www.sudzibas.lv 9 Maijs Cērmes nav savu māju

9 Maijs - Cērmes nav savu māju

Teikt, ka te kādreiz bija Krievijas impērija ir tāpat kā teikt, ka mašīna ko es pārdevu, joprojām it kā pieder man!Mēs nokārtojām visus darījumus ar Krieviju un PSRS. Jums te nav ko meklēt! 9. maijs tikai Maskavā var būt svētki!!! Mums tie nav svētki. Mums otrais pasaules karš beidzās tikai 1994, kad krievu zaldāts aizgāja! Mums 9. maijs paaudžu paudzēm nozīmēja starpatautisku izolāciju, atpalicību un represijas. Manam tēvam savas dzīves laikā tā arī nesanāca aizbraukt uz Itāliju vai Zviedriju. Par to šāva nost. Iedomājieties!!! Kā var mīlēt šādu režimu??? Tie kas karoja - tiem laikam visu cieņu. Laikam. Tiem patiešām bija grūti. Tie, protams, bija cilvēki ar nepiepildītiem sapņiem, taču tieši viņi atnesa pusgadsimtu pagrimumu un bēdas. Tie bija tie, kas nezin kapēc palika arī pusē Eiropas. Kapēc, ja neviens to negribēja??? Tie bija tie, kas līda, kā cērmes uz Somiju!! Kāpēc jūs līdāt uz Somiju??? Ko jums tur savajdzējās?? Tāpat tie palika Latvijā!!!
Ja kāds vēl nesaprot, kāpēc mēs nepieņemam krievisko, bet pieņemam vācisko, tas to laikam nebūs spējīgs saprast. Mēs dodam priekšroku VW, nevis Moskvičam. Mēs dodam priekšroku tautai un kultūrai, kas ļoti smagi kļūdījās, kas līdz šim to visu nožēlo. Bet cita tauta nenožēlo ne nieka. Gluži otrādi-turpina bazūnēt savus noziegumus. Tā cita tauta rupji lamājās, spļaudās, pārsvarā strādā netīros darbus un sauc sevi par uzvarētājiem. Cerams, ka tomēr drīzumā īstie veterāni apsprāgs. Ko lai dara. Laiks iet! Šodien jau aizliedza PSRS simbolus rīt aizliegs arī okupācijas slavināšanas svētkus...

R RobinsHuds 17.05.2009

Man kautkā stulbi liekas ka jūs rakstat krievu valodā kautgan labi saprotat latviešu valodu.Nafig nerakstat latviski.Atkal kārtējā ietiepība paurī.Kas tās pa debīlām domām par kautkādiem fašistiem okupantiem.Kādreiz bija idioti pie stūres gan vācijā gan krievijā, un vienīgais kas varēja notikt jau notika ka tādus debīlus ānusus palaida valdīt.Visa lielā krievija barojās no baltijas valstim un tagad redz tā nevar nutātad sliktie mēs ne????Ķotad jūs nevibrējat uz labo jauko pasaku zemi krieviju.Tur nebūs ne fašistu ne cita ļaunuma!!Varēsiet viens uz otra skatīties un smaidīt cik jaujka pasaule.Jajau te tik ļauni tad ko jūs gavējat trinat somas un aizgāja uz rašu prom.Nē iet kačā savas pravas un vēl beigās jūtās apvainoti ka kāds nedara redz kā jums patiktos.Nezvai es drīkstētu jūsu valstī tā savas pravas kačāt.Apšaut visus tos nolemtos antifašistus un visas tās debīlās sērkociņu partijas.Krievija visu laiku met acis uz mums un domājyu vēl ilgi to darīs jo nevar pieņemt ka latvija ir neatkarīga valsts un viņiem redz netika konfekte.Pašiem tikši lauki zemes kā jūras a nē vēl pamaz ne!!!Štādat kāpostus un viss būs ok, būs paētis ikviens...

E Evelina 17.05.2009

Robins Huds !!
Debils! Latvija - neatkariga valsts ? :D Nu labi, labi, zel ka neredzesu, ka pec kkadiem 100 gadiem Latvija jau vispar nepastaves. Jau tagad iet runa par to, ka Latvija varetu klut par Zviedrijas dalu.
Par to, kapec nebraucam uz Krieviju... Nav ta, ka te mums nepatik... Vnk musu stulba valdiba dara ko grib. Cik es redzu, Jums, laikam, tas patik..? Man nepatik tiesi si lieta. Un nepatik vel tas, ka dirsat virsu visiem krieviem. Man nav iebildumu par to, ka man ir japrot valsts valoda, bet nu vienkarsi apnika, ka Jus jau nezinat ko izdomat, lai uzbraukt virsu.
Manuprat, Krievijai ir vispar vienalga kas notiek Latvija :) Neviens krievs no Krievijas tagad jau nebrauks uz Latviju. Tie krievi, kuri paslaik dzivo te, vai nu dzivo te kops PSRS laikiem, vai nu piedzima te. Tas, ka kadreiz pastaveja PSRS nav visu krievu vaina, ta ka domajiet, ko rakstat .

Mamma 17.05.2009

Evelina tu vnk nezini visu taisnibu par saviem deduskiem u8n babuskam.Ja zinatu varbut pat nosarktu.

R RobinsHuds 17.05.2009

Man jau nav nekas pret to ka jūs krievi(itkā)te tusējat un nezko gribat panākt, bet nevajag kačāt savas pravas kas neattiecās uz mūsu valsti.Man konkrēti besija tas ka kautkāds mudaks ar krievijas karogu kratijās pie saimas 13 janvārī.Vot tādi gnīdas totāli sit massā.Nezinkāpēc nēsmu dzirdējis ka antifašists kāds runātu latviski.Varbūt ka tikai maskējas lai sanaidotu tautas masas...Nezinu prieks ka kāds vismaz saprot latviski un arī raksta jo daži mūžu nodzīvojot latvijā pat runāt negrib latvijā latviski.
Varbūt mēs latvieši esam klusāki vainu mūsu mentalitāte tāda ka pacieš visus mēslus bet man arī nepatīk tāda īpašība kas piemīt krieviski runājošajiem latvijākā es pat nezinu pareizo vārdu latviski...BLATNOJS .Es pazīstu daudz krieviski runājošus cilvēkus kas ir super čomaki bet tāpat jūt to ka krievija sauc!

I Imants 17.05.2009

Autoram!
Varēji nerakstīt šo rakstu, jo visi latvieši labi zina kad krievu tautieši vispār nesaprot latviešu valodu, vairs nav nekādas jēgas kaut ko rakstīt internetā pa viņiem, jo viņi nemāk lasīt/runāt latviski!!!
Ja es pieņemsim dzīvotu urlu zemē {Krievijā} un tur arī dzīvotu, tad man gribot negribot būtu jārunā/jālasa krievu valodā, bet ko tie urļiki latvijā nevar iemācīties latviešu valodu dzīvojot te zin cik gadus????

Bet nekas... visus sāk tagat atlaist no darba bez iemesla, redz nu krievus būs tagat pa ko atlaist, jo valodu nezinam :}
Drīz vien viņi izmirs no latvijas vai sapūs cietumā.
Krievi ja tā paskatās tad vismaz puse krievu strādā vai nu centrāltirgū vai arī kaut kur noliktavās..
Un tur jau vis trakāk skar krīze!

A Ami 17.05.2009

ir viena atmiņa par padomju/nacismu laikiem: "bija vieni slikti laiki, tad otri, tad atkal vieni, tad atkal otri..."

PSRS bija sen, un tai pat laikā ne tik sen. Padomju savienība nebija laba, tai par pierādījumu ir tās sabrukšana, tas pats ar nacisma idejām, bet kaut kas labs ir atrodams katrā režīmā. Nevar noliegt, ka padomju savienības kareivji, lielākā daļa, bija neizglītoti, jo tomēr viņiem bija liela nabadzība. Daudzi tika piespiesti karot, un tie kas nezināja ko darīt, sekoja sākotnējiem karavīriem, kas tā teikt: "bez smadzenēm un ar spēku", un te panesās psiholoģiskais bara instinkts. Nacisti apvāca visus, kas bija ebreji un tos, kas viņus sargāja. Bet tam pretī ir vairākas it kā labas un interesantas lietas ko var likt pretī.
Bet jāatminas, ka abas šīs lielvaras sākotnēji sadarbojās, tika slēgti daudzi līgumi, tas sen vairs nav noslēpums.
Bet abas šīs lielvaras oficiāli it kā vairs nepastāv!

ko es vēlos pateikt? tikai to, ka katrs ir izjutis vienu vai otru varu sev uz rīkles, Amerikai vai Austrālijai to noteikti nesaprast! tagad kas ir pāri palicis, varbūt nav jēgas cilāt, bet pierakstīt atmiņas, visas(!) ievērojot objektivitāti un bez cenzūras, to iegrāmatot un apskatīt pēc 50 gadiem, varbūt tad būs saprotams kam bija, kam nebija taisnība. Tika daudz pāri darīts, bet vai saprātīgi nebūtu labāk palīdzēt viens otram? atcerēties, katram ir tiesības uz viedokli, lai kāds tas būtu, un tādēļ viņš nav dēvējams par stulbu. Labāk tagad palīdzēt tikt galā ar šā brīža mēsliem, nostāties uz kājām, nostabilizēt to valsti kurā dzīvojam šobrīd? tā ir lieta kuru abas lielvaras mums ir izspiedušas - uzticību, ka Latvija var būt tā teikt pērle pārējo valstu vidū! Rīga jau reiz bija iekārojamākā dāma visu pilsētu vidū! kādēļ atkal to tādu neizveidot? PSRS un Nacisms miris, novēlu vieglas smiltis, bet tagad jādomā par to kas tagad ir! Ļausim Latvijai zelt, balstīsim viens otru!

Padomāsim par kas bija Baltijas ceļš ( es šobrīd domāju par to kopējo vienotību, neskatoties uz vecumu, valodu utt.)

R RobinsHuds 19.05.2009

Šī cīņa ir tikpat nejēdzīgā kā tas ka melnie cīnās kuram pareizākā ticība!!!Cīnities var gadu simtiem a jēgas nekādas.

U Urla 20.05.2009

пиздец ну ты остряк ! еблан !

H history 20.05.2009

""Darbu varētu zaudēt līdz 10 000 pedagogu ""

Думаю, что в скором будущем Вы вообще никаких языков знать не будете!!Даже своего родного.
Будьте добрее к людям, и не важно кто какой национальности или цвета кожи!!!

""Сколько языков ты знаешь, столько раз Ты человек!""

Mamma 20.05.2009

History es brivi runaju7 valodas. Bet tu? Es veesturi lasiiju gan padomju laiku graamataas, gan Latvijas briivalsts laika graamataas, gan muusdienu graamataas. Veel mani interesee BBC un CNN. Kas interesee tevi? Kaa iekarot Gruziju, Igauniju, Ukrainu vai Afganistanu?Kaa piespiest Latvieshus smaidiit un klaniities iekarotaajtautai?

H history 21.05.2009

Если Вы знаете 7 языков, .(если конечно вы не перепутали клавиши) то низкий Вам поклон. Уважаю таких людей которые не сидят на 1 месте. И двигаются дальше и дальше в своих познаниях.
Я пока знаю 4 языка свободно (включая лат.яз) и 2 языка на разговорном уровне.
Знаете я не увлекаюсь политикой для ""копания в грязном белье""

A Ariartelj 21.05.2009

Ja ta padomatu tad sanak sada aina. 1941 gada vaciesi ienaka latvija un saka karu pret sarkanarmiesiem bet vaj jus zinajiet ka vaciesi gribeja izvejdot Lielvaciju visas eiropas lieluma ( Uralu kalni butu Lielvacijas robezas ) un citas tautibas iznidet ka parazitus. Ja krievi jus neatbrivojot un neokupetu jusu tautas pavisam nebutu kur nu vel neatkarigas republikas. Jus noslaktetu ka ebrejus un ciganus un visa baltija butu viena no daudzejam Lielvacijas novadiem kur paliktu tikaj vaciesi, itali un spaniesi ja tos ari nenoslaktetu ka biologisku atkritumu massu.Vaj jus aizmirstat vacu idealogiju. Vini ir pusdievi bet parejas tautibas ir to kalpi un ipasums. Tadel kritizet jums paliek tikaj jusu pasu tautas viriem kuriem tolajk bija vara. Vaj vini nezinaja par to?

V vodka;D 21.05.2009

cik daudz stulbuma te ir uzrakstīts... Latvijā joprojam dzīvo daudz veterānu, kuru dēļ Latvija kļūva neatkarīga, Latvijā arī kādreiz notika tie asiņainie kari, kāpēc gan nepieminēt to visu, kāpēc neapsveikt veterānus? jums taču ir jābūt kaut kam cilveciskām iekšā...

O Ooo 22.05.2009

Da lati6am prosto zavidno 4to russkije vsegda lu46e ix!!Vo vsom.Im je6o oooo4enj za xokkej obidno, vot oni i besatsa, neznajut 4to ze je6o pridumatj.Uspokojtesj, neuda4niki..Skoro v svojej zavisti zaxlebnotesj

M MiRaWKa 22.05.2009

kas to lai zin, kas būtu bijis, ja nebūtu šitā uzvara.
mans vectēvs arī bija izsūtīts uz Sibīriju, jā žēl, bet sūtīja jau visus, tajos sūdos dzīvoja kopā gan krievi, gan latvieši!
un karot sūtīja no PSRS pret vāciešiem arī gan krivus, gan latviešus! pretīgi lasīt, ko jūs te rakstat! tiem opīšiem un omītēm dzīvot nemaz nav tik daudz palicies, ļaujiet viņiem atcerēties uzvaru un satikt viens otru, jo karoja ne jau Krivija, bet PSRS, tai skaitā bija arī Latvija, starp citu :) atslābstiiet... un kaitina, ka mūsu mīļie politiķi vairak uzmanības pievērš senai vēsturei, nevis tam kā valsti uzcelt atpakaļ kājās, lai pierādītu okupāciju tika iztērēti daudzi miljoni, bet man no tā ne silts ne auksts, bet tas, ka cilvēki badā drīz mirs, bērni būs neizskoloti un jaunie bērno nedzims, tas tak tāds sūds vien ir, bet zato mēs esam baigie nabadziņi, kurus okupēja un tagad trenkā!
stulbi jūs visi esat, gan krievi, gan latvieši, mēs dzīvojam katram sāns pie sāna un nevaram sadzīvot, vēmiens nāk skatoties uz jums gudrīši un lasot pliekanus komentārus!

H Halas 23.05.2009

עם ישראל ראראלל עם ישראל ראראלל עם ם ישראל

I Imantnieks 24.05.2009

Tu kas jums ir, ko var kasities, toc dazi labi latviesi, ka sektanti.Jebio trio, ar kadiem cilvekiem es dzivoju.kada valsti.

I IVAN 24.05.2009

Ну вы свободная страна и что дальше, что вы можете? закрыть все заводы и плакать, когла русские были у власти Латвия процвитала!

Mamma 24.05.2009

Ivan, tev te slikti? Ko lecies?

B BIGs 25.05.2009

Latvija bez Krievijas nevar pastāvēt!