www.sudzibas.lv Lindorff izskaidrojiet

Lindorff - izskaidrojiet

Šodien saņēmu no Lindorff vēstuli, ka esmu parādā E-lats naudu. Sazvanījos ar E-lats cik viņi manu parādu nodeva parādu piedziņu firmai Lindorff, summa bija 63.00 LVL, bet ko man lindorff atsūtīja vēstulē pa visam cita summa:! Kopējā parāda summa: 232.75 LVL

Pamatparāds: 35.00 LVL

Līgumsods: 136.75 LVL

Parāda piedziņas izdevumi: 61.00 LVL

Es E-latam teicu, ka summa atšķiras ko atsūtīja Lindorff, E-lats pateica, ka viniem ir tiesības, katru dienu pielikt 1% dienā. Šeit būs kāds gudrāks??

N

Likumsargs 08.04.2013

Man jau ir apnicis te klārēt!!!
PARĀDU PIEDZIŅAS IZDEVUMI NEVAR BŪT VAIRĀK PAR 5Ls!!!

Ārpustiesas parādu atgūšanas likums 6.pants un MK noteikumi Nr.61!

Palasiet manus komentārus un tad jums viss taps skaidrs!!!

Likumsargs 08.04.2013

Izlasi šo te vismaz!

N neko:( 09.04.2013

Bet, kāpēc tad Lindorff maldina, un vienalga uzbāž savus piedziņa lielos izdevumus? Šodien nosūtīju vēstuli, lai pamato, kā radās tik liela summa, utt.

Smile900 09.04.2013

> Neko - tāpēc, ka Lindorff ir dzīvnieki, kuri noziedzīgi parazitē uz citu nelaimes. Tāpat kā Paus Konsults, Creditreform un citi. Ja būs vajadzība - zvani vai raksti PTAC, viņi Tevi pakonsultēs bez maksas kā maksimāli efektīvi atrisināt šo problēmu.

Y YoYo 09.04.2013

Jautri!
Vakar šeit uzrakstīju komentu par Likumsarga kompetenci šai jautājumā, bet skatos tas pazudis/izdzēsts!
Neko - tagad tev viss skaidrs, kā jārīkojas?!

Likumsargs 09.04.2013

Parādu piedzinēji izmanto to, ka likumu ir daudz un cilvēki tajos neorientējas. Tāpēc arī maldina!

11.decembrī 2012.g. stājās spēkā Ārpustiesas parādu atgūšanas likums. Šī likuma 6.pants par piedziņas izdevumiem stājās spēkā 2013.gada 1.februārī, kurš skan šādi:

Parāda atgūšanas izdevumu atlīdzināšana
(1) Parādniekam ir pienākums atlīdzināt parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējam radušos parāda atgūšanas izdevumus, ja to atlīdzināšana tiek pieprasīta un nepastāv strīds par parāda esamību.
(2) Parāda atgūšanas izdevumiem jābūt samērīgiem un objektīvi pamatotiem. Par samērīgiem uzskatāmi parāda atgūšanas izdevumi, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajam parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamam apmēram (izņemot tos izdevumus, kurus Ministru kabinets atzinis par neatlīdzināmiem).
(3) Parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamo apmēru un izdevumus, kuri nav atlīdzināmi, nosaka Ministru kabinets.

Un Ministru kabinets ir noteicis pieļaujamos apmērus savos Noteikumos Nr.61 no 2013.gada 29.janvāra.
Lūk šie noteikumi:

Noteikumi par parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamo apmēru un izdevumiem, kuri nav atlīdzināmi
Izdoti saskaņā ar Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 6.panta trešo daļu
1. Noteikumi nosaka parāda atgūšanas izdevumu pieļaujamo apmēru, kā arī izdevumus, kuri nav atlīdzināmi.
2. Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējam ir tiesības no parādnieka pieprasīt, lai tas atlīdzinātu pamatotus parāda atgūšanas izdevumus, kas atbilst šādam pieļaujamam apmēram:
2.1. par rakstiska paziņojuma sagatavošanu un nosūtīšanu parādniekam, kurā sniegta informācija par parāda esību un aicinājums labprātīgi izpildīt kavētās maksājuma saistības, un par nepieciešamajām darbībām parādnieka faktiskās kontaktinformācijas noskaidrošanai, ja parādnieks nav sasniedzams, – kopā ne vairāk kā piecus latus;
2.2. par citām parāda atgūšanai papildus veiktajām darbībām – kopā ne vairāk kā septiņus latus parāda atgūšanas procesā, līdz parādnieks izpildījis maksājuma saistības pret parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju vai kreditoru.
3. Par neatlīdzināmiem parāda atgūšanas izdevumiem ir uzskatāmi izdevumi, kas parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējam radušies, veicot šādas darbības parāda atgūšanai:
3.1. saskarsme ar parādnieku, neievērojot Parādu ārpustiesas atgūšanas likumā noteiktās prasības;
3.2. saskarsme ar parādnieku parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja noteiktajā termiņā iebildumu izteikšanai pret parāda esību, tā apmēru un samaksas termiņu pēc šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minētā rakstiskā paziņojuma nosūtīšanas;
3.3. rakstisks atgādinājums parādniekam par parāda esību, kas nosūtīts vairāk nekā vienu reizi 14 dienās vai vairāk par trim reizēm parāda atgūšanas procesā;
3.4. darbības, kas veiktas pēc tam, kad parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs vai kreditors no parādnieka saņēmis maksājumu par parāda atmaksu, izņemot gadījumus, kad parādnieks atmaksājis parādu, pirms parāda atgūšanas darbības sasniegušas parādnieku, bet parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs šīs darbības veicis, pirms tas vai kreditors saņēmis maksājumu;
3.5. darbības, kas nav uzskatāmas par objektīvi nepieciešamām un pamatotām parāda atgūšanai, kā arī darbības, kuras saskaņā ar Negodīgas komercprakses aizlieguma likumu atzīstamas par negodīgu komercpraksi.
4. Noteikumi stājas spēkā 2013.gada 1.februārī.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ekonomikas ministrs D.Pavļuts

Nu lasiet taču likumus un nebarojiet šos reketkantorus!!!

M mur 09.04.2013

Man jau patīk tādi cilvēki. Paņem kaudzi kredītus, neatdot, a vēlak vēl pilna sudzibas.lv, pažēlojiet viņu. Cilvēki, ar kādu vietu Jūs domājat kad ņēmat šos kredītus nezinot vai varēsiet atdot!?

Likumsargs 10.04.2013

mur
Dzīvē visādi var gadīties! protams, ka parāds nav brālis un ja reiz ņēmi, tad ir jāatdod!
Es nebūt neatbalstu parādniekus un arī kavētājus, bet kā jau teicu, dzīvē var gadīties visādi. Tāpēc es iestājos par civilizētu parādu atgūšanu, bet nevis par to patvaļu, kas valda Latvijā!
Likumi ir domāti visiem un visiem tie ir jāievēro! Nevienai parādu piedziņas firmai nav tiesības ignorēt likumus, maldināt, draudēt un izspiest kaut ko no parādnieka!
Esmu par civilizētām metodēm, bet Latvijā šis firmas domā tikai kā "uzvārīties" ignorējot gan likumus, gan cilvēcīgumu, gan ētiku!

Starp citu gan Lindorff, gan Creditreform Eiropā strādā pavisam ar savādākām metodēm, nekā Latvijā! Pamēģinātu šīs firmas tā strādāt kaut vai Vācijā, tad viņas jau sen būtu aizklapētas ciet!

Arī Latvijā jebkuram parādniekam ir ne tikai pienākums, bet ir arī tiesības!

J Jānis17 13.04.2013

Parāds nav brālis.

S siiciite 08.05.2013

Mēģini ar E-lats vienoties par parāda samaksu pa daļām, tikai nekādā gadījumā neskaiti naudu uz parādu piedzinēja firmas kontu. Tev ir līgums ( elektronisks ) ar E-latu, nevis ar kaut kādu parādu piedziņas firmu. Skaiti visu naudu tikai uz E-lata kontu un E-latam nav tiesības no Tevis nepieņemt kaut mazu maksājuma summu. Nepieņemt naudu no Tevis var tikai gadījumā, ja Tavs parāds ir cedēts ( pārdots ).LAI VEICAS!