Ziemassvētki Lapzemē - Pilnīgs čakars

Šogad ar ģimeni nolēmām pavadīt ziemassvētkus Lapzemē, meitiņa vēl ir tajā vecumā lai ticētu Santa Klausa esamībai. Izpētot jau savlaicīgi piedāvājumus internetā, kopā ar vīru nolēmām doties uz tūrisma aģentūru INDI. Tur ļoti laipna darbiniece iepazīstināja mūs ar programmu, kas paredzēta ziemassvētkos Lapzemē. Viss likās tik grandiozi un jauki, ka tūlīt pat piekritām ceļojumu nopirkt ( teikšu uz reiz, lēti tas nebūt nebija).

Visi Ziemassvētkus gaidījām ar nepacietību. Visbeidzot pienāca ilgi gaidītā diena un no rīta mēs devāmies uz norunāto satikšanās vietu, kur bija autobuss... un tad viss arī sākās... Pērkot ceļojumu, bijām rezervējuši vietas,bet diemžēl, kā izrādījās autobusā bija salīdusi gruppa no Daugavpils, kuri bija aizņēmuši mums domātās vietas un mums nācās sēdēt pavisam citās vietās, blakus pie durvīm, kuras regulāri tika virinātas un ceļojuma laikā mūsu mazā meitiņa pamatīgi saaukstējās:( Kā arī izrādījās, ceļojumu vadīja aģentūra SIBUS, par ko mūs arī informēja tikai pēc ceļojuma nopirkšanas.

Visa programma tika vadīta krievu valodā, bet ne mans bērns, ne vīrs nersaprot krieviski. ( Par to mēs arī netikām brīdināti, un galu galā formējot grupas vajadzētu ņemt vērā tautību, un man visbeidzot arī pieriebās visu ceļu blenzt stulbas krievu filmas)!!! Runājot par apstāšanās vietām, tika solītas apstāšanās lai varētu paēst. Rezultātā visas apstāšanās bija ne ilgākas kā uz 20 minūtēm, pa kurām labi ja var uz tualeti aiziet, protams ka pasūtīt ēdienu vais nav laika, jo tur līdz ēdienu atnesīs jāgaida 15 minūtes.Kur vairs runa par ēšanu? Veikalos benzīntankos bija iespējams nopirkt tikai saldumus, no kā nācās arī pārtikt visu ceļojuma laiku. Tiklīdz kā mēs kaut kur aizkavējāmies, stāvot rindā, mūs uzreiz gide steidzināja uz autobusu. Neuzskatu ka autobusā būtu jārīko ēdamvagons, tādēļ tas ir tikai humāni ēst kafeinīcās kā bija programmā paredzēts, nevis radīt diskomfortu citiem ar nemitīgu lēto zupiņu un makaroniņu apliešanu ar karstu ūdeni un piesmirdinot autobusu. Visu ceļu autobusā Daugavpils krievi rija šņabi un tās pašas lētās zupiņas ar pretīgo dvaku. Taču mums skaisti tika solīts ģimenes ceļojums uz Lapzemi, kur būs bērni, jautrība un patīkami Ziemmassvētki.

Nomocījāmies līdz Lapzemei... neēduši, pārguruši un dusmīgi...Programma bija lieliska, tācu visam nepietika laika, jo mēs nemitīgi tikām steidzināti. Radās iespaids ka krievi atbraukuši šopingot! Mēs savukārt vēlējāmies apskatīt šo neparasto zemi, taču nepārtraukti tikām mudināti nākt ātri un autobusu atpakaļ jo jābrauc tālāk!

Ziemmassvētku vakars bija plānots viesnīcā, mēs bijām samaksājuši no katra cilvēka 30 euro par Ziemassvētku vakariņām( zviedru galds) un tika solīts ka piedalīsies pats Santa KLaus. Metiņa šo brīdi vissvairāk gaidīja! No tā visa mēs saņēmām zviedru galdu ar zirņiem, rīsiem un gaļu, kas pazuda pirmā, jo krievi grāba pa 2-4 gabaliem katrs un mums jau vairs atlika tikai rīsi un zirņi (90 euro vērti)... Tanī pat viesnīcā( kas starpcitu arī tika solīta pavisam cita) restorānā paēst normālas vakariņas izmakšaja un pusi lētāk!

Labi, gaidijām Santa Klausu, taču ieradās mūsu gide sarkanbaltā cepurītē ar bumbulīti un paziņoja, ka Santa Klaus esot aizņemts un nebūs, bet viņa ir atnesusi mums visiem dāvanas no viņa. Rezultātā šoferīts no MAXIMA maisa mums izdalīja caurspīdīgos maisiņos iesaiņotus visādus labumus: kam nu kas trāpijās... citam brīnumsvecītes, citam plaukšķene.... visādi krāmi ( ne dārgāki par 0.09 Ls hehehe!!!) un visam klāt bija pielikts tūrisma aģentūras SIBUS mazais kalendārītis ar Turcijas attēlu.... Bērns bija šokā..... nebija ieradies tās, kuram bija rakstītas neskaitāmas vēstules un kuram viņa bija sagatavojusi pat dāvaniņu..... solītais nenotika, mēs tikām pamatīgi piečakarēti..

Tālāk sekoja loterija, kur atkal gide mums lika izvilkt apsveikuma kartiņas ar dzejolīšiem. Dzejolīši bija gan latviešu(sarkanās kartiņas), gan krievu valodā(zaļas kartiņas). Mēs ar vīru protams paņēmām sarkanās kartiņas ar ļoti skaistiem latviešu ziemassvētku dzejolīšiem, bet kad peināca kārta meitiņi, viņa ivilka kartiņu zaļā krāsā-krieviski. Pēc tam mums teica, ka uzlīmētie dzejolīši jānoplēš un zem tiem ir balvas... mūsu mazais eņģelītis bija laimējis 75 Ls atlaidi nākam ceļojumam SIBUS aģentūrā. Mēs ar vīru nelaimējām neko... kā vēlāk noskaidrojās-visas latviešu kartiņas bija bez laimestiem:( Ka tas galu galā ir?? Kapēc krieviem priekšrocības?!?!?

Bērns bija galīgi sašutis par Santa Klausa neierašanos un mums nācās līdz pat nakts vidum viņu mierināt, jo viņa gauži raudāja. Nākamajā rītā devāmies un polāro zoo, kur mums arī nepietika laika visa apskatīšanai, jo atkal mūs nepārtraukti steidzināja, ka ātri jābrauc tālāk un nav ko te vairs skatīties! Krievi nāca ar lieliem FAZER šokolēžu maisiem, no veikaliņa kur mums nemaz nepietika laika ieiet, bet šie tur visu laiku tikai pavadīja, tā vien šķiet ka Daugavpilī nav šokolādes!! Hehehe!!! Atkal visa diena autobusā....neēduši, noguruši, nu jau arī nosaluši no nemitīgās sēdēšanas pie durvīm... braucām uz akvaparku... bet mums tas aizgāja gar degunu, jo bērns bija jau pamatīgi saslimis un man arī bija augsta temperatūra... Visu laiku kamēr alkatīgie krievi kā kunceles pluņčājās pa baseiniem, mēsmocījāmies kafeinīcā pie galdiņa, ātrāk gaidījām laiku kad varēsim izgulēties... bet no gulēšanas ne smakas!!!!NAKTS BRAUCIENS AUTOBUSĀ atpakaļ uz Helsinkiem, KAUT GAN bijām pirkuši ceļojumu bez nakts braucieniem!!!! Autobusā visu ceļojuma laiku mums bija aizliegts izmanot tualeti, jo bija paredzēts apstāties ik pa divām stundām. Savukārt naktī mums tika solīts apstāties ik pa 3 stundām......Par bērniem šajā "'ĢIMENES CEĻOJUMĀ" neviens nepadomāja... bērnam nācās čurāt plasmasas glāzītēs...jo ir taču tualetes aizliegums autobusā!!!!....

Bet par to atpakaļceļā no rīta uz prāmja mums tika iedalīa iztabiņa, jo kāds beidzot bija pamanījis ka bērns ir slims. Neskatoties uz visu steidzināšanu un mudināšanu atrāk braukt tālāk... Tallinā pie pārtikas lielveikala mums atļāva pavādīt veselu1,5 stundu lai iepirktu pārtiku... paikas iepirkšana mājupceļam ti tiešām ir daudz svarīgāka par jau apmaksāto ceļojuma izbaudīšanu bez steigas un ar prieku pavadot Ziemassvētkus.

Galu galā beidzot devāmies uz Rīgu, atkal pa ceļam blenžot muļķīgās krievu filmas, kuras mans bērns nesaprot un man liekas stulbas un garlaicīgas..... Kad Rīgā izkāpām no autobusa, pirmā doma bija ātrāk iet kaut kur paēst normālu ēdienu!!!!!! Tā nu mēs jauki pavadījām Ziemassvētkus kopā ar INDI un SIBUS un krieviem kas piebāž mūli ar šņabi. TAISNI RIEBJAS ŠITĀDS ČAKARS!!!!!!!

K

в Виктория 07.02.2008

Интересно, чем это Вам русские не угодили!? Злая Вы очень, поэтому и относитесь ко всему очень серьезно! Вам действительно нужно со своей семьей ездить в индивидуальные туры, хотя вы и там найдете к чему придатся!!!

Кстати по поводу гидов!? Местные гиды во всех странах либо русско-говорящие, либо англо-говорящие! Так что делайте сами выводы, ехать Вам или нет!

E Erlands 11.02.2008

Nu tas jau ir vairāk kā skaidrs ka latvietis Latvijā ir minoritāte... Bet cik saprotu no šī teksta, cemme ir ne jau uz krieviem( kaut gan, kam viņi nekretinē), bet uz izpurgāto ceļojumu! Ja šādi līdzīgi rīkotos latvieši, domāju, emocijas būtu identiskas. Bet runājot par valodām: MĒS ESAM EIROPAS SAVIENĪBĀ UN EIROPAS SAVIENĪBAS OFICIĀLĀ VALODA IR ANGĻU NEVIS KRIEVU! UN LATVIJĀ-LATVIEŠU, NEVIS KRIEVU!!! TĀ LŪK! SAPRATĀT! Un kā jau zināms, visi sevi cienoši indivīdi angļu valodu saprot! Un ja brauciens ir krieviski runājošiem, tad tā arī vajag paziņot kad izplata reklāmu, tad visi kam tas neapmierinās nemaz nepieteiksies! Kretinē tie kas piķi pievāc un solijumus nepilda!!! Galu galā informācijas slēpšanas arī ir cilvēku čakarēšana.

R Rokeris 11.02.2008

Kas attiecas uz ceļojumu, šitais skuķēns ir pamatīgi ieberzies!!!! Pretīga krāpšanās, tas nu gan!!! Bet nebēdā, meitēn!!! Nākamreiz brauc ar Impro, mēs ar sievuku un sīko pagājušo gadu ar uz Lapzemi ar Impro braucām, nekādu problēmu, visi draudzīgi un laipni! n galu galā, tā laikam ir viena no tām firmām, kur 90% latvieši un ja arī ir kāds urla, tad daudz nekarkšķ!!! Turies!!!

A Alise 19.02.2008

Vnk drausmiigi, man vairaak nav vaardu, tas ir sausmiigi un bezatbildiigi, arii beediigi, ka muusdienaas kkas taads notiek! :(

I Indulis 04.03.2008

Pirms 2 gadiem caur Indi braucam uz Egipti. Cakars tas pats. Kamer nebijam samaksajusi naudu, tikmer solija zalta kalnus, bet ka naudina dabuta ta attieksme mainas. Tas pasas problemas ar viesnicu, jo izradijas pasutitaja vietu neesot, utt. Nekad vairs netuvosos firmai INDI, un citiem ari neiesaku.

M Modris 04.03.2008

Ne nezinu, kas Jums tur nepatika. Esmu braukusi jau 5 gadus ar INDI gan Egipte, gan Horvaatija, Cehija un Austrija-perfekti un apbrinojami forsi. Viss kas apsoliits vienmeer bija izpildiits. Brauksu veel un veel !

T Taņa 11.03.2008

Bērnu žēl, vajag prasīt kompensāciju obligāti, bet runājot par naidīgu attieksmi un izteikumiem uz krievu pasažieriem, es ātri Jūs apklustinātu. Vajadzēja uzreiz domāt, ka jus ne vieni brauksiet. Un tik naidīgi izturēties, nav labi. Bet, ja tie būtu latviešu tautības cilvēki? Tad mēs klusētu, vai nē? Un par kino, a kādas labas filmas ir latviešiem?

Ja brauktu es ar draugiem atvaļinājumā kaut uz to pašu ekskursiju, es arī ar jautrību patusētu un iedzertu, nevis gulētu visu laiku. Pagulēt es varu mājas.

G Guna 13.03.2008

Raksta galvenā varone šajā brīdī nezin ko vainot, bet nu tiešaām ir vainīga tūrfirma, bet ne kādi krievi vai kā uzsvērā krievi no Daugavpils. Pati laikam ārpus Rīgas nav bijusi. Un tas, ka vīrs nesaprot krievu valodu, pavisam ir absurds - laikam viņs piedzima brīvā latvijā nevis Padomju Savienībā. Un uztveriet lūdzu krievu valodu kā svešvalodu nevis kā lāstu. Atceros, kad lidojām uz Turciju, jau no Rīgas lidostas viens LATVIETIS bija pillā un tādā stāvoklī, ka jau lidostā sāka sieteis sieviešu dzimuma pārstāvēm, nerunājot, ko viņš darīja lidmašīnā un autobšā ceļā uz viesnīcu. Tādus murgus runāja... Un bija LATVIETIS. Jūs esat naciste.

K kompadre 13.03.2008

Katraa zinjaa es arii negribeetu doties celjojumaa, kur pilns autobuss ar krieviem. un tieshi taapeec esmu par paarbaudiitaam veertiibaam un braucu ar IMPRO. uz 40 cilveeku grupu bija viens krievs un tas pats nebija no Latvijas.

zinu, ka impro meedz buut daargaakas cenas, bett eikshu, ka tik tieshaam ir veerts maksaat vairaak, lai tik nebuutu jaakrataas autobusaa, kas pilns ar krievuljiem.

K Kriš 26.03.2008

Man vienīgais nepatīka ka autors visai nosodoši runā par krieviem... Kāda šķirba tautībai, vnk pretīgi cilvēki ;)

L Līva 26.03.2008

Protams, tas ir ļoti skumji, ka ir sabojāts svēku prieks un tik daudz rūgtuma sirdī. Manas domas ir, ka nevajadzētu eksperimentēt ar nepārbaudītm vērtībām. Esam braukuši ar IMPRO - tas ir brīnišķīgi - lieliski gidi, domāts par cilvēku - ceļotāju, jauki ceļa biedri!

S sandra 27.03.2008

Līdz šim biju IMPRO fane, bet nu par līdzvērtīgu konkurentu uzskatu firmu INDI .Tas pateicoties ceļojumam uz Čehiju:lieliskas viesnīcas un gidi.Lasot šo sudzību, man rodas šaubas vai autors ir adekvāts.Jā ir tiešam pamats-līgums, kurš ne bija izpildīts jāgriežas vai uz firmu, vai uz patērētāju biedrību, bet ne rakstīt taču te dullas rakstas .

J janis 31.03.2008

kapec tadas aģenturas vajaga nesaprotu, - ir tak globalais tīmeklis caur kuru civēks var splanot grafiku vel labaku ka jebkada fufeļ aģentūra

B baiba 15.04.2008

Un par ko ir sudziba, ne saprotu.Pati biju saja brauciena ar bernu.Ka var ta melot?Santa Klaus bija, mes kopa ar visu grupu bijam aizbraukusi pie vina rezidenci.Un si dama ar paaugstinatam prasibam ari bija. Programma bija lieliska, ko pat vina ari atzime.Cita lieta, ka tiem kas gribeja lai Santa Klaus atnac vel reiz pats uz viesnicu, bija japasut to atseviski un japiemaksa diezgan dargi.Neviens no grupas to ne gribeja un ne maksaja.Pietiek jau ar vienu reizi satikties ar Santa Klausu.Nau ko reflekset nezin par ko.

I irina 18.04.2008

Es uzskatu ka gruou braucieni ir apgrutinajums bernam!Jau pieaugusajam ir gruti izturet to slodzi, kur vel bernam, ipasi jau brauc ar autobusu!
Pagasvasar biju Turcija atpusties, devamies ari ekskursijas!Ta vien likas ka visi bija penmusi lidzi savas atvases, jo bernam lidz noteiktam vecumam ir atlaide!!!Ekskursija bija 2 dienas, brauciens loti nogurdinoss, ara bija plus 45 gradi, daudzi mazie jau bija apdegusi pirmaja ierasanas diena, kur vecaki skatas?Autobusa vini raudaja, kas trauceja ari citus ekskursijas dalbniekus!Drosi vien daudziem liekas...ja par velti tad janem visus lidzi!

M Marija 28.04.2008

Milzīgs OFFS:
Paldies, mīļie, par atklāsmi! Tad redz, kā latvieši par mums ar mammu domāja autobusā braucot uz Čehiju! A bet smaidīja, kā savējie! Es jau pat biju iedomājusies, cik jauka mums ir grupiņa.
Taču patiesībā, mēs viņus "kretinējām"! Jo mēs atļāvāmiem runāt krieviski un arī smieties par krievu filmām. Es gan lepojos ar savu tautību un, neskatoties uz jūsu izteikumiem, cienu arī latviešu tautu (itsevišķi tos, kuru inteliģences līmenis ir pietiekošs, lai izrādītu cieņu citu kultūru pārstāvjiem un vispār cilvēkiem kā tādiem). Runāju krieviski, latviski, angliski, zviedriski. Man ir vienalga, kurā valodā no šīm notiek ekskursija, taču ekskursijas cilvēkiem no LV patiešām visbiežāk notiek krievu valodā. Jo latvieši vislabāk saprot tieši krievu valodu. Man pašai ir nācies redzēt, ar kādu sejas izteiksmi bijušie PSRS cilvēki noklausās tekstu angļu valodā par barokālās arhitektūras īpatnībām. Pārsmieties varēja (lūdzu, piedodiet, ja esmu kādu aizvainojusi).

D DianaS. 01.05.2008

Vot tas ir vis briesmiigaakais, ko esmu dzirdeejusi!!! Vajag pieprasiit naudu uzreiz tad! Es, kad braucu ar grupu uz Franciju tad mums blakaam arii bija krievi un vini arii dzeera visaadas Votkas! Un grieza desu, smeereeja maiziites un nemitiigi gaaja uz toaleti! Chakari!

A Alifka 05.05.2008

Tu krievus ieniisti vai?
Vnkrs radaas taads iespaids :S

L LiLy 20.05.2008

es braucu pagaajshgad ar impro, viss bija lieliski, ar citu tuurfirmu man bail braukt, protams ar impro jaareekjinaas ka pa kabatai iesitii, bet tur var maxaat pa daljaam un tad jau nejuut, kaa naudinja aiziet .. bet apkalpe un viss paareejais bij super, tik zeel ka 4 dienas tik bij.. :(

M maija 11.06.2008

tikaj ne ar Impro