Birutas Mageles Starptautiskā Stilistu Skola - Maksā naudu, bet nekā!

Kā jau Latvijā zināms, skolām nav liels prestižs, kā sacīt jāsaka, kas var atļauties maksāt, var atļauties arī studēt. NU tad tālāk...

Gribu palikt anonīma, tādēļ teikšu, ka mani sauc Eva. Esmu pati nākusi no Liepājas un 2004.g. sāku mācīties Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā Rīga, Brīvības gatvē 193. Gribēju studēt, jo dzirdēju lielas reklāmas un esot populāra skola!

Skolas maksa mēnesī bija 55 Ls un jāmācās bija 11 mēneši gadā un tā 2.5 gadus. Viss bija labi līdz reizei, kad pabeidzās pirmais kurss. Skola izsniedza lapu ar sarakstu kur izies nauda materiāliem, kur kopējā summa sasniedza pie 150 ls, kaut arī parēķinot man izgāja 5 reizes vairāk – 750 ls!Kur ir taisnība???Šo lpp izsniedza iestājoties, lai pabrīdinātu ka izies naudiņa materiāliem, tam visam piekrītu, bet kādēļ ir jāsniedz nekorekta vai veca informācija???

Pēc tam sekoja otrais kurss, kur nauda par mēnesī padārdzinājās līdz apmēram 70 Ls. Saucamajā „skolā” darba apstākļi nav no tiem jaukākajiem, kā jau privātskolai, ir tikai paris telpas kur topošajiem stilistiem ļauj izpausties ir tikai 8 mazas telpas un 1 duša, un divas izlietnes kur modeļiem mazgāt galvas! Ja frizieru stundā mēs krāsojam matus, un kursā sākam visi vienlaicīgi darīt, kursa mēs esam ap 15, tad parēķiniet, ka cits tiks laikā izmazgāt matu krāsu no matiem, bet cits, tai brīdī neko nevar izdarīt, tikai rinda gaidīt, jo izlietnes ir tikai divas, viena 2. stāvā, bet otra 4. stāvā.Un pats neapmierināts, un arī cilvēks, kuru esiet sarunājis ka brīvprātīgo modeli, bet ja šādi sanāk, diez vai šis cilvēks gribēs vēl kādu reizi nākt, ja nu viņam nākamo reizi jābalina, tad jau viņš pēc tam staigās ar pārdedzinātiem matiem un pūku uz galvas!

Kā jau plānā skolā paredzēts ir arī bodyart - ķermeņa apgleznošana, bet kur lai pēc tam modelim ļauj nomazgāt uzgleznoto darbu, ja skolā ir pieejama tikai viena duša, bet studenti ir dienas maina ap 20, bet vakara maina ap 15??? Skolotāju zināšanas ir tik daudz, cik var atrast žurnālos, respektīvi, mēs maksājam jau par pieejamo informāciju, un skolotāju darba profesija stilistu skolā ir tikai pirms pāris gadiem pabeigta šī B.M. starptautiskā stilistu skola!!! Daži skolotāji ir ieguvuši arī citur izglītību, bet tie ir tikai daži pasniedzēji, un atkal paliek aktuāls jautājums, vai skolotājam nav jābūt daudz gudrākam un zināšanu pārpilnam lai sniegtu katru lekciju ko noderīgu, jo galu galā mēs maksājam 70 ls, nevis 0.70 ls.

Šeit var runāt un stāstīt daudz, tādēļ es jums rakstu jums uz emailu. Katru gadu mums vasara tiek izsniegtas prakses grāmatiņas, kurās skolotāji piesaka, lai attiecīgajā ailītē kur rakstīts – stundu skaits, ierakstam 8 h, kaut patiesībā prakse notiek tikai 2 h, vai labākajā gadījumā lekcijas ir tikai 1 h. Par katru parādu kas skolā iekrāts ir jāmaksā 5.00 ls, reģistratūra izraksta čeku un tad es tikai kārtoju ieskaiti, skolotāja vispirms paskatas čeku, un tad uz met acis uz darbu, ja labs garastāvoklis, tad ieliek atzīmi, vai iesk. Dienas maina mācas no 9-15:00, vakara maina no 17:00-20:00, kur it loģika? Par pasniedzējam arī daudz ko runāt negribas labu, protams, ir pasniedzējas kas nāk pretī, bet ir pasniedzējas, kas atnāk uz lekciju, lai pateiktu teorētiski, ka šodien taisam teātra grimu, un taisiet, pati iziet ara uz kadu stundu un kad lekcija iet uz beigām ierodas lai paskatītos, un savaktu savu galdu!atieksme ir vienkarsi graujoša. Jātaisa kāzu frizura, un pat nepasaka un neparada kā, bet tikai taisiet uz „bui dui” teiksim taa... Par šo skolu neatceros neko labu, un lielaka dalja manu kolegu no skolas saka to pashu, tikai neviens neuzdrosinas ko teikt, jo ja uzzina skola, tad jau diplomam svītra pāŗi. A kur lai es ar šadu diplomu eju, ja skola man māca, to pašu ko es varu apgūt pašmācības ceļā, kada man varbūt friziera kvalifikācija, ja pat pasniedzējs neparada uz konkrētiem cilvēkiem kā griezt matus, kaa pecelt roku, kā turēt šķēres utt. Kā lai esmu profesionāls grimetajs, ja tad kad skolotajās visvairāk ir nepieciešams, lai paraditu ka pareizi likt grimu, kā kvalitatīvi veidot sejas ovalu, lai nebūtu ka kleksis utt.

Katru gadu vasarā mes gatavojamies novembra konkursam, kā Baltic Beauty World, 2007, tas kurs vinne konkursa sesiju var nekartot, bet pamatnosacījumi ir tadi ka skola mes vairs neko citu gatavošanas laika nedaram, tikai so body art un visu kas ar to saistas. Respektivi atradam skolotajam no 5-8 reizes un veidojam tikai to kas vinam patiik, jo galu gala mums janes Birutas MAgeles vards arpus skolas, bet ideju nenesam savu, bet gan Birutas un skolotaju idejas!!! Arī prakses, kas notiek, piem., Ķīpsalas hallēs, nekad naudu par to mums nemaksā, tas nekas ka lietojam dargu savu kosmētiku, ka Make up Forever, MaxFactor, Dior...Mums pat atzīmes netiek ieliktas par praksem, tikai iesk. Viena vardā sakot, esmu šausmigi vīlusies šajā skola un nekādi nesaprotu kā šī skola vēl turas uz zemes. Pietam skolai ir tagad jau beidzies akreditācija, un kādu skola var piedāvāt diplomu??? neakreditētu??? Kādu skola var piedāvāt starptautisko diplomu, ja tikai uz eksāmenu ierodas viens zviedru pārstāvis, un ja tu viņam neiepatīcies, tad eksāmenu neesi izturējis!!! loģiski!

Diez vai var stradat sados apstaklos topošie stilisti!? Izmetot šo lielo naudu pašam vajadzīgie materiāli vēl, jāsāk pēc tam vēl domāt kur lai es ar tādām zināšanām varu iet strādāt? salonā??? šaubos, jo nerodas pārliecība vai cilvēkam matus varam nogriezt taisnus vai arī precīzi noraidītājā griezumā, jo patiesībā neviens mums nemaz nav pa īsto rādījis, tikai teorija, bet teorija ir viens, prakse pavisam kas cits!

P.S. Tādēļ man rodas jautājums, tiem kam nav naudas, tie nestudē, bet tie, kas maksā naudu un aizņemas kredītus, tie tāpat nav ieguvēji, pat vel vairāk, zaudētāji, jo ir gan izmetusi vējā naudu, gan arī parada bankām. Tad jau vienīgais atliek braukt arpus LV, kaut vai uz to pašu Lielbritāniju, kur izmetot naudu tu vismaz ko iegūsti, un pat garantēts darbs!

E

Z zeze 07.05.2009

Tiešām nav vērts iet uz atvērtajām durvīm!!! Vnk silti iesaku! Nav tā vērts, tik nauda "pakaļā" iegrūsta!

E Esterese 11.05.2009

paldies meitenes par komentāriem un saviem viedokļiem! tieši tagad meklēju internetā šīs skolas mājas lapu un uzrāvos uz šo! ārprāts, tas noteikti nav tas ko meklēju! šī bija man kā sapņu skola jau no 9tās klases! nu ko lai saka, ESMU BEZGALA VīLUSIES...

S saule 28.05.2009

Lūdzu, kāds var pateikt kā ir ar fotogrāfiem?
Pati domāju iet mācīties par fotogrāfu, taču izlasot šos komentārus sāku šaubīties, vai tomēŗ ir vērts tur iet.
Kādas varētu būs fotogrāfa izmaksas?
Lūdzu, tiešām ir vajadzīga informācija. Vienkārši man sāk likties, ka visi tikai iet mācīties par frizieriem, vizāžistiem un stilistiem...

I Inga 10.06.2009

Visam tam pilnīgi piekrītu, pati šobrīd mācos nobeiguma kursā. Vēl par vienu ļoti lielu skolas problēmu varētu nosaukt Ievu Paškevicu, kurai neviens neuzdrošinās neko jautāt un visi apiet pa metru.Tad nu viņa starp skolas audzēkņiem izvēlas savas mīlules (2-3 tādas, kas ir pietiekami bagātas) un virza visos iespējamos virzienos. Viņas draudzenes (nebaidīšos viņas tā nosaukt, jo apmeklē kopējus pasākumus ārpus skolas) tad noceļ ar viņas palīdzību pirmās vietas Latvijas konkursos un tiek kā izredzētās arī ārpus tās. Protams prakses vietas arī viņām tie labākās un vairāk. Tā kā mīļās meitenes, tās kuras vēl nav pārdomājušas, ja gribat stāties visupirms taisnā ceļā ar konjaku pie Paškevicas.

H hm 10.06.2009

Tad kad es mācījos, Paškevica tur nemaz nebija, viņa bija dekrēta atvaļinājumā, uzradās pirmās reizes tikai kad sākās gala eksāmenu kārtošanas. Toreiz tāda jauka Elfa bija, Birutas labā roka, pirmā skolas absolvente, bet vairs viņa tur nestrādā.

B Banita 17.06.2009

Esmu šīs skolas beidzēja pirms vairākiem gadiem un vienīgais, ko esmu ieguvusi ir KĀ NEDRĪKST STRĀDĀT AR SKOLNIEKIEM.
Dzīvošana un skolas popularitātes spodrināšana uz skolnieku rēķina, naudas izspiešana, tirāniska audzēkņu pazemošana.
Beidzu šo skolu tikai dēļ sākumā iemaksātās lielās naudas.
Paldies tiem dažiem jaukajiem pasniedzējiem, kuri no sevis spēja sniegt daudz, bet diemžēl vairs šai "mācību" iestādē nestrādā Mageles dēļ.

S stilists 18.06.2009

Beidzot man bija laiks to visu izlasīt. Es mācos šajā skolā 2 kursā un tiešām tam nepiekrītu, jo esmu pietiekoši pieaudzis cilvēks, lai saprastu ko un kāpēc es daru, mācos un maksāju. Šodien skolā pēc ieskaites man personīgi beidzot uzradās laiks, lai vispār ieietu šajā portālā, līdz šim es strādāju un mācijos, man nebija laika tam. Es nesaprotu no kurienes manas iespējamās kursa biedrenes gūst laiku tam... un es tā īsti neticu, ka kāda no vinām ko tādu vispār var pateikt, izklausās pēc īpaši noskaņotiem nelabvēļiem. Kādam ļoti skauž . Es varu domāt tikai to, ka tā sūdzētis var tās, kuras slikti apmeklē skolu, līdz ar to pēc tam matus nevar nogrizt un izrobo visu pakausi . Ja nepatīk macities par stilistu, tad to nevajag darīt un jāiet ir mācīties kur citur, nevis jāvaino tājā skola, pasniedzēji u.tt .. Es esmu iemācījusies loti daudz, protams ir grūti gan modeļus uz matu griezšanu atrast, gan sedeet brīvdienās un mapes taisīt . Bet es esmu priecīga, ka māku jau daudz ko un man ir savi klienti, kam ik pa laikam griežu matus, uztaisu make up un pakonsulēju par to kādas krāsas peiestāv labāk un cilvēkiem patīk . To visu es iemācijos skolā un netaisos pārtraukt maskāt un nemt, lai pēc tam strādātu par stilistu . Apmelojumi par skolotājiem vispār ir muļķības, īpaši jau par Paškēviču . Skola ir laba un māca visu un man nepaīk ka par to runā sliktu un nepatiesību .

A Annija 19.06.2009

Mācos šajā skolā un varu tikai teikt, ka paša cilvēka iniciatīva, vēlēšanās mācīties nosaka to vai Viņš būs labs meistars nākotnē.Mageles kundze ir brīnišķīgs cilvēks un izcils meistars!Jā, rotams, ka skolai ir mīnusi, bet sāciet paši ar sevi, nevis kritizējat citus!Pietiekoši daudz Mageles skolas absolventi ir sasnieguši un strādā TV un šovos!Veiksmi skolai!

F Fotostudente 22.06.2009

Tur bija jautājumi par fotofakultāti. Es pati strādāju ka dizainere un man rodas interese par fotogrāfiju, jo nākas daudz strādāt fotosesijās, studijās, ar modeļiem, bildēt preces katru reizi skaidrojot fotogrāfiem, ko īsti man vajadzīgs darbā. Uzzināju par skolu, par meistariem, kuri māca skolā un par atzīto diplomu un nolēmu iet un iegūt kvalifikāciju un zināšanas arī šajā jomā. Esmu ļoti priecīga par savu izvēli, jo fotogrāfu kurss ļauj un dod zinašanas lai attīstītos profesijā labākājā līmenī. Protams, tev nākas daudz strādāt un mācīties - vasarā jāizpild prakses darbus un jābrauc uz plēneriem, un katru dienu jāpraksēties fotogrāfēt. Bet ja tu esi fotogrāfu kursā būtu savādi ja tu neko negribētu darīt. Man nebija dziļas zināšanas par fotogrāfiju sākumā, bet G. Bindes kunga lekcijas iemācījos izprast fotogrāfiju no estetiskā viedokļa, I. Stūrmanis deva vērtīgos padomus par arhitektūras un interjeru bildēšanu, Ieva Paškevica iemācīja fotogrimēt un prot izmantot dažus stilus stailingos, V. Svetlovs ļoti sakarīgi stāsta un paskaidro visu kas ir saistīts ar profesionālu modes foto, O. Jansons organizēja plēnerus Imagine studijā.
Ja tu apmeklē lekcijas tu varēsi gan bildēt studijā (arī uzklāt modelei meikapu un organizēt profesionālo stailingu), gan bildēt arhitektūru, gan strādāt ar modeliem, gan veidot savu stilu vai reportāža jomā, vai mākslā, vai modes foto. Man ļoti patīk šī daudzveidība kursā un meistaru profesionalitāte un arī to, ka tev ir dotas zināšanas par vairākiem foto veidiem un tu vari izvēlēties savu jomu. Pat mīļākās manas lekcijas ir pie Ivetas Vaivodes, kura ieguva savu izglītību Lielbritānijā un dod labu priekšstātu par pasaules tirgu, par pasaules atzītiem moderniem fotogrāfiem un izpratni par mūsdieno art, landscape un fashion foto tendencēm.

M Marta Anna 26.06.2009

Patreiz meklēju un pētu iespējas iet mācīties šo profesiju. Komentāri protams ir bez skopuma bārstīti . Neesmu galīgi zaļa meitene pēc vidusskolas, man ir savs uzņēmums un šī nav pirmā vieta kur mācīšos .Varu kā uzņēmējs apgalvot, ka tas ir sīku un skaudīgu nelabvēļu uzsākts un uzturēts, lai lētticīgi, jauni, nezinoši cilvēki noticētu nenoskaidrojot un neizanalizējot patiesos faktus . Piemeram es esmu izpētījusi ka unastyle skolai vispār tikai tagad ir iedota pirmā akreditacija uz 2 gadiem, mācibas ir 2 gadi 6 meneši ???!!! kur šeit ir loģika ! Uzzinot vairāk attiecīgās institucijās, kuras ir atbildigas par skolas akreditācijam paskaidroja sekojošu : to pat īsti nevarēja nosaukt par skolu, nevienas dokumentācijas par to ka tā būtu profesionālās stilista izglītības cienoša iestāde neesot bijis, jo īpašnieki neko no mācīšanas procesa, kā tikai stāstot par savu dalību XXL šovā, nav akreditācijas komisijai spējīgi uzrādīt . Bogomolova skola vispar nav akrediteta un aprunajoties ar cilvekiem, kuri ir macijušies tur vispār uz darba vietām pretendēt nevar, jo neko nemāk, kā tikai ieteikt kāds stils ir modē šajā sezonā?!! Par Mageles skolu uzzināju no savas frizieres, kura šo skolu ir beigusi jau sen un stādā gan, kā friziere, liek make up klientiem, nosaka krāsu paletes salonā un stāstīja, ka skolā māca daudz interesantas un svarīgas lietas . Iesaku visiem but gudrākiem un nebūt tādām aitas galvām, kuras pašas neko nav spējīgas lemt par lietām, kā tas notiek mūsu valstī visu laiku !!!

J josivs 26.06.2009

Bet darba apstākļi skolā? Par ko ir jāmaksā šī lielā nauda? Viss ir jāpērk pašam, tad nu lūdzu, man vajag arī pienācīgus apstākļus, lai varētu kārtīgi iemācīties, nevis pāris izlietnes un ''učeni'', kas vienkārši pazūd, un tu pats vari tikt galā kā gribi(ar sevis sadabūto modeli)! Man, piemēram vajag pilnu servisu un visas ekstras, ja reiz ņemu kredītu un maksāju par mācībām!

E ehhh 01.07.2009

Tā ir privātā skola, tā nauda, ko maksā, aiziet pasniedzējiem! Lai nodrošinātu tik super duper labus apstākļus kā daži vēlās, ir nepieciešama daudz lielāka nauda, manuprāt. Un kas gribēs kaut ko iemācīties, to arī darīs.

J JOLANTA 01.07.2009

Gan smiekli nāk, gan arī mati slejas stāvus gaisā no izlasītā!!!Apbrīnoju šos cilvēkus, kas var "apliet ar dubļiem" iestādi, kurā paši mācās?!
Es arī esmu Birutas kundzes audzēkne un ne mirkli nenožēloju savu izvēli mācīties tieši šajā skolā!Protams ir savi mīnusi, bet padomājiet, mīļie cilvēki, kas mūsdienās ir perfekts?Es ļoti šaubos, ka tie, kas te raksta un vaimanā ir no tiem cilvēkiem, kas skolu apmeklē regulāri?!Apjoms ir liels un daudz ir jāstrādā patstāvīgi, mājās, bet nekur, nekas nenāk viegli, lai kaut ko sasniegtu IR jāstrādā un daudz jāstrādā!Šī nav tā profesija, kur tu vari neiet uz lekcijām, pēc tam no kursa biedriem nokopēt materiālus, iezubrīt aiziet uz ieskaiti un nokārtot, NĒ un kāpēc nē, jo mācības ir prakstiskas, tev ir jābūt klāt un jāredz kā tas notiek un kāpēc tā tas notiek!!!Uzreiz varu pateikt visiem, kas šo profesiju izvēlas tāpēc, ka šeit nav algebra, ķīmija vai fizika, tas ir stulbi, ja tu domā, ka tā tiksi viegli pie diploma, tad tu maldies!Ja tu esi no tiem cilvēkiem, kas nespēj paciest kritiku, arī tad šī vieta nav domāta tev, tu tak ej mācīties, lai kko apgūtu, ja tev šķiet, ka visu zini un proti labāk un ko tā Magele man te "brauc" atkal augumā, tad es nesaprotu, kādēļ gan tev maksāt lielu naudu un iet mācītie, ja tu jau tāpat visu zini?!
Par attieksmi runājot, varu pateikt tikai to, kāds tu esi pret citiem, tā pat citi izturas pret tevi un tas, manuprāt ir tikai normāli
Pasniedzēji mūsu skolā ir jauki un ar visiem visu var sarunāt pa cilvēcīgo!Tas komentārs par Ievu...nu beidziet, jauna, forša skolotāja, jā pēc izskata dažreiz izskatās barga :)...
Kas domā nākt uz šo skolu, jo vēlas kļūt par stilistu, lūdzu, bet tie, kas domā, ka šīs ir tas vieglākais ceļš...JŪS MALDĀTIES!!!

V vita 29.07.2009

Jā! Pati to piedzīvoju! Biju meitai par "galvu" uz ieskaiti krāsošanā! Maza telpa, padsmit meitenes, visiem jākrāso, ūdeni silda el. boileris laikam 100L tilpums. Protams darbības princips jau tradicionāls - cik silto ūdeni izlej, tik aukstais ietek iekšā. Nu un cik tad silts var būt šāds ūdens pēc 1.procesa - krāsošanas? Uz manu ierosinājumu skolai iegādāties caurplūdes ūdens sildītāju, Mageles kundze atbild - pagaidiet uzsils... Gaidīt ar balinātājiem un krāsām matos... Ejam uz ceturto stāvu - tur - HA - ūdens beidzas. Par laimi dušā tek. Tā nu zobus sakodusi piecietu - ētrāpus pie dušas "siles" (savs bērns, ieskaiti vajag). Bet ir reizes, kad mans matu garums neder. Jāmeklē sveši cilvēki. Kauns no viņiem par šādu skolas attieksmi. Tad nu tagad uz šiem galvu apstrādes procesiem ņemam ūdens sildītājkannu, uzsildam īsu brīdi un skalojam... Jā, studenti tiek sagatavoti reālai dzīvei haltūrām kādā lauku nostūrī kur ūdeni ņem no aka pagalmā..

J Jānis 03.08.2009

Par Fotogrāfiem varu teikt vienu nevienam fotogrāfi Latvijā nav vajadzīgi naudu ar to nenopelnīsiet.Būtībā lai mācītos par profesionālu fotogrāfu ir jābūt nopietnai tehnikai.Skolā pat nav prakses žurnālā, turklāt vairums žurnāli un interneta saiti vispār nemaksā fotogrāfiem viņi pārsvarā izmanto jauniešus sakot parasti tā :Naudu maksāt nemaksāsim toties Tev tā būs laba reklāma redzēsi daudz cilvēku un būs laba prakse varēsi apmeklēt dažādus pasākumus utt.Stingri iesaku padomāt pirms mācaties šajā skolā par fotogrāfu stilistu vai kādu citu, jo vai kādam ir vajadzīgs darbs pēc kura praktiski nav pieprasījums.

I Inga 04.08.2009

Pilnīgi piekrītu visam teiktajam, it sevišķi Jāņa pēdējam teikumam, - kam ir vajadzīgs darbs pēc kura praktiski nav pieprasījums. Lai šīs te mietenes, tās kuras it kā šobrīd vēl mācās uzjautā tām kuras beigušas~ pirms 3 gadiem, ko viņas dara! Labākajā gadījumā no 30 meitenēm 5 strādā par frizierēm! Apstākļi skolā ir slikti un (tad kad bija iepriekšējā akreditācija arī šajā skolā viss tika atjaunots un pielabots, bet diemžēl, kad viss beidzās tika noņemts un nolikts līdz nākamajai akreditācijai). Skolotāji vienaldzīgi- gribi iemācīties ņem pats grāmatu un mācies, vai jautā kaut ko (tikai tu jau nezini kas tev būtu jāzin) Un nav jau arī nemaz tā, ka vajag labi mācīties apmeklēt skolu un viss tad būs ideāli, - nekā, viss ir atkarīgs no taviem "galiem". Ir labi paziņas, kas iefīrēs kādā projektā tad jā, bet pats uz savu galvu noteikti nekur netiksi.

A Aleksai 05.08.2009

Paldies, Jāni par komentu! Ar to nesaistītam cilvēkaam droši vien neienāktu tas prātā, ka arī fotogrāfus, ne tikai stilistus grib izmantot bez finansiālas atlīdzības. Jā, tā mums Latvijā ir, visi grib izbraukt bez maksāšanas.

Pati arī esmu beigusi šo skolu kā stilists, pirmos gadus visu laiku reklamēju sevi par velti. Strādāju vienā salonā, tā jāreklamē salons pāris gadus, kurš noformē vietējo skaistuma konkursu par brīvu, protams, ar manu dekoratīvo kosmētiku bez atlīdzības. Pēc tam caur paziņām kaut ko taisi žurnālos, tā visur par velti, jo tikai tādā veidā tās modes lapas tiek veidotas. Nu vārdu sakot visur- vai šovs, vai mākslas asambleja, vienalga, vienmēr esmu sponsora kārtā. Tad tam punktu pielika pēdējais salons, no kura es aizgāju, jo tā kā tagad ir krīze, tad tas atsaucās make up jomā. Vienkārši finansiāli nevarēju vairs pavilkt šo darbu(make up jomu), kaut tas man bija kā dzīves aicinājums, lai pabeigtu šo skolu es ziedoju ļoti daudz patiesībā. Konkrēti šī salona vadītāja- kāda aprobežota friziere vārdā "Ev.M. " uzskatīja, ka viņa salonā ir saimniece, ka visiem kā galma ākstiem jātekalē viņai apkārt noformējot viņu pašu par velti. Bet kā teica Biruta Magele, tas, ko mēs daram par velti, tas netiek vērtēts. Interesantākais, ka apetīte šim nekaunīgajam cilvēkam sāka rasties "ēdot". Un tad es sapratu, ka vai nu man jāatsakās no šīs profesijas, jo frizierei līdz galvai tas neaizgāja, sāka rasties domstarpības, kaut nebiju neko parādā, ja neteiktu otrādi. Vai arī otrs, bēgt prom, jo tā uzbāzība pēc tam man sapņos vēl murgojās! Izvēlējos otro. No tā visa man atmiņā vēl iespiedās vārdi, tad kad es teicu, kad man nav vajadzīga reklāma, tad kad atteicu kārtējo kopīgo projektu, kurā atkal bija jāiegulda dekoratīvā kosmētika, ka : "es esot sadomājusies no sevis zvaigzni. " Prātam neaptverama aprobežotība! :D Sanāk, ja esi sponsors, tad esi draugos, ja nevari atļauties, tad spriež par otru tā kā pati uzvedās- Zvaigzne! " Haha!

Par darbu TV vai citās prestižās vietās, piekrītu, tikai caur pazīšanos! Caur blatu! Jābūt no īstajām aprindām. Pirmāmkārtām tiek ņemti vajadzīgie cilvēki, par talantu tikai pēc tam būs interese. Mīļie, mūsdienās visu tikai nauda nosaka, viss pārējais paliek ortā plānā. Bet to ko mēs protam, to tik un tā no mums neatņemt.

L Lilu 14.08.2009

To:No Malas 24-02-2009
Ee neesmu skolas pasniedzēja vai pārstāve, bet absolvente. Tupās cacas..

D d_argent 27.08.2009

ļoti interesanti komentāri. kaut kā visi negatīvie ir vienā stilā rakstīti: ''nju es turj pamaaciijos 2 meeneshus unj nju tadj es aizgaaju jo nju tur viss taa baigi gruuti un daudz kas jaadara... :((((''
bērniņi, IQ ir vajadzīgs! tā nav pamatskola, kur pasniedzējs tevi apčubinās un visu ar karoti mutē iebāzīs.

patiesībā šis raksts un komentāri ir ļoti vērtīgi, jo nositīs vēlmi MBSSS mācīties visām muļķītēm, kas grib iemācīties draudzenei matus izbalināt & gaiši rozā lūpiņas uzkrāsot. pamostieties!

K Ksenija 03.09.2009

Varu teikt droši, ka meitenēm ir jārēķinās ar to, ka ar šādu profesiju dienišķo maizi nopelnīt nevar.
Zinu pēc pieredzes, jo esmu salona īpašniece.Nodokļus neviens par tādu darbinieku nemaksās, ja par make-up interesēsies 2x reizes gadā. Darbi izstādēs ļoti skaisti, bet turpinājuma arī nav. Manuprāt arī apmācības laiks ir stipri pa ilgu.
Varat pastaigāt pa saloniem un veikt aptauju.