www.sudzibas.lv Ge Money Bank patēriņa kredīts pirms 10 gadiem...

Ge Money Bank - patēriņa kredīts pirms 10 gadiem...

Labdien, visiem! Gribu pabrīdināt par GE Money bankas attieksmi pret klientiem un nebeidzamo alkatību!
Saņēmu vēstiuli, ka esmu parādā bankai Ls 5 no 2002.gada. Tā kā zinu, ka ar šo banku man nav nekāda sakara, tad rakstiski iesniedzu bankai pieprasījumu par savu parādu. Saņēmu atbildi un līguma kopiju - līgums pirms 10 gadiem man bija slēgts ar A/S RD Līzinga grupa. Patēriņa kredīts ņemts uz sešiem mēnešiem, bet atmaksāts pirms teriņa - 3 mēnešos, jo kopēja summa bija tikai 103 lati :-). Tā kā veicu pirmstermiņa atmaksu, tad RD Līzinga grupa man neprasīja % tus par neizmantotajiem mēnešiem, % maksājumus esmu veikusi par 3 izmantotajiem mēnešiem, kā viņi toreiz norādīja.
Taču nu šīs saistības ir pārņēmusi GEMoney, viņu uzskaitē nez kādēļ parādas , ka neesmu nomaksājusi šos % par 3 pēdējiem mēnešiem, kas sastāda Ls 5. Neskatoties uz to, ka norādīju bankas darbiniecei, ka manis noslēgtā līguma noteikumos ir punkts, kas paredz pirmstermiņa atmaksu, un, ka tādā gadījumā % par aizevumu tiek aprēķināti tikai par faktisko aizdevuma lietošanas termiņu, kā toreiz arī bija, viņa uzstāja, ka man šie 5 lati ir parāds un jānomaksā! Vienīgais, ja es varu uzrādīt dokumentu, kur RD Līzinga grupa man ir rakstiski apliecinājusi, ka atlikušie % par parēriņa kredītu nav jāmaksā... Iedomājieties, tas bija pirms 10 gadiem... Acīm redzot būs jāziedo bankai šie Ls 5 , grūtībās tā nonākusi..., lielos kredītus vairs nav no kā paņemt, tad nu ķeras klāt neesošiem...:-(

A

Komentāri (6)

; ;jgi;ygv v 07.09.2012

Nedari muļķības – nemaksā neesošu parādu. Tā vietā iesniedz policijā iesniegumu par izspiešanu. Protams, tas aizņems laiku, taču, ziedojot 5 Ls, viņi pēc gada pieteiksies kā vēl nez kādas summas kreditori... riņķadancis turpināsies.

A Aka 07.09.2012

Pēc likuma man tiešām ir bijis šāds patērīņa kredīts un dokuments, kas pierādītu to, ka man ir atlaisti %- ti par neizmantoto kredītu, diemžēl man nav saglabājies... Ko gan es varu policijai parādīt? Tikai šīs pašas bankas izsniegto man informāciju.

; ;jgi;ygv v 07.09.2012

Neticās, ka nav iespējams atrast līguma dublikātu... Neesmu drošs, ka tev pēc likuma šādi dokumenti būtu jāglabā 10 gadus, man liekas, ka mazāk.
No otras puses – ja papīra nav, tad jāmaksā...

Y YoYo 09.09.2012

10 gadi ir termiņš, pēc kura iestājas noilgums.
No vienas puses vajag pacīnīties par savu taisnību, bet no otras puses šī nav tā summa dēļ kuras būtu jākaro!

Likumsargs 09.09.2012

Vistīrākās muļķības Tu runā YoYo!
Jācīnās ir arī par santīmiem. Viņi uz to arī iedzīvojās. Parēķini 1000 cilvēkiem aizūta šādu vēstuli par 5 Ls un ja visi samaksā, tad banka nopelna 5000Ls. Kāpēc jābaro šī žīdu banka?

A Aka 11.09.2012

Jā, tieši tā, tas ir principa jautājums, tādēļ jau arī mēģināju pierādīt savu taisnību par to, ka kredīta % par neizmantotajiem mēnešiem toreiz man netika prasīti, taču, diemžēl rakstiski pierādījumi tam man nav saglabājušies...:(.
Atradu šādu komentāru attiecībā par noilgumu:
Saskaņā ar Latvijas Republikas tiesību aktiem līdz 2009. gada 31. decembrim parāds bija spēka desmit gadus. Sākot no 2010. gada 1. janvāra parāds ir spēkā trīs gadus. Ja Jūsu parāds ir radies pirms norādītā datuma, noilgums iestājas 2012. gada 31. decembrī. Ja līdzšinējais desmit gadu termiņš iestāsies ātrāk nekā 2012. gada 31. decembrī, piemērojams desmit gadu termiņš. Ja trīs (desmit) gadu laikā neviens nav informējis par parāda esamību vai pieprasījis šo parādu atmaksāt, tas tiek anulēts. Ja šo trīs (desmit) gadu laikā kreditors (kam ir parādā), vai kreditora pilnvarotā persona atgādina par parāda esamību, noilgums iestāsies pēc trīs (desmit) gadiem no atgādinājuma brīža.

Piezīme: Trīs gadu noilguma termiņš ir piemērojams tikai tad, ja Jūsu kreditors ir komersants (SIA, AS, IK). Ja esi parādā kādai privātpersonai (radiniekam, draugam, kaimiņam), Jūsu parāds ir spēkā desmit gadus.
Tātad sanāk, ka, ja kaut reizi šo desmit gadu laikā esmu saņēmusi atgādinājuma vēstuli, tad noilguma termiņš jāsāk skaitīt no jauna, no atgādinājuma vēstules saņemšanas brīža...

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes