Kredītu Inkasso - Ko iesākt?

Šodien saņēmu zvanu no nepazīstama numura (kurš, kā vēlāk noskaidroju, pieder SIA Kredītu Inkasso)! Zvanītāja nestādījās priekšā, bet uzreiz pajautāja, vai mani sauc (pieņemsim) "Anna". Atbildēju, ka nē, jo pirms kāda laika nomainīju vārdu! Viņa prasīja vai pazīstot "Andri" -manu vīru. Atbildēju, ka jā! Viņa uzreiz teica, ka nevarot viņu sazvanīt, lai gan pēc tam konsultējoties ar vīru, izrādās šis uzņēmums par sevi nebija devis ziņu jau labu laiku un šodien, jau nu noteikti nebija viņam zvanījis! Teicu, ka nodošu viņam ziņu par šo zvanu! Taču tad sieviete nelikās mierā un sāka prašņāt, kas īsti es "Andrim" esmu! Tā kā zvanītāja nebija stādījusies priekšā, pajautāju, vai viņai ir tādas tiesības man to jautāt, kā arī to, kur viņa ņēmusi manu telefona numuru! Sieviete iekarsa un atcirta, ka viņai esot tiesības zvanīt kaut pašam prezidentam un ja es nenodošot šo ziņu "Andrim", tad viņi paši viņu sameklēšot, bet tad tas viņam būšot ļoti nepatīkami! Zinu, ka vīram ir parādi un viņš cenšas visu atmaksāt, taču manu numuru viņš nav norādījis, kā vienu no saziņas veidiem ar viņu! Ko man darīt, ja šādi zvani atkārtojas? Uzskatu, ka viņiem nebija tiesību traucēt mani manā darba laikā un lieki satraukt, draudot manam vīram! Vai šajā gadījumā ir kāda iespēja par to ziņot, vai celt kādu sūdzību?

K Krishinjsh 01.10.2013

Neskatoties uz situāciju viņiem vienmēr ir pienākums atklāt, kur ieguvuši tavu kontakt telefonu vai epastu. Uz šo jautājumu viņai vajadzēja atbildēt. Nākamreiz kad zvana, jautā kur dabūja nr, tev ir tiesības zināt, jautā kas viņa tāda ir, jautrības pēc vari pieminēt, ka sarunu ieraksti un ja viņa neatbildēs uz šiem jautājumiem tad ziņosi, jo tev ir gan laiks kad zvanīja gan numurs, kas zvanīja gan arī sarunas ieraksts, kura laikā viņa neatklāj informāciju, kas viņai jāatklāj. Gan sāks tad runāt citu valodu!