www.sudzibas.lv Gan Bei Nozaudēts telefons.

Gan Bei - Nozaudēts telefons.

15.06 vakarā devos ar draudzeni uz Gan Bei Origo. Pasēdējām, paēdām, viss it kā kārtībā līdz šim mirklim, bet braucot mājās sapratu, ka esmu tur atstājusi telefonu. Tā kā maršruts bija mājas - Gan Bei - mājas, bija skaidrs, ka nekur citur telefons nevar būt. Sēdējām āra terasē, aiz mums atradās ārzemnieku bariņš, bet mēs aizgājām vēlu - 22:52 un arī ārzemnieki jau ap to laiku kravājās prom, viesmīle bija turpat netālu, visu visi grasījās vākt.
Nākamajā dienā devos uz Gan Bei ar cerību, ka sagaidīšu vismaz kaut kādu pretimnākošu attieksmi, ja ne savu telefonu. Pretī saņēmu nepatīkamu attieksmi no vadītājas, administratores, godīgi sakot, neesmu pārliecināta par to, kas tā bija. Vēl pirms bija izdzirdējusi manus jautājumus līdz galam, paziņoja, ka nē, nekas neesot atrasts, pie viņiem mantas pusgadu glabājas un viss esot vislabākajā kārtībā. Ja jau tik labā kārtībā, gribēju parunāt ar viesmīli, kura mūs apkalpoja, varbūt viņa pamanīja, ka tie ārzemnieki bija uzkavējušies ilgāk, iespējams, nāca uz mūsu galdiņa pusi, kaut gan godīgi sakot, protams, es neticu, ka ārzemnieki to būtu izdarījuši. Man atteicās dot viesmīles telefonu, atkal sākot bārstīt standarta frāzes par to, ka pie viņiem pusgadu tiek glabātas šalles un citas "svarīgas" lietas. Jā, šalles var būt, bet telefons taču ir cita lieta.
Vai nav tā, ka kas nav vainīgs, lai nav bailīgs? Ja reiz viņi ir tik ļoti pārliecināti par to, ka pie viņiem viss ir perfekti, kādēļ vismaz neiedot telefonu? Šis process taču aizņem 5 minūtes.
Starp citu, runājām arī ar vēl kaut kādu, svarīgāku vīrieti, atkal jau nespēšu nosaukt precīzi kas viņš bija un viņa pienākumus, bet viņa attieksme bija agresīva - histērija, kliegšana un teikums "nu ja gribat, rakstiet iesniegumu". Acīmredzot, ļoti labi zina, ka viņiem kameru nav, taču Origo kamerā vienalga neko nevarēs redzēt, tā ir pārāk tālu no āra terases.
No iepriekšminētās sievietes dzirdēju arī frāzi "vajag mācēt uzvesties un pieskatīt savas mantas". Tā lūk, mūsdienās attiecas pret klientiem. :) Vēlot gan vērst uzmanību - neapsūdzu viņus savā nelielajā aizmāršībā, ka laikus nepamanīju telefona pazušanu, taču tā kā tas notika viņu teritorijā, tad telefons tika nozagts - to izdarīja vai nu personāls vai citi apmeklētāji un tā vairs nav vienkārši telefona pazušana, tā ir zādzība. Gaidīju pretimnākošu attieksmi, ka kopā kaut ko izdomāsim, parunāsim ar viesmīļiem, varbūt viņi kaut ko bija pamanījuši, bet nē, to sagaidīt nevarēja.
Izdaru secinājumus - ir ko slēpt, jo savādāk paši būtu iesaistījušies meklēšanā. :)

K

K Katrīne 17.06.2011

Galiigs Stulbums, tu laikam no tiem, kurš arī paģībušajam sabiedriskajā nepalīdzēs? :) Nu kā - pats vainīgs, nav ko slimam apkārt staigāt, vai ne? Ai, katrā ziņā, skumji, ka tāds intelekta līmenis sabiedrībā, bet tādēļ jau valsts ir tur kur ir - kaudze zaglīgu, skaudīgu cilvēku, pie tam tādu daudz vairāk ir vienkārši uz ielas, kā piemēram, Saeimā, kura tiek pie visa vainota. :) Sāciet taču no sevis, kaut gan deru, ka šeit lielākā daļa ir no tiem bļāvējiem, kuri pie visa vaino valdību, nekustinot ne pirkstiņu. Protams, novirzīšanās no tēmas, taču tas, kāds tu esi ikdienā lieliski parāda arī to, kāds būsi biznesā, politikā, ģimenē u.t.t - visur.

T ToKatrīne 17.06.2011

Kristi jūtas kā Sibīrijas mūžamežos, kur valda komunisms-tas ir, kurš pirmais pamostas, tam bikses kājās.

K Kristi 17.06.2011

A sama ti 4em zanimae6sja? Kogda vseh ostaljnih obvinjae6, krome sebja!? Eto vokzal! Ograni4enij tam net!

T ToKristi 17.06.2011

Bez ruslandes tikumiem pastāv arī civilizācijas normas. Ņemt visu, kas nav piesiets ir tieši šo rusīšu dabā.

K Katrīne 17.06.2011

Jāpiekrīt vien pēdejam komentāram, pie tam es īpaši nesaprotu vārdu "ierobežojumi". Piedodiet atvainojiet, ko nozīmē "nav ierobežojumu"? Te daži tiešām džungļos dzīvo, bet normālie cilvēki - mūsdienu sabiedrībā? :) Jābrīnās, kā šīs divas pasaules maz pastāv blakus, paralēlās realitātēs.

T ToKatrīne 17.06.2011

Kad pašai brāļi vai māsas rusīši ko nočieptu, būtu lielais bļāviens-menja obokrali!Kad citam izvelk no kabatas, tad atrodas teritorijas-bez ograničenij.Prohodnoi dvor ir sastopams aiz austrumu robežas.

G Galīgsstulbums 17.06.2011

Klau, ja tu neesi spējīga, izejot no jebkuras vietas paņemt savas mantas, tad tu arī esi vainīga par savu aušību, nobloķē labāk telefonu, tad viņš vispār nekam vairs nebūs derīgs...

K Kristi 17.06.2011

Zeleznaja logika! Kakie zdesj vse dobrie i kak so4uvstvujut! Tak skinjtesj ej na telefon uze nakonec! Vas poslu6atj, tak vse takie svjatie! Az protivno stanovitsja!

S Sauliite 17.06.2011

1-kārt, nekas Tev netika nozagts (savā paviršībā nav jāvaino citi!).
2-kārt, personāls izdarīja visu, kas šādā situācija ir nepieciešams - pateica, ka nekas nav atrasts (taisīt paniku par Tevis pazaudētu telefonu, nav viņu pienākumos!)
3-kārt, Tu nonāc pretrunās ar sevi - Tu pārmet visiem godīguma trūkumu, bet pati apvainojies, ka neviens viesmīles personīgo informāciju Tev nesniedz!
4-kārt, ir ļoti netaktiski celt sūdzību pret Gan Bei, ja pati nemaz nevari pierādīt, ka telefonu tiesām tur pazaudēji (Tava pārliecība, ka nekur citur to atstāt nevarēji NAV pierādījums!!!)

T ToKristi 17.06.2011

Ja pretīgi, ko tad pati bāzies ar savām gudrībām?

K Katrīne 17.06.2011

Sauliite, a kas ir pienākumos? Tas ir kā ASV, kur ja nav veselības apdrošināšanas, tad konkrētās slimnīcās pat cilvēku ar šautu brūci un asiņojošu galvu neārstēs, jo - NAV PIENĀKUMOS. Pēc komentāra spriežot, esi augusi mežā un bērnībā siti vājākos, tā? :) Nu, ko lai saka, pastāv arī vienkārši CILVĒCĪGA ATTIEKSME. C.I.L.V.Ē.C.Ī.G.A A.T.T.I.E.K.S.M.E. Bet ja nopietni, man apnika atkārtoties, es neesmu vainīga, ka šajā portālā ir daudz cilvēku, kuriem vajag izlasīt vairākas reizes lai saprastu, bet no pirmās reizes nesanāk.
Nepiekasies vārdiem - manispēc, būtu vienkārši viņai piezvanījuši, viņas numuru un adresi man nevajag, bet droši vien arī tik tālu tu nespēji aizdomāties - ka man vienkārši vajadzēja viņu sakontaktēt, lai pajautātu kā tad tur īsti bija pirms slēgšanas ciet, kurš visu vāca nost u.t.t
Un nē, mana pārliecība ir pierādījums - man viss kārtībā gan ar intelektu, gan ar atmiņu. Es zinu, kur es biju un to, ka no manas somas viņš neizkrita, jo tā taisās ciet 1) 1x ar rāvējslēdzēju, 2) vēl pa virsu ar vienkārši metāla pogu. Protams, protams, zinu, ka pastāv vēl variants - pašaizdegšanās vai melnais caurums, bet to pataupīsim cilvēkiem ar citām interesēm. Tad jau arī policijā liecinieki nevarētu liecināt, ja reiz pārliecība nekad neko nenozīmētu. :)

K Katrīne 17.06.2011

Kristi vienkārši pati ir atrastu telefonu ieslidinājusi kabatā pāris reizītes, tādēļ tā cepjās par to, ka ir cilvēki kuri to nedara. :) Bet vajag taču sevi pieņemt tādu kāds esi, vai ne? ;)

K Katrīne 17.06.2011

Vēl man ir jautājums - ja reiz tas nav pienākums, bet pienākums ir rupji atbildēt, kādēļ kad mana paziņa atstāja telefonu veikalā - darbinieki gan sarunāja iespēju paskatīties kamerās, gan visus izjautāja, kaut gan telefonu atrast nevarēja? Pēc tam, paskatoties kamerās izrādījās, ka to bija paņēmis cits klients, identificēt izdevās un telefonu atdeva īpašniecei. Un ja viņi būtu bijuši tikpat rupji un vienaldzīgi kā Gan Bei darbinieki, tad telefona īpašniece būtu pazaudējusi nieka pāris simtus ls. Tas, jūsuprāt ir normāli? Par laimi, konkrētajā iestādē tā neuzskatīja un nevienam nenācās tērēt naudu jauna telefona iegādei, un neviens viņai neatbildēja "vajag savas mantas pieskatīt". ;) Skaidrs ir tikai viens - tur nestrādāja tādi cilvēki kā šeit daži labi komentāru autori.

S Sauliite 17.06.2011

Varbūt arī es neesmu pats labestības iemiesojums, tomēr vismaz es neesmu tik egoistiska maita kā TU! Tu nepieļauj iespēju, ka tai viesmīlei nākamajā dienā bija kas svarīgs darāms (piem., bēres utt) un tāpēc neviens viņai zvanīt nevēlējās? Un vispār kādu cilvēcīgu attieksmi Tu vēlies sagaidīt, ja viss ko pati vari ir "uzdirst" katram oponentam?
Un Tava pārliecība NAV pieradījums, jo 1. ja Tava atmiņa būtu tik laba, ka pati tagad stāsti, tad neko nemaz nebūtu aizmirsusi, 2. ar intelektu gan ir problēmas, to pierāda Tava komentešanas māka!
Runājot par lieciniekiem - policijā liecības sniedz par redzētām, dzirdētām vai uzzinātām lietām vai darbībām, nevis par pārliecību!
Un Tavs piemērs par ASV ir galīgi nevietā, jo tā ir sistema, kura ir jāpastāv noteikumiem, nevis cilvēcīgumam! Tik pat labi varēji teikt, ka visiem restorāniem tagad būtu pa velti jābaro bomži, jo būtu tikai cilvēcīgi pabarot izsalkusos!

T ToKatrīne 17.06.2011

Neņem tik ļoti pie sirds, tie taču ir izbadējušies šakāļi, kuri metas visiem virsū, kur vien varēdami.Centies nenolaisties līdz viņu līmenim, bet saglabā sevī cilvēcību.Lai tev veicas!

K Katrīne 17.06.2011

Sauliite, ai, izbeidz muļķības runāt. Ja viņai tieši tajā dienā, redz, būtu bijis kaut kas svarīgs (iespējamība 1 pret 100), tad normāla atbilde skanētu "diemžēl šobrīd mēs nevaram viņai piezvanīt, taču ja jūs gribat, varam pajautāt kādam citam, kurš vakar strādāja, vai arī atnāciet vēlāk, kad būs uz vietas". Man prieks, ka no cilvēka kurš citiem būtu gatavs palīdzēt ES pārvērtos par egoistisku maitu? Kādēļ? Jo gribēju cilvēcīgu attieksmi. :)) Nu jā, nu jā, ko lai saka - turpmāk, ja man būs jāstrādā ar klientiem, būšu ļoti rupja, jo zinu, ka tieši tādu attieksmi sabiedrība gaida un tā skaitās norma, nevis tas, ko es visu dzīvi uzskatīju par normālu. Kļūdījos. Bet atkarīgs, protams, kur atrodies - cietumā arī cita valoda un tikumi. Šajos komentāros var labi redzēt, kurš tad no kādas vides nācis.
Kur es "uzdirsu"? Citātu lūdzu, jo man taču jāzina, savādāk atkal melnā cauruma teorijas parādās par nenotikušām lietām.
Atmiņa nav antonīms vārdam "aizmāršība", bet tas nu tā, informatīvos nolūkos paskaidroju.
Jā, man ir lielas problēmas ar intelektu, jo māku uzvesties, svešu neņemu un manā ģimenē morāles vērtības TIKA ieaudzinātas. Ko darīt? Nav ne jausmas, arī mums neintelektuāļiem, jādzīvo pasaulē kur ir tādi intelektuāļi kā tu. Savādāk nebūtu līdzsvara un neviens nezagtu telefonus, vai ne?
Liecinieki policijā reti kad var droši apgalvot, ka redzējuši to un to, dzirdējuši to un to. Tie 70% gadījumos ir tikai minējumi, kuri tiek pārbaudīti. ;) Un ja kāds cilvēks ir pārliecināts, ka redzēja 1.90cm gadu vīrieti ar brūnām acīm un tumšiem matiem - tad tā versija tiks pārbaudīta, taču galvot par visiem 10000% un būt pārliecināts nevar pat dators. Ja policijā liecinātu tikai liecinieki ar 100% drošu informāciju, tad arī viesmīle redzētu cauri sienām un atcerētos, kurā mirklī kur mans telefons atradās. Nu tā, no fantastikas žanra.
Te man jau jāmin atsauces no kāda komentētāja, kurš kapitālismu minēja. Skatos, tev tikai sistēma prātā, acīmredzot, esi no tiem, kurš sistēmas vārdā pāri līķiem ies. Malacis. ;) Vienmēr dari tikai to, kas rakstīts uz lapiņas? Un improvizācija? Nē?
Vai būtu jābaro? Jā - kādēļ nē? Tādēļ pastāv ĀRZEMĒS ēdināšanas iestādes, kas paralēli tam, ka darbojas normāli ikdienā un ņem naudu, ubagus baro. Un jā, ja klīnika ir vienīgā tuvumā un cilvēks noasiņo tad viņam palīdzēs, ja vien tur nestrādāsi tu, kā galvenais ārsts. :)

S Sauliite 17.06.2011

Katram ir sava "cilvēcīgas attieksmes" definīcija! Tas, ka darbinieki nenobirdināja asaru par Tavu katastrofu, vēl nenozīmē ka attieksme bija rupja!Nevajag ieiet galējībās!
Morālās vērtības nav intelekts! Morāle vispār ir ļoti plašs jēdziens, tā nav aksioma! Būtu laiks arī Tev to beidzot saprast!
Pastāsti kura brīdi es minēju, ka liecinieki min 100% taisnību? Es konkretizēju tikai to par ko viņi liecina, maldīgi pieņemto, ka Tu sapratīsi, ka runa neiet par tālāku izmeklēšanas gaitu.
Un Tavs pieņēmums "par iešanu pāri līķiem" ir nepareizs, jo tas, ka es neatbalstu anarhiju( kura būtu, ja nebūtu sistēmu) vēl nenozīmē, ka es nepieļauju izņēmumus!
Ārzemēs uzņēmumi nodarbojas ar bomžu barošanu, praktiski tikai tāpēc, ka tā ir labdarība, kas pašam uzņēmumam samazinās nodokļu slogu!Vadoties pēc Tavas loģikas - strādāt vispār nevajadzētu - gribi ēst ieej restorānā, tur cilvēcīgi pabaros Tevi; nosmērē drēbes, ieej apģērbu veikalā - nav taču cilvēcīgi nepiemērota apģērbā staigāt; un vakarā prom uz viesnīcu - neliksim taču cilvēkiem ārā gulēt!
Lielākā daļa bomžu grūta darba vietā izvēlējās izklaidi (piem., grādīgo dzērienu lietošanu), kā rezultātā viņi ir nonākuši uz ielas bez iztikas līdzekļiem, tomēr tā bija viņu izvēle un viņiem bija jārēķinās ar sekām un pašiem par tām arī jāatbild, nevis likt uzņēmumiem tagad labot viņu situāciju!

G Galīgsstulbums 17.06.2011

Jums jau nav apriebies malt vienu un to pašu?
Tātad Katrīne aizmirsa telefonu, velns viņu zin kur... gāja pie tantes no "Gan Bei" skaidroties...tantei jau ir noriebies, ka viņai visu laiku krīt uz nerviem, respektīvi, nav garastāvoklja ņemties ar kārtējo klientu, pazudis telefons nav vēl pasaules gals, pieņemsim, ka tā ir taisnība un draudzīgi aizvērsimies!!! :)

To Galīgs Stulbums
Tu esi ļauns! Ar tādu attieksmi kā Tev neviens bomžus nebaros un viņi visi nomirs! :D :D

K Katrīne 17.06.2011

Galīgs Stulbums, nu tu taču komentē katru rakstu šajā portālā - acīmredzot, var arī nenoriebties.

Sauliite, laiks beidzot saprast? Sen mani pazīsti? Un kā vēl morāles vērtības ir intelekts! Tieši to esmu jau kādu laiciņu sapratusi, jo amorāls intelektuālis nav intelektuālis, tas ir sauss dators. Intelekts neietver sevī tukšu spriestspēju, zināšanas, kas sagrābstītas konkrētā skaitā grāmatu vai zinātnisko grādu. Tas ietver sevī krietni vien vairāk faktoru, un spēju būt cilvēkam tajā skaitā. Tieši tādēļ dzīvnieku intelekts ir pavisam cita lieta, ja vien vispār par to var kaut vai nosacīti runāt.
Vai tad galējība nebija pateikt "nobirdināja asaru"? Paklau, tev pašai tas nešķiet jocīgi? :) Runāt par galējībām un arī man vienu piedāvāt. Es kā reizi runāju par pieklājības normām - censties kaut mazliet pacelt savu pēcpusi un būt atsaucīgam. Es tā arī nedzirdēju tavu komentāru par situāciju ar manu paziņu. Tātad, gribi teikt, ka būtu bijis normāli, ja sieviete būtu zaudējusi 350 ls (tik izmaksāja telefons), taču normāli nav tas, ka viņai palīdzēja? Palīdzība tātad, bija kaut kas anomāls un tas nav jāuztver kā ikdienišķu parādību?
Man prieks, ka tavā pasaulē bezpajumtnieki (kā tu te izsakies - bomži) ir tikai cilvēki, kas paši tādu ceļu izvēlējās. Tā var būt ir tikai Norvēģijā vai kādā citā attīstītā valstī. Atver acis - pasaulē daudz lietu ir, kuras nepakļaujas likumiem un sakarībām starp tiem. Lielākā daļa nav nekāds jēdziens!
Bet baisi - tev taču viss ir ar naudu izskaidrojams, tā? Labdarība tajā skaitā. Man kaut kā baisi palika - ar to arī diskusiju slēdzu, nevēlos runāt ar cilvēku, kuram empātija ir sveša un visam ir racionāls izskaidrojums, ja neskaita pašaizdegšanās un melnā cauruma teoriju. :)