www.sudzibas.lv Pieradinātie klaiņojošie dzīvnieki Pieradinātie klaiņojošie dzīvnieki

Pieradinātie klaiņojošie dzīvnieki - Pieradinātie klaiņojošie dzīvnieki

Labdien!
Šis jautājums jau ir kļuvis aktuāls. Vai tiešām tas ir nomrāli, ka dzīvniekus pieradina un baro dzīvojamos rajonos?
Nav normāli, ka slimi dzīvnieki dienu dienā staigā un vairojas, ka mazi bērni ar viņiem spēlējas. Veci cilvēki baro dzīvniekus un tie apvēmušies staigā, vismaz šāda situācija ir vērojama Zolitūdē. Vai tiešām nevarētu šo situāciju sakārtot. Situācija ir kļuvusi nekontrolējama. Dzīvniekus baro tie pārojas savā starpā mutējas. Kā arī putni jau lido pie atvērta loga, zilītes, baloži, kaijas. Vai tas ir normāli? Es nevarētu jau nosaukt šos dzīvniekus par tādiem, jo tie jau ir mutanti, ko vecie cilvēki savas bezadbildības dēļ ir pieradinājuši. Bezadbildība, jo kā vērojams, tendence ir iebarot šos dzīvniekus, bet katru dienu tiem nenes barību, kā rezultātā dzīvnieki paliek agresīvi un psihiski. Cik ilgi šī situācija netiks risināta? Vai tiešām nav laiks izstrādāt likumdošanu?

K

N Nepedagogs 05.08.2009

Kaspar, ko nozīmē vārds "mutācijas" man skaidrs. Nav skaidrs cits, kā jūs nosakāt, ka tā ir mutācija??????? Jo, ka zināms mutācijas notiek ģenētiskajā limeni, un, lai tās varētu izpausties nākamajā paaudzē, vienu no vecāku mutējošam gēnam ir jābūt dominantam (tā lai jus savas mutācijas spētu redzēt uz "āru")( un gēnu hromosomā ir tūkstošiem), kas satur, piemēram, informāciju par kādu orgānu uzbūvi. Nu tas tā- visai aptuveni, kopēja priekšsta radīšanai. Man nav skaidrs, kā jūs nosakāt, ka tās ir mutācijas??????? Un kur ir mutācijas????? Kaķu un suņu ar trijām kājām nav, zilu un zaļu arī... Lai noteiktu jūsu lolotās mutācijas ir jāveic sarežģītas analīzes...bet ko tad es varu teikt...ja jūs to visu nosakāt uz aci:)))
Un kas ir ausīm, spalvu un acīm??? Naktī spīd? Nu es silti iesaku nedzert tik daudz...

M Merilina 05.08.2009

Es Dzīvoju 1ajā stāvā, man pa abām mājas pusēm dzīvo pilns ar kaķiem, kurus baro, teikšu lūk ko, man viņi netraucē pilnīgi, nez kāpēc tie traucē jums? Viņiem ir tādas pašas tiesības uz šo teritoriju kā cilvēkam, bet nez kāpēc cilvēkam liekas, ka viņs ir labāks un svarīgāks par kaķi vai putniņu. Bet, ko tiešām viņiem darīt? iet uz mežu? bet tie tak ir mājas kaķi, par savvaļas dzīvniekiem viņus jau vairs nepadarīsi. Cik lai viņi tur nevairotos, es neteiktu, ka to kaķu manas mājas apkārtnē ir palicis daudz vairāk, jo daži tomēr tiek uz patversmi, bet dažus kāds paņem. Jāsterilizē un jāiemidzinā tādi kropļi, kuri uzskata sevi par labāku nekā dzīvnieks :(

K kaspars 05.08.2009

Nepedagogs, nu es nemaz nedomāju veikt kaut kādas analīzes. Es vienkārši teicu par to, kas ir acīmredzams - defekts, īpatnība.
Merilina Jūs nesaprotat laikam par ko īsti iet runa.
Par to, lai šie dzīvnieki nevairotos un neciestu, būtu jāsterelizē, kā valstī, tas ir pieņemts, taču nedarbojas šis plāns.

A Aleksai 05.08.2009

Tev taisnība, Kaspar, ka sterilizācijas plāns valstī nedarbojas! Mēs neesam civilizēta valts.

Ja par kaķiem, mums arī kaķi dzīvo, bet arī peļu pateicoties tam nav. Kaķi tiešām izķer peles, nokož žurkas(otrās viņi neēd, bet peles ēd). Kaut kā jāizdzīvo šajos krīzes apstākļos, jāpalīdz kaķiem, labāk taču starp kaķiem dzīvot, nekā starp žurku kolonijām kuras ja uznāktu, tad ojojoj, iedomāties nevarat! Turklāt izsalcis kaķis salīdzinājumā ar izsalkušu suni nav bīstams cilvēkam.

Un šeit citāts no kāda raksta: "Kaut gan cilvēku valstība dabā ir visattīstītākā, tai nepieder nekādas speciālas tiesības attiecībā pret citām, konkrēti -pret dzīvnieku valsti. Būdamas dzīvas radības, dzīvnieki tāpat ir Visuma Dvēseles datu nesēji un attīstās pēc viņiem raksturīgiem likumiem. Tādā nozīmē tie līdztiesīgi attīstās Kosmiskajā Evolūcijā un ieņem savu cienijamu vietu Dievišķajā plānā. Tāpēc pret tiem jāizturas kā pret jaunākajiem brāļiem, jāpauž cieņa, jo brālībai jāapvieno visas dzīvās būtnes."

Tā ka mans uzskats- jāpalīdz tiem, kurus paši esam pieradinājuši. Nevajag nogalināt, bet vismaz ierobežot dzimstību ar sterilizāciju taču ir cilvēku spēkos, bet diemžēl tas viss tik dārgi maksā, bet no valsts nekādas pretīmnākšanas. Ir vietas Latvijā, kur iedzīvotāji paši samet naudiņu piemājas kaķeņu sterilizācijai, bet atbrauc kaķu ķērāji un iznīcina. Attieksme no valsts puses vienkārši ir briesmīga! Bet kā zināms tieši dzīvnieku ciešanas bieži rada pārbaudījumus, kurus cilvēki pārdzīvo gan kolektīvi, gan pa vienam. Kaut vai slimibas.

A Aleksai 05.08.2009

Protams, es neko nesaku pret slimu un vecu kaķu eitanizēšanu, diemžēl tā ir cita lieta.

Un vēl, daudz ir gadījumu, kad saimnieki nomirst, bet kaķis paliek dzivot uz ielas, kad cilvēki izbrauc no valsts, bet lai paņemtu līdzi kaķi diemžēl ar pamatīgu papīru kārtošanu jāsaskaras, kurai diemžēl ne vienmēr ir vajadzīgie līdzekļi un laiks. Lai sterilizētu dzīvnieku, arī milzīgas izmaksas, bet paši cilvēki ir bez darba, ko var gribēt.

Dziļi ieelposim un poitīvāk skatīsimies uz situāciju. Piemēram es esmu šoziem apņēmusies cik vien manās iespējās palīdzēt kaķiem pārciest šo ziemu. Būsim cilvēcīgāki, jo viņi paši nespēj pielikt sev rokas, bet vainīgi viņi nav ne pie kā, jo tādus Daba viņus radījusi.

š šeherezade 05.08.2009

Visu cieņu Māritei, kaut vairāk būtu tādu sirdssiltu cilvēciņu ar pareizo izpratni un prātīgu domāšanu...:))

K kaspars 06.08.2009

Mārīte super! :)

K kaspars 06.08.2009

Ta ir tieši tas ko es mēģinu pateikt, ka valtij ir jādomā.

H haahh 06.08.2009

tevi shii probleema nomoka pat liidz veelai pusnaktij!

Z zalktis 29.09.2009

A kur lai ziņo par šiem kaķim, kas viņus var savākt, mezciema arī pa pilnam, apmīž mašīnas nostaigā, pēctam smird

š šeherezade 29.09.2009

Un kā Tu domā, kur ziņot???Domā, ka patversmes ir bezizmēra un viņiem ir līdzekļu pārpārēm, ka viņi tā var visus dzīvniekus uzņemt un dot pajumti?

J Jopcik 27.10.2009

A kad tu vazājies apkārt slims, ta jau nekas, ja? Kāda nafig jauna likumdošana? Jābūt ir vienlīdzībai - ja iznīcina slimus dzīvniekus, tad arī jāiznīcina slimus cilvēkus.
Nepatīk, ka bērni spēlējas? Nu tad nelaid klāt. VISIEM IR TIESĪBAS DZĪVOT!

A albis 27.10.2009

Kaspar varbūt tie dzivņieki ir Tavi bračkas, un Tu baidies ka viņus noindēs.Saki paldies ka dinozauri nedzīvo, mūsu laikmetā, varētu vienā istabā pagulēt ar kādu Tironisaurus Rex.

K Kristine 27.10.2009

Ja mēz iznīdēsim kaķus - tad mums pilsētās sāk vairoties ŽURKAS!

š šeherezade 27.10.2009

Arī Kristinei ir pilniga taisniba, būs mums kā Maskavā metro žurkas, atceraties, kas tad darījās????