Valst Zobārstniecības un Sejas Ķirurģijas Centrs - Skrieniet prom cik kājas nes

Ja kādam nāksies apmeklēt "Valsts zobārstniecības un sejas ķirurģijas centru", 130 ātrās palīdzības kabinetu, un tur strādās dr. Jānis Sakalovskis - skrieniet prom cik kājas nes... Man gadijās iekaisums, pēc rentgena J.Sakalovskis secināja ka ir jāgriež. Ielika drenu un aizsūtīja mājās. Neizrakstīja NEKĀDAS zāles. Pēc divām dienām atgriežos uz turieni ar tik pietūkušo seju, ka acs vairs nebija redzama. Un nelaime - dežurēja atkal J.Sakalovskis. Neko nepaskaidrojot, pat nesagaidot kamēr iedarbosies anestēzija, ilgi starp pietūkušiem audiem meklēja drenu, kurš nestrādāja, pēc tam pat neieliekot nekādu saiti, kas varētu sasūkt asinis un strutas, grieza vēl lielāku griezumu zobu smadzenēs. Neskatoties, ka asinis plūda ka trakas, komentēja, kāda es esot neizturīga un jūtīga pret sāpēm. Un atkal neizrakstot nekādas zāles gandrīz izdzina no kabineta. Tualetē stāvēju kādas 15 minūtes - nekā nevarēja apstāties asiņošana. Vēl kādas 5 stundas nevarēju atjēgties, ka tādā izreklametā iestādē tik rupji un brutāli var apieties ar cilvēku, kurš meklē palīdzību nelaimē. Tas neattiecās uz pārejiem ārstiem - turpinot pārsiešanas tājā pašā kabinētā, uzzināju, ka tādos gadījumos OBLIGĀTI ir jādzer antibiotikas, ka apskatīšana un pārsiešana var būt maiga un saprotoša, pat neskatoties uz to, ka tas notiek svētku dienā. Atceroties to visu, gribās novelēt J.Sakalovskim labo karjeru gaļas pārstrādes cehā, nevis šajā klīnikā. Un turpmāk pirms braucot uz šo klīniku, visu pirms zvanu un jautāju kas dežurē 130 kabinetā...

R

J jaja 24.03.2008

Jūtu līdzi, ka Jums tāds murgs bijis jāpiedzīvo. Bet kādēļ nerakstiet sūdzību Veselības inspekcijai par "savdabīgo" ārstēšanu un LĀB Ētikas komisijai par pazemojošo attieksmi. Vispār zobārstu bezkaunība, paviršība un naudas kāre zeļ un plaukst... Diemžēl.

V viksauto 24.03.2008

Dakters izklausas murgoja-kermena jutigums pret sapem ir normala paradiba. Lidz ko iedarbotos anestezija, jutigums mazinatos, un viss butu OK. Galu galaa-kermena jutigums nav prata trukums. Dakterim izskatas kad problemas ar galvu ir. Slakteris?????

R raimonda 27.03.2008

Turpinu stāstu par savo nelaimīgo iekaisumu.
Tā kā iekaisums bija no zoba, tas zobs arī turpināja sāpēt. Nepakļaujoties vairāk uz valsts iestādi, pierakstijos pie stomatologa privatā klīnikā (agrāk tur arstēju zobus), kurā ira dator diagnostika. Zobs no ārpuses pilnīgi vesels ."Fotografēja" to iekaisušo zobu no visiem skatu punktiem un dažas reizes.Jo izradijās, ka griezums ta saka dzīt, a iekaisums ap zoba sakni tikai palielinājās. Zoba sakne ar "ceļgalu", vien vārd sakot, iekaisušos kanālus izārstēt nav iespejams. Galvenais klīnikas stomatologs-kirurgs vēl reiz apskatija un vis konsiliums nosprieda - jārauj ārā. Un tad man jautā - a kapēc zobārstniecības institūtā neizrāva. Es pastāstiju, ka vispār nekādus paskaidrojumus par savu "slimību" neesmu saņēmusi. Un tad nevarēju noticēt savām ausīm - JA VIŅI BŪTU IZRĀVUŠI TO ZOBU NEBŪTU VAJADZĪBAS GRAIZĪT. Un bez problēmām, tikai uzmanīgi un akurāti izrāva man to zobu, ar kuro galvenā tādu slimību valsts iestāde negribēja ņemties. Vai var būt nav spējigi noteikt pareizo diagnozi...

J jaja 28.03.2008

Atbilde - dakterim Sakalovskim netikās iedziļināties Jūsu problēmā, varbūt bija paģiras vai sieva no rīta sarāja, tāpēc arī neizrāva uzreiz. Piedodiet, Raimonda, man cinismu. Vai tagad viss ok?

R raimonda 28.03.2008

Tā kā iekaisuma cēlonis izrauts, ceru ka ar to ari vis beigsies. Atlika tikai sagaidīt kad sadzīs visas brūces. Kas attiecās uz J.Sakalovski, es domāju tieši tādas attieksmes deļ viņam nav ne savas prakses, ne sava kabineta, jo labpratīgi pie viņa neviens neverstos. Pēs mana gadijuma pavisam nejauši koleģe pastāstija, ka šis te "dakteris" šuja sasisto pieri viņas mazgadīgai meitiņiai. Viņas prāt attieksme arī bija nekāda, un brūce sašūta ka pagadās, palika liela rēta. Tā kā J.Sakalovskim neiedzilināties īstājā celonī vis drīzāk ir darba stils, ne vis nejaušais gadijums. Toties vis parējais personāls, ar ko sastapos bija ļoti atsaucīgs. Vienīgais kad viņiem nevajadzētu paļauties uz J.Sakalovska rakstīto slimības kartiņā. Esmu 100% pārliecināta, ja kāds no dakteriem kas veica man pārsiešanu akli neuzticētos rakstītam, bet būtu atkartoti uztaisījuši rentgenu, problēma būtu bijus atrisināta jau agrāk.
No šī visa esmu guvusi ļoti labo mācību. Turpmāk veršos tikai privatājās klīnikās, kurās ārsti ļoti gādā par savo reputāciju. Tik ļoti, ka nebaidās prasīt kolēģim padomu vai palīdzību. Šājā ziņā ambīcijas dara ļoti labo darbu. Zobārstniecības klīnikā, kurā man izrāva zobu, visu paveica ne ta daktare, pie kurās pierakstijos. Viņa uztaisija man anestēziju un aizveda uz kabinetu pie zobu raušanas profesionāļa, ja tā var teikt. Un zobiņu izrāva īsts profs ar ķirurga praksi. Tas arī ir vis labākais ko var sagidīt no ārstiem - lai katrs darītu to ko prot vis labāk.
A ja vairs nav spēka profesionāli darīt savo darbu, lai iet strādāt ģerbtuvē...

J jaja 28.03.2008

Jā, tas tiesa. Kas tā par klīniku, kur Jums palīdzēja, ja nav noslēpums? Man jau arī ļoti briesmīga pieredze, ja interesē, var palasīt pāris stāstus atpakaļ par Andu Virgu Liepājā. Neceļas roka rakstīt, ka viņa ir ārste. Tikai manā gadījumā tā profesionālā palīdzība nāca diemžēl nedaudz par vēlu, jo viņas dēļ man sapostīts viens sejas muskulis. Neatgriezeniski.

R raimonda 29.03.2008

Man palīdzēja zobārstniecības klīnikā "Plus 22", Rīgā, Timotēja ielā. Tur iepriekš ārstēju zobus pie dažiem stomatologiem - visi profesionāli, gan attieksmē gan kvalitātē. Man paveicās, ka negaidīju līdz sadzīs griezuma brūce, jo iekaisis zobs nebija izrauts, un seja atkal būtu pietūkusi un kā tad būtu vis beidzies negribu pat filozofēt. Un uz šo klīniku paspēju kamēr problēma bija tikai zobs, varēja arī žokļa iekaisums sākties. J.Sakalovskim pat prātā neienāca zobu izraut, un runa bija par 5 zoba iekaisumu, a iekaisis izrādijās 4. J.Sakalovskis teica ja nedzīs ta vajadzēs asins analīzes nodot. Manām asinīm nav ne vainas . Un zobiem arī, esmu cītīga paciente un ik pēc pus gada apmeklēju stomatologu.
Līdz kā var novest tādu šarlatānu piedalīšanos ārstniecības iestādēs atliek tikai fantazēt un nožēlot. Pilnīgi piekrītu, ka ārsta darbs nav viegls, pieņemšanas kabinetā ir suņa darbs un tā tālāk. Bet es uz turieni nevienu nedzinu, kļūt par ārstu īr katrā pērsoniskā izvēle.
Mēs taču nepiekrītam nēsāt tikai pa pusei sašūtas bikses, vai ēst tikai pa pusei sagatavoto ēdienu. Tad kad runa sāk iet par veselības aprūpi bieži vien visu sāk norakstīt cilvēciskām faktoram. Man liekās, ka ārsti kuri strādā vālsts iestādēs ļoti labi zina, ka uz viņiem nekāda atbildība nav uzlikta - a ko no viņiem var prasīt. Tev ir nelaime - vērsies pie ārsta. Medicīnas personāls ir deficīts. Tapēc viņi dara ko grib un kā māk, šaubos vai ceļ kvalifikāciju. Jā cilvēks strādā par "ārstu " 30-40 gadus un joprojām kļūdās noteikt diagnozi - sorry, kaut kas nav kārtībā visā sistēmā. Ja tāds institūts vienu, divas reizes samaksātu sodu par nekvalitatīvo pakalpojuma sniegšanu, vadībai nāktos skatīties kas un kā tājā klīnikā strādā. Nemaz nerunājot par kompensāciju izmaksāšanu par neatgriezenisko kaitējumu veselībai.
Valdības vietā ar likumu noteiktu ka katram ārstam ik pēc gada īr jānodod kvalifikācijas egzāmens, savadāk atņem licensi strādāt par ārstu . Jo tagad tas sertifikāts, ka viņi kau kad un kau kā beidza institūtu neko nenozīmē. Domāju tad ļoti ātri atsijātos un paliktu strādāt īstie ārsti kuriem "ārstēt" arī nozīmē ārstēt, ne vis "vis maz kaut ko izdarīt" . Un attīstīties pašiem - gan morāli, gan profesionāli... A visi parējie slaucīt ielas... Vai mainīt profesiju...

S Siwi 29.03.2008

Jā, izklausās drausmīgi..
Atliek vien piekrist, ka " zobārstu bezkaunība, paviršība un naudas kāre zeļ un plaukst".. Arī man to ir nācies izbaudīt - it kā privātprakse, bet tā vien sāka likties, ka pie šīs dakteres cilvēki kā pa konveijeru.. Naudiņa ārstei nāk, pacienti arī, bet zobi kļūst arvien sliktāki..
Tas apliecinājās, kad aizgāju pie tiešām profesionālas ārstes, kas ieraugot bija šausmās par iepriekšējā zobārsta darbu :(
Tagad atkal meklēju palīdzību un radās interese par šo valsts zobārstniecības un sejas ķirurģijas centru..
Vai varētu uzzināt, kādas ir aptuvenās cenas šajā iestādē?

R raimonda 29.03.2008

Nemaz neinteresejos par cenām, jo neārstēju tur zobus. Dzīrdēju ka tur esot garās rindas. Visu var uzzināt pa viņu informatīvo tel. 67452015.

J jaja 29.03.2008

Bet cik tad tam Jūsu pieminētajam Sakalovskim gadu?

R raimonda 29.03.2008

1945 gadā dzimis. Un šis fakts ļauj vēl vairāk apšaubīt viņa kompetenci. Ir cilvēki kuri jo vecāki jo gudrāki kļūst. Tādu mazums. A otrā daļa - kļūst ietiepīgāki, nav spējīgi iet ar laiku un tehnoloģiju attīstību "kāja kajā". Visus jaunumus uzskata par murgiem un viņu pārliecība savējā pareizībā mēdz būt apbrīnojama un neļauj viņiem attīstīties - ne morāli ne profesionāli. J.Sakalovskis no tiem otrājiem . Kam no vecākās paaudzes nepastāstu par šo gadījumu visi šausmās kā viens saka - īsts padomju dakteris. Bet ir arī vēl viens moments - kāds cilvēks nebūtu - jauns vai gados, nav obligāti būt rupjam un brutālam, šis te ar vecumu gan nekā nav saistīts.

V Viena 31.03.2008

Vispirms jau dr.uzvārds ir Sokolovskis un zobiem nemēdz būt smadzenes bet gan smaganas. Lai nu kā, turpmāk varu novēlēt tikai veiksmi! Vēlreiz der atcerēties, ka zobārsts jāapmeklē reizi gadā, tāpat kā zobu higiēnists:))

J jaja 01.04.2008

Paldies Vienai par komentāru. Nu mums viss tapa skaidrs!!!
Bet cilvēks jau iepriekš rakstīja, ka zobārstu apmeklē regulāri. Bet tik gudram cilvēkam kā Tev jau nu būtu jāzina, ka ar zobiem kaut kas var gadīties arī pēkšņi un neparedzēti. Ir lietas, ko nevar saplānot.

R raimonda 02.04.2008

Paldies Ja Ja!!! Es tā smejos pār pēdējo komentāru!!! Un ārste teica ka vajagot smēties un trenēt tuos 'grieztos' muskuļus.
Dr. uzvārds tik tiešām ir Sokolovskis. Tikai tas neko namaina... Un tas zobs bija pilnīgi vesels. Tagad manai izeveseļošanai seko manejā stomatoloģē. Uz "Plus 22" obligāti aizbraukšu, lai uztaisa rentgen-revīziju. Šim iekaisumam vienīgais iemesls bija pirms dažām nedēļām bijušas dīvainās iesnas - aizpampis deguns un... bez iesnām. Man tikai droši vien nevajadzēja gaidīt kamēr sāks pampt, vajadzēja uzreiz kad apmira puse sejas braukt taisīt rengenu. Bet nu šis stāsts nav par to. Un pēc katra gadijuma vai negadijuma visi mes kļūstam arvien gudrāki un ar pieredzi.
Un Vienai - cilvēkiem ar iedzimto parodontozi, ka es, zobārsts ir jāapmeklē 2 reiz gadā. Tas tā, precizēšanai.

V Viena 04.04.2008

Es gan neminēju neko tādu kā gadīties vai negadīties. Protams, ja cilvēks raksta kļauzu, kurā runa iet par zobu, bet raksta, ka dakteris sagriezis smadzenes, tad nu gribas ticēt, ka īsti kaut kas nav kārtībā. Katram cilvēkam var gadīties kāda ķibele, par to mēs nerunājam. Paradontoze nav iedzimta slimība bet nolaidība - tas nu tā precizēšanai.:))

R raimonda 06.04.2008

Parodontoze IR iedzimta, mantota no manas mamas, kurai tādas pašas problēmas ar zobiem. "Tirpstošie" zobi un kauli, mums pat implantus izrauto zobu vietā nav atļauts likt, a saucamie "tilti" neturās. Un cik mes bieži neapmeklētumēm zobārstu, tas nav izārstējams. Neesmu pārliecināta ka to var saukt par nolaidību.
Kļauzas dēļ ļoti atvainojos - neesmu latviešu tautības un vispār Latvijā dzīvoju 7 gadu. Manos komentāros droši vien var atrast ne vienu gramatisko vai stilistisko kļūdu.
Un tas vis vienalga neko namaina...
P.S. Pēdējais JaJa komentārs joprojām man izsauc smieklus.

J jaja 06.04.2008

Raimonda, Tev nevienam nav jāatvainojas. Tu izsaki savas domas, to, ko esi piedzīvojusi, pārdzīvojusi viena ārsta paviršības (???) vai nekompetences (???) dēļ. Un mēs pārējie zināsim, ka pie šī te doka labāk neiet. Nebūtu man arī traka pieredze ar zobārstu bijusi, tik daudz te nerakstītu.
Un ja varēju kādu sasmīdināt, man lielum lielais prieks! Vismaz kāds pozitīvs moments.

J JK 10.04.2008

Nepiekrītu Raimondai. Dr. Sokolovskis ir ļoti labs speciālists, kas pat bez rentgena redz to, ko citi ārsti ar rentgenu neredz. Palīdzēja gan man, gan sievai, kad citās klīnikās pat neuzdrošinājas neko ieteikt.
Viņš arī ir izcils sējas ķīrurgs. Cilvēki pie viņa brauc no visas Rīgas.

R raimonda 11.04.2008

Mana līdzjūtība cilvēkiem, kam nekas neatliek tikai braukt pie Sokolovska. Laikām neesat satikuši īsto ārstu un specialistu, kurām nav vienālga cilvēkām sāp vai nē, pareizā diagnoze vai ne.
Diemžēl, manā gadijumā Sokolovskis izturējās neprofesionāli - ne tikai neizrakstija nepieciešamās zāles, bet pat īsto cēloni atrast nevarēja. Jau nemaz nerunajot par brutalitāti un aizvainojošos komentārus no viņa puses.
Ceru ka nekad vairs mūžā nenāksies sastapt šito cilvēku - ne man, ne man tuviem cilvēkiem.
Kaut gan katram sava gaume - citiem varbūt patīk ciest...

S SwaN 11.04.2008

Problema ir aarstam nevis iestadei, es tur biju ar salauztu degunu menesi 5 operacijas bij kauls 4 vietaas lauzts un par parejo labaak nestastiishu, kad izrakstijos nevareeja pamaniit ka bij lauzt deguns un tagad nekadu problemu ar to parasti es zinu ir, sportistiem biezhi ir tadas traumas un un principaa tagad esmu pateiciigs par to ka nokljuvu tieshi tur nevis kur citur