Birutas Mageles Starptautiskā Stilistu Skola - Maksā naudu, bet nekā!

Kā jau Latvijā zināms, skolām nav liels prestižs, kā sacīt jāsaka, kas var atļauties maksāt, var atļauties arī studēt. NU tad tālāk...

Gribu palikt anonīma, tādēļ teikšu, ka mani sauc Eva. Esmu pati nākusi no Liepājas un 2004.g. sāku mācīties Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā Rīga, Brīvības gatvē 193. Gribēju studēt, jo dzirdēju lielas reklāmas un esot populāra skola!

Skolas maksa mēnesī bija 55 Ls un jāmācās bija 11 mēneši gadā un tā 2.5 gadus. Viss bija labi līdz reizei, kad pabeidzās pirmais kurss. Skola izsniedza lapu ar sarakstu kur izies nauda materiāliem, kur kopējā summa sasniedza pie 150 ls, kaut arī parēķinot man izgāja 5 reizes vairāk – 750 ls!Kur ir taisnība???Šo lpp izsniedza iestājoties, lai pabrīdinātu ka izies naudiņa materiāliem, tam visam piekrītu, bet kādēļ ir jāsniedz nekorekta vai veca informācija???

Pēc tam sekoja otrais kurss, kur nauda par mēnesī padārdzinājās līdz apmēram 70 Ls. Saucamajā „skolā” darba apstākļi nav no tiem jaukākajiem, kā jau privātskolai, ir tikai paris telpas kur topošajiem stilistiem ļauj izpausties ir tikai 8 mazas telpas un 1 duša, un divas izlietnes kur modeļiem mazgāt galvas! Ja frizieru stundā mēs krāsojam matus, un kursā sākam visi vienlaicīgi darīt, kursa mēs esam ap 15, tad parēķiniet, ka cits tiks laikā izmazgāt matu krāsu no matiem, bet cits, tai brīdī neko nevar izdarīt, tikai rinda gaidīt, jo izlietnes ir tikai divas, viena 2. stāvā, bet otra 4. stāvā.Un pats neapmierināts, un arī cilvēks, kuru esiet sarunājis ka brīvprātīgo modeli, bet ja šādi sanāk, diez vai šis cilvēks gribēs vēl kādu reizi nākt, ja nu viņam nākamo reizi jābalina, tad jau viņš pēc tam staigās ar pārdedzinātiem matiem un pūku uz galvas!

Kā jau plānā skolā paredzēts ir arī bodyart - ķermeņa apgleznošana, bet kur lai pēc tam modelim ļauj nomazgāt uzgleznoto darbu, ja skolā ir pieejama tikai viena duša, bet studenti ir dienas maina ap 20, bet vakara maina ap 15??? Skolotāju zināšanas ir tik daudz, cik var atrast žurnālos, respektīvi, mēs maksājam jau par pieejamo informāciju, un skolotāju darba profesija stilistu skolā ir tikai pirms pāris gadiem pabeigta šī B.M. starptautiskā stilistu skola!!! Daži skolotāji ir ieguvuši arī citur izglītību, bet tie ir tikai daži pasniedzēji, un atkal paliek aktuāls jautājums, vai skolotājam nav jābūt daudz gudrākam un zināšanu pārpilnam lai sniegtu katru lekciju ko noderīgu, jo galu galā mēs maksājam 70 ls, nevis 0.70 ls.

Šeit var runāt un stāstīt daudz, tādēļ es jums rakstu jums uz emailu. Katru gadu mums vasara tiek izsniegtas prakses grāmatiņas, kurās skolotāji piesaka, lai attiecīgajā ailītē kur rakstīts – stundu skaits, ierakstam 8 h, kaut patiesībā prakse notiek tikai 2 h, vai labākajā gadījumā lekcijas ir tikai 1 h. Par katru parādu kas skolā iekrāts ir jāmaksā 5.00 ls, reģistratūra izraksta čeku un tad es tikai kārtoju ieskaiti, skolotāja vispirms paskatas čeku, un tad uz met acis uz darbu, ja labs garastāvoklis, tad ieliek atzīmi, vai iesk. Dienas maina mācas no 9-15:00, vakara maina no 17:00-20:00, kur it loģika? Par pasniedzējam arī daudz ko runāt negribas labu, protams, ir pasniedzējas kas nāk pretī, bet ir pasniedzējas, kas atnāk uz lekciju, lai pateiktu teorētiski, ka šodien taisam teātra grimu, un taisiet, pati iziet ara uz kadu stundu un kad lekcija iet uz beigām ierodas lai paskatītos, un savaktu savu galdu!atieksme ir vienkarsi graujoša. Jātaisa kāzu frizura, un pat nepasaka un neparada kā, bet tikai taisiet uz „bui dui” teiksim taa... Par šo skolu neatceros neko labu, un lielaka dalja manu kolegu no skolas saka to pashu, tikai neviens neuzdrosinas ko teikt, jo ja uzzina skola, tad jau diplomam svītra pāŗi. A kur lai es ar šadu diplomu eju, ja skola man māca, to pašu ko es varu apgūt pašmācības ceļā, kada man varbūt friziera kvalifikācija, ja pat pasniedzējs neparada uz konkrētiem cilvēkiem kā griezt matus, kaa pecelt roku, kā turēt šķēres utt. Kā lai esmu profesionāls grimetajs, ja tad kad skolotajās visvairāk ir nepieciešams, lai paraditu ka pareizi likt grimu, kā kvalitatīvi veidot sejas ovalu, lai nebūtu ka kleksis utt.

Katru gadu vasarā mes gatavojamies novembra konkursam, kā Baltic Beauty World, 2007, tas kurs vinne konkursa sesiju var nekartot, bet pamatnosacījumi ir tadi ka skola mes vairs neko citu gatavošanas laika nedaram, tikai so body art un visu kas ar to saistas. Respektivi atradam skolotajam no 5-8 reizes un veidojam tikai to kas vinam patiik, jo galu gala mums janes Birutas MAgeles vards arpus skolas, bet ideju nenesam savu, bet gan Birutas un skolotaju idejas!!! Arī prakses, kas notiek, piem., Ķīpsalas hallēs, nekad naudu par to mums nemaksā, tas nekas ka lietojam dargu savu kosmētiku, ka Make up Forever, MaxFactor, Dior...Mums pat atzīmes netiek ieliktas par praksem, tikai iesk. Viena vardā sakot, esmu šausmigi vīlusies šajā skola un nekādi nesaprotu kā šī skola vēl turas uz zemes. Pietam skolai ir tagad jau beidzies akreditācija, un kādu skola var piedāvāt diplomu??? neakreditētu??? Kādu skola var piedāvāt starptautisko diplomu, ja tikai uz eksāmenu ierodas viens zviedru pārstāvis, un ja tu viņam neiepatīcies, tad eksāmenu neesi izturējis!!! loģiski!

Diez vai var stradat sados apstaklos topošie stilisti!? Izmetot šo lielo naudu pašam vajadzīgie materiāli vēl, jāsāk pēc tam vēl domāt kur lai es ar tādām zināšanām varu iet strādāt? salonā??? šaubos, jo nerodas pārliecība vai cilvēkam matus varam nogriezt taisnus vai arī precīzi noraidītājā griezumā, jo patiesībā neviens mums nemaz nav pa īsto rādījis, tikai teorija, bet teorija ir viens, prakse pavisam kas cits!

P.S. Tādēļ man rodas jautājums, tiem kam nav naudas, tie nestudē, bet tie, kas maksā naudu un aizņemas kredītus, tie tāpat nav ieguvēji, pat vel vairāk, zaudētāji, jo ir gan izmetusi vējā naudu, gan arī parada bankām. Tad jau vienīgais atliek braukt arpus LV, kaut vai uz to pašu Lielbritāniju, kur izmetot naudu tu vismaz ko iegūsti, un pat garantēts darbs!

E

B bai-buciite 03.04.2008

Mana puiša māsa tagad beidz šo skolu... ziniet, tu nokārto visus eksāmenus, skaities skolu pabeidzis, bet dokumentus un diplomu pāris mēnešus neviens tev nedod, kamēr visi nav nokārtojuši parādus... A kā tu vari meklēt darbu, ja tev nav izglītību pierādoši dokumenti? Absurds! Nemaz nerunāsim par astronomiskajām summām, ko viņa tērē visām tām štellēm! Tik tiesām jābūt daudz naudai, lai tur mācītos... Un pati Magele jau arī neesot īsti ciešama...

D domino 05.04.2008

ir tāds teiciens-kas der visam neder nekam.

un tāpēc arī pēc 9tās[jo tur uzņem arī tā] nav vairs obligātā izglītība jo tiešām neviens ar tevi neauklēsies.ja vēlies būt profesionālis sevi jāieliep tajā visā iekšā par visiem 100%

bet darba apstākļi.nu tas gan nav normāli jo tiešām jāuzdod jautājums-kur tad tā visa nauda paliek??? protams privātskola nav nekāda bezpeļņas organizācija kura tur dara brīvprātīgo darbu bet vahadzētu padomāt vai gadījumā nav jānodrošina viss atbilstoši cenai?
jo tad jau es arī varēšu iet pārdot cukurūdeni uz ielas stūra par 5 ls par glāzi.

M marta 05.04.2008

es ari taisijos iet pa frizieri-bet no lasiita mati sacelaas stavus-a kada ir macibu maksa par semestri

L Lilu 07.04.2008

Eva!
Es tērēju savu naudiņu!Katru dienu pēc skoliņas uz darbiņu tipu tapu :P

S samanta 07.04.2008

es tagad tur macos, un tik tiesam sāku tagad nozelot ka tur macos, ta ir visbezatbildigaka skola kadu zinu!!! nekad neviens nepasaka ka nakama diena nav jaiet uz skolu jo kaut kadu iemeslu del nenotiek lekcijas, bet tu maksa pilnu maksu! veicot ieskaites ir javeido mape, kura ir shematisks grima zimejums un matu zimejums, bet labakais ka tev jaiet uz turieni kopet un par katru lapu maksa 3 santimus! magele pat nekad normali nevar pateikt kas nakama stunda vajadzigs utt, tagad eksamena uzspiez mums visiem savas bezgaumigas un primitivas frizuras! iedomigas skolotajas ka normali neoverte, sadomajusas ka pasaules nabas! vieniga normala skolotaja ta ir Ieva Paskevica, vina sakuma liekas iedomiga, bet ja sac runat un kontakteties tad saproti ka vina ir ok! un vienigais labais cilvecins tr ir Aija, kas pienem visus maksajumus!!! tagad tur tikai macos lai nosaucpt savu profesiju es varetu teikt STILISTE! ceru tur pabeigt, un kaut vai kaut ko iemacities, jo tagad tur notiek viens bezatbildigs murgs!maksa, maksa un velreiz maksa! tagad ja man kads prasitu ka ur ir, es neiteiktu nevienam, vien savam ienaidniekam!!!

S SIMPLIFY.LV 10.04.2008

šitās nolikšanas..tas ir kkāds ārprāc!!!
Parādiet man skolu, labak teikt augstskolu, kolezu u.t.t., kura tev sabāž tādas un tādas zināšanas, ka tu pēc tam esi tāds monstrs, ka uzreiz pelni simtiem tūkstošus(varbūt tā notiekt rtu, rsu), parsatās, privātajās augstskolās ta nenotiek!Pats drīz beigšu privāto augstskolu un, saprotu, ka mācību ziņā neko neesmu ieguvis..un viss turpmākajai karjerai ir atkarīgs tikai no manis, jo manai profesijai vajadzetu macities 10 gadu, ka ari pasniedzeji(daļa)nav kvalificēti..vienīgi tas dokuments uzceļ manu laktiņu augstāk..kas arī man vajadzīgs..pašam ir jāmācās ir pastiprināti un tad arī sasniegsi savu vietu..un atmostieties..tā nav Vidusskola, kur naudu vajag maz, kur visi tevi pieskata un maca matemātiku!
Rīga-Privātā augstskoa, pie tam stilistu...padomājiet vismaz pāris sekundes, cik tas viss kopā varētu izmaksāt - dzīvošana Rīgā, Privātā augstskola un cik daudz lietas ir vajadzīgas stilistam, ja cilvēks ir apķērigs un nedoma ar kko citu..viņš uzzreiz sapratīs cik dārgi viss sanak!!!
Mans brālis mācas tajā skolā..un arī bija tas pats, ka teica, ka izdevumi būs tādi, tas būs tāds, lapu iedeva tikai pirmajās nodarbībās..arī, pērk dārgas, lētas lieta, piemēram, koferi nopirka kkādā letā veikalā pa 15 ls..ir tāds pats kā īstais, kas maksā dārgāk!!!Tās lietas, ko jūs nopērkat visas paliek Jums, un nevis skolai, par to Jūs arī domājat!!!
Kā jau minēju, ja neliekas, ka viņi sniedz pilnu programmu, tad paši pilnveidojaties, jo galu galā viss atkarīgs no tevis paša!!!
Unnnn...uzņēmumi, kas piedāva visu nav labāki, ka uzņēmumi, kas piedāvā tikai matiu griezšanu(tā pat kā telefoni ar mp3 u.t.t.
Bet vnk tā jēli nolikt ..nu nav labi..tu varēji pateikt man tur nepatikās..u.t.t...bet ne jau ka viss ir slikti un visi ir slikti..tas jau izklausās pēc emo...

S SIMPLIFY.LV 10.04.2008

par to, kur mineju uzņēmumu es biju domajis tā..tie, kas, parasti, piedāva visu, nav labaki ir pat sliktāki, kas piedāvā tikai vienu, jo 2 vai 4 gados..nevar iemācīties 10 nozares kopā..reāli viena nozare aizņem vismaz visus tos 4 gadus!!!

Un kā jau viena meitene minēja, tad nevajag visu dārgo pirkt, ok...izņemot tu kkāda speciālas šķēres(kuras arī var uz atlaidem nopirkt)...audumus arī var pa lēto dabūt..varbūt pat ne humplaškās..:)

A alena 11.04.2008

aarpraac ne skola

L Lauly 14.04.2008

Es ilgi meklēju kur lai iet mācīties un likās, ka naw nekur citur kur iet kā tikai pie Birutas... ir gan wē kur UnaStyle... daudz labāk, esmu dzirdējusi tikai labas atsauksmes! Pati gribēju iet mācīties pie Birutas atrunāja draugi un paziņas, kam pazīstamie mācījušies, ka prasības vājprātīgas un ka tās naudas dēļ wien kura tur jāmaksā naw wērts, jo neko tādu tur neiemāca, liek tikai terēties. Domāju, ka tāpat wien newiens neko tādu neiesstāstīt, ka slikti aiz gara laika wien, kaut kāda taisnība jau noteikti ir pilnigi noteikti!

I Ieva 17.04.2008

Pilnīgi piekrītu raksta autorei!!! Esmu arī pabeigusi šo "vareno" skolu un tagad ļoti to nožēloju!!! Žēl ir izsviestās naudas uz izsviestā laikā. Par šo naudu būtu iestājusies labā augstskolā, dabūjusi labu izglītību un pēc tam arī labu darbu. Bet tā vietā, strādāju darbu, kas vispār nav saistīts ar iegūto profesiju. Un tikai pavasara un vasaras mēnešos piehaltūrēju par vizāžisti!! Smieklīgi!!! :))))
Šo skolu es tiešām nevienai neieteiktu!!! Bet, ja cilvēki grib izmest naudu un laiku, tad lūdzu uz priekšu!!
Brīdināšu, ka pastāvīgu un labi atalgotu darbu būs ļoooooooooti grūti atrast(ja nu vienīgi, nav bagātu un ietekmīgu paziņu), teikšu, ka pat neiespējami, vismaz Latvijā. Un skola arī nepalīdzēs iekārtoties sakarīgā darbā. Aizsūtīs Tevi uz dažiem saloniem par frizieri un neko vairāk. PILNĪGS SVIESTS!!!

G grieč 22.04.2008

hmm... es macos 1.kursā un arī taisos raxtiit iesniegumu par stāšanos ārā no stilistiem, jo tracina tā attieksme pret mums. bieži nenotiek lekcijas un par to nemaz nevienam nepazinjo-atnaakam uz skolu visi kaa muljkjiishi un tad tikai pasaka, kad nekas nenotiek. vieniigais par ko skola paziņo, lai samaksā naudu par nākamo mēnesi. tracina!!!
arii mani neapmierina skolotāju izglītības līmenis.
varbūt agrāk bija labs līmenis skolai, bet tagad jau nu tiešām ne... :(
NEGATĪVI

G grieč 22.04.2008

P.S- Lauri- tā ir privātskola par ko mēs maksājam un skolotājiem ir mazliet jānāk pretī- vismaz stundu normāli jānovada, nevis pus h dzer kafiju un otru pusi runā pa tel.
praktiskajos darbos vispār "CHAW".

B bai-buciite 22.04.2008

Piekrītu Grieč! Tomēr cilvēki maksā savu naudu un lielu un pasneidzējiem jānāk pretīm utt., jo savādāk jau viņi nepelnītu! ;(

S Sidna 30.04.2008

iestaajos..veicu pirmo iemaksu..tad sanjeemu lapu ar sarakstu, kas nepieciešams maaciibaam, ok., teoreetiski nau nekas traks...praktiski ljoti ljoti daargi, sapratu uzreiz, ka taadas naudas suminjas nevaru atljauties..izstaajos jau peec nedeeljas..

E evita 30.04.2008

Murgs ne skola [slēpt]@ Totāla naudas izmešana. Pati nomācījos tur 4 mēn, kad beidzot sev pateicu: "PIETIEK!!!" Cik var izmest naudu???? Uz katru nodarbību pa 100 Ls. Tas nav normāli!!!

I Ievish 05.05.2008

Izklausās drausmīgi bet vai kāds zin, kādas ir mācības tajā fotoskolā kas skaitās apakšā zem BMSSS?Kā tur ar pasniedzējiem un vai arī tikpat daudz jāmaksā bezsakarā??

Lūdzu kāds uzrakstiet, man tas būtu ļoti svarīgi...paldies

D Dana 11.05.2008

vecene par to juristu tekstinu ir pilniga trauma. varetu padomat, ka shai baigais juristes diploms, lai gudri dirstu kas un cik jaizlasa. pilnga aprobezotiba.

E Egita 12.05.2008

Labākais ir tas, ka iestājas kādi 20 skolnieki kursā, bet pabeidz tikai 3 no kursa. Tā vismaz bija, kad es tajā murgā mācijos birms astoņiem gadiem. Visu laiku skaitījos viena no labākajām kursā, bet kad Magele uzzināja, ka es sākusi strādāt kādā salonā par frizieri, tad darīja visu, lai tikai mani iegāstu. Tādēļ mēnesi pirms gala eksāmeniem mērs bija pilns un pametu šo skolu, to pazemošanu nevarēja vairs paciest. Visu laiku tik lika pārlikt vienu ieskaiti, lai netiktu tālāk, kaut gan darbs bija tiešām labs. Tracināja arī tas, ka viss bija jātaisa pēc viņas stabules, nemaz nevarēja izpausties.
Skola būtu bijusi tiešām laba un interesanta, bet ja nebūtu tā Biruta Magele. Jo manā laikā bija ļoti labi skolotāji un nodarbības interesantas, tikai arī skolotāji sāka bēgt no turienes.

S Sisi 17.05.2008

(vārds nepareizs) es pabeidzu BMSSS ...Tā ir nervu parbaudes skola!!! es pēdejus mēnešus nodzivoju uz nervu tabletem...:(
pa mēnesi man bija jauzraksta diplomdarbs (ātrak nedeva tēmas) un jaatrada 4 priekšdiplomdarbi...es neguleju naktis rakstiju, veidoju negulēdama atradiju darbu uz ko man teica ja nebūs draperija uztaisīta no zīta tevi nepielaidis pie diplomdarba...:( es aizdevu naudu uztaisiju kad viss bija ok viņi teca varbūt jus gribat likt exam pec dažiem mēnešiem? bet tad sekoja kla tas maksas 15Ls par katru ieskaiti...Sviests ... mes sacelam traci tad viņi atļāva likt. Mums paveicas ka Biruta Magele saslima taja diena un piņēma Freimaņa kungs un mes nolikam.
Biruta Magele mani apsaukāja par muļķi, par sūdu un t.t. bet atbildēt nevareju neko man vel nebija uz rokas diploma:( bēdigi...
Tur māca normāli bet nervus gande riktīgi...
Ļoti maz meitenes kuri pabeidza skolu strāda pēc prof. Man paveicas strādaju un nevēlos atcereties to murgu!
Veiksmi un izturības kās ies tur mācities!!!

D dita 19.05.2008

Es mācos šajā skolā. Protams, ir daudz nepilnību, kas nebūtu pieļaujamas un grauj skolas prestižu, bet es esmu uzzinājusi daudz ko jaunu un interesantu. Visgrūtāk ir tad, kad tuvojas lielie darbi - viss ir jāatrāda, kas un kā, bet vēl ir jāatceras tāds faktors, kā nauda!!! Esmu iepriekšējos darbus taisījusi samērā lēti, jo daudz izmantoju to, kas ir mājās (vecās drēbes, audumi...). Piepirku tikai vajadzīgās krāsas un vēl šo to, pārējo uzmeisteroju no tā, kas ir:) Ja man piem. body art izmaksāja ap 40Ls, tad kursabiedrenei pāri 100Ls... to var nosaukt par gaumes lietu - cits sameklē pašu lētāko, cits ieiet un nopērk to, ko redz(vienalga cik maksā). Tagad manas body art izmaksas tuvojas 100-tam, jo vajag pirkt daudz dažādas krāsas, bet cenšos nepārdzīvot, jo tās man paliks nākamai reizei, un tad es iztērēšu mazāk!!!
Par izlietnēm un dušu es pilnīgi piekrītu!!! VAJAG, VAJAG SKOLĀ CILVĒCĪGĀKUS APSTĀKĻUS!!! Bet mēs turamies un izdzīvojam. Ir tādi kā nervu sabrukumi, bet es cenšos domāt pozitīvi, jo psihojot neko tik un tā neko nepanākšu.
Skolotāji... cits normāl, cits nevisai, bet es iesaku audzēkņiem vienkārši censties nekavēt un nodot visu laicīgi, jo pēc tam būs pašam grūtāk, un tā nav skolotāja vaina. Biruta, uzskatu, jau ir mazliet par vecu, jo bieži aizmirst ko ir mums teikusi, ko nav. Uzskata, ka ir stāstījusi, un tik trenkā mūs, jo mēs it kā visu zinām, bet nekā!!! Visā visumā viņa ir ļoti gudra sieviete un, ja pozitīvi ar viņu runāsi, tad nemaz tik traki nav. Protams, visiem mēdz būt melnās dienas, skolotāji ir cilvēki un viņiem arī ir tādas dienas.
JA VĒLIES MĀCĪTIES ŠAJĀ SKOLĀ, RĒĶINIES AR DAŽĀDĀM ĶIBELĒM, GATAVOJIES CĪTĪGAM DARBAM, ATLIEC NAUDIŅU LIELAJIEM IZDEVUMIEM (tādi nav katru mēnesi - nosākuma jātērē materiāliem un otām, bet Tev nav jāpērk patš dārgākais, ņem vidējo cenu, ar laiku sapratīsi, kam kāda kvalitāte un, tad zināsi ko pa cik pirkt vēlāk)
MODEĻI TEV JĀMEKLĒ PAŠAM, tas rada proplēmas dienas kursos, jo visi vai nu strādā, vai mācas.
NU NAV JAU TĀ, KA SKOLA IR ELLE... MĀCAMIES ARĪ DAUDZ INTERESANTAS LIETAS.