Birutas Mageles Starptautiskā Stilistu Skola - Maksā naudu, bet nekā!

Kā jau Latvijā zināms, skolām nav liels prestižs, kā sacīt jāsaka, kas var atļauties maksāt, var atļauties arī studēt. NU tad tālāk...

Gribu palikt anonīma, tādēļ teikšu, ka mani sauc Eva. Esmu pati nākusi no Liepājas un 2004.g. sāku mācīties Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā Rīga, Brīvības gatvē 193. Gribēju studēt, jo dzirdēju lielas reklāmas un esot populāra skola!

Skolas maksa mēnesī bija 55 Ls un jāmācās bija 11 mēneši gadā un tā 2.5 gadus. Viss bija labi līdz reizei, kad pabeidzās pirmais kurss. Skola izsniedza lapu ar sarakstu kur izies nauda materiāliem, kur kopējā summa sasniedza pie 150 ls, kaut arī parēķinot man izgāja 5 reizes vairāk – 750 ls!Kur ir taisnība???Šo lpp izsniedza iestājoties, lai pabrīdinātu ka izies naudiņa materiāliem, tam visam piekrītu, bet kādēļ ir jāsniedz nekorekta vai veca informācija???

Pēc tam sekoja otrais kurss, kur nauda par mēnesī padārdzinājās līdz apmēram 70 Ls. Saucamajā „skolā” darba apstākļi nav no tiem jaukākajiem, kā jau privātskolai, ir tikai paris telpas kur topošajiem stilistiem ļauj izpausties ir tikai 8 mazas telpas un 1 duša, un divas izlietnes kur modeļiem mazgāt galvas! Ja frizieru stundā mēs krāsojam matus, un kursā sākam visi vienlaicīgi darīt, kursa mēs esam ap 15, tad parēķiniet, ka cits tiks laikā izmazgāt matu krāsu no matiem, bet cits, tai brīdī neko nevar izdarīt, tikai rinda gaidīt, jo izlietnes ir tikai divas, viena 2. stāvā, bet otra 4. stāvā.Un pats neapmierināts, un arī cilvēks, kuru esiet sarunājis ka brīvprātīgo modeli, bet ja šādi sanāk, diez vai šis cilvēks gribēs vēl kādu reizi nākt, ja nu viņam nākamo reizi jābalina, tad jau viņš pēc tam staigās ar pārdedzinātiem matiem un pūku uz galvas!

Kā jau plānā skolā paredzēts ir arī bodyart - ķermeņa apgleznošana, bet kur lai pēc tam modelim ļauj nomazgāt uzgleznoto darbu, ja skolā ir pieejama tikai viena duša, bet studenti ir dienas maina ap 20, bet vakara maina ap 15??? Skolotāju zināšanas ir tik daudz, cik var atrast žurnālos, respektīvi, mēs maksājam jau par pieejamo informāciju, un skolotāju darba profesija stilistu skolā ir tikai pirms pāris gadiem pabeigta šī B.M. starptautiskā stilistu skola!!! Daži skolotāji ir ieguvuši arī citur izglītību, bet tie ir tikai daži pasniedzēji, un atkal paliek aktuāls jautājums, vai skolotājam nav jābūt daudz gudrākam un zināšanu pārpilnam lai sniegtu katru lekciju ko noderīgu, jo galu galā mēs maksājam 70 ls, nevis 0.70 ls.

Šeit var runāt un stāstīt daudz, tādēļ es jums rakstu jums uz emailu. Katru gadu mums vasara tiek izsniegtas prakses grāmatiņas, kurās skolotāji piesaka, lai attiecīgajā ailītē kur rakstīts – stundu skaits, ierakstam 8 h, kaut patiesībā prakse notiek tikai 2 h, vai labākajā gadījumā lekcijas ir tikai 1 h. Par katru parādu kas skolā iekrāts ir jāmaksā 5.00 ls, reģistratūra izraksta čeku un tad es tikai kārtoju ieskaiti, skolotāja vispirms paskatas čeku, un tad uz met acis uz darbu, ja labs garastāvoklis, tad ieliek atzīmi, vai iesk. Dienas maina mācas no 9-15:00, vakara maina no 17:00-20:00, kur it loģika? Par pasniedzējam arī daudz ko runāt negribas labu, protams, ir pasniedzējas kas nāk pretī, bet ir pasniedzējas, kas atnāk uz lekciju, lai pateiktu teorētiski, ka šodien taisam teātra grimu, un taisiet, pati iziet ara uz kadu stundu un kad lekcija iet uz beigām ierodas lai paskatītos, un savaktu savu galdu!atieksme ir vienkarsi graujoša. Jātaisa kāzu frizura, un pat nepasaka un neparada kā, bet tikai taisiet uz „bui dui” teiksim taa... Par šo skolu neatceros neko labu, un lielaka dalja manu kolegu no skolas saka to pashu, tikai neviens neuzdrosinas ko teikt, jo ja uzzina skola, tad jau diplomam svītra pāŗi. A kur lai es ar šadu diplomu eju, ja skola man māca, to pašu ko es varu apgūt pašmācības ceļā, kada man varbūt friziera kvalifikācija, ja pat pasniedzējs neparada uz konkrētiem cilvēkiem kā griezt matus, kaa pecelt roku, kā turēt šķēres utt. Kā lai esmu profesionāls grimetajs, ja tad kad skolotajās visvairāk ir nepieciešams, lai paraditu ka pareizi likt grimu, kā kvalitatīvi veidot sejas ovalu, lai nebūtu ka kleksis utt.

Katru gadu vasarā mes gatavojamies novembra konkursam, kā Baltic Beauty World, 2007, tas kurs vinne konkursa sesiju var nekartot, bet pamatnosacījumi ir tadi ka skola mes vairs neko citu gatavošanas laika nedaram, tikai so body art un visu kas ar to saistas. Respektivi atradam skolotajam no 5-8 reizes un veidojam tikai to kas vinam patiik, jo galu gala mums janes Birutas MAgeles vards arpus skolas, bet ideju nenesam savu, bet gan Birutas un skolotaju idejas!!! Arī prakses, kas notiek, piem., Ķīpsalas hallēs, nekad naudu par to mums nemaksā, tas nekas ka lietojam dargu savu kosmētiku, ka Make up Forever, MaxFactor, Dior...Mums pat atzīmes netiek ieliktas par praksem, tikai iesk. Viena vardā sakot, esmu šausmigi vīlusies šajā skola un nekādi nesaprotu kā šī skola vēl turas uz zemes. Pietam skolai ir tagad jau beidzies akreditācija, un kādu skola var piedāvāt diplomu??? neakreditētu??? Kādu skola var piedāvāt starptautisko diplomu, ja tikai uz eksāmenu ierodas viens zviedru pārstāvis, un ja tu viņam neiepatīcies, tad eksāmenu neesi izturējis!!! loģiski!

Diez vai var stradat sados apstaklos topošie stilisti!? Izmetot šo lielo naudu pašam vajadzīgie materiāli vēl, jāsāk pēc tam vēl domāt kur lai es ar tādām zināšanām varu iet strādāt? salonā??? šaubos, jo nerodas pārliecība vai cilvēkam matus varam nogriezt taisnus vai arī precīzi noraidītājā griezumā, jo patiesībā neviens mums nemaz nav pa īsto rādījis, tikai teorija, bet teorija ir viens, prakse pavisam kas cits!

P.S. Tādēļ man rodas jautājums, tiem kam nav naudas, tie nestudē, bet tie, kas maksā naudu un aizņemas kredītus, tie tāpat nav ieguvēji, pat vel vairāk, zaudētāji, jo ir gan izmetusi vējā naudu, gan arī parada bankām. Tad jau vienīgais atliek braukt arpus LV, kaut vai uz to pašu Lielbritāniju, kur izmetot naudu tu vismaz ko iegūsti, un pat garantēts darbs!

E

A Annija 23.05.2008

Bullshits! Ierunājās slaisti, kuriem vajag visu uz zelta paplātītes!!
Diemžēl reālajā dzīvē nākas saskarties ar lielākām problēmās un, ja neesi tam gatavs, tad būs vien jāstrādā par kasieri

I ilze 24.05.2008

Es arii diemzeelmacos shaja skola..Nju bet tikai vel 1 kursaa..Un Man tik loti zeel ka tikai tagad izlasu sho rakstu!!Pirms gaju uz sho skolu, biju par Vinju dzirdeejusi tikai labu..Man teica lai vispar nedeomajot citu varjantu!!Un nju tad Manai tantei iradijas ka ir draudzenes kas ar stilu un visam shiim lietam njodarbojas loti sen un ir Latvijaa diezgan popularas personas(neteikshu vardus)un Vinjas Man pateica lai ejot prom..Bet jaa Man ta pat kaa citiem bija vienkarshi zeel to patereeto lielo naudu ko jau biju ieguldiijusi taja skola:(Sakumaa jau Man loti patika taja skola, bet tagad jo trakak jo launak..Jo te jau piemineja neatbilstoshos apstaklus darbam..tas vel butu nekas..Bet ja Tev viena stunda parada make-up un nakosh nedelj tev tai pasha stunda jau par to make-up ir ieskaite, tad nju ziniet tas ir traki..Tev parada stundas laika ka jakraaso..neko iipashu nemazs nepaskaidrojot...Man LOTI nepatiik ka tur viss iet tik atri..tas pats frizieros..nju Es piem. nevaru pa 2h iemaciities griezumu un peec nedeljas jau par Vinju likt ieskaiti...Un zinjiet ir loti grut tas ka tas laiks ka Visi tagad runaa ir speciaali vilkts..Jo piem. kapeec jaiet uz skolu katru dienju 11men gada un dienaa ir tikai kadas 4h nju kapeec tad nevar maciities tos 9men bet kaut vai pavadi skola visu dienju..Jo MAN PIEM GRUTI Es braukaju njo Jelgavas katru dienju..un biezi ir ta ka skola ir tikai 2h stundas..un tad biezi slinkums braukt tadu gabalu tikai to 2h del..Un vel Biezi bijis ta ka eS atbracu uz skolu un izradas ka nenotiek stundas vai pirmas stundas nenotiek..Un nekad par izmainjam mums netiek pazinjots!!!Tu par tam uzzini tikai tad kad atvelcies uz skolu..!!Ja skolotaaji daudzi ir taja skola FORSHI..Bet Man ar liekas ka Vinjiem bishkji poa maz tas peiredzes..jo Vinji visi praktiski ir beigushi to skolu un maca tikai to ko Vinji zinj..Vinji nelauj Mums uzzinaat ko plashaak..:(Un ja ka jau te lasiju...ka nelauj pashiem izspausiet..taa ir!!Jo piemeram pasham jaizdomaa tels(grims, frizura, terps)Nju tu Esi izdomajis..radi skolotaajai..bet Vinjai nekad nebus ta ka patiks..Vinja noteikti Tev visu partaisiis...Labi Es saprotu ka varbuut Vinja grib lai buutu labak..Bet ats ta4u ir tavs darbs un lai kads tas arii nebuutu!!!Jaa un vel taa RAGANA Anna Roze..tas vispar kkads njo citas pasaules briesmonis..ka Vinja vispaar var uzdroshinaaties blaut virsu..Es vispar to nesaprotu!!A un vel varu pateikt to, ka sho skola vienmeer domaa nevis par Mums, bet par savu reputaacoiju..Jo vienmeer ja kko kads nepareizi izdara..skolotas vienmeer saka kaa ja Tu kkur stradasi un slikti..tev prasis kur Tu maaciies..un Tu Mums taadu kaunju dariisi..u.t.t..Nju karo4ij Neiesaku iet!!Es jau ceru ka Es vinju pabeigshu kaut gan palikushi vel 1, 5 gadi..Un gribu pabeigt vieniigi tadel ka riktiigi zeel tas neriaalas naudas ko esmu izstereejusi..Varu pateikt..Ja Man ar kad stajos deva lpp ar cenaam bet tyr bija nju kaadi 500lss varbuut mazak..bet tagad macos jau 9meneshus un Esu izsteerejusi kadu 1500..:(

I ilze 24.05.2008

a un pats lielakais prokols meitenes ir tadas...Mums bija Ziemassvetku brivlaiks..Es gaju maksat pirms Vinja par skolu un pajautaaju vai jamaksa pilna summa par to menesi, jo 2nedeljas ta4 nebus skola..Tad Man uzblaava virsu un teica..kO var visi piesieties ar tik dumju jaut...Logiski ka jamaksa...Es biju Shoka!!

L lapa 27.05.2008

par to attieksmi piekriitu-tachu piekriitu arii par to, ka ar tevi vairs neviens neaukleejas-tachu tas bija aizgaajis par taalu-paaraak liels friistails un vienaldziiba-nedz paraadaa kaa tas aadara, bet muusu pashu idejas nekam neder-un topaa ir tas kas vinjaam patiik-skarbi-bet es iztureeju liidz galam-bija diezgan gruuti-bet puai esmu apguvusi praksee straadaajot peec skolas pabeigshanas-tachu ir arii taa-ja nav talants un nepadodaas-tad labaak tinaties aatraak no turienes!!!

. ... 01.06.2008

Tiesham nelauj izpausties...
Stajoties, bija teikts, jus esat tuvu tam visam...
Macoties, viss ko dariju bija nepareizi:)
Izlemu loti atri, ka ieshu prom... pusgadu tikai tur nomocijos...
Par liguma laushanu, man bija jamaksa 100Ls!
Sho murgu negribas atcereties, jo tiku izsaukta pie direktores un visas skolas pasniedzeji man bruka virsu!
Viss beidzas labi, jo iesaistiju no savas puses juridiski izglitotu cilveku!
Humorinjsam:iestaties ir vieglak neka tikt ara no turienes:):):)

I inga 03.06.2008

Izlasiju komentarus ... nomacijos saja skola un pabeidzu, paraleli iestajos pie bogomolova un nomacijos tur 1 gadu .. tagat varu teikt, ka tas bija pilnigi lieki - ta jau ir, ka vienmer skiet ka labaka ir tur kur manis nav, bet ta nav taisniba . Pie bogomola iztereju lielu macibu maksu menesi un varu teikt, ja nemacitos pie Birutas mageles skola, tad pabeigusi to skolu jau nu tocna neko nemacetu darit Tur tas virziens ir bagatam cacam ta prieks sevis pamacities jo nav ko citu darit, bet BMSS macija profesionali, ka profesiju .. ta ka ES piemeram esmu apmierinata ar paveikto un man skiet, ka ir mulkigi sudzeties par to ka gruuti :))), es ta isti nesaprotu, kas tad butu viegli un cik jabut viegli, kas univesitatei biblioteka sedet ir baigi viegli .. kas vispar ir viegli, ja negrib macities tad nevajag vismaz dirst un iet stradat pa saldejuma pardevejam un miers !!!
Skolotaji ir labi, ta aprunasana ir pilnigi lieka

M Marta Anna 04.06.2008

Nepiekrītu šiem viedokļiem, protams trūkumi ir reizēm, bet tā nav ko raksta . Pati šajā skolā mācos pirmajā kursā, uz gada beigām protams darbu daudz, bet pasniedzēji ir pretīm nākoši, ar materiāliem palīdz . Šodien skolā izlasīju pie ziņojumu dēļa, ka skola ir starptautisku setifikātu ieguvusi, Eiropas atzītu . Tā, ka pati mācos un esmu apmierināta, jo pēc gada mācībām varu piestrādāt taisot svētku frizūras un makeapu un mani uztrauc tas, ka kāds runā sliktas un nepatiesas lietas . Visi kas negrib mācīties tomēr var iet arī prom, bet raksta tā, ka tomēr prom neiešot

J J 04.06.2008

Jau gadiem ir nemitīgas sūdzības par šīs skolas vājumu un lielo naudas kāšanu.Bet stājās un stājās. Man arī paziņa izmeta milzu naudu. Nomācījās gadu un kaķim zem astes.
Bet jaunie cilvēki jau netic runām, bet reklāmām.
Sen jau vajadzēja visiem samesties un kaut ko pasākt.
Vai tiešām nav citu skolu, kas akut ko iemāca un mazāk kāš?

M Marta Anna 05.06.2008

Tad jau ta pazina nebus macijusies, ka pec gada aizgaja . Pa vienu gadu vispar Jums butu japadoma kurā skola māca profesiju, nav jau nekādi kursi SEV, ka labāk uzkrāsoties un matiņus sataisīt . Mana pazina piemeram Rimanā mācijas pa vizāžistu 2 gadus un ko, es to pašu saja skola iemacijos gada laikā un vēl frizieru darbus klāt nerunājot par visu pārējo . 34. arodskolā par frizieri 3 gadus mācās . Interesanti un ko tad tā paziņa tagat dara, bus drošvien universitāti pabeigusi ?:)

K kika 12.06.2008

Arī esmu saskārusies ar Mageles kundzi, kad vēlējos iestāties frizieros .
Bija konkurs, tika apstaigāti līdz atbraukušie vecāki un prasīta nauda(protams pa Kluso!!!), ja ir ko samaksāt, tad iestāj konkursu izturēs, ja nav ...tad ļoti žēl, bet...
tā nu par laimi (laikam)maniem vecākiem nebija taadas naudas ko maksāt, protams skolā netiku...
izbrāķēja mani Magele par vienu it kā nepareizi uztītu rulliti matiem, piebildīšu, ka tas bija vel tad kad varēja sākt mācīties pēc pamatskolas ...
smieklīgi, laikam jau man bij jāpiedzimst ar izcilu prasmi ietīt rullīšus matos.

L liene 13.06.2008

Esmu bijusi šai skolā kā modele, tiešām tas dušu un izlietņu trūkums ir nopietns, esmu bijusi arī slima pēc šiem body-artiem un frizūtrām, jo ir bijis, kad jāstāv trepēs ziemas laikā reāli plikai un jāgaida, dažreiz ar visu grimmu un apgleznoto ķermeni ar taksi braucu mājās, jo rinda uz mazgāšanos bija nežēlīga un ūdens auksts, nu tās tak ir elementāras lietas, kas jāsakārto. Pie tam, meitenēm modeļi jāmeklē pašām un tas nav viegli, atrast modeli uz pusdienu vai visu dienu, pie tam darba dienā. Un pietam, protams, ka par to neviens nemaksā, labi, man tur mācījās māsa un tāpēc a rī palīdzēju, vienreiz gan uzbrauca pasniedzēja par to, ka varēja jau tievāku un gārāku modeli atrast, nu ziniet, tās meitenes priecājās, ka vispār kāda atnāk, labi, protams, ka viņas pašas maksā modelēm drusku naudiņu, bet tikai tās, kas to var atļauties ... Man tomēr liekās, ka īsti normāli tur nav lietas nostādītas.

Lasot komentārus par Birutas Mageles Starptautisko Stilistu skolu, Latvijas Stilistu Asociācija uzskata par nepieciešamu darīt zināmu komentāru dialogu anonīmajiem dalībniekiem
*Pirmkārt izskaidrot, ko nozīmē profesijas nosaukums vizuālā tēla STILISTS,
* kādas profesijas veido profesiju vizuālā tēla STILISTS,
* kas šo profesiju Latvijā izveidoja .
Profesijas nosaukums vizuālā tēla STILISTS ir profesionālis vārda tiešajā nozīmē, kurš ir spējīgs izveidot tēlu sākot ar frizūru un beidzot ar aksesuāriem .
Pirmo reizi Latvijā šo profesiju izveidoja Biruta Magele uz savas ilgadējās profesionālās pieredzes pamata radot pirmās Stilistu profesijas apmācības programmas 1992 . gadā . Katru mācību gadu šīs mācību programmas tiek aktualizētas mainoties modei . Biruta Magele ir sarakstījusi 6 mācību grāmatas par stila un imidža veidošanu, par sejas ādas kopšanu un dekoratīvo kosmētiku . Latvijas Stilistu Asociācija kopdarbībā ar Birutu Mageli izstrādāja vizuālā tēla STILISTA profesijas standartu un Grimētāja profesijas standartus, pēc kuriem strādā visas tās skolas, kuras grib mācīt šo pašu profesiju Latvijā .
2001. gada maijā Biruta Magele nodibināja Latvijas Stilistu Asociāciju Latvijas Amatniecības kameras sastāvā, lai STILISTA profesija ar cieņu nestu savu MEISTARA vārdu . Tie, kas kā profesiju pabeidz Birutas Mageles Starptautisko Stilistu skolu, iegūst visā pasaulē pazīstamu profesijas apzīmējumu un iegūst amata zeļļa nosaukumu, bet pēc laika kļūst par Vizuālā tēla STILISTA Amata Meistariem .
„Meistars „ pasaulē tiek pielīdzināts austākajai profesionālajai izglītībai, lai to iegūtu ir profesionāli jāpilnveidojas, jāapliecina sevi gan Latvijā, gan ārzemēs .

Biruta Magele Latvijā iedibināja divus starptautiskus konkursus – Ķermeņa apgleznošanas konkursu un Vizuālā tēla veidošanas konkursu, kurus tagad jau katru gadu izstādes Baltic Beuty World ietvaros, Ķīpsalā organizē Latvijas Stilistu Asociācija . Šajos konkursos tiek dota iespēja piedalīties jau 2 kursa audzēkņiem no Birutas Mageles Starptautiskās stilistu skolas, kā arī jau sevi pierādījušiem starptautiskos konkursos meistariem un citām skolām .
Birutas Mageles Stilistu skola, kā starptautiska skola jau ir atzīta no 2000. gada sadarbojoties ar Stokholmas Make up Institūtu . Latvijas Stilistu Asociācija un Birutas Mageles Starptautiskā stilistu skola ir uzņemtas Vispasaules Body Art Asociācijā . Latvijā Ķermeņa apgleznošanas konkursā pirmās vietas ieguvēji katru gadu balvā saņem iespēju piedalīties un pārstāvēt Latvijas vārdu Vispasaules Body Art Asociācijas rīkotajā Vispasaules Ķermeņa apgleznošanas festivālā Austrijā . Skolas audzēknes jau 3 gadus piedalās šajā festivālā un vienmēr iekļūts finālā, kā arī ir izcīnījušas 2 ., 6 . vietu un skatītāju simpātiju balvu starp no visas pasaules sabraukušiem dalībniekiem .
Protams ir naivi ticēt, ka Birutas Mageles programmas var tā vienkārši realizēt un mācīt, jo autors to zina vislabāk, jo katrs zemūdens akmens izveido profesionālos brāķus ar kuriem sastopas klients ikdienā . Pirmais noteikums, lai tas tā nebūtu, māca pasniedzējs, kurš pats to prot praktiski izdarīt . Birutas Mageles Starptautiskā stilistu skolā 2 gadu un 6 mēnešu laikā iemāca 4 profesijas, tas protams no studenta prasa apmeklējumu un koncentrēšanos uzdevumam.
Nereti to neizprot cilvēki, kuriem šis profesijas nosaukums šķiet valdzinājums un viegli iegūstams . Pasaulē stilista profesija bieži vien tiek dalīta un māca katru daļu atsevišķi un tādēļ iznāk grimētājs, vizāžsts, frizieris un imidža veidotājs atsevišķi šaurā spektrā . Šī profesija savā pilnībā ar pilnu apmācības programmu ir piemērota tieši īpaši Latvijas tirgum, kur cilvēkam ir jāprot viss, lai šaurā tirgus sfērā spētu strādāt un arī ne velti tāpēc mūsu zemes profesionāļus tik ļoti augstu vērtē ārzemēs, jo viņi nav šauras jomas un māk strādāt plaši . Birutas Mageles Starptautiskā skola pastāv jau 16 gadus, tās pedagogi ir profesionāļi, kuri jau pirms 10 gadiem ir apguvuši šo profesiju šajā skolā, pierādījuši sevi starptautiskos konkursos, mācījušies Stokholmas Make up Institūtā, Varšavā, Prāgā, Austrijā . Skolas pedagogi, kuri māca profesiju ir sarakstījuši grāmatas . Biruta Magele ir sarakstījusi 6 grāmatas stilista profesijā un Igors Freimanis ir sarakstījis 6 grāmatas par tērpu vēsturi . tie ir unikāli materiāli un arī paši grāmatu autori pasniedz šajā skolā .Pēc Birutas Mageles grāmatām arī māca citās profesionālajās skolās. Vai var nosaukt vēl kādu profesionālo skolu, kur māca paši grāmatu autori .
Skola ir pirmā Latvijā no tām skolām, kur māca tādas profesijas, kā Stilists, Frizieris, Vizāžists, Grimētajs un Fotogrāfs, kas saņēmusi IES starptautisko izglītības kvalifikācijas sertifikātu, kuru saņem arī skolas absolventi, kā arī Latvijas Izglītības ministrijas akreditētu diplomu ar piešķirto kvalifikāciju profesijā . Mēs absolventi lepojamies ar to, ka esam šīs skolas beidzēji. Šis starptautiskais sertifikāts jaunajam profesionālim paver plašākas iespējas gan Latvijā, gan ārzemēs ieņemt savu vietu starp citiem pretendentiem, jo viņu izglītības līmenis ir starptautiski novērtēts un atzīts .
Vidusskolu absolventiem, kurus interesē stilista profesija un viņu vecākiem Latvijas Stilistu Asociācija iesaka, pirms stāties tajā vai citā mācību iestādē, kura piedāvā apgūt stilista specialitāti painteresēties :
1. Vai mācību iestādes programma ir akreditēta ? Tikai pēc akreditētas programmas sekmīgas apgūšanas ir iespējams iegūt valsts diplomu, kuru atzīst arī ārvalstīs .
2. Ja mācību iestādei ir tikai licence par uzņēmējdarbību, tad tā var beidzējam izsniegt tikai tipogrāfijā pasūtītu izdomātu diplomu vai sertifikātu bez juridiskas vērtības .
3. Kāds ir apmācību ilgums? No tā atkarāsies, kādu profesionālās izglītības līmeni mācību iestāde var iegūt – vai 2 . līmeni, vai 3. ( augstāko ) . Vai programmas stundu skaits atbilst kvalifikācijas līmenim ? Ir skaidrs, ka pus gadā pat pie vislabākajiem pasniedzējiem, nevar apgūt to, kam vajadzīgi 2 gadi un 6 mēneši īpaši ja izglītojamais ir bez priekšzināšanām profesijā. Ja teoriju var paspēt nolasīt, tad stilista profesijā ir svarīgas praktiskā darba iemaņas gan grimēšanā, gan ķermeņa apgleznošanā, gan matu griešanā un frizūru veidošanā. Ir jāprot veidot klienta individuālais stils .
4. Cik ilgi pastāv mācību iestāde ? Kur stādā skolas absolventi ?
5. Mācību spēku kvalifikācija un darba pieredze . darba stāžs, publikācijas, grāmatas specialitātē .
6. Vai mācību iestādei ir sadarbības partneri ārzemēs ?
7. Interesējoties par mācību maksu, nav mazsvarīgi, cik mācību stundas mēnesī izglītojamais par samaksāto mācību maksu saņems . principā var apreiķināt, cik reāli izglītojamais samaksā par vienu reālu mācību stundu . ja mēneša mācību maksa ir par dažiem latiem zemāka, bet nedēļā notiek tikai dažas nodarbības, ir skaidrs, ka reāli apgūtais zināšanu un iemaņu apjoms par to pašu naudu būs ievērojami mazāks .
8. Savukārt, arī nesalīdzināmi lielāka mācību maksa vēl negarantē attiecīgi lielāku zināšanu apjomu.
Izvērtē un izvēlies . Tavs tiesnesis būs Tavs klients
Skolas absolventi, kā arī Latvijas Stilistu Asociācijas un Amatniecības kameras biedri:
Dace Grīnberga Latvijas Valsts Televīzijas Stila nodaļas vadītāja;
Ilze Mērpole Latvijas Valsts Televīzijas Stila nodaļas Stiliste ;
Ieva Ivanova AS izdevniecības žurnālu „Dienas ”, „Veselība”, „Una” Stila nodaļas redaktore ;
Evita Kromule Latvijas Nacionālais Teātris - Grimētāja, Stiliste, Amatniecības kameras Meistare ;
Zene Pallo TV šova „Dejo ar Zvaigzni ” - Stiliste
Gunda Zvirbule Latvijas Nacionālais teātris - Grimētāja, Stiliste;
Olga Dorosēviča skaistumkopšanas salona „Kamēlija Lukss” – Stiliste, Friziere ;
Anda Brinteniece Latvijas amatniecības kameras Meistare, Stiliste TV projektos ;
Liāna Vilne A/S Dzintars kosmētikas nodaļas analītiķe, Vizāžiste .
Sanita Drīle Stiliste, individuālā darba veicēja, reklāmas projektu filmēšana, kino.

E Eva Monika 25.06.2008

Skola ir vienkaarssi burviiga - jauki pasniedzeeji - vienmeer pretiim naakossi - un visu vienmeer var sarunaat5.
Darbu var savienot ar maaciibaam - ir gruuti, taccu, ja cilveekam ir gribasspeeks un vinns ir parakstijies uz sso profesiju un tik tiessaam veelas buut stilists, tad vinnam tas izdosies.
Kaads teica ko par direktori - esot piekasiiga - te vajadzeetu taa kaartiigi nokauneeties.Direktore - taadu nevienaa skolaa veel neesmu satikusi - pati jaukaakaa un miillaakaa - un kuram cilveekam tad nav gruutaas dienas - mums katram ir savas ruupes un raizes.Taatad respekteesim citu emocijas un vienkaarssi iedomaasimies sevi vinnu vietaa - jo ne jau vienmeer esam smaidiigi.
Tie kas sso skolu apvaino - man gribeetos teikt vienu - jums nav rakstura un arii nebuus un taa visu muuzzu par kautkoo cciiksteesiet un vaimanaasiet. Nu nav jums izdevies - zzeel. Saprotu, ka ir viegli sseit ieluukoties un pasmiineet, ka neesat tik vieniigais, kas te baarsta apvainojumus, taccu tas ir tikai nets( @ ) un no taa ka te ko uzrakstat, necerat, ka jums paliks vieglaak.
Redzat - ES BUUSU STILISTE un ar lepnumu visiem saku ka eju Birutas Mageles skollinna un teikssu.
Jums ir tik sniegta taada iespeeja maaciities pie passas meistaru meistares Birutas Mageles - un juus veel vaimanaajat - phhh, kauna jums nav. Tas vien liecina par EVAS intelekta liimenna truukumu un veel paareejiem kas vinnai piekriit. Neko nemaakat noveerteet.
Un par naudu ja runaajam - jaa daudz sanaak izdot un passaa skolas saakumaa tas tiek pateikts - taa kaa peec tam nevajag gausties, ka kautkas nav taa. Un ja ir izdoma tad arii no passa mazaakaa var ko paveikt - buus protams jaanopeerk kas padaargaaks mati kraasas, taccu padomaajat cik lloti tas jums dziivee atmaksaasies. Galvenais ir iet iet un iet - tiekties buut ne tikai par viduveejiibu bet ar vien augstaak un augstaak - bez rakstura un meerkka :(
Un tie kas te klausaas baumaas ir arii dzen ar vaaju raksturu - jums taccu dziive passiem jaaveido, jeb tikai skriesiet pakall citiem un teiktajam - atvainojos nu juus manaas aciis esat :(
Tuulinn jau buussu 3 kursa studente - esmu visulaiku straadaajusi sso laiku - puss slodziiti vasaraa pilnu.Un vai juus esat izlasiijussi, kaut vienu sliktu vaardu par skolu???????
Gribu tikai piebilst, ka visaas skolaas ir savi truukumi - kaadeel tiek aizveertas acis uz taam?! Un peeksnni izcelta tiessi Birutas skola - man tas nav skaidrs .

Miillie mani - juus paskataties cik jauka gan ir pasaule kaadeell jums to piegruzzot ar tik nejaukiem, netaisniigiem un nepatiesiem vaardiem???? Mees taccu esam jauni skaisti un pozitiivi domaajossi vai ne!!!

Veiksmi!!!

A agnese 01.07.2008

es arii gribeeju uz to skolu iet...bet peec izlasiitaa, domaaju, ka nozeelosu...:)

M Marta Anna 01.07.2008

Nu un milķīgi, ka ta doma, tapec ka ta nav taisniba un vienkarsa stulba aprunašana .

L leila 17.07.2008

s4iet ka tur visus cilveekus vertee peec naudas staavoklja-kam nauda -tam paliidziiba lielaaka, vai arii, tie kas maak liist d...tiem viss kaartiibaaa
bet jaasaprot ta4u tiem skolotaajiem, ka mees esam tikai cilveeki nevis profesionaalji, un ka mees tikai maacamies nevis esam jau augstas klases meistari

turaties meitenes-buus labi, un galvenais-nemociit sevi-dariit taa ka liek sirdsapzinja, jo mociit sevi nevajag
VEIKSMIITI JUMS KAS VEEL MAACAAS SAJAA SKOLAA

E Eleonora21 20.07.2008

Ja veelaties no A-Z apguut friziera profesiju, ejiet uz Rigas 34.avs, kur maciibas ir par velti, tikai jaiegadajas materiali, kurus var sapirkt pakapeniski un kopuma summ sastada vairak kaa 100.-

L leila 20.07.2008

tiesi taa-es pati arii maaciijos riigas 34 avs un esmu ljoti apmierinaata-maksaa arii stipendiju, jaa un materiaalos neiziet vairaak par ls 200 kopumaa pa 2 gadiem(tas ir peec vidusskolas) skolotaaji vienmeer ir klaat un maaca un visu paraada un vienmer ir pretim naakoshi, un nekaadas naudas par paraadiem nav jaamaksaa. tiesaam, riigas 34.avs ir liela izveele un ieguust ljoti labu diplomu, sertifikaatu un statusu:))

E Elīna 21.07.2008

Vai kāds arī nevar pastāstīt kā tur ir ar fotogrāfēšanu? Vienkārši esmu nolēmusi kļūt par fotogrāfu, bet iestāties kaut kur par ko vēl visu nezinu īpaši negribas...

L leila 21.07.2008

sajaa skolaa-riigas 34.avs ir arii fotograafi, ja interesee kkas par so teemu, tad vari pajautaat, raxtot man uz adresi [slēpt]@inbox.lv
cik zinaasu tik centiisos paliidzeet atbildeet:))