www.sudzibas.lv Pieradinātie klaiņojošie dzīvnieki Pieradinātie klaiņojošie dzīvnieki

Pieradinātie klaiņojošie dzīvnieki - Pieradinātie klaiņojošie dzīvnieki

Labdien!
Šis jautājums jau ir kļuvis aktuāls. Vai tiešām tas ir nomrāli, ka dzīvniekus pieradina un baro dzīvojamos rajonos?
Nav normāli, ka slimi dzīvnieki dienu dienā staigā un vairojas, ka mazi bērni ar viņiem spēlējas. Veci cilvēki baro dzīvniekus un tie apvēmušies staigā, vismaz šāda situācija ir vērojama Zolitūdē. Vai tiešām nevarētu šo situāciju sakārtot. Situācija ir kļuvusi nekontrolējama. Dzīvniekus baro tie pārojas savā starpā mutējas. Kā arī putni jau lido pie atvērta loga, zilītes, baloži, kaijas. Vai tas ir normāli? Es nevarētu jau nosaukt šos dzīvniekus par tādiem, jo tie jau ir mutanti, ko vecie cilvēki savas bezadbildības dēļ ir pieradinājuši. Bezadbildība, jo kā vērojams, tendence ir iebarot šos dzīvniekus, bet katru dienu tiem nenes barību, kā rezultātā dzīvnieki paliek agresīvi un psihiski. Cik ilgi šī situācija netiks risināta? Vai tiešām nav laiks izstrādāt likumdošanu?

K

š šeherezade 23.07.2009

Jā, Kaspar, tas tiešām nav normāli, tikai Tu esi mazliet neprecīzi formulējis vienu lietu---ne jau bezatbildigi ir cilvēki, kuri baro šos dzīvniekus, bet gan tie, kuri šos nelaimīgos dzivnieciņus kādreiz ir pieņēmuši un pēc tam dažādu iemeslu dēļ pametuši likteņa varā, lūk, kas ir īstie bezatbildigie un bezsirži!!!Un ko Tu iesaki darīt šīs situācijas uzlabošanai---visus kaķīšus un suņus saķert un ko tālāk???Jā, ir laiks arī izstrādāt likumdošanu, kas stingri sauktu pie atbildibas šo nabaga pamesto radībiņu saimniekus, kuru dēļ ir šāda situācija, lai maksā naudu par dzīvnieciņa uzturēsanu un barošanu patversmē, nu apmeram tādus kā alimentus...Sāpīga situācija, lai neteiktu vairāk...

Mamma 23.07.2009

Kaspar tev mutanti nepatik?

K kaspars 23.07.2009

Šeherezade, bet tie cilvēki, kuri baro šos dzīvniekus viņus pieradina, kā arī viņi mutējas savā starpā, pavairo dzimtu. Jā, manuprāt, šie dzīvnieki būtu jānoķer, lai nevairojas jauni. Un runa jau ir arī par putniem.

R rojs2 23.07.2009

Piekrītu Kasparam. reizēm paliek bail no tiem, nevar zināt vai neuzbruks, ja nebaro. vai tad ir labak, lai klist apkart?

š šeherezade 23.07.2009

Kaspar, vai tad mutējoties pavairo dzimtu???:))))Un ko Tu iesaki darīt ar visiem saķertajiem dzīvniekiem, uzraksti tieši, kāds ir Tavs plāns...???Un neviens nevar aizliegt tantukiem atlicināt no pensijas santimiņus, lai pabarotu kaķīšus, kuriem draud bada nāve, vai tāda lieta kā žēlsirdība pret mūsu mazajiem brāļiem Tev ir sveša???Un ko Tu iesaki iesākt attiecībā pret putniem, vai arī nolikvidēt zīlītes, kaijas un baložus???Kaut kā cietsirdīgi izklausās...vai mūsu valstij nevajadzētu tādā gadījumā padomāt arī par bezpajumtnieku un bomžu likvidēšanu, par ko tad šie labāki par dzīvniekiem???Tāpat vazājas apkārt novēmušies, smirdīgi un slimību pilni...ko saki????

E Endija 23.07.2009

Liela daļa šo klaiņojošo dzīvnieku ir jau n tajās paaudzēs(kaķi) un tie jau sen nevienam nepieder.Mums Vecmīlgrāvī arī pilns ar tādiem kaķu babuļiem, kas audzē kaķus un citus klaiņojošos un slimos dzīvniekus.Un cilvēki, kuri pamet savus dzīvniekus ir vislielākie briesmoņi.

Mamma 23.07.2009

Vecmilgravis pilns ar klendersunjiem, vilkveidigi ar zilam acim. Laikam mutanti...

Mamma 23.07.2009

Mamma Mia vilki ar zilam acim HA nu gan lej!

K kaspars 23.07.2009

Cik dzirdēju, tad valstij ir sterilizācijas plāns, ka dzīvniekus sterilizē, lai viņi nevairojas. Bet cik saprotu, tas īsti nedarbojas, jo neesot finanses, tikai, kur paliek tā saziedotā nauda, ko ziedo veikalos? Vai nevarētu arī daļu atlicināt šai problēmai. Lai tie, kas ir klaiņojošie, izsterelizē, un nodzīvo tā savu dzīvi ārā, barojot, ja jau nevar savādāk, bet, kad vairojas jauni kaķēni no un savā starpā krustojas māsas un brāļi, tas ir nežēlīgāk, nekā risināt problēmu. Par putniek, kurus baro, vajadzētu likt lielus sodus, tiem, kas to dara no balkoniem metot ēdienu vai uz saviem balkoniem.

Šķiet, ka esmu atradis ziedot.lv akciju par "Pilsētas kaķu dzīve".

Tikai vai tiešām šie projekti atkal ir jāatbalsta nabadzīgajiem iedzīvotājiem - daļai. Vai arī varētu kāda klīnika sponsorēt.

š šeherezade 23.07.2009

Pilsētu patversmes jau ir pārpilnas ar šiem nabaga dzīvnieciņiem un nāk tikai klāt, nevis iet mazumā, bet līdzekļu trūkst katastrofāli, bet kurš ir tiesīgs šiem visiem piespriest masveida iznīcināšanu vai ko tml????Es neredzu risinājumu šim visam, situācija šobrīd visapkārt ir tragiska...Un klīnikas gandrīz visas ir privātās, vai domā, ka viņu iespējas ir neierobežotas ???

K kaspars 23.07.2009

Par iespējām nezinu spriest.. Bet vai, tad šī situācija nav jārisina atbildīgajiem dienestiem?

S Svetlana 23.07.2009

Kaut kāds murgs! Dzīvnieki nav vainīgi, ka saimnieki ir cietsirdīgie! Viņiem ēst gribas un dzīvot arī! Un palikuši viņi tādi ir drošvien ne no labas dzīves. Un tiem cilvēkiem, kuriem sirds ir tik silts nevis sodus vajag likt, bet kaut cieņu! Ir pat situācijas, kad pašiem nav ko ēst un pedējo tam suņukam vai kaķim atdod! Mīļie cilvēki, vai mēs nevaram tomēr būt kaut mazliet labākie? Un nevis rakstīt tādas muļķības, bet reāli paskatīties, kas notiek apkārt! Tomēr jābūt mums cilvēciskumam un želēstībai! Viņi ir mūsu brāļi mazie! Un nav vainīgi ne kaķi, ne suņi, ne putni un ne viens cits dzīvnieks, ka cilvēks dara tādas briesmīgas kļūdas! Viņi kā bērni, par kuriem mēs esam atbildīgi! Sodus tiem, kuri pamet!

S Svetlana 23.07.2009

Svetlana vai barojot šos dzīvniekus tavuprāt viņiem ir labāk? Un, ka viņi vairojas kvantumiem?

Mēs nevaram apgalvot, ka visi pamet dzīvniekus, ir tādi dzīvnieki, kuri izlec paši pa logu un vēlāk uzrodas.

Mamma 24.07.2009

Es domaju visi grib es gan sudzinieki gan bezsugas bezmajas, un ja tev paliek kaut kriksitis edama tas nabadzins ir japabaro! Neesam tak nezveri. Un valdibai ir jarupejas par visiem cilvekbomziem un dzivniekbomziem. Sterilizet un laitak dzivo dziva radibinja! Lai tantuki baro savus milulishus.

S Svetlana 24.07.2009

Jā! Es uzskatu, ka jābaro! To kā viņi vairojas, vajag risināt atbildīgiem par to cilvēkiem vai valdībai. Es velreiz pateikšu - viņi nav vainīgi, ka tādi palikuši! Un kaut kāds dīvains saimnieks būtu, ja nemeklētu savu mīļuli, kurš aizgāja vai izkrīta.

. ....kl 24.07.2009

Nezinu, vai tas likums vel ir spēkā... nu laikam jau nē. Bija, ka RD iedalīja dažām veterinārajām klīnikām līdzekļus tieši klaiņojošo dzīvnieki sterilizācijai... Ber ar ko tas beidzās... kas to zin...kam tā nauda kabatā iepeldēja.

Mamma 24.07.2009

Man zel tos dzivniekus kam nav majas. Tagad krize, cilvekiem nav ko est, daudzus cilvekus izmet no majas par nespeju samaksat augstas banku kreditprocentu likmes- dabigi ka ari to cilveku majdzivnieki tiek uz ielas . Cilveki esiet uzmanigi nepaedis dzivnieks ir neaprekinams. Vins cinisies par savu izdzivosanu ka maces. Tad labak pabarojiet tos nabaga dzivniecinus kamer vel vini nav iemacijusies pasi jums atnemt edienu.

J josivs 24.07.2009

Kā viņi mutējas, vairojoties savā starpā?Kaspar, gudriniek, vai Tu varētu to paskaidrot?

K Kaspars 24.07.2009

Josivs mutējas, kad savā starpā brālis ar māsu pārojas un tā paaudze ar paaudzi. Un rodas visādi mutējušies ar iteiktiem defektiem dzīvnieki.

Aizsūtīju vēstuli uz Dzīvnieku SOS, bet diemžēl, nekādu atbildi viņi vēl nav devuši. Jo skatījos, ka cilvēki saziedojuši ļoti lielas summas.

Mamma 24.07.2009

Kaspar tu i pilnigs idiot, uz ko tu ceri? Tas SOS tikai izliekas ka ko dara, lai tauta lieleku naudu ziedotu a potom sadala pa galvinjam un visiem labi.