Ziemassvētki Lapzemē - Pilnīgs čakars

Šogad ar ģimeni nolēmām pavadīt ziemassvētkus Lapzemē, meitiņa vēl ir tajā vecumā lai ticētu Santa Klausa esamībai. Izpētot jau savlaicīgi piedāvājumus internetā, kopā ar vīru nolēmām doties uz tūrisma aģentūru INDI. Tur ļoti laipna darbiniece iepazīstināja mūs ar programmu, kas paredzēta ziemassvētkos Lapzemē. Viss likās tik grandiozi un jauki, ka tūlīt pat piekritām ceļojumu nopirkt ( teikšu uz reiz, lēti tas nebūt nebija).

Visi Ziemassvētkus gaidījām ar nepacietību. Visbeidzot pienāca ilgi gaidītā diena un no rīta mēs devāmies uz norunāto satikšanās vietu, kur bija autobuss... un tad viss arī sākās... Pērkot ceļojumu, bijām rezervējuši vietas,bet diemžēl, kā izrādījās autobusā bija salīdusi gruppa no Daugavpils, kuri bija aizņēmuši mums domātās vietas un mums nācās sēdēt pavisam citās vietās, blakus pie durvīm, kuras regulāri tika virinātas un ceļojuma laikā mūsu mazā meitiņa pamatīgi saaukstējās:( Kā arī izrādījās, ceļojumu vadīja aģentūra SIBUS, par ko mūs arī informēja tikai pēc ceļojuma nopirkšanas.

Visa programma tika vadīta krievu valodā, bet ne mans bērns, ne vīrs nersaprot krieviski. ( Par to mēs arī netikām brīdināti, un galu galā formējot grupas vajadzētu ņemt vērā tautību, un man visbeidzot arī pieriebās visu ceļu blenzt stulbas krievu filmas)!!! Runājot par apstāšanās vietām, tika solītas apstāšanās lai varētu paēst. Rezultātā visas apstāšanās bija ne ilgākas kā uz 20 minūtēm, pa kurām labi ja var uz tualeti aiziet, protams ka pasūtīt ēdienu vais nav laika, jo tur līdz ēdienu atnesīs jāgaida 15 minūtes.Kur vairs runa par ēšanu? Veikalos benzīntankos bija iespējams nopirkt tikai saldumus, no kā nācās arī pārtikt visu ceļojuma laiku. Tiklīdz kā mēs kaut kur aizkavējāmies, stāvot rindā, mūs uzreiz gide steidzināja uz autobusu. Neuzskatu ka autobusā būtu jārīko ēdamvagons, tādēļ tas ir tikai humāni ēst kafeinīcās kā bija programmā paredzēts, nevis radīt diskomfortu citiem ar nemitīgu lēto zupiņu un makaroniņu apliešanu ar karstu ūdeni un piesmirdinot autobusu. Visu ceļu autobusā Daugavpils krievi rija šņabi un tās pašas lētās zupiņas ar pretīgo dvaku. Taču mums skaisti tika solīts ģimenes ceļojums uz Lapzemi, kur būs bērni, jautrība un patīkami Ziemmassvētki.

Nomocījāmies līdz Lapzemei... neēduši, pārguruši un dusmīgi...Programma bija lieliska, tācu visam nepietika laika, jo mēs nemitīgi tikām steidzināti. Radās iespaids ka krievi atbraukuši šopingot! Mēs savukārt vēlējāmies apskatīt šo neparasto zemi, taču nepārtraukti tikām mudināti nākt ātri un autobusu atpakaļ jo jābrauc tālāk!

Ziemmassvētku vakars bija plānots viesnīcā, mēs bijām samaksājuši no katra cilvēka 30 euro par Ziemassvētku vakariņām( zviedru galds) un tika solīts ka piedalīsies pats Santa KLaus. Metiņa šo brīdi vissvairāk gaidīja! No tā visa mēs saņēmām zviedru galdu ar zirņiem, rīsiem un gaļu, kas pazuda pirmā, jo krievi grāba pa 2-4 gabaliem katrs un mums jau vairs atlika tikai rīsi un zirņi (90 euro vērti)... Tanī pat viesnīcā( kas starpcitu arī tika solīta pavisam cita) restorānā paēst normālas vakariņas izmakšaja un pusi lētāk!

Labi, gaidijām Santa Klausu, taču ieradās mūsu gide sarkanbaltā cepurītē ar bumbulīti un paziņoja, ka Santa Klaus esot aizņemts un nebūs, bet viņa ir atnesusi mums visiem dāvanas no viņa. Rezultātā šoferīts no MAXIMA maisa mums izdalīja caurspīdīgos maisiņos iesaiņotus visādus labumus: kam nu kas trāpijās... citam brīnumsvecītes, citam plaukšķene.... visādi krāmi ( ne dārgāki par 0.09 Ls hehehe!!!) un visam klāt bija pielikts tūrisma aģentūras SIBUS mazais kalendārītis ar Turcijas attēlu.... Bērns bija šokā..... nebija ieradies tās, kuram bija rakstītas neskaitāmas vēstules un kuram viņa bija sagatavojusi pat dāvaniņu..... solītais nenotika, mēs tikām pamatīgi piečakarēti..

Tālāk sekoja loterija, kur atkal gide mums lika izvilkt apsveikuma kartiņas ar dzejolīšiem. Dzejolīši bija gan latviešu(sarkanās kartiņas), gan krievu valodā(zaļas kartiņas). Mēs ar vīru protams paņēmām sarkanās kartiņas ar ļoti skaistiem latviešu ziemassvētku dzejolīšiem, bet kad peināca kārta meitiņi, viņa ivilka kartiņu zaļā krāsā-krieviski. Pēc tam mums teica, ka uzlīmētie dzejolīši jānoplēš un zem tiem ir balvas... mūsu mazais eņģelītis bija laimējis 75 Ls atlaidi nākam ceļojumam SIBUS aģentūrā. Mēs ar vīru nelaimējām neko... kā vēlāk noskaidrojās-visas latviešu kartiņas bija bez laimestiem:( Ka tas galu galā ir?? Kapēc krieviem priekšrocības?!?!?

Bērns bija galīgi sašutis par Santa Klausa neierašanos un mums nācās līdz pat nakts vidum viņu mierināt, jo viņa gauži raudāja. Nākamajā rītā devāmies un polāro zoo, kur mums arī nepietika laika visa apskatīšanai, jo atkal mūs nepārtraukti steidzināja, ka ātri jābrauc tālāk un nav ko te vairs skatīties! Krievi nāca ar lieliem FAZER šokolēžu maisiem, no veikaliņa kur mums nemaz nepietika laika ieiet, bet šie tur visu laiku tikai pavadīja, tā vien šķiet ka Daugavpilī nav šokolādes!! Hehehe!!! Atkal visa diena autobusā....neēduši, noguruši, nu jau arī nosaluši no nemitīgās sēdēšanas pie durvīm... braucām uz akvaparku... bet mums tas aizgāja gar degunu, jo bērns bija jau pamatīgi saslimis un man arī bija augsta temperatūra... Visu laiku kamēr alkatīgie krievi kā kunceles pluņčājās pa baseiniem, mēsmocījāmies kafeinīcā pie galdiņa, ātrāk gaidījām laiku kad varēsim izgulēties... bet no gulēšanas ne smakas!!!!NAKTS BRAUCIENS AUTOBUSĀ atpakaļ uz Helsinkiem, KAUT GAN bijām pirkuši ceļojumu bez nakts braucieniem!!!! Autobusā visu ceļojuma laiku mums bija aizliegts izmanot tualeti, jo bija paredzēts apstāties ik pa divām stundām. Savukārt naktī mums tika solīts apstāties ik pa 3 stundām......Par bērniem šajā "'ĢIMENES CEĻOJUMĀ" neviens nepadomāja... bērnam nācās čurāt plasmasas glāzītēs...jo ir taču tualetes aizliegums autobusā!!!!....

Bet par to atpakaļceļā no rīta uz prāmja mums tika iedalīa iztabiņa, jo kāds beidzot bija pamanījis ka bērns ir slims. Neskatoties uz visu steidzināšanu un mudināšanu atrāk braukt tālāk... Tallinā pie pārtikas lielveikala mums atļāva pavādīt veselu1,5 stundu lai iepirktu pārtiku... paikas iepirkšana mājupceļam ti tiešām ir daudz svarīgāka par jau apmaksāto ceļojuma izbaudīšanu bez steigas un ar prieku pavadot Ziemassvētkus.

Galu galā beidzot devāmies uz Rīgu, atkal pa ceļam blenžot muļķīgās krievu filmas, kuras mans bērns nesaprot un man liekas stulbas un garlaicīgas..... Kad Rīgā izkāpām no autobusa, pirmā doma bija ātrāk iet kaut kur paēst normālu ēdienu!!!!!! Tā nu mēs jauki pavadījām Ziemassvētkus kopā ar INDI un SIBUS un krieviem kas piebāž mūli ar šņabi. TAISNI RIEBJAS ŠITĀDS ČAKARS!!!!!!!

K

M Maiga 10.01.2008

Ak Dievs, ko vairak es varu teikt. Vai nav iespejas pieprasit kompensaciju, griesties pateretaju agjentura, tas ka netikat savas sedvietas vien bija principa jautajums.

G Guga 10.01.2008

Šausmas!

A ade 13.01.2008

Tiešām šausmas, bet vajadzēja izvēlēties zināmas firmas tūrisma aģentūru.

E Elvira 14.01.2008

Šeit ne iet runa par krieviem un latviešiem:(( Es esmu krieviete, bet tads pats gadijums mums bija, ceļojot uz Stokholmu ar firmu Eiropetravel. Un latvieši, un krievi ir dažadi. Bet to, ka strada turfirmi!!! par to visiem jadoma! To, kas notiek pedeja laika- TIHIJ UŽAS!!! Un mes par to vel maksajam naudu!!!

L Laura 14.01.2008

Kaut kāds totāls čakars! Patiesi! :/ Pilnīgi zosāda uzmetās, šito visu iedomājoties. Žēl bērna un vēl vairāk vecāku. Par to, ka bērnam gādātais prieks izrādījās totāls murgs.

A Aivis 15.01.2008

Šitāda čakarēšana!!! Tad jau labāk uz savu roku šāda tipa ekskursijas ieplānot. Varbūt pagrūti nosēdēt pie stūres to lielo gabalu, bet vismaz pats sev kungs un ķēniņš.

A aigars 24.01.2008

Esmu, ko līdzīgu piedzīvojis ceļojot ar prāmi-mūžīgā dzeršana līdz saules lēktam!!! Labi vēl, ka prāmī ir tā priekšrocība iet uz savu kajīti un nebāzt laukā degunu!!!

Bet par ceļojumiem ar autobusu, manai radiniecei bija līdzīga pieredze... beigās viņai bija lielāks prieks par atgriešanos mājās, ne par pašu ceļojumu!!! Turklāt vēl sadzērušies ļautiņi skaidroja savas intīmās attiecības autobusā līdz rīta gaismai, pa vidam malkojot n-to šņabi un spēlējot zolīti!!!

No aģentūras attieksmes praktiski nekāda!!! Savākuši naudiņu un basta!!! Turklāt jāmin, ka šādi ceļojumi nebūt nav lēts prieks!!!

J just me 25.01.2008

Mans viedoklis - nav ko braukt ar mazu bērnu ceļojumā. Protams, ka grupu ceļojumos ir savas neērtības un ar tām ir jārēķinās. Tātad ir izvēle - vai nu braukt grupā un nečīkstēt, vai arī pašam plānot ceļojumu un braukt individuāli.

K KATINA 26.01.2008

Ja ir līgums ar INDI, tad jādodas uz turieni un jāpieprasa kompensācija par iztrūkstošo Santa Klausu, aizņemtām rezervētajām vietām autobusā, citas firmas gids u.t.t.

Vajag cīnīties,jo nauda ta samaksāta, bet līgums nav izpildīts!

M Marsela 27.01.2008

Noteikti jāpieprasa kompensācija par izpurgāto braucienu! Un turpmāk iesaku izmantot Relakstūri - pirms gadiem braucām ar autobusu uz Parīzi, šogad sagaidīt Jauno gadu Vīnē - viss bija perfekti organizēts.

I Ināra 28.01.2008

Jāsaka, ka INDI mēdz piečakarēt. Es arī ar viņiem braucu uz Čehiju un viņi tev sola 3-zvaigžņu viesnīcu, bet iedod 2-zvaigžņu! Tādā kārtība ieliekot starpību sev kabatā. Biju brīdinājusi kolēģus, un tiem tāda pat bija problēma, bet tikai jau pēc 7 gadiem! Krāpjas, kā var! Ej un prasi naudu lai atgriež! Un vēl, varbūt nevajadzēja šeit tik ļoti apdirst krievus. Man tavs teksts, kur katra teikuma galā - "tie krievi" nelikās īpaši normāls. Ja tu un tava sieva nepārzinat valodas, tad tas ir jūsu trūkums, nevis krievu. O.k? Un, starp citu, kas tev nepatīk krievu filmās?

E Edgars 28.01.2008

Nu ļoti atgādināja manis paša piedzīvoto vienā Ozolciema rīkotā braucienā uz Prāgu sagaidīt jauno gadu. Braucām 2-atā ar sievu, paldies dievam, bez bērniem. Nu pēc tās reizes es vairs negribu doties līdzīgos grupu pasākumus, ja nu vienīgi visa grupa ir savi cilvēki :)

Tāpat mūs visu laiku steidzināja, neko lāgā nepaspējām apskatīt, visi teksti tikai krieviski. Viesnīcā bija sarīkots "svētku mielasts" ar nedaudz iesmakušu vistas cepeti... Nu vispār - galīgi garām. Labi vēl, ka visā autobusā bija vēl 4 latvieši, tad ar viņiem visam kopā varējām jauno gadu sagaidīt un Prāgā uz ielas šampi iedzert. Un uzminiet, kas bija pārējie jaukā brauciena dalībnieki?... Varbūt nebija no Daugavpils, bet krievi gan :)

Un viņi bija makten izbadējušies, jo visu ceļu turp un arī atpakaļ viņi bez apstājas ēda un arī dzēra, protams. Tagad tas viss liekas smieklīgi, bet toreiz bija baigā cemme par tik sviestainu pasākumu. Labi vēl, ka tas ceļojums bija dāvināts, nevis pašu pirkts :)

S samanta 29.01.2008

Nu nekas, Kristīne, turpmāk jūs būsiet gudrāki un darīsiet tā, kā es - nekad nebraucu ar grupām! Tas nu ir pēdējais, kas var būt.
Man bija murgains brauciens uz Prāgu, bet salīdzinot ar šiem piedzīvojumiem, mums vēl paveicās...

L Laila 29.01.2008

jautājums-cik jūsu bērniņam gadu? pati esmu mamma ,dēlam paliks 11 gadi,bet ziniet pat šājā vecumā es uzskatu ,ka sabiedriski braucieni nav viņam piemēroti.tad tiešām jāpiekrīt ,ka vajag braukt pašiem.

I Inga 30.01.2008

Izklausās briesmīgi, bet par tām vietām autobusā nesaprotu. Jūs taču varējāt parādīt savas biļetes tiem, kas iesēdušies Jūsu vietās, un pateikt, lai tomēr apsēžās savējās. Kāpēc Jūs neko neteicāt??? Viņi droši vien domāja, ja jau neviens ārā nedzen, tad jau būsim tikuši pie labākām vietām. A Jūs kā nabadziņi tik dariet to, ko Jums liek...

K Kaspiic 31.01.2008

Esmu braucis ar autobusu ceļojumos jau 7 reizes - visas ar IMPRO. Un NEKAD nav bijušas šāda veida problēmas.....

Tā kā izdaram secinājumus! :)

K keita 03.02.2008

Jāsaka, ka INDI mēdz piečakarēt. Es arī ar viņiem braucu uz Čehiju un viņi tev sola 3-zvaigžņu viesnīcu, bet iedod 2-zvaigžņu! Tādā kārtība ieliekot starpību sev kabatā. Biju brīdinājusi kolēģus, un tiem tāda pat bija problēma, bet tikai jau pēc 7 gadiem! Krāpjas, kā var! Ej un prasi naudu lai atgriež! Un vēl, varbūt nevajadzēja šeit tik ļoti apdirst krievus. Man tavs teksts, kur katra teikuma galā - "tie krievi" nelikās īpaši normāls. Ja tu un tava sieva nepārzināt valodas, tad tas ir jūsu trūkums, nevis krievu. O.k? Un, starp citu, kas tev nepatīk krievu filmās?

D Dace 03.02.2008

Braukt ar dzerajiem celojuma-autobusa, tas ir arprats... tev nav izveles iespeju. Visu celju jaklausas kaut kads dzeraju murgs, blaustisanaas, un pagulet NAV iespejams... Nakti braukt tas ir riktigi stulbi, nekur nevari nobildeties, gimis ir aizpampis... Un vispar, reiz vajadzetu sitas meligas busanas izbeigt, reāli prasit atbildibu un galu gala vajadzetu izveidot maršrutus cilvekiem, kuri grib izdzerties to snabi un cilvekiem, kuri netaisaas dzert..

M Mamma 04.02.2008

Pagājušā gadā ar puiku, 8 gadus vecu, braucām uz Disnejlendu, autobuss, organizēja Impro. Viss bija organizēts super un bijām ļoti apmierināti. Arī uz Ziemassvētrkiem domājām izmantot Impro ekskursiju, diemžēl pasākums bija baigi dārgs, tādēļ izkalkulējām un braucām paši uz savu galvu, gan tikai vienu dienu Rovaniemi, un uz polāro Zoo un Helsinki akvaparku nepaspējām. Lidojām ar lēto aviokompāniju uz Tamperi un tad tālāk ar nakts vilcienu. Ieekanomējām, salīdzinājumā ar tūrisma firmu piedāvājumiem - par ieejas biļešu tiesu visos pasākumos un parkos, uz izklaidēm uz divām personām.

Z Zenta 06.02.2008

Pagajushaa gada oktobrii braucaam arii caur sho pashu agenturu-INDI- uz Ungariju un parvadaataajfirma bija Ozolciems-nekad muuzaa vairs nebrauksim caur so agentuuru un tiklidz izdzirdeesim parvadaatajfirmu taa vispaar. atpakalcelaa divas sutkas pavadiijaam celaa, bez naksnosanas. Turpcelaa shoferis 3x Polijaa apmaldiijaas, kaa rezultaataa 6 stundas velak ieradamies viesniicaa. Tad Ungaarijaa shoferis ari bija bijis 3x, bet maldiijaas nepartraukti un muusu laiku un objektus ko neredzeejaam del viniem tapat neviens neatgrieza un nepidavaja kompenseet...
Ieteikums-tieshaam brauciet tikai ar LABI pazistamaam firmaam...