Birutas Mageles Starptautiskā Stilistu Skola - Maksā naudu, bet nekā!

Kā jau Latvijā zināms, skolām nav liels prestižs, kā sacīt jāsaka, kas var atļauties maksāt, var atļauties arī studēt. NU tad tālāk...

Gribu palikt anonīma, tādēļ teikšu, ka mani sauc Eva. Esmu pati nākusi no Liepājas un 2004.g. sāku mācīties Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā Rīga, Brīvības gatvē 193. Gribēju studēt, jo dzirdēju lielas reklāmas un esot populāra skola!

Skolas maksa mēnesī bija 55 Ls un jāmācās bija 11 mēneši gadā un tā 2.5 gadus. Viss bija labi līdz reizei, kad pabeidzās pirmais kurss. Skola izsniedza lapu ar sarakstu kur izies nauda materiāliem, kur kopējā summa sasniedza pie 150 ls, kaut arī parēķinot man izgāja 5 reizes vairāk – 750 ls!Kur ir taisnība???Šo lpp izsniedza iestājoties, lai pabrīdinātu ka izies naudiņa materiāliem, tam visam piekrītu, bet kādēļ ir jāsniedz nekorekta vai veca informācija???

Pēc tam sekoja otrais kurss, kur nauda par mēnesī padārdzinājās līdz apmēram 70 Ls. Saucamajā „skolā” darba apstākļi nav no tiem jaukākajiem, kā jau privātskolai, ir tikai paris telpas kur topošajiem stilistiem ļauj izpausties ir tikai 8 mazas telpas un 1 duša, un divas izlietnes kur modeļiem mazgāt galvas! Ja frizieru stundā mēs krāsojam matus, un kursā sākam visi vienlaicīgi darīt, kursa mēs esam ap 15, tad parēķiniet, ka cits tiks laikā izmazgāt matu krāsu no matiem, bet cits, tai brīdī neko nevar izdarīt, tikai rinda gaidīt, jo izlietnes ir tikai divas, viena 2. stāvā, bet otra 4. stāvā.Un pats neapmierināts, un arī cilvēks, kuru esiet sarunājis ka brīvprātīgo modeli, bet ja šādi sanāk, diez vai šis cilvēks gribēs vēl kādu reizi nākt, ja nu viņam nākamo reizi jābalina, tad jau viņš pēc tam staigās ar pārdedzinātiem matiem un pūku uz galvas!

Kā jau plānā skolā paredzēts ir arī bodyart - ķermeņa apgleznošana, bet kur lai pēc tam modelim ļauj nomazgāt uzgleznoto darbu, ja skolā ir pieejama tikai viena duša, bet studenti ir dienas maina ap 20, bet vakara maina ap 15??? Skolotāju zināšanas ir tik daudz, cik var atrast žurnālos, respektīvi, mēs maksājam jau par pieejamo informāciju, un skolotāju darba profesija stilistu skolā ir tikai pirms pāris gadiem pabeigta šī B.M. starptautiskā stilistu skola!!! Daži skolotāji ir ieguvuši arī citur izglītību, bet tie ir tikai daži pasniedzēji, un atkal paliek aktuāls jautājums, vai skolotājam nav jābūt daudz gudrākam un zināšanu pārpilnam lai sniegtu katru lekciju ko noderīgu, jo galu galā mēs maksājam 70 ls, nevis 0.70 ls.

Šeit var runāt un stāstīt daudz, tādēļ es jums rakstu jums uz emailu. Katru gadu mums vasara tiek izsniegtas prakses grāmatiņas, kurās skolotāji piesaka, lai attiecīgajā ailītē kur rakstīts – stundu skaits, ierakstam 8 h, kaut patiesībā prakse notiek tikai 2 h, vai labākajā gadījumā lekcijas ir tikai 1 h. Par katru parādu kas skolā iekrāts ir jāmaksā 5.00 ls, reģistratūra izraksta čeku un tad es tikai kārtoju ieskaiti, skolotāja vispirms paskatas čeku, un tad uz met acis uz darbu, ja labs garastāvoklis, tad ieliek atzīmi, vai iesk. Dienas maina mācas no 9-15:00, vakara maina no 17:00-20:00, kur it loģika? Par pasniedzējam arī daudz ko runāt negribas labu, protams, ir pasniedzējas kas nāk pretī, bet ir pasniedzējas, kas atnāk uz lekciju, lai pateiktu teorētiski, ka šodien taisam teātra grimu, un taisiet, pati iziet ara uz kadu stundu un kad lekcija iet uz beigām ierodas lai paskatītos, un savaktu savu galdu!atieksme ir vienkarsi graujoša. Jātaisa kāzu frizura, un pat nepasaka un neparada kā, bet tikai taisiet uz „bui dui” teiksim taa... Par šo skolu neatceros neko labu, un lielaka dalja manu kolegu no skolas saka to pashu, tikai neviens neuzdrosinas ko teikt, jo ja uzzina skola, tad jau diplomam svītra pāŗi. A kur lai es ar šadu diplomu eju, ja skola man māca, to pašu ko es varu apgūt pašmācības ceļā, kada man varbūt friziera kvalifikācija, ja pat pasniedzējs neparada uz konkrētiem cilvēkiem kā griezt matus, kaa pecelt roku, kā turēt šķēres utt. Kā lai esmu profesionāls grimetajs, ja tad kad skolotajās visvairāk ir nepieciešams, lai paraditu ka pareizi likt grimu, kā kvalitatīvi veidot sejas ovalu, lai nebūtu ka kleksis utt.

Katru gadu vasarā mes gatavojamies novembra konkursam, kā Baltic Beauty World, 2007, tas kurs vinne konkursa sesiju var nekartot, bet pamatnosacījumi ir tadi ka skola mes vairs neko citu gatavošanas laika nedaram, tikai so body art un visu kas ar to saistas. Respektivi atradam skolotajam no 5-8 reizes un veidojam tikai to kas vinam patiik, jo galu gala mums janes Birutas MAgeles vards arpus skolas, bet ideju nenesam savu, bet gan Birutas un skolotaju idejas!!! Arī prakses, kas notiek, piem., Ķīpsalas hallēs, nekad naudu par to mums nemaksā, tas nekas ka lietojam dargu savu kosmētiku, ka Make up Forever, MaxFactor, Dior...Mums pat atzīmes netiek ieliktas par praksem, tikai iesk. Viena vardā sakot, esmu šausmigi vīlusies šajā skola un nekādi nesaprotu kā šī skola vēl turas uz zemes. Pietam skolai ir tagad jau beidzies akreditācija, un kādu skola var piedāvāt diplomu??? neakreditētu??? Kādu skola var piedāvāt starptautisko diplomu, ja tikai uz eksāmenu ierodas viens zviedru pārstāvis, un ja tu viņam neiepatīcies, tad eksāmenu neesi izturējis!!! loģiski!

Diez vai var stradat sados apstaklos topošie stilisti!? Izmetot šo lielo naudu pašam vajadzīgie materiāli vēl, jāsāk pēc tam vēl domāt kur lai es ar tādām zināšanām varu iet strādāt? salonā??? šaubos, jo nerodas pārliecība vai cilvēkam matus varam nogriezt taisnus vai arī precīzi noraidītājā griezumā, jo patiesībā neviens mums nemaz nav pa īsto rādījis, tikai teorija, bet teorija ir viens, prakse pavisam kas cits!

P.S. Tādēļ man rodas jautājums, tiem kam nav naudas, tie nestudē, bet tie, kas maksā naudu un aizņemas kredītus, tie tāpat nav ieguvēji, pat vel vairāk, zaudētāji, jo ir gan izmetusi vējā naudu, gan arī parada bankām. Tad jau vienīgais atliek braukt arpus LV, kaut vai uz to pašu Lielbritāniju, kur izmetot naudu tu vismaz ko iegūsti, un pat garantēts darbs!

E

N Nensija 29.12.2007

Pilniigi piekriitu!!!

M monika 13.01.2008

Arī man nelaimējās un uzķēros uz šo skolu. Pabeidzu 1kursu un 3mēnesus 2kursaa. Ar draudiem par soda naudas maksasanu par to ka atļāvos iet prom. Aizgāju un nu esmu priecīga ka to nepabeidzu.

S Sanny 14.01.2008

Tagad zinasju. Paldies. Mani nobremzeja tas ka baigi ilgi jamacas, esmu jau vienu skolu pabeigusi un Mageles skolaa ir kvalifikacijas celsjanas kursi, bet nu jau saku sjaubities ka tur iegusjo ko vairak no ta ko zinu.

Esmu dzirdejusi ka tur esot baigas prasibas, nedod dievs ne ta grims uzlikt (pie. uzacis par gaisju utt.), diplomu neredzet ka savas ausis:). Isteniba lai perfekti visu izdaritu ir japiesauj roka, bet tur var lidzet tikai gadiem ieguta prakse, prakse un velreiz prakse.

L Lauris 14.01.2008

Eva, samierinies, ka tā vairs nav sākumskola vai pamatskola, kur auklēsies kā ar mazu bērnu un, ka pasniedzējiem nav jānāk pretī, ja ielaiž kādu priekšmetu!Tad jau visi pazīstamie, kuri mācās LU arī varētu rakstīt sūdzības par pasniedzējiem.

L Laima 15.01.2008

Nu jāatzīst, ka precīzāk šo skolu noraksturot nevar. Pati tieši šobrīd mācos šajā skolā. Jau no pirmā kursa otrā pusgada sapratu un vēlos pamest šo skolu,- diemžēl mājinieki atrunāja. Nu jau mācos 3 kursā, eju tikai tāpēc, ka žēl izmestās naudas ( un varbūt arī klusās cerībās, ka viss beigās izvērtīsies labi)Nevienam neiesaku stāties šajā skolā, attieksme drausmīga, vide drausmīga, darba apstākļi vēl drausmīgāki ( starp citu uz akreditāciju viss bija savests kārtībā, mirgojošās lampiņas grima klasē bija nomainītas un pat bezmaksas uzlikti dezinfekcijas līdzekļi) Un vēl piebilstot pie darba apstākļiem , kā jau minēja Eva, lai modelis nomazgātos pēc uzliktā body art ir tikai viena duškabīne (uz 20 meitenēm)kura ūdeni uzsilda 50l boileris, līdz ar to 2 meitenes nomazgājas pārējās gaida stundu kamēr uzsils nākamā porcija. Baltic Beauty World konkursā pidalās praktiski skolas audzēkņi (reti kad no citām skolām), tā kā vai tas vajadzīgs, tā savstarpējā konkurence, kas jau pirms tam skolā ir bijusi kā ieskaites darbs. Ko gribu teikt, neesmu pret skolotājiem, ja grib kaut ko iemācīties un ir daudz, daudz naudas kaut ko var. Pirms stājaties šajā skolā atnākat darba dienā un izstaigājat visas klases ( neviens i nepiefiksēs) aprunājaties ar studentēm. Atklāto durvju dienā viss izskatās pa visam savādāk. Es nerekomendēju.

Z zane 16.01.2008

Vai tiešām visam ir tik pelēkas krāsas, Eva ???

J jautaajums 21.01.2008

Vai tiešām skolai nav akreditācijas? Te ir rakstīts pavisam kas cits - http://www.bzb.lv/?q==4&file=a3a1b947f19c3f04e57b11130554c0ff&id=93

S samanta 24.01.2008

Pilnīgi piekrītu Evas sacītajam. Lai mācītos šajā skolā ir jābūt 3 lietām- obligāti!!

1. Naudai (daudz naudai, jo kamēr mācās, pēc pasniedzēju uzskatiem ar lētu kosmētiku nevar strādāt...)
2. Talantam (Milzīgam, jo neviens ar tevi papildus nestrādās)
3. Tu nedrīksti strādāt, jo tādejādi tas traucē mācībām (pēc pasniedzēju domām)

Interesanti bija tas, ka pārrunās ar direktores kundzi(pirmajās) galvenais, kas tika sīki un smalki izvaicāts tas bija- kas būs mans mācību sposors...Vai nav kaut kā jocīgi?

Tāds retorisks jautājums, kur tad paliek tā milzīgā nauda ko mēs maksājam, ja remonts nav veikts jau 3 gadu??

P ponciks 24.01.2008

Es uz šo skolu pārnācu no Rimana, man patik seit macities. Jaa ir grūti, skolotāji, īpaši direktore loti piekasīga, protams besii āra visu laiku partaisit darbus... bet pec konkursa es to novērtēju, jo apzinos, ka pati saviem spēkiem nekad nebūtu varējusi uzdzīt tadu līmeni, lai par to pašai velak nebūtu kauns... Nauda ir gan vajadzīga, bet tikai nevajag pārspīlēt, man ir ar ko salīdzināt... kursā katra meitene naudu iztērē dažādi, jo tas jau ir aktarīgs no tā, kā es māku ekonomēt un es arī māku, jo kad man jāpērk audumi es ne visu pērku veikalā, man ir izdevies arī humpalās nopirkt noderigas lietas. Starpcitu prakses citas skolas vispar visu laiku ir jamekle pasiem un nekad nevienam praksu laika neesmu dzirdejusi ka maksatu naudu. Ir jau gruti macities, bet man ir merkis, jo pazistamas meitenes no sis skolas ir aizbraukusas uz arzemem stradat un loti veiksmigi.

W Wamp 27.01.2008

Eh, nu ko lai dara!?
Pec 12.kl. gribeju iet uz sho skolu, tagad, izalsot sho, saaku apdomaat.
Zinu, ka ja aizieshu maaciities uz BM.S.S.S., man vajadzes stradat, jo savadak apmaksat macibas nevareshu.
Varbut neiet maacities vispar nekur!? Nav jau jegas... Izdevigak ir uzreiz braukt prom uz arzemem un sakt patiesham nopietni maities tur, jo tad vismaz zini par ko maksaa naudu.

A Alma 29.01.2008

ko darit ! ? :)
es pec skolas beigsanas biju stardat milana . man gaja loti labi , es vareju izdarit jebko ko no manis prasija. esmu daudz ineresejusies par macibam arzemes pec skolas beigsanas un par cenam - tas nav tik vienkarsi , ka jus te spriezat . cenas ir loti augstas ( tur nav ko salidzinat ) . es sev neatradu nevienu piemerotu skolu italija , jo otreiz to macities un teret naudu man vairs negribas un tapat man butu jamacas make up atseviski , frizieris atseviski un par terpu - tad tik kaut kas tads ka modes dizainers - modeletajs .

S Solcha 01.02.2008

Nu ziniet... man arii taads kaa apjukums.. peec idejas esmu baarenis un pashai jaastraadaa, lai pavilktu... un uz sho skolinju gribeeju iet, bet tagat... pat nezinu, jo ja ir taada attieksme, tad rokas nolaizhas pat vis talantiigaakajam cilveekam...

I inguss 04.02.2008

UZMANIBU !!!

Ta ir briesmiga skola, mana draudzene tur macijaas. Esmu redzejies dazas loti talantigas meitenes, kuras pec kada laika macishanaas shaja skolaa, ir apsoluti zaudejushas savu maksliniecisko individualitati, kaut ari pirms iestashanas shaja skola, vismaz viena no vinam jau bija progresejosha friziere. Pasniedzeji apsoluti nepielauj iespeju paradit savu rokrakstu, jataisa vien Birutas Mageles bezgaumigie taureni, pukes utt.
Neviena no manam pazinam sho skolu ta ari nav beigushas.
Tiem, kas taisaas maksat par sho elli, iesaku vispirms noskaidrot objektivu informaciju par to, cik no potencialiem audzekniem sho skolu ik gadu beidz. Vai ari vienk nokert kadu pariti audzeknu pie skolsas durvim un pajautat personigi!

I inguss 04.02.2008

humors:
Biruta Magele, tas ir tas pats, kas Salija Spektra no "Hamelionu Rotalas".

bedigi:
Diemzel Biruta Magele un vinas gimene, taja skaita dels Deniss Pashkevics ir "Jaunaa Paaudze" sektas biedri, tadel esiet uzmanigi - tas ir nopietni, es nejokoju!

M Maija 04.02.2008

tiesa,ka izmaksas skolā ir lielas, pat Ļoti.....!!!!.....,man ar radaas jautaajums,par ko gan es maksaaju....???
pilniigi viss jaapeerk pashiem......!!!Vieniigais,kas pa briivu-ŪDENS...vai nav smieklīgi?un tas pats vienmeer auksts vai remdens...,tad kaa lai es izmazgaaju modelim galvu.....!Nest no maajas termosaa...???

Bet, ja ir tieshaam liela veelme kljuut par frizieri, tad sheit to var īstenot,un piekriitu iepriekshsaciitajam,ka te nav vidusskola un neviens nevienam neko ar karotiiti nepienesiis....!!!skolotājas pretiimnaakoshas ar jaunu modernu informaaciju...!!!
Stundaas,pats savam modelim var īstenot to,ko veelas modelis un ,ko pats izdomaajis.....!!!SKOLOTĀJAS NEKO NEUZSPIEŽ!!!!

Tiesa gan...-prakse gan jaameklee kautkur pasham....,jo ar skolu jau nekad nepietiks,lai ietu kautkur taalaak!!!

D Diāna 04.02.2008

Pilnīgi piekrītu Evai, mana pieredze ar šo skolu tāda pati, neko pielikt, neko atņemt. aizgāju 3.kursā, patiesībā nesaprotu, kā vispār tik ilgi izturēju... kad padomāju cik daudz naudas tur bezjēdzīgi atstāju..... ārprāts....meitenes, tikai ja ir loti liela patstāvība, daudz (patiesām daudz) naudas, un tikai vajag izglītības papīru(ja paveiksies dabūt), bet praktisko esat gatavas mācīties pašu spēkiem, tikai tad vērts iet uz šo skolu, pretējā gadījumā - veltigi izmesta nauda, un veltigi iztērēts laiks! Lai veicas!

A Alma 05.02.2008

Izklausas gan pec taa , ka meitenes nekad nekur ieprieks nav macijusas , ka tikai vidusskola... es ari macos TUR un varu teikt - taa runaa taas kursa biedrenes kuraam nav nekaada meerka un velmes macities . Vel sis teksts - varu apgut pasmacibas cela :)))) tad ej uz augstskolu maciities uz juristiem :))) tur tiesam varesi apgut pasmacibas cela - tikai paris gramatas izlasi , iemacies no galvas un busi juriste :))) . Nav ko klausities slinku murgos , vajag tikai skaidri zinaat vai tas ir tas , ko velos darit . Es esmu apbraukajusi pusi Eiropas ( stradajot ) un ziniet tadas skolas nav, kur maca to visu kopa . Esmu runajusi par to ar daudziem stilistiem Latvijaa un vis atzist ka citas tadas skolas nav ... protams Biruta Magele ir stingra , bet man lidz sim ar to problemas nav bijusas un cik redzu ... problemas ir tikai tiem , kuri ar atdevi nemaacas .

J janasimane 06.02.2008

un es te vel gribeju iestaties!labi,ka uzzinaju sito murgu !

B Balta 08.02.2008

Paldies, ka kads informee par shitadu arpratu. Es ari biju domajusi macities tajaa skolaa, bet tagad kaju tuvumaa nespershu.
Uzskatu, ka nav iespejams vienlaicigi but izcilam frizierim, grimetajam un terpu maksliniekam. Domaju, ka vairums terpu makslinieku neprot apgriezt matus, bet topa frizieris darbojas vienigai ar matiem nevis gramstas vel citas sferas.
Man viena pazinja beidza to skolu un reiz bezizejaa paludzu man ieveidot matus. Kaut ko tik briesmigu nebiju pieredzejusi - darbs loti lens, muljljigs un neparliecinoshs. Es tadai personai vispar nekad nebutu devusi diplomu, lai kadu naudu vinja butu samaksajusi, jo man butu svariga skolas slava.

L lala 10.02.2008

es ar līdz pat šodienai domāju iet uz šo skolu, tagad viss apgriezās kājām gaisā!