Ziemassvētki Lapzemē - Pilnīgs čakars

Šogad ar ģimeni nolēmām pavadīt ziemassvētkus Lapzemē, meitiņa vēl ir tajā vecumā lai ticētu Santa Klausa esamībai. Izpētot jau savlaicīgi piedāvājumus internetā, kopā ar vīru nolēmām doties uz tūrisma aģentūru INDI. Tur ļoti laipna darbiniece iepazīstināja mūs ar programmu, kas paredzēta ziemassvētkos Lapzemē. Viss likās tik grandiozi un jauki, ka tūlīt pat piekritām ceļojumu nopirkt ( teikšu uz reiz, lēti tas nebūt nebija).

Visi Ziemassvētkus gaidījām ar nepacietību. Visbeidzot pienāca ilgi gaidītā diena un no rīta mēs devāmies uz norunāto satikšanās vietu, kur bija autobuss... un tad viss arī sākās... Pērkot ceļojumu, bijām rezervējuši vietas,bet diemžēl, kā izrādījās autobusā bija salīdusi gruppa no Daugavpils, kuri bija aizņēmuši mums domātās vietas un mums nācās sēdēt pavisam citās vietās, blakus pie durvīm, kuras regulāri tika virinātas un ceļojuma laikā mūsu mazā meitiņa pamatīgi saaukstējās:( Kā arī izrādījās, ceļojumu vadīja aģentūra SIBUS, par ko mūs arī informēja tikai pēc ceļojuma nopirkšanas.

Visa programma tika vadīta krievu valodā, bet ne mans bērns, ne vīrs nersaprot krieviski. ( Par to mēs arī netikām brīdināti, un galu galā formējot grupas vajadzētu ņemt vērā tautību, un man visbeidzot arī pieriebās visu ceļu blenzt stulbas krievu filmas)!!! Runājot par apstāšanās vietām, tika solītas apstāšanās lai varētu paēst. Rezultātā visas apstāšanās bija ne ilgākas kā uz 20 minūtēm, pa kurām labi ja var uz tualeti aiziet, protams ka pasūtīt ēdienu vais nav laika, jo tur līdz ēdienu atnesīs jāgaida 15 minūtes.Kur vairs runa par ēšanu? Veikalos benzīntankos bija iespējams nopirkt tikai saldumus, no kā nācās arī pārtikt visu ceļojuma laiku. Tiklīdz kā mēs kaut kur aizkavējāmies, stāvot rindā, mūs uzreiz gide steidzināja uz autobusu. Neuzskatu ka autobusā būtu jārīko ēdamvagons, tādēļ tas ir tikai humāni ēst kafeinīcās kā bija programmā paredzēts, nevis radīt diskomfortu citiem ar nemitīgu lēto zupiņu un makaroniņu apliešanu ar karstu ūdeni un piesmirdinot autobusu. Visu ceļu autobusā Daugavpils krievi rija šņabi un tās pašas lētās zupiņas ar pretīgo dvaku. Taču mums skaisti tika solīts ģimenes ceļojums uz Lapzemi, kur būs bērni, jautrība un patīkami Ziemmassvētki.

Nomocījāmies līdz Lapzemei... neēduši, pārguruši un dusmīgi...Programma bija lieliska, tācu visam nepietika laika, jo mēs nemitīgi tikām steidzināti. Radās iespaids ka krievi atbraukuši šopingot! Mēs savukārt vēlējāmies apskatīt šo neparasto zemi, taču nepārtraukti tikām mudināti nākt ātri un autobusu atpakaļ jo jābrauc tālāk!

Ziemmassvētku vakars bija plānots viesnīcā, mēs bijām samaksājuši no katra cilvēka 30 euro par Ziemassvētku vakariņām( zviedru galds) un tika solīts ka piedalīsies pats Santa KLaus. Metiņa šo brīdi vissvairāk gaidīja! No tā visa mēs saņēmām zviedru galdu ar zirņiem, rīsiem un gaļu, kas pazuda pirmā, jo krievi grāba pa 2-4 gabaliem katrs un mums jau vairs atlika tikai rīsi un zirņi (90 euro vērti)... Tanī pat viesnīcā( kas starpcitu arī tika solīta pavisam cita) restorānā paēst normālas vakariņas izmakšaja un pusi lētāk!

Labi, gaidijām Santa Klausu, taču ieradās mūsu gide sarkanbaltā cepurītē ar bumbulīti un paziņoja, ka Santa Klaus esot aizņemts un nebūs, bet viņa ir atnesusi mums visiem dāvanas no viņa. Rezultātā šoferīts no MAXIMA maisa mums izdalīja caurspīdīgos maisiņos iesaiņotus visādus labumus: kam nu kas trāpijās... citam brīnumsvecītes, citam plaukšķene.... visādi krāmi ( ne dārgāki par 0.09 Ls hehehe!!!) un visam klāt bija pielikts tūrisma aģentūras SIBUS mazais kalendārītis ar Turcijas attēlu.... Bērns bija šokā..... nebija ieradies tās, kuram bija rakstītas neskaitāmas vēstules un kuram viņa bija sagatavojusi pat dāvaniņu..... solītais nenotika, mēs tikām pamatīgi piečakarēti..

Tālāk sekoja loterija, kur atkal gide mums lika izvilkt apsveikuma kartiņas ar dzejolīšiem. Dzejolīši bija gan latviešu(sarkanās kartiņas), gan krievu valodā(zaļas kartiņas). Mēs ar vīru protams paņēmām sarkanās kartiņas ar ļoti skaistiem latviešu ziemassvētku dzejolīšiem, bet kad peināca kārta meitiņi, viņa ivilka kartiņu zaļā krāsā-krieviski. Pēc tam mums teica, ka uzlīmētie dzejolīši jānoplēš un zem tiem ir balvas... mūsu mazais eņģelītis bija laimējis 75 Ls atlaidi nākam ceļojumam SIBUS aģentūrā. Mēs ar vīru nelaimējām neko... kā vēlāk noskaidrojās-visas latviešu kartiņas bija bez laimestiem:( Ka tas galu galā ir?? Kapēc krieviem priekšrocības?!?!?

Bērns bija galīgi sašutis par Santa Klausa neierašanos un mums nācās līdz pat nakts vidum viņu mierināt, jo viņa gauži raudāja. Nākamajā rītā devāmies un polāro zoo, kur mums arī nepietika laika visa apskatīšanai, jo atkal mūs nepārtraukti steidzināja, ka ātri jābrauc tālāk un nav ko te vairs skatīties! Krievi nāca ar lieliem FAZER šokolēžu maisiem, no veikaliņa kur mums nemaz nepietika laika ieiet, bet šie tur visu laiku tikai pavadīja, tā vien šķiet ka Daugavpilī nav šokolādes!! Hehehe!!! Atkal visa diena autobusā....neēduši, noguruši, nu jau arī nosaluši no nemitīgās sēdēšanas pie durvīm... braucām uz akvaparku... bet mums tas aizgāja gar degunu, jo bērns bija jau pamatīgi saslimis un man arī bija augsta temperatūra... Visu laiku kamēr alkatīgie krievi kā kunceles pluņčājās pa baseiniem, mēsmocījāmies kafeinīcā pie galdiņa, ātrāk gaidījām laiku kad varēsim izgulēties... bet no gulēšanas ne smakas!!!!NAKTS BRAUCIENS AUTOBUSĀ atpakaļ uz Helsinkiem, KAUT GAN bijām pirkuši ceļojumu bez nakts braucieniem!!!! Autobusā visu ceļojuma laiku mums bija aizliegts izmanot tualeti, jo bija paredzēts apstāties ik pa divām stundām. Savukārt naktī mums tika solīts apstāties ik pa 3 stundām......Par bērniem šajā "'ĢIMENES CEĻOJUMĀ" neviens nepadomāja... bērnam nācās čurāt plasmasas glāzītēs...jo ir taču tualetes aizliegums autobusā!!!!....

Bet par to atpakaļceļā no rīta uz prāmja mums tika iedalīa iztabiņa, jo kāds beidzot bija pamanījis ka bērns ir slims. Neskatoties uz visu steidzināšanu un mudināšanu atrāk braukt tālāk... Tallinā pie pārtikas lielveikala mums atļāva pavādīt veselu1,5 stundu lai iepirktu pārtiku... paikas iepirkšana mājupceļam ti tiešām ir daudz svarīgāka par jau apmaksāto ceļojuma izbaudīšanu bez steigas un ar prieku pavadot Ziemassvētkus.

Galu galā beidzot devāmies uz Rīgu, atkal pa ceļam blenžot muļķīgās krievu filmas, kuras mans bērns nesaprot un man liekas stulbas un garlaicīgas..... Kad Rīgā izkāpām no autobusa, pirmā doma bija ātrāk iet kaut kur paēst normālu ēdienu!!!!!! Tā nu mēs jauki pavadījām Ziemassvētkus kopā ar INDI un SIBUS un krieviem kas piebāž mūli ar šņabi. TAISNI RIEBJAS ŠITĀDS ČAKARS!!!!!!!

K

C Ceja 30.07.2008

Palasot te atklāsmes par krievu- latviešu attiecībām, diemžēl nākas piekrist tēmas autorei!!! Ekskursijas kopā ar krievu tautības personām ir neciešamas, it īpaši, ja arī gids/e ir krievu tautības. Pie katra apskates objekta tiek uzsvērta krievu un Krievijas nozīme tautas/valsts vēsturē!!! Tas ir ārprāts! Pat Krētā apskatot pieminekli- netika paskaidrots, kam tas ir veltīts, vien tas, ka līdzīgs pēc skata batjuškam Ļeņinam!!! Jesus!!! Tāpēc latviešu tautības pārstāvjiem neiesaku braukt ekskursijās ar tūroperatoru Novatour, šajā kompānijā no tā neizbēgt!
Komentētājai Marijai gan varētu piebilst, ka tās ir pilnīgas muļķības, ka latvieši vislabāk saprot krievu valodu, es esot ārvalstīs, parasti dodos ekskursijās ar vietējajām kompānijām, jo tad ekskursijas notiek angļu vai vācu valodā un iztiek bez Krievijas 'vārda piesaukšanas pilnīgi bezjēdzīgā kontekstā un visa tā marazma autobusā

M maija 30.07.2008

Ak dievs !

A AR4A (BOGDANoff) 31.07.2008

Pats braucu ar to SIBUSu uz Čehiju pagājušo vasaru... nakšņošanas autobusā un atbildes ķipa "mēs nevaram tik bieži apstāties!" sekoja visu ceļu. Tas nekas, ka bija 40 grādu jūlija karstums, logiski ka visiem gribējās dzert un tad uz tualeti! + gribējās arī Čehijas slaveno alu pagaršot; bet gide atbild: apstāšanās ne biežāk kā pēc 2 stundām.
un tajās stāvvietās knapi uz tualeti visi varēja aiziet, kur nu tur paēst? tā arī nācās visu ceļu smirdīgās bomžpaketes rīt. Bet uz tām piedāvātām vakariņām es gan negāju, nolēmu restorānā paēst, kā cilvēks...

D Dace 07.08.2008

Palasot Jūsu stāstu nonācu pie secinājuma, ka Jums ļoti traucē krievu tautības cilvēki. Jāatcerās to, kad latvieši arī tik pat bieži uzvedās kā cūkas!!

A ally 07.08.2008

tragikomiski:)izklausaas, kaa taadaa amerikaanju komeedijaa (es ne aiz ljauna):0it iipashi par sniegbaltiiti paargjeerbusies gide..:D
nu, bet, ja godiigi, tad shausmiigi tas ir braukt ar grupu..mees wienreiz ieberzaamies ar baru pensionaaru un arii brauciens bija sad...

A anna 08.08.2008

Steidzigi pie arsta !

A anna 08.08.2008

sūdzību rakstīja totālā nacionāliste.Katrā teikumā tikai TIE KRIEVI un DAUGAVPILIEŠI.
paskaties uz sevi!!!
Tādi ir latvieši, un tāpēc Latvijā nakad nebūs kārtības, šīs rakstnieces :) vietas bija aizņemtas, bet viņa pat par tām necīnījās, un tagad te čīkst :))))Jārprot atpūsties arī grupās, bet ja vēlējāties, lai viss notiek šīki, un bez svešiem, tad vajadzēja cēļot vienīgi ar savu ģimeni un plānot ceļojumu pašai.
Un vēl!!!
man ļoti žēl jūsu bērnu, kas arī izaugs tik negatīvi noskaņots pret dzīvi :)))) kompleksi acīmredzot jau ir :))) Uz priekšu!
Un kā vispār Latvijā navar saprast krievu valodu? Ko viņa darīs? Viņai nebūs normālo draugu :)))

M mudite 08.08.2008

Autore ir pilna kretine .Vai to var nesaprast pec sudzibas satura? Bet sliktak tas, ka visi kas vinu atbalst saja foruma nav gudrak.Tas gan ir jau aiz saprasanas robezam un tiesam ne tikaj tragiski, bet ari smiekligi.

N Nata 27.08.2008

Cik stipri vajag ienīst krievus, ja pat krievu filmas nosaukt par stulbam!! Kamer dveselē bus tik daudz naida neko labu no dzīves arī negaidiet.

G Gide2000 31.08.2008

Strādāju par ekskursiju vadītāju 8 gadus.
Vai tiešām Kristīnes niknumam ir pamats?
Kad cilvēks tūrisma firmā pērk ceļazīmi, viņam virsū nav rakstīts, vai viņš brauc dzert vai pa muzejiem staigāt. Kādi cilvēki grupā gadās, tādi gadās- to ierauga tikai brauciena laikā. Grupas braucienā ir jārēķinās, ka blakus var būt cilvēki, kas ne visai patīk. Ja grupā ir viens dzērājs, tad grupas vadītājam ir iespējas ar šo cilvēku aprunāties, ka citiem taču viņš traucē... Ar baru piedzērušu tēvaiņu nezin, vai iznāks aprunāties?
Vainot par to tūrisma firmu nav pamatoti. Uzsvērt, ka piedzērās krievi? Arī latvieši piedzeras tikpat veiksmīgi un mēdz pretīgi uzvesties.
Par IMPRO- man stāstīja par braucienu uz Somiju makšķerēt, kur publika tā piedzērās, ka beigās čurāja autobusam uz trepēm. Vainosim IMPRO?
Par latviešiem un krieviem- patīk tas jums vai nē, bet jau desmitiem gadu Latvijā dzīvo ap 40% slāvu. Brauc viņi, ēd viņi un iet turpat, kur latvieši. Atsevišķas grupas latviešiem un krieviem savākt tūrisma firmām ir sarežģīti.
Es, vadot ekskursijas, cenšos vismaz daļu informācijas stāstīt abās valodās. Ja Jums nepatīk, ka runā tikai krieviski, varat pret to iebilst jau autobusā. Vēl labāk- jau slēdzot līgumu par braucienu pieprasiet, lai tajā ieraksta, ka autobusā (arī) latviski stāstīs! Jums ir tādas tiesības! Audzināsim tūrisma firmas, nevis klusēsim! Mani personīgi kaitina slāvi, kuri Latvijā nodzīvojuši 20, 30 un vairāk gadus un nesaprot, ja viņiem latviski pasaka: "Tiksimies pie autobusa pulksten 5!" Vai nu stulbums, vai totāla necieņa pret šo zemi!
Par vietām, kas Jums pienācās autobusā- vajadzēja tās pieprasīt- tās taču JŪSU!
Slēdzot līgumu, vajag uzmanīgi izlasīt, kas tur rakstīts. Labiekārtots autobuss- kā labiekārtots? Karsts ūdens, vai tualete arī? Mazus bērnus es autobusa tualetē laižu VIENMĒR.
Krievu filmas ir gaumes jautājums. Ļoti vienkārši ir ceļojuma sākumā uz lapas uzrakstīt 10 filmu nosaukumus un palūgt, lai ļaudis atzīmē mīļākās. Labu filmu ar skaņu latviešu valodā nav nemaz tik daudz!
Laiks apskates objektos un veikalos tiek aprēķināts "vidējam" tūristam. Ja jums gribas pavadīt laiku tur tik ilgi, cik jums patīk, tad ir jābrauc individuālā ceļojumā. Kad pirkāt ceļazīmi, bija arī tāda lieta kā ceļojuma PROGRAMMA. Tā ir jāpaspēj izpildīt, jo par šo programmu jūs Rīgā esat maksājuši... Nevar atcelt kādu pasākumu, ja pēkšņi trīs cilvēkiem patīk pie ziemeļbriežiem! Ja kādam gribas stundu pusdienot ceļmalas benzīntankā, rodas jautājums: cik laika viņš vēlas pavadīt apskates objektos? Tikpat un ne mazāk? Varbūt pievienosiet ekskursijai klāt vēl vienu, divas dienas? Ar attiecīgu piemaksu par viesnīcām, autobusa nomu, šoferu darbu, protams! Tad tas jums būs par dārgu! NĒ!
SIBUS vai INDI? Kāda starpība, ja ceļojums notiek pēc programmas! Lai ekskursijai uz ārzemēm piepildītu 1 autobusu, bieži vien ceļazīmes pārdod pat piecas firmas. Ļoti vienkārši ir tūrisma firmā pajautāt: Vai jūs esat šī brauciena OPERATORS? Kas ir šī brauciena OPERATORS? Operators ir tūrisma firma, kura rezervē autobusus, viesnīcas, algo gidus un dara citus sagatavošanās darbus un protams, vislabāk zina visas ceļojuma nianses. Ceļazīme pie operatora var būt par latiem 10 lētāka.
Ja man būtu jāpērk ceļazīme, es labāk to pirktu pie operatora, jo tad zinu, no kā prasīt atbildību.

E Estere Meistere 05.11.2018

Nu gan nepiekritīšu - IMPRO viss vienmēr ir organizēts labākajā līmenī

N Nija 21.09.2008

INDI vispār ir krievu kantoris. Tā kā, ja ir vēlēšanās baudīt latvisku atmosfēru INDI birojam jāiet ar līkumu. Diemžēl, jums to nācās uzzināt ļoti nepatīkamā veidā. Balstoties pieredzē zinu teikt, ka patīkamu ceļojumu un apsolītā izpildi noteikti garantē IMPRO un RELAXTŪRE.
Novēlu Jums šogad satikt Ziemassvētku brīnumu! :)

N Nija 21.09.2008

To Gide2000:

G2000:Ar baru piedzērušu tēvaiņu nezin, vai iznāks aprunāties?

Un tādēļ pārējiem vajadzētu šo kompāniju uztvert vnk kā līdzbraucējus ar kuriem nav paveicies?
Grupas vadītājam tomēr vajadzētu nodrošināt elementāru kārtību autobusā (viens no veidiem - jau pašā sākumā brauciena dalībniekiem izklāstot pamatnoteikumus).

G2000: Atsevišķas grupas latviešiem un krieviem savākt tūrisma firmām ir sarežģīti.

Bet brīdināt par to, ka pamatvaloda (šajā gadījumā, cik sapratu no raksta, vienīgā valoda) būs krievu noteikti vajadzēja jau INDI birojā klientam iegādājoties konkrēto ceļojumu.

G2000: Vēl labāk- jau slēdzot līgumu par braucienu pieprasiet, lai tajā ieraksta, ka autobusā (arī) latviski stāstīs!

Bet, ja cilvēks ir bez pieredzes un viņam neienāk prātā to pajautāt? Bez tam galva ir pilna ar daudziem citiem jautājumiem ceļojuma sakarā.

G2000: Ļoti vienkārši ir ceļojuma sākumā uz lapas uzrakstīt 10 filmu nosaukumus un palūgt, lai ļaudis atzīmē mīļākās.
Jā, būtu jauki, ja tā būtu bijis, bet, šķiet, nebija viss…

G2000: Ja kādam gribas stundu pusdienot ceļmalas benzīntankā, rodas jautājums: cik laika viņš vēlas pavadīt apskates objektos?

Citāts no autores teksta: „Runājot par apstāšanās vietām, TIKA SOLĪTAS apstāšanās lai varētu paēst.”

Tas tā, īsumā……

A aija 21.09.2008

tikaj ne ar impro

E Eva 25.09.2008

mums bija pavisam līdzīgs 'piedzīvojums' arī pagājušos z-svētkos. ar vīru nopirkām ceļojumu jau septembrī, tas bija ieplānots kā kāzu ceļojums. pirkām "Ap Sauli" Liepājā, bet braucām ar Impro. tas vēl ok, bet - z-svētku vakars bija diezgan līdzīgs aprakstītajam (vēl tikai jāpieskaita krieviski runājošo daļa, kas bija ļoti neapmierināta ar to, ka uz galda nedrīkstēja atrasties līdzpaņemtais šņabis un arī viesnīcas bārā nebija nekas grādīgs nopērkams), pusdienot mēs reti kad dabūjām.
bet kronis visam bija garie pārbraucieni, kuru laikā mēs skatījāmies filmas, bet krieviski runājošie dikti skaļi protestēja, kad beidzot tika uzlikta VIENA multene latviešu valodā - viņu bērni nesaprotot! jāpiezīmē, ka mums priekšā sēdēja divas mazas (7-8 gadi) meitenes (viena latviete un viena krieviete) un abas ļoti sirsnīgi sarunājās LATVISKI! arī gide bija nesaprašanā par šādiem protestiem (viņai tika izteikti arī nelaipni brīdinājumi, lai viņa arī par apskates objektiem stāsta krieviski ne latviski), bet kad mans vīrs iesaistījās sarunā, pasakot, ka mes vēlētos vismaz vienu filmu latviski, viņam tika rupji pavēlēts apsēsties un aizvērt žaunas!
pats nejaukākais bija jau braucot pa igauniju mājupceļā. apstājāmies benzīntankā, ar vīru grasījāmies kāpt ārā, viņam ceļā nostājās viens no krievu tautības pārstāvjiem (manāmi iereibis un acīmredzot arī tādēļ drosmīgs (vīrs ir diezgan iespaidīga auguma)), neļāva izkāpt un teksts no viņa bija aptuveni šāds krieviski: "Ko tu lecies? pa purnu gribi atrauties? Rasists (?!) esi vai?" un vēl izkāpjot no autobusa (mēs devāmies veikala virzienā, viņš aiz autobusa): "Tu ko, latvieti - nobijies?!"
iebraucot rīgā, mums nācās izkāpt pie vef tilta un iet līdz mājām ar kājām, jo palika bail - ja nu šie tur sadzērušies drosmes dziru, galapunktā pie stacijas (no kurienes vēl trolejbusi kursēja) uzsāktu vēl kautko?!
tādi lūk mums ziemassvētki - kāzu ceļojums - lapzeme - un pirmais iespaids par mūsu sapņu zemi somiju un ceļošanu ar aģentūrām!

N nuja 25.09.2008

Tadad IMPRO ir ari krievu kantoris. Un kur tad iet, ja ir vēlēšanās baudīt latvisku atmosfēru ? Ak dievs, cik gruti dzivot!

I Ieva 27.09.2008

Arī man bija nepatīkama pieredze ar tūrisma firmu EUROPETRAVEL. Brauciens bija uz Helsinkiem. Jūs sakat, ka jums viss bija krievu valodā, tad mums nebija nekādā-gide vienkārši nerunāja. Mums ar bērnu pat būtu bijis vienalga kādā valodā stāstītu. Solīts protams bija abās valodās. Un tā steidzināšana arī bija tāda pati, visur ka tik nenokavē. Toties trīs stundas lielveikalu apmeklējumam gan bija atvēlētas. Mēs gan labāk apskatījām pilsētu, nekā staigājām pa lielveikaliem. Žēl tikai, ka nebija, kas kaut ko pastāsta. Tagad bijām iecerējuši braukt uz Lapzemi. Labi, ka izlasīju Jūsu raktu, jo ar šīm firmām noteikti nebraukšu.

J Janis 28.09.2008

Vācijā, par atpūtu viesnīcās kur aizliegs izmitināties krieviem, ir papildus jāpiemaksā. Skandināvija tas ir palicis par ļoooti pieprasītu pakalpojumu.

N nuja 29.09.2008

Uz Lapzeme maz kas no firmam brauc ari sogad, tik maza izvele, un uz visiem sudzibas, ko lai darit, varbut lidot patstavigi, tad ne bus uz ko sudzeties-ari skumji

H HR 30.09.2008

Krievi un roltona smaka- kas war buut labaaks???:D:D:D:D:D:D:D

N nune 30.09.2008

Labak par krieviem var but lielbriti, kas čura Rigas centrā!