Ziemassvētki Lapzemē - Pilnīgs čakars

Šogad ar ģimeni nolēmām pavadīt ziemassvētkus Lapzemē, meitiņa vēl ir tajā vecumā lai ticētu Santa Klausa esamībai. Izpētot jau savlaicīgi piedāvājumus internetā, kopā ar vīru nolēmām doties uz tūrisma aģentūru INDI. Tur ļoti laipna darbiniece iepazīstināja mūs ar programmu, kas paredzēta ziemassvētkos Lapzemē. Viss likās tik grandiozi un jauki, ka tūlīt pat piekritām ceļojumu nopirkt ( teikšu uz reiz, lēti tas nebūt nebija).

Visi Ziemassvētkus gaidījām ar nepacietību. Visbeidzot pienāca ilgi gaidītā diena un no rīta mēs devāmies uz norunāto satikšanās vietu, kur bija autobuss... un tad viss arī sākās... Pērkot ceļojumu, bijām rezervējuši vietas,bet diemžēl, kā izrādījās autobusā bija salīdusi gruppa no Daugavpils, kuri bija aizņēmuši mums domātās vietas un mums nācās sēdēt pavisam citās vietās, blakus pie durvīm, kuras regulāri tika virinātas un ceļojuma laikā mūsu mazā meitiņa pamatīgi saaukstējās:( Kā arī izrādījās, ceļojumu vadīja aģentūra SIBUS, par ko mūs arī informēja tikai pēc ceļojuma nopirkšanas.

Visa programma tika vadīta krievu valodā, bet ne mans bērns, ne vīrs nersaprot krieviski. ( Par to mēs arī netikām brīdināti, un galu galā formējot grupas vajadzētu ņemt vērā tautību, un man visbeidzot arī pieriebās visu ceļu blenzt stulbas krievu filmas)!!! Runājot par apstāšanās vietām, tika solītas apstāšanās lai varētu paēst. Rezultātā visas apstāšanās bija ne ilgākas kā uz 20 minūtēm, pa kurām labi ja var uz tualeti aiziet, protams ka pasūtīt ēdienu vais nav laika, jo tur līdz ēdienu atnesīs jāgaida 15 minūtes.Kur vairs runa par ēšanu? Veikalos benzīntankos bija iespējams nopirkt tikai saldumus, no kā nācās arī pārtikt visu ceļojuma laiku. Tiklīdz kā mēs kaut kur aizkavējāmies, stāvot rindā, mūs uzreiz gide steidzināja uz autobusu. Neuzskatu ka autobusā būtu jārīko ēdamvagons, tādēļ tas ir tikai humāni ēst kafeinīcās kā bija programmā paredzēts, nevis radīt diskomfortu citiem ar nemitīgu lēto zupiņu un makaroniņu apliešanu ar karstu ūdeni un piesmirdinot autobusu. Visu ceļu autobusā Daugavpils krievi rija šņabi un tās pašas lētās zupiņas ar pretīgo dvaku. Taču mums skaisti tika solīts ģimenes ceļojums uz Lapzemi, kur būs bērni, jautrība un patīkami Ziemmassvētki.

Nomocījāmies līdz Lapzemei... neēduši, pārguruši un dusmīgi...Programma bija lieliska, tācu visam nepietika laika, jo mēs nemitīgi tikām steidzināti. Radās iespaids ka krievi atbraukuši šopingot! Mēs savukārt vēlējāmies apskatīt šo neparasto zemi, taču nepārtraukti tikām mudināti nākt ātri un autobusu atpakaļ jo jābrauc tālāk!

Ziemmassvētku vakars bija plānots viesnīcā, mēs bijām samaksājuši no katra cilvēka 30 euro par Ziemassvētku vakariņām( zviedru galds) un tika solīts ka piedalīsies pats Santa KLaus. Metiņa šo brīdi vissvairāk gaidīja! No tā visa mēs saņēmām zviedru galdu ar zirņiem, rīsiem un gaļu, kas pazuda pirmā, jo krievi grāba pa 2-4 gabaliem katrs un mums jau vairs atlika tikai rīsi un zirņi (90 euro vērti)... Tanī pat viesnīcā( kas starpcitu arī tika solīta pavisam cita) restorānā paēst normālas vakariņas izmakšaja un pusi lētāk!

Labi, gaidijām Santa Klausu, taču ieradās mūsu gide sarkanbaltā cepurītē ar bumbulīti un paziņoja, ka Santa Klaus esot aizņemts un nebūs, bet viņa ir atnesusi mums visiem dāvanas no viņa. Rezultātā šoferīts no MAXIMA maisa mums izdalīja caurspīdīgos maisiņos iesaiņotus visādus labumus: kam nu kas trāpijās... citam brīnumsvecītes, citam plaukšķene.... visādi krāmi ( ne dārgāki par 0.09 Ls hehehe!!!) un visam klāt bija pielikts tūrisma aģentūras SIBUS mazais kalendārītis ar Turcijas attēlu.... Bērns bija šokā..... nebija ieradies tās, kuram bija rakstītas neskaitāmas vēstules un kuram viņa bija sagatavojusi pat dāvaniņu..... solītais nenotika, mēs tikām pamatīgi piečakarēti..

Tālāk sekoja loterija, kur atkal gide mums lika izvilkt apsveikuma kartiņas ar dzejolīšiem. Dzejolīši bija gan latviešu(sarkanās kartiņas), gan krievu valodā(zaļas kartiņas). Mēs ar vīru protams paņēmām sarkanās kartiņas ar ļoti skaistiem latviešu ziemassvētku dzejolīšiem, bet kad peināca kārta meitiņi, viņa ivilka kartiņu zaļā krāsā-krieviski. Pēc tam mums teica, ka uzlīmētie dzejolīši jānoplēš un zem tiem ir balvas... mūsu mazais eņģelītis bija laimējis 75 Ls atlaidi nākam ceļojumam SIBUS aģentūrā. Mēs ar vīru nelaimējām neko... kā vēlāk noskaidrojās-visas latviešu kartiņas bija bez laimestiem:( Ka tas galu galā ir?? Kapēc krieviem priekšrocības?!?!?

Bērns bija galīgi sašutis par Santa Klausa neierašanos un mums nācās līdz pat nakts vidum viņu mierināt, jo viņa gauži raudāja. Nākamajā rītā devāmies un polāro zoo, kur mums arī nepietika laika visa apskatīšanai, jo atkal mūs nepārtraukti steidzināja, ka ātri jābrauc tālāk un nav ko te vairs skatīties! Krievi nāca ar lieliem FAZER šokolēžu maisiem, no veikaliņa kur mums nemaz nepietika laika ieiet, bet šie tur visu laiku tikai pavadīja, tā vien šķiet ka Daugavpilī nav šokolādes!! Hehehe!!! Atkal visa diena autobusā....neēduši, noguruši, nu jau arī nosaluši no nemitīgās sēdēšanas pie durvīm... braucām uz akvaparku... bet mums tas aizgāja gar degunu, jo bērns bija jau pamatīgi saslimis un man arī bija augsta temperatūra... Visu laiku kamēr alkatīgie krievi kā kunceles pluņčājās pa baseiniem, mēsmocījāmies kafeinīcā pie galdiņa, ātrāk gaidījām laiku kad varēsim izgulēties... bet no gulēšanas ne smakas!!!!NAKTS BRAUCIENS AUTOBUSĀ atpakaļ uz Helsinkiem, KAUT GAN bijām pirkuši ceļojumu bez nakts braucieniem!!!! Autobusā visu ceļojuma laiku mums bija aizliegts izmanot tualeti, jo bija paredzēts apstāties ik pa divām stundām. Savukārt naktī mums tika solīts apstāties ik pa 3 stundām......Par bērniem šajā "'ĢIMENES CEĻOJUMĀ" neviens nepadomāja... bērnam nācās čurāt plasmasas glāzītēs...jo ir taču tualetes aizliegums autobusā!!!!....

Bet par to atpakaļceļā no rīta uz prāmja mums tika iedalīa iztabiņa, jo kāds beidzot bija pamanījis ka bērns ir slims. Neskatoties uz visu steidzināšanu un mudināšanu atrāk braukt tālāk... Tallinā pie pārtikas lielveikala mums atļāva pavādīt veselu1,5 stundu lai iepirktu pārtiku... paikas iepirkšana mājupceļam ti tiešām ir daudz svarīgāka par jau apmaksāto ceļojuma izbaudīšanu bez steigas un ar prieku pavadot Ziemassvētkus.

Galu galā beidzot devāmies uz Rīgu, atkal pa ceļam blenžot muļķīgās krievu filmas, kuras mans bērns nesaprot un man liekas stulbas un garlaicīgas..... Kad Rīgā izkāpām no autobusa, pirmā doma bija ātrāk iet kaut kur paēst normālu ēdienu!!!!!! Tā nu mēs jauki pavadījām Ziemassvētkus kopā ar INDI un SIBUS un krieviem kas piebāž mūli ar šņabi. TAISNI RIEBJAS ŠITĀDS ČAKARS!!!!!!!

K

C Coffee 25.10.2009

Pagaišgad ar Indi braucām uz Franciju, vēl pirms 4 gadiem bija brauciens ar Indi uz Prāgu. Abi braucieni bija vienkārši lieliski. Daudz jauku emociju, jaunu zināšanu, iespaidu. Es uzskatu, ka vairak jāskatas apskates objektus, mezejus utt. Nevis jāpēta, cik kurš no grupas nopirka šokolādes vai cik laika viņš pavadīja veikalā, tad arī atpūta tikai priecēs!

M M777 02.12.2009

"vai nu braukt grupā un nečīkstēt, vai arī pašam plānot ceļojumu un braukt individuāli" - vislabākais padoms, it īpaši tādiem cilvēkiem ka Kristīnei (sūdzības autore).

B Baiba 26.12.2009

Ziniet, tie kuriem nav bērnu, labāk nerakstiet to par ko pašiem nav ne mazākās nojausmas, un ja ceļojumam piesakās latvieši, tad nav jāuzskata, kad viņi gan jau sapratīs tās krievu filmas, ir jābūt otrādāk, ja kāds krievs grib braukt ar latviešiem, skaties latviski filmas, bet lieki jau teikts, kad krievam neko iemācīt nevar, kādi stulbi ir tādi paliks un bez dzeršanas pat Lapzemē nevar iztikt, NOŽĒLOJAMI, varbūt sajauca autobusus un iekāpa nepareizā, viņiem bija plānots ceļojums uz Sibīriju!!!
Novēlu Jūsu ģimenei citus braucienus daudz jaukākus un mīļākus. Nākošreiz nepieļaujiet tādu ņirgāšanos par Jums, es nebūtu atļāvusi tam autobusam izbraukt no Rīgas, ja man nebūtu viss, kas solīts!!!

M mudite 28.12.2009

Baiba, ko tu te muldi, autobuss ir jau 2 gadi atpakal aizbrauc un atbrauc laimigi atpakal.Tavs autobuss laikam joprojam stav Riga un tu nelauj vinam braukt...Apmierinaies un ne nem tik tuvi pie sirdi sis neveiksminieces ziemassvetku pasaku.Vinai nekad un nekur nebus *citus braucienus daudz jaukākus un mīļākus*. Ir tadi cilveki, kuri neprot but laimigi un viniem viss ir slikti.Un berni ir ne tikai Jums.Bet kadi vini izaugs tada gimene un ar tadu mammu, tas jau bus vinu problema

T Tontons 29.12.2009

Esmu braucis uz Lapzemi pie Santa Klausu ar bērniem kopā ar IMPRO. Brauciens tika reklamēts kā pasākums bērniem un tāds arī bija. Tā ka pirms brauc - noskaidro, ar ko un kāpēc brauc.

Par valodām - es vēl varētu piekrist, ka pieaugušo grupās dalījums krievu/latviešu ir maznozīmīgs, jo pieaugušie spēs saprasties. Tomēr organizēt braucienu ar krievu gidi un pārdot uz to vietas latviešu bērniem... Kāpēc te daži komentētāji domā, ka bērni saprot krieviski??? Varbūt Rīgā vai D-pilī iela ir iemācījusi latviešu bērniem krievu valodu, bet mums laukos krievu valodas vides nav un mani bērni (9 un 12 gv), kā arī viņu draugi un skolas biedri to nesaprot. Savukārt krievu bērni, kas dzīvo mūspusē, sen jau no dārziņa laikam runā latviski, arī saviem vecākiem "piemāca", lai "nav kauns" klases sapulcēs utt.

T tā arī ir 27.02.2011

Esmu braukusi ar dažādām tūrfirmām. Viss ir lieliski, jo pirms brauciena atbrīvojos no ambīcijām un vispār - jebkādām prasībām uz komfortu. Ņemu līdzi aplejamās zupas, čipšus (ikdienā neēdu); rēķinos ar to, ka siltas pusdienas būs tikai sasniedzot hoteli vai galamērķi, ka priekšāsēdētājs atgāzīs atzveltni un man būs neērti sēdēt, ka salonā var būt arī kāds mazs bērns, kurš nespēs izturēt pārbraucienus un raudās, tāpēc ņemu līdzi ausu aizbāžņus, kas lieti noder arī tad, ja kāds/kādi iedzer un sāk skaļi uzvesties.
Vienmēr pērku sev divas sēdvietas blakus.
"Stulbas filmas"nekad netraucē - neviens manu galvu tanī virzienā ar varu netur, skatos ārā pa logu vai naktī guļu/ pārdomāju dienā redzēto.
Karstā laikā nevis DZERU ūdeni, bet laiku pa laikam iemalkoju, tāpēc tualetes apstāšanās ik pēc 2-3 stundām pilnīgi pietiek.
Uzskatu, ka vislielākā muļķība ir cerēt, ka visi metīsies sagādāt man tīkamu ceļojumu, auklēsies ar manu bērnu, speciāli atstās priekš manis ko no zviedru galda - nepaspēju tātad nepaspēju.
Novēlu visiem ceļotājiem pašiem sev radīt komfortu, prasības (un mazus bērnus atstāt mājās - ja nav kas pieskata, tātad atlikt ceļojumu uz laiku, kad bērns spēs izturēt grupu ceļojumu neērtības).

S SantaKlauss 27.02.2011

Šiem visiem jampampiņiem sekss laikam sanāk retāk nekā Ziemassvētki, ja par šādiem niekiem ceļ trobeli!

J jacilveks 12.07.2012

ja-ja.. protams, protams.. krievi, krievi vienmer vainigi... bet tagad, visiem berniem no Latvija tikai viena celja.. uz Iriju.. utt. bet nakotne ko???

K katen 14.11.2012

hahaha! stulbene un neveiksminiece . pat laba celojuma vari atrast tikai to sliktako. galvenais ka krievi vainigi ir=)nozelojami-riebjas lasit

Эта контора ужасная... Там волосатый такой мужчина главный, это вообще кошмар, пристает к девушкам с непристойными предложениями. Цены завышеенные по сравнению с другими фирмами. Цены все время меняются.

E Estere Meistere 05.11.2018

skopais maksā divreiz! Ar tik negatīvu attieksmi pret līdzcilvēkiem jums vispār mājās jāsēž un savu degunu nav vērts ārā bāzt! VISS slikti! Sazin kur nopērk sazin ko un tad laiž savu žulti pa visiem galiem!