www.sudzibas.lv Lindorff par parāda piedziņas izdevumiem

Lindorff - par parāda piedziņas izdevumiem

Lūk šādus melīgus paziņojumus Lindorff sūta parādniekiem:

Labdien,

Parādu piedziņas summas apmērs stājās spēkā ar 01.02.2013, kas uz Jūsu nodoto lietu neattiecas, jo jūsu parāds tika Lindorff Oy kompānijā nodots 26.02.2013, kas Jums liek sadarboties ar parādu piedziņas kompāniju, taču piedziņas apmēri stājās spēkā tikai ar 01.02.2013, tāpēc uz Jums attiecas šis likums:

Lindorff Oy Latvijas filiāles piedziņas izdevumu pieprasījumam ir likumisks pamats, jo saskaņā ar Civillikuma 1662.pantu nokavējums uzliek parādniekam pienākumu pilnā mērā atlīdzināt kreditoram visus zaudējumus. Savukārt Civillikuma 1779.pants nosaka, ka katram ir pienākums atlīdzināt zaudējumus, ko viņš ar savu darbību vai bezdarbību nodarījis, kur ar bezdarbību saprotams tas, ka nav samaksāts parāds noteiktā termiņā vai vispār nav samaksāts, bet ar zaudējumiem - un Lindorff Oy Latvijas filiālei radušies izdevumi parāda piedziņas procesā (vēstuļu sūtīšana, jurista darbs, darbinieku darba samaksa par patērētajām darba stundām, parāda piedziņas administrēšana un nokavējuma ilgums). Personu nelabticības gadījumā kreditors ir spiests veikt parādu piedziņas darbības, kas viennozīmīgi rada zaudējumu komersantiem. Parāda piedzīšanas izdevumi apmērs ir tieši atkarīgs no parāda summas lieluma un maksājumu kavējuma ilguma. Uz doto brīdi piedziņas izdevumu apmērs ir LVL 21.51

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, Lindorff Oy Latvijas filiāle uzskata, ka parāda samaksas pieprasījumi tiek veikti godprātīgi un ievērojot tiesību aktus.

Lindorff Oy Latvijas filiāle ir kreditora pilnvarnieks, tādējādi Lindorff Oy Latvijas filiāles piedziņas izdevumu pieprasījumam ir likumisks pamats.

Ar cieņu Lindorff

J

D dipset1985 19.04.2013

Pec likuma ne vairak ka 12 ls...

V Vasja2804 19.04.2013

отстойная контора

Likumsargs 19.04.2013

Interesanti, pats Lindorff Oy saprata ko ir uzrakstījis?
Ja tā ir drukas kļūda, tad tā ir viena "opera", ja tas ir apzināti izdarīts, tad tas tikai kārtējo reizi apliecina manis sacīto:
PARĀDU PIEDZINĒJI TURPINA KRĀPT CILVĒKUS UN IZSPIEŽ NO CILVĒKIEM NAUDU!!!

G galconok 13.06.2013

Likumsargs, man to pasu pateica, un ko darit?Vinu procenti ir ap 50 latiem

M Motja 17.08.2013

galconok,

Sāksim no tā, ka panti 1662., 1779. pie Lindorff darbības nettiecas. Panta 1662. ir rakstīts par kreditoru, bet Lindorff ir pilnvanieks, bet pants 1779. vispār skaidrots Lindorff labā. 1779. pantā vēl ir tādi vardi ka "...atlīdzina zaudējumus tādā apmērā, kādu varēja saprātīgi paredzēt darījuma noslēgšanas..." ar Lindorff jums proti nav nedz nekādu darijumu, nedz parakstītu līgumu, Jus juridiski nav sasitīti. No kā izriet sekojošs parādu ir jāmaksa kreditoram pa tiešo (jo likumiska pamata maksāt Lindorfam nav, neviens nevar piespiest maksāt uz Lindorff kontu) pēc tam kad parāds ir apmaksāts, tikai tad ir jāmaksa 12 lati Lindorfam, jo likums aizliedz viņiem prasīt vairāk.

Likumsargs 18.08.2013

Motja!
Jūs kļūdaties! Lindorff ir tiesīgs prasīt tikai PIECUS latus! Ja viņi grib saņemt 12, -Ls, kā noteikts likumā, tad šie 7, - Ls viņiem vēl ir jāpamato! Turklāt piedziņas izdevumu apmaksa attiecās tikai uz tiem parādiem, kas Lindorff ir nodoti pēc 2013.gada 1.februāra, jo Ārpustiesas parādu atgūšanas likuma 6.pants (kurš nosaka, ka parādniekam ir jāsedz piedzinēja izdevumi) stājās spēkā 2013.gada 1.februārī.
Visi parādi, kas ir nodoti piedzinējam līdz 2013.gada 1.februārim, šis pants neattiecās un piedzinējs nav tiesīgs prasīt nekādu naudas summu ieskaitīšanu savā kontā, arī parāda summu.

Uz šodienu situācijai ir jābūt sekojošai:
- vēstulē no piedzinēja ir jābūt uzrādītai parāda summai un kreditora konta numuram, uz kuru šī summa ir jāpārskaita;
- vēstulē no piedzinēja ir jābūt uzrādītam, ka piedziņas izdevumi ir 5, 00Ls un konta numuram uz kuru šie pieci lati ir jāpārskaita.
Tieši pieci lati, nevis 12, kā praktizē Lindorff!
Visi piedziņas izdevumi, kas ir lielāki par 5 latiem, piedzinējam ir jāpamato. Lindorff šo pamatojumu nekad nesniedz, tāpēc jums ir likumīgas tiesības nemaksāt vairāk par pieciem latiem.
VĒLREIZ ATGĀDINU!
ŠIE PIEDZINĀS IZDEVUMU APMAKSA ATTIECĀS TIKAI UZ TIEM PARĀDIEM, KAS NODOTI PIEDZINĒJAM PĒC 2013.GADA 1.FEBRUĀRA!
Uz pārējiem parādiem attiecas Latvijas Republikas Civillikums, kurā nav neviena vārda, ka jums būtu jāsadarbojās ar piedzinēju un kaut kas jāmaksā piedzinējam!

Lindorff vispār vārdu "sadarbība" saprot tikai tā, ka jūs visam piekrītat, ko viņi saka un maksājiet viņiem, bet pēc būtības tas tā nav, jo arī savstarpēja komunikācija un vēstuļu apmaiņa arī ir sadarbība!

Pirms padoties, pastudējiet likumus un jūs sapratīsiet, ka šie likumi ir jūsu pusē, nevis piedzinēja!!!

M Motja 18.08.2013

Likumsargs,
Ak, jā! Es jau rakstu tā, it ka Lindorfs neprasa naudu par lietam, kuriem sākums ir pirms likuma stāšanas spekā. Naiva! :) Protams Jums ir taisnība. Bet kas attiecas uz 12 latem, es vienkārši uzrakstīju maksimālu summu kuru tie var prasīt. A vispār Lindorff raksta ko vien grib, man pat sūtija kādu Eiropas Savienības regulu, pēc kādas man it kā visu viņiem ir jāapmaksa, tur vispār bija par komercdarbību rakstīts. Viņi ir bezkaunīgie! Par tādu krāpšanu viņiem jābut citā vietā, cietumā piemēram.

Likumsargs 19.08.2013

Motja!
Latvijā darbojās Latvijā pieņemtie likumi, nevis ES regulas, kurām turklāt ir TIKAI rekomendējošs raksturs.

J jonnydeep 04.12.2013

Interesanti, kāpēc šādiem krāpnieku kantoriem neatņem licences. Pats esmu rakstījis uz PTAC, taču reāli nekas nemainās.