www.sudzibas.lv Stacionārs Gaiļezers Viņiem galvenais ir, vai tev ir nauda

Ātrā Medicīniskā Palīdzība - Viņiem galvenais ir, vai tev ir nauda

13.jūlija vakarā manam bērnam sākās alerģija, pietūka kakls, nevarēja paelpot ...es ātri ar vīru ieliku bērnu mašīnā un aizvedu uz ātro palīdzību...tur man dežūrējošā māsa man ļoti nelaipnā balsī saka ...jums nauda ir...tiešām nezināju, kā bērniem 7 gadu vecumā ir jāmaksā septiņi lati... biju šokā, mans bērns varēja nosmakt, bet viņiem galvenais ir, VAI TEV IR NAUDA...jautājums ...cik maksā mūsu bērnu dzīvība, ja man nebūtu līdzekļi, ko tad darīt...paldies dievam viss nokārtojas labi ..medicīniskā palīdzība tika sniegta laikus.Atbraucot mājās skatījos čeku, a tur raskstīts Maksas pakalpojums...

D dawunjka 20.07.2009

Runājot par alerģijām, tās ir gan iegūtās, gan iedzimtās. Un vecāki nevar paredzēt nevienu no tim faktoriem uzreiz. Manam bērnam ir gan alerģijas, gan astma, un ja kautkur ir jāmaksā es par to vairs nebrīnos. Un tikai ar veselīgu dzīvesveidu vien nav iespējams pasargāt no alerģijam.

B baaciens 26.07.2009

Sanāk, ka māsiņai no savas kabatas bija jāapmaksā iereģistrētā procedūra, kura pēc MK noteikumiem neskaitījās kritiska. Te daudzi medicīnas pakalpojumus tā arī izprot.
Ja nebūtu ko samaksāt ierakstītu pases datus un to naudu piedzītu savādāk- nevajag fantazēt kā būtu, ja būtu. Vajag kaut cik lasīt ko un kā nolemj valdības spice attiecībā pret veselības aprūpi. Histērisko māmiņ, ja bērnam ir alerģija un tu to zini- iemācies pati sniegt bērnam palīdzību, kaut vai iešpricējot kādu pretlīdzekli. Un turi vienmēr zāles pie sevis, ne vienmēr varēsi mazo aizraut pie ārsta- ja būtu mežā, bez mašīnas, dziļos laukos- ko nu???

A Anda 01.09.2009

manam bērnam ir tikai 7 gadi...un es tiešām nezināju, ka no tasītes kakao NESKVIK, bērnam sāksies alerģiska reakcija...un tagad tikai uzzināju, ka Tukuma slimnīcā vairāk nav ātrā palīdzība...tagad ir tikai uzņemšanas nodaļa..., ja ir neatliekama palīdzība tad jāsauc ātrie... PALDIES MUSU KRIETNAJAI VALDĪBAI...

I inga 17.11.2009

Sheit visi atros lama, bet es velos izteikt milzigu paldies brigadei kura ieradas glabt manu delu 2009.16.11 nakti.Varu pateikt, ka vini bija sava amata cienigi.diemzel nepavaicaju ne daktera uzvardu ne brigades nr. liels jums paldies.

H Hugo Djego 17.11.2009

Patiesībā nav jabrīnās par alerģijām, ir jābrīnās, kāpec vispār cilvēks vēl pa zemes virsu staigā?
Kādreiz tāpat cilvēks lietoja pārtiku un visu ko, bet ne "E" burtus vairumā, kas ir ķīmiskas vielas un nav balansā ar dabā sastopamajiem ēdamajiem.Mēs visi apzināti vai neapzināti lietojam neveselīgu uzturu.Un katra nākamā paaudze ir arvien vājāka, ar sliktāku imūnsistēmu.Tagad visu neveselīgo vēl papildina ģenētiski modificētā pārtika.Vienkārši politika ir tāda, ka uz Zemes dzīvo pārāk daudz cilveku, no kuriem var atbrīvoties pat bez kara .Tā ir realitāte.Tāpēc netērēsim laiku nevajadzīgiem ķīviņiem.

B Beta 04.01.2010

Arī, ja nebūtu tās naudas, palīdzība tiktu sniegta- iedotu kvīti, pēc tam jūs varētu samaksāt vai arī tiktu pieņemts paraksts par to, ka jums nav naudas un atasakāties maksāt. Diemžēl šo pakalpojumu izmanto visi, kam nav slinkums un nereti ir tā, ka nabaga vīrs, kurš ir palicis viens mājās, ka mēr sieva ar bērniem laukos piedzīvo "šausmīgo 37, 5 grādu temperatūru" un, protams, ka ir jāizsauc ātrā palīdzība, jo tas taču ir briesmīgs stāvoklis. Brigāde atbrauc, izmeklē pacientu, konsultē, izstāsta kas kā ir jādara temperatūras gadījumā, pajautā kāpēc nav vērsies pie ģimenes ārsta un iesaka tomēr pie viņa vērsties. Un tad saka, ka šis tomēr ir maksas izsaukums, jo viņa dzīvībai nebija briesmas un nopietni veselības traucējumi arī nebija. Viņš ir šokā un atsakās maksāt. Tā, kā šādu gadījumu diemžēl nav mazums, iespējams tāpēc arī māsiņa paprasīja par naudu. Un variet nestraukties - tā naudu, kuru maksājiet- nenonāk medpersonāla kabatās- tā tiek sūtīta "uz augšu". Uz brigādes nevienam negribās ņemties ar naudu, tas nav īsti pareizi, bet tā augstākā priekšniecība ir paredzējusi un tur neko nevar darīt, ja vien ārtsts vēl no savas kabatas negrib samaksāt sodu par rīkojumu nepildīšanu.

A Agnese 04.01.2010

Eliza,
un kada ir problema?
Atra palidziba eksiste sniegt medicinisko palidzibu, neskatoties kads ir stavoklis un kurs izsauca brigadu!Ja kadam tas darbs nepatik-ludzu tagad pilns internets visadam aicinajumiem braukt arzemes(Anglija).
Es nesaprotu, kas notika ar cilvekiem un it ipasi ar medikiem!
Kur ir zelsirdiba?
Es pat nerunaju par Hipokrata zverestu un cilveka tiesibam pec ANS.

B Beta 05.01.2010

Problēma ir tāda, ka tiek gānīti mediķi par to, ka viņiem jāiekasē nauda, bet šinī gadījumā- tā nav mediķu vaina, jo rīkojumi ir tādi, kādi nu tie ir un tie ir jāpilda. Sūdzībā netika minēts, ka kāds kādam nebūtu sniedzis medicīnisko palīdzību- tā ir tikusi sniegta, tāpēc par to, ka kāds nebūtu darījis savu darbu te nav runas.
Vai, Alise, esat lasījusi Hopokrāta zvērestu? Tā kā Jūs viņu pieminat, tad Jums par prieku:
"Hipokrāta zvērests
Es zvēru pie dziedinātāja Apollona, pie Asklēpija, Higiejas un Panakejas, pie visiem dieviem un dievietēm, viņus par lieciniekiem piesaukdams, ka šo zvērestu un šo rakstveida apņemšanos izpildīšu, cik manas spējas un saprašana atjauj.
Savu skolotāju, ārsta mākslas iemācītāju, es cienīšu tāpat kā savus vecākus, dalīšos ar viņu dzīves grūtībās un nepieciešamības gadījumā palīdzēšu viņam viņa vajadzībās, viņa pēcnācējus uzskatīšu par saviem brāļiem un, ja tie vēlēsies mācīties ārsta mākslu, iemācīšu to bez atlīdzības, bez līguma. Pamācības, mutvārdu stundas un visas pārējās zināšanas es nedošu nevienam citam kā vien saviem dēliem, sava skolotāja dēliem un tiem mācekļiem, kas pēc medicīniskā likuma saistījušies ar līgumu un zvērestu.
Slimniekiem, cik spēšu un pratīšu, es došu tikai labas pamācības, kas nestu svētību un nedarītu viņiem nedz netaisnību, nedz ļaunumu.
Nevienam, kas to lūgs, es nedošu nāvējošas vielas, nedz arī došu padomu, ka īstenot šādu nodomu. Tāpat nedošu nevienai sievietei līdzekļus augļa nodzīšanai.
Savu dzīvi un ārsta māku es saglabāšu tīru un neaptraipītu.
Es nekad neoperēšu akmens slimniekus, bet jaušu to izdarīt šīs mākslas pratējiem.
Lai es ietu kādā namā iedams, es tur iešu tikai slimnieka labuma dēļ un izvairīšos no tīša ļaunuma, kaitēšanas, īpaši no mīlestības lietām ar sievietēm un vīriešiem, ar brīvajiem un vergiem.
Ja man ārstējot vai neārstējot gadītos redzēt vai dzirdēt par cilvēku dzīvi kaut ko, kas nevienam nebūtu jāzina, es par to klusēšu un, glabājot noslēpumu, nekad nevienam to neteikšu.
Ja es zvērestu stingri pildīšu, tad lai man tiek piešķirta laime dzīvē un darbā un slava laiku laikos pie visiem cilvēkiem!"
Kas notika ar mediķiem? laikam jau daļa cilvēku ( ne visi, bieži ir arī ļoti līdzestīgi, saprotoši, labsirdīgi pacienti) ir izdomājuši, ka pret mediķiem var attiekties kā grib, kliegt, sūdzēties, bet ārstam ir tikai jāsmaida un jāpacieš viss un, ak, jā, tas taču ir jādara bez maksas, tā labā sajūta par padarīto darbu gan jau pabaros. Zvērests, kā redziet, ir novecojis, protams daļa atbilst arī mūsdienām. Bet nu arī par samaksu nekas nav teikts, nevienā vietā nav teikts, ka ārstam savs darbs būtu jādara par velti. Sen senajos laikos, kad šis zvērests ir radies, slimniekus neārstēja bez maksas, ja nebija naudas, tad nomira. Mūsdienās (tas gan atkarībā no pašvaldības) NMPbrigāde ir bezmaksas, ja bez tās palīdzības būtu apdraudēta cilvēka dzīvība, bet par slimnīcu vienalga ir jāmaksā. Mūsu valstī kārtība ir tāda, ka pacients maksā valstij par savu ārstēšanu un pēc tam valsts maksā algu medpersonālam, vismaz cik tas attiecās uz neatliekamo medicīnisko palīdzību.
Diemžēl to, ko nozīmē abreviatūra ANS nesapratu, tāpēc to komentēt nevarēšu.
Un par ārzemēm - nu laikam ļoti jums gribās, lai visi jaunie ārsti aizbrauc strādāt uz ārzemēm, tas Jūs laikam ļoti iepriecinātu, ka te paliktu tikai tie, kuri nav spējīgi iekārtoties ārzemēs, Jums atkal būtu iemesls sūdzēties par mediķiem, vai ne? :)

P Po 05.01.2010

Taks parakņājos īsti nevar tajos likumos saprast, daudz papildinājumu. Nu NMP brigādei noteikti nekas nav jāmaksā tādos gadijumos, it īpaši, ja tiek transportēts uz slimnīcu, bet arī tur nevaidzēja neko maksāt, jo šis punkts no http://www.likumi.lv/doc.php?id=150766&from=off, kura skaitās aktuālā redakcija, punkts 14 nav izmests un labots (tā izskatās) -

"14. No valsts budžeta neapmaksā veselības aprūpes pakalpojumus, ja pacientam nav līgumattiecībās ar centru esoša ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījuma (izņemot neatliekamo medicīnisko palīdzību šajos noteikumos minē­tajos gadījumos), un nesedz maksu par šādiem veselības aprūpes pakalpojumiem: " .

tur masa apakšpunktu un visur, pat pie secundārās aprūpes, ir pierkastīts izņemot "(izņemot gadījumus, ja pacientam sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību)".

Takā pēc likuma burta var sūtīt dēt, bet no otras puses, es ar zobārsti pirms urbšanas nelamājos.

I IZKAPTS 26.02.2011

7 latu māte, LĒTĀ Tu esi!

Ja ir nopietnas veselības problēmas, tad visi visu izdara un latiņi pēc tam, tāpēc apsēdies, iedzer graņonku ar tinctura valerianae un padomā ar mierīgu sirdi, kādus vājprāta murgus Tu esi sarakstījusi!

Atvainoties nevajag, mēs esam saprotoša tauta!

Tomēr...

... tā GODĪGI, liekot roku uz sirds, kāda no šeit un slimnīcas uzņemšanā kaucošajām un bezpalīdzīgajām mātēm un kāds no viņu "varonīgajiem" līdzjutējiem ir redzējis, ka uzņemšanas nodaļā, uzgaidāmajā rindā atrodas bērnu līķīši tikai tāpēc, ka nebija naudas, lai saņemtu pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību?

Un otrs jautājums JUMS gudreļi ir: " Vai JŪS gribētu, ka brīdī, nedod Dievs tādu piedzīvot, kad JŪSU bērnam būtu nepieciešama AKŪTA, NEATLIEKAMA medicīniskā palīdzība, lai novērstu NĀVES vai kādu citu NEATGRIEZENISKU veselības traucējumu iestāšanos, visi speciālisti laipni apkalpotu bērneļus un mammītes ar LIELO psihiskās nelīdzsvarotības un trauksmes lēkmi, brīdī, kad mazulim redz ir klepiņš otro dienu, katastrofālā temperatūra 38.5 grād pēc Celsija skalas, kas pirms stundas parādījusies un 2:00 naktī jāsāk ārstēt neatliekamā kārtā slimnīcā, jo kā gan māte var zināt, kas darāms šādā ārkārtas situācijā vai arī puņķīši, kuru dēļ mātei liekas, ka apstāsies elpošana, jo redz no rīta to nebija, bet vakarā ir?".

DOMĀJIET TAČU KO JŪS RUNĀJIET UN DARIET UN TIKAI TAD SĀKAT ĀRDĪTIES, PROTAMS JA VIEN JUMS NAV PSIHISKA RAKSTURA INVALIDITĀTE, JO SLIMOS JAU VAINOT NAV ĒTISKI :)

K Kaulainā 26.02.2011

Idiotu bars, vairāk nekas.Šai valstij ne jūs ne jūsu bērni nav vajadzīgi.No Latvijas uz ārzemēm adoptē aptuveni 9000 bērnus gadā.Ja jūs nedzivosiet Rīgā, saslimšanas gadījumā bērns dzīvs līdz 150 vai200 km attālajai slimnīcai var arī nenonākt, jo pašriez notiek slimnīcu likvidācijas nākošā kārta, paskatieties, ko dara ar Madonas slimnīcu!Jums visiem līdzēs tikai vienas zāles-striķis un ziepes.

J jopjop 05.06.2011

skaidriibas labad- ārsta zverests liek palidzet cilvekiem, bet nav teikts, ka tas butu jadara bez maksas! diezmel Rimi ar hipokrata zverestu ir par maz pie kases... Tauta, padomju laiki ir beigusies, tagad par visu maksaa un mediciina NAV iznemums