Lindorff - parāds

Atnāca man uz pastkastīti, no burtnīcas izrauta lapiņa ar tekstu rakstītu krievu valodā ; 67814622, Dana, un lūgums piezvanīt uz šo numuru...Labi, pamēģināju piezvanīt, izrādījas, ka tas ir Lindorff, un esmu viņiem parādā kaut kādu summu, un man to ir tagad jāatmaksā...pirms tām nakādas vēstules nebija...vai tas ir normāli, ka Lindorff tādā veidā tagad izspiež naudu? Ka lai uzzinu, vai vispār esmu viņiem parādā kaut ko?

V

Komentāri (4)

F ffff 13.09.2010

Kārtējais lohotrons :|D

L Likumsargs 13.09.2010

CIK REIZES IR JĀSAKA, KA ŠĪS FIRMAS KĀ LINDORFF, CREDITREFORM UN CITAS IR JĀIGNORĒ!!!
Protams, no sākuma noskaidrojiet kam, cik esat parādā. Ja arī esat parādā kādam, tad atmaksu jāveic tikai kreditora kontā!
Ja gadījies aizkavēties ar maksājumiem, tad jūsu pienākums ir atmaksāt pamatsummu, procentus un kavējuma naudu!

Lindorff draudēs ar tiesu darbiem un tā tālāk, neņemiet galvā! Neviena šāda tipa firma nesūdz tiesā kredītņēmējus par mazām summām, jo viņiem tas nav izdevīgi!

Turklāt iesaku pastudēt likumdošanu:
Lūk neliels ieskats:

Pēc Civillikuma vai jebkura cita normatīva akta kreditņēmēja pienākumos neietilpst atmaksāt piedziņas izdevumus.
Civillikuma 2307.pants nosaka, ka piedziņas izdevumi jāsedz pilnvarotājam.
Civillikuma 18.nodaļas 1.apakšnodaļā par pilnvarojuma līgumiem, 2304.pants nosaka, ka pilnvarnieks nedrīkst gūt peļņu no lietas sev pašam.
Pieprasot no kredītņēmēja, kā trešās personas kaut kāda veida samaksu par parādpiedzinēja pakalpojumiem, kurus piedzinējs sniedz aizdevējam, ir uzskatāms kā mēģinājums gūt papildus peļņu no pilnvarojumā dotā uzdevuma izpildes, kas kā jau pieminēju ir pretrunā ar Civillikuma normām, līdz ar to prettiesisks.

Un nekādā gadījumā neskaitiet naudu uz šīs firmas kontu, tikai un vienīgi uz aizdevēja kontu!

Manā praksē bija gadījums, kad kredītņēmējs pārskaitīja naudu, bet parādpiedzinējs to paturēja sev kā piedziņas izdevumus un kreditoram neko nepārskaitīja!

Ja parāds nav cedēts, tad jums ir likumīgas tiesības ar šādām firmām "neiesieties"!

Un vēl:
Mūsu valstī ar inkaso darbībām drīkst nodarboties:
- Valsts ieņēmumu dienests;
- Zvērināti tiesu izpildītāji pēc tiesas lēmuma!
Viss, vairāk nevienam nav tiesības pieprasīt no jums kaut kādas samaksas!
Tagad šīs firmas cenšas izbīdīt likumu, kurš uzliktu par pienākumu parādniekam maksāt un segt visus izdevumus, bet tas ir tikai projekts un kamēr man būs kaut neliela teikšana, es šo likumprojektu "bremzēšu"!!!

I Ivars 13.09.2010

kaarteejaa slaucamaa govs. Un taa shie kraapnieki uz mulkiem turaas.

P paataga 13.09.2010

Ha! man arī nāk viens vepris no Paus konsult, vakaros grabinās pie durvīm, no rīta atrodu durvīs iespraustu lapiņu, kur ar roku uzšņāpts cik esmu šiem parādā :D A man bezdarbnieka pabalsts sen kā beidzies un darba ar vēl nav ;P Pie dirsas tas kantoris :D

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes