīgs un atmiņas par visu kas kursos ir bijis ir tikai pozitīvas. Tajā gadā ar Eiropas naudu visas telpas tika savestas kārtībā - spoguļi krēsli gaismas vizāžai un priekš matu veidošanas, telpā divi galvas mazgāšanai krēsli. Ka arī kosmētiku mums deva, pašām vajazēja sagādāt tikai grimma otas un individuālos prieksmetus, kuriem jābūt katram stilistam. :)
Pasniedzēji ir profesionāļi, pasniegšanas maniere ir vienreizēja, un atmofēra radoša un uzmundrinoša. Tiek piedoti mazie kavējumi ar darbu nodošanu, jo lielāka koncentrēšanās dēļ laika trūkuma 1 gada ietvarā ir uz informācijas uzņemšanu, zināšanu ieguvi, lai laikam ejot tā kļūtu par pieredzi.
Vienas dienas cena bija 12 Ls kurā notika trīs 2h garas nodarbības, tā teikt visu dienu pa piektdienām un setdienām, lai arī no laukiem meitenes varētu tikt, viņām arī sarūpē vienīcu pa minimālu naudiņu. Tagad protams cenas būs mainījušās. Taču ja stilista profesija ir sapnis tad nevajadzētu kautrēties un sākt mācības klātienē, kā vidējo profesionālo vai profesionālo izglītību un Bez mācību maksas.

M Marta Anna 08.12.2008

Tas jau izklausijas pec stipri zolidi savtigas reklāmas, cena dienaa 12 Ls, bet nu nakiet macīties un bez maksas :))), to jau skolnieks nav raksijis . Vai ka konkurenti priecājas un reklāmai izmanto šitādus saitus :DDD . Nu graužat nost aiz skaudības, ta jau ir tirgus maziņš :). Esmu beigusi BBSSS un viss tur ir kārtībā, pa 1 gadu nevar par stilistu izmācītie :) un 2 galvas mazgajamie vienā klasē :))) .. smieklīga ekstra .

I inga 08.12.2008

:DDD jaaa man tikai japrasa šiem profesionālo viedokļu paudējiem- vai skatijaties tv3 šovu par to tievēšanu ... īpaši skaists bija pēdējais raidījums, kur beidzot varēja apskatīt pašu stilisti, UNASTYLE :( taja bridi man bija skaidrs kapēc visu laiku tik briesmīgi izskatās vadītāja ( nebija taču resna, apģērpt varēja viegli), bet tas unasstils pat nebalansēja, bet parliecinoši atradās pilnīgā bezgaumības un nestila izjūtas transā tieši tā kā viņa izskatījās pati tajā vakarā sapucējusies kā lauku kāzu vadītāja :(, ejiet pamācaties par stilistiem pie tādas noteikti

L Laura 09.12.2008

Vai kāds var palīdzēt ar padomu? Man interesē kur labāk sagatavo reklāmas un fashion photo vajadzībām stilistus? Strādāju lielā reklāmas aģenturā par mākslinieku, gribētos paplašināt savas prasmes, jo dažreiz uzaicinātie stilisti īsti profesionāli nepilda savas funkcijas.

Magales, Bogomolova vai ir vēl kāda cita skola?