www.sudzibas.lv Super Netto valodas likums

Supernetto - valodas likums

super netto kauguros ir mainīta oficiālā valsts valoda! tagad tā ir krievu, nevis latviešu! tā kā iepērkoties tur, r;eķinieties ar to, ka jāzin krievu valodu, citadi ar kasieri saprasties neizdosies!

A

Komentāri (20)

S sab 01.04.2008

Nu ja jums tas ta nepatik, ejiet pati stradat uz Super Netto.

A aija 01.04.2008

kapec man tur butu jastrada? ja valsts valoda ir latviesu, tad kasierim ir japrot latviesu valoda!!!

L Lana 08.04.2008

Sab - ja kasiere nemāk runāt valsts valodā tad lai brauc uz valsti kur viņas oficiālā valoda būs ok. Un neviss kādam būtu jāiet strādāt super neto bet gan kasierei vajadzētu iziet valodas kursus.

R roman 08.04.2008

poslu6ajte, vi ze tak vse rvalisj v ES kakoj a kakoj tam lati6slij?davajte teperj po anglijski govoritj!

K krievi ir stulbi 08.04.2008

Esmu pamanījis, ka krievi nīd, ka Latvijā esot slikti, bet Krievijā labi! Galvenais, ka viņi neciena latviešu valodu un Latviju vispār! Es viņiem saku, lai pisās prom un nesēj te nezāles, bet IET JAU NAV KUR!!!

M Minesota 09.04.2008

Man viena paziņa Super neto pajautāja pārdevējai, kur atrodas X prece... Pārdevēja atbildēja, ka viņa nav gids :)

L Laura 09.04.2008

Es cita tīkla veikalā pajautāju, vai ir X prece, pārdevēja bola acis un rāda kaut kādā nezināmā virzienā. Nojautu, ka nesaprot, paprasīju krieviski, uzreiz attapās un parādīja pareizo. Nu, vismaz labi, ka centās, jo varēja redzēt, ka cilvēciņš pārdzīvo, ka nesaprot, kas viņam pajautāts, bet nu ļoti grib būt izpalīdzīgs. Kautrējās arī pārjautāt... Tā kā ir gadījumi, kad var skatīties ar izpratni, iemācīsies, būs viss labi. Katrs sākums ir grūts.

A Anna 23.04.2008

Diemžēl darbinieku trūkuma dēļ sabiedriskās vietās nākas pieņemt cilvēkus, kas neprot latviešu valodu, bet paši esam vainīgi-tiklīdz bariņā viens krieviski runājošs, tā automātiski pārejam uz krievu valodu un tad tam latviski neprotošam nav stimula mācīties latviski, jo doma jau ir-eh, gan jau izbraukšu tāpat!
Tā ka, mīļie tautieši, mācīsim savu latviešu valodu, lai cilvēkam BŪTU VĒLME UN STIMULS MĀCĪTIES!

M Maksim 19.01.2009

A cto vi dumali russkij jazik znatj nenado!Nu i cto cto latiskij gosudarstvennij!!!Skoljko raz zahodisj v magazin a za kassoj sidit latiska i kto ne znaet latiskogo cto emu toze nehoditj v magazin esli popadajutsa nacisti i specialjno razgovarivajut na gos.jazike!!!Da i skoro russkij priznajut toze gos.jazikom!Tak kak russkih v latvii zivjet uze boljse cem latisej!!!

P Pupiņa 19.01.2009

Aha. Bet kāpēc lai Latvijā atzītu krievu val. par valsts valodu? Priekš krievu val. ir Krievija, priekš latviešu val. ir Latvija. Tad jau pieprasīsim, lai arī Īrijā par kārtējo valsts valodu pasludina latv. val., tik par cik tur daudz dzīvo un strādā latvieši. Bet krievi ir par slinku, lai mācītos, atzītu un cienītu tās valsts valodu un kultūru kurā dzīvo. Tā tas ir bijis, un tā tas paliks, jo patiesībā jau šitie fūtlūriņi, kas ir izsēti pa visu bijušo PSRS robežu, tie jau nav krievi. Tie ir padomju cilvēki. Istos, cienījamos krievus apšāva vai izsūtīja pēc cara likvidēšanas, šitiem ir tikai nosaukums "krievi".

I Inga 19.01.2009

Visi normālie krievvalodīgie vismaz ceņšas runāt Latviešu valodā, bet visvairāk kaitina, ka vecas tantiņas kas visu mūžu te nodzīvojušas principā nerunā latviešu valodā!!! Kauns, ka tādi cilvēki te dzīvo!!! Kādēļ tad mums ir jābūt tiem muļķiem kuri pieklājības pēc runā krievu valodā -situācijās, ka kāds krievvalodīgais pilnīgi neko nejēdz!!! Nēsu rasiste, bet šīs tēmas mani nenormāli aizskar.

ī īpašniece 19.01.2009

TAS TAMDĒĻ KA VIŅI PAT SAVU KULTŪRU NE ĪPAŠI CIENA!CIK REIZ KA PAR TO SĀKAM STRĪDĒTIES, ES VARI CITĒT NO GALVAS PUŠKINU, ĻERMONTOVU, AHMATOVU UN TML.KRIEVITO NEVAR, DAUDZI PAT NEKO VISPAR NEZIN TA KA KO NO TĀDIEM VAR GRIBĒT!

H hmm 19.01.2009

Kā jau vienmēr, tērzējot par nelaipnajiem krievvalodīgajiem kasieriem, vienā jaukā brīdī pļāpas aiziet līdz Ļermontovam.
Daudz pazīstat tadus latviešus, kuri no galvas citē Raini vai brāļus Kaudzīšus? Visi pārējie sanāk neciena latvju kultūru? Absurds!
Par Super Netto - ejot uz šo veikalu vēl izvirzīt kaut kādas pretenzijas uz apkalpošanas kvalitāti ir atvainojiet muļķība! Ejiet uz Sky, ja vēlaties runāt valsts valodā, un tad arī attiecīgi maksājiet par to, ka nezinat krievu valodu.

D Daina 19.01.2009

Tie jau tie paši nacionālisti, kas 13.vecrīgu izdemolēja arī Latvijas vārdā!!! Tādiem tikai vaig visur kur iet celt traci un skandālu!!! Tik tiešām piekrītu Hmm gribat runāt latviski ejiet uz stocmani uz Sky un runājiet cik tīk!!!
Un tiem krieviem kas te dzīvo ir tādas pašas tiesības, kā mums letiņiem, jo sēžam vienā laivā visi maksājam nodokļus un visi lamājam valdību!!! Tākā pamatvērtībās mēs neatšķiramies!!!

T toony 19.01.2009

Piekrītu pēdējiem 2 komentāriem, bet gribu teikt, ka nu IR pē likuma jāzina valsts valoda strādājot apkalpojošā sfērā. Bet tā nav to kasieru vaina, ka nezin, bet gan darba devēja, ka pieņēmis darbā cilvēkus bez valodas zināšanām.

ī īpašniece 19.01.2009

VARU CITĒT ARĪ RAINI, ASPAZIJU, ČAKU UN TML. NEKUR NEGAJU 13 DAT, UN NEKO NEDEMOLEJU, NEESMU PAT NACIONĀLISTS-BET...ZINU KRIEVU, ANGĻU, UN DZIMTO VALODU-PRASU NO PARDEVĒJA ZINĀT VISMAZ VALSTS VALODU !

D Daina 19.01.2009

Un par ko PĀrbaudīts runās ar KASIERI valsts valodā???? Es piemēram eju uz veikalu lai IEPIRKTOS un nevis ar kasieri sarunātos valsts valodā (atvainojos kasierēm kas šo varētu izlasit), iespējams Jūs ejat vienkārši parunāties un tad protams tas traucē ja tu kaut ko stāsti un stāsti, bet tas pretī sēdošais tikai skatās un skatās, bet nekā nesaprot!!!

P Pupiņa 19.01.2009

Nu jā. Un tāpēc ļausim krievu kasierēm pilnu vaļu. Lauzīsimies krievu mēlē, lai noskaidrotu kur mēklējama konkrētā prece, jo kasiere taču nav vainīga, ja neprot latviski. Vainīgs ir latviski runājošs latvietis Latvijā, jo nevēlas savā zemē komunicēties veikalā ar kasieri krievu valodā.(it kā nebūtu pieticis jau ar padomju gadiem). Tātad no dažu teiktā es saprotu, ka krievi drīkst mūsu zemē nerunāt valsts valodā, bet latvietim ir noteikti jāprot komunicēties ar "nelaimīgu krievvalodīgo" krievu valodā, neskatoties uz to, ka mēs tomēr dzīvojam Latvijā. Paklausieties, bet mēs taču sēžot vienā laivā un maksājot nodokļus. Te kaut kas nerīmējas kopā. Krievam ir privilēģijas, un latvietim nav. Un tas viss LATVIJĀ. Forši.

L Liene 26.01.2009

Jebkuram cilvēkam var būt ģimene, kura ir jābaro un par kuru jāgādā.
Kāda nozīme tautībai, ja krīze skar visu tautu, nevis kādu konkrētu nacionalitāti.
Un ļoti žēl, ka ir tādi cilvēki, kas to nesaprot. Atlaiž visus, latviešus, krievus utt.
Nezināt valodu ir viens, bet dzīvot badā tas Jums liekas pareizi? Īpaši cilvēkiem, kas visu savu mūžu vergoja un strādāja šīs valsts labā, kas maksāja nodokļus, lai Jums dārgumiņi, valsts varētu izmaksāt algas utt. Ir latvieši, kas nemaksā par dzīvokli, jo domā, ka Latvijas valsts ir viņiem kaut ko parāda un viņiem nav jāmaksā, jo dzīvo taču „Mana zemē!” un atrodas uz ielās. Un? Katrs cilvēks dzīvo kā māk. Tāpēc arī Jums nav tiesību apsūdzēt vecus cilvēkus vai cilvēkus gados, kuri nezin latviešu valodu vai kādu citu. PSRS laikā gandrīz viss bija krievu valodā un šiem cilvēkiem nebija kur mācīties latviešu valodu, jo skolās īpaši labi to nedarīja. Bet kad pienāca PSRS beigas, tad visi attapās! Vai nav par vēlu nedaudz ko? Cilvēka smadzenēm arī ir limits. Domājiet 60 gados Jūs paši spēsiet iemācīties angļu valodu, ja sanāks tā, ka ES pieprasīs visiem zināt oficiālo ES valodu? Uz kuru tad jūs dirsīsiet? Kas atkal būs vainīgi? Krievi atkal? Tagad jau daudzas uzņēmumos nevēlās pieņemt darbā, ja nezini angļu vai kādu citu svešvalodu. Labāk būtu, ja Jūs domātu, ka dzīvot tālāk materiālā ziņā, nevis bruktu virsu cilvēkiem, kas tāpat dzīvo no kapeikām.
Nav svarīgi, kas tu esi, galvenais, ka strādā un mēģini kaut nedaudz nopelnīt naudu. Un tiem, kas te pārāk gudri izsakās, ka viņiem redz baigas pretenzijas, tad variet aizvērt savu muti. Ja Jūs izlidotu no sava darbā, tad es gribētu redzēt, kādas asaras Jūs lietu, ka arī darba devējam būtu nospļauties uz to, kas esiet un kādā valoda runājiet.
Ja vispār parādās tāda veida komentāri, tas tikai liecina par cilvēka aprobežotību un stulbumu! Es neesmu ne par krieviem, ne par latviešiem. Esmu par strādājošiem cilvēkiem, kas cenšas uzturēt savus bērnus, bet Jūs te skalojiet kauliņus viņiem un pazemojiet! Man ir pretīgi šo visu lasīt, tādus tekstus var rakstīt tikai cilvēki, kas īstenībā nemīl savu valsti, bet tikai mēģina pieradīt savu pārrakumu, jo viņiem pašiem ir tik daudz trūkumu, ka uz pirkstiem nesaskaitīt... Man tiešam ir kauns par maniem tautiešiem... Neko labu pa visiem gadsimtiem neesiet iemācījušies. Un kas augstu lido, tas tiešam zemu kritīs... Visās tautībās ir cilvēki-maitas, tas nav atkarīgs no tautības, bet mūsu tautā tādu laikam ir puse. Un tie nacionālisti, kas šajā lapā atrodas, var kaut 100x uz mani dirst, tas tik un tā nemainīs to, kas patiesībā esiet!

V Valdis 04.06.2009

Tiesam, ja ES pieprasis oficialo ES valodu ari vainigi bus krievu tautibas runajosi cilveki ??
Es nesaprotu tos cilvekus kas jau ka principa pec ienist krievu tautibas runajosus .Visi ta sudzas pardevejs Krievs, autobusa soferis krievs, setnieks krievs utt, bet vins ir tads pats cilveks ka jus, ka tu.
Vai tiesam veikala pie kases butu gruti pateikt paris vardus krieviski (personigi man ne)
Es zinu daudzus krievus kas ir izgajusi latviesu valodas kursus zinu ari tadus kas pasmaju apstaklos ir macijusies latviesu valodu un runa ar bet ar lielu kautribu, jo ir cilveki kas par to smej un ta paris reizes vins vnk sak runat atkal krieviski.
Pats esmu latvietis runaju latviski, krieviski, angliski drusku pa ukrainiski un man nav tiesam gruti veikala vai uz ielas ar cilveku parunat vina valoda ja vinam ir latviski gruti

P.S Busim draudzigi, pretim nakosi un nestridesimies par niekiem:)

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes