Valst Zobārstniecības un Sejas Ķirurģijas Centrs - Skrieniet prom cik kājas nes

Ja kādam nāksies apmeklēt "Valsts zobārstniecības un sejas ķirurģijas centru", 130 ātrās palīdzības kabinetu, un tur strādās dr. Jānis Sakalovskis - skrieniet prom cik kājas nes... Man gadijās iekaisums, pēc rentgena J.Sakalovskis secināja ka ir jāgriež. Ielika drenu un aizsūtīja mājās. Neizrakstīja NEKĀDAS zāles. Pēc divām dienām atgriežos uz turieni ar tik pietūkušo seju, ka acs vairs nebija redzama. Un nelaime - dežurēja atkal J.Sakalovskis. Neko nepaskaidrojot, pat nesagaidot kamēr iedarbosies anestēzija, ilgi starp pietūkušiem audiem meklēja drenu, kurš nestrādāja, pēc tam pat neieliekot nekādu saiti, kas varētu sasūkt asinis un strutas, grieza vēl lielāku griezumu zobu smadzenēs. Neskatoties, ka asinis plūda ka trakas, komentēja, kāda es esot neizturīga un jūtīga pret sāpēm. Un atkal neizrakstot nekādas zāles gandrīz izdzina no kabineta. Tualetē stāvēju kādas 15 minūtes - nekā nevarēja apstāties asiņošana. Vēl kādas 5 stundas nevarēju atjēgties, ka tādā izreklametā iestādē tik rupji un brutāli var apieties ar cilvēku, kurš meklē palīdzību nelaimē. Tas neattiecās uz pārejiem ārstiem - turpinot pārsiešanas tājā pašā kabinētā, uzzināju, ka tādos gadījumos OBLIGĀTI ir jādzer antibiotikas, ka apskatīšana un pārsiešana var būt maiga un saprotoša, pat neskatoties uz to, ka tas notiek svētku dienā. Atceroties to visu, gribās novelēt J.Sakalovskim labo karjeru gaļas pārstrādes cehā, nevis šajā klīnikā. Un turpmāk pirms braucot uz šo klīniku, visu pirms zvanu un jautāju kas dežurē 130 kabinetā...

R

T Tatjana 19.10.2008

Mda, izskatās, ka dažiem saviem pacientiem "dakteris" izgrieza kaut ko lieku... Pamēģinašu izskaidrot problēmu vienkaršāk (rakstīšu lēni, drukātiem burtiem, lai varētu saprast pat tie, kuri neprot atri lasīt). Tad lūk, lieta ir tādā, ka JEBKURŠ no mums var noķert visādas nelabas infēkcijas - tuberkulozi, HIV, hepatītu, encefalītu un daudz citas, pat tādās, par kuram jūs nekād neesat dzirdējuši. Ja cilvēks saslimst ar tādām slimībām, tas nemaz nenozāma, ka viņš ir narkomāns, bomzis vai nedēļām ilgi nemaina zekes un nemazgā rokas pēc tualetes. Iedomājietes, ka šodien jūs esāt stiprs, vesels un rakstāt ģeniālus komentārus visādos forumos, bet rīt jūs būsiet apēduši pusdienās savā miļakā kafejnīcā kādu fistasfilējuarrisiem vai cūkaskarboādiarkartupeļiem, vai uz jums nokritis ērcīte ar sveicienu utt (variāntu ir ļoti daudz) un nakošdien jūs pamodīsities, piemēram, ar A hepatita pazīmem. Lielāka daļa no jums, protams dosies pie ārsta. Un tad iedomājieties, kā dakteris, nenosakot nekādas analīzes vai izmeklējumus sagriezis jums vēderu, lai paskatīties, kas jums tur notiek aknās. Neko interesantu neatrodot, viņš pateiks "- Hm, savādi gan, nav nekāda kauliņa/stikliņa/granātas šķembas, kas varētu izraisīt problēmu (????). Pameģiniet taisīt siltus kompresus, noteikti pāries pēc kādas nedeļas". Uz jūsu lūgumu, "- Dakterīt, var būt kādas analīzes vai biopsīju vai jebkādu izmeklēšānu par MANU naudu?" Dakteritis atbildes "- Nu ko jūs, jums nekas tūr NEVAR BŪT, taisiet kompresus, un ja nu kas, noteikti nāciet.(lasi - mēģiniet nospragt ne musu maiņā) ". Protams, kā ne pēc nedeļas, ne pēc meneša labāk nepaliek un rituāls atkartojas 5 reizes 1.5 gadu garumā! Stāvoklis pasliktinājas, tā vietā, kur jums kadreiz bija aknas izskatas pēc tas nelaimīgas fistasfilējas, bēt dakteritis ar laimīgu smaidu turpinā apgalvot, ka tūr nekā nevar būt, jo viņš NESAPROT, kas tūr varētu būt. Kad jūs beidzot tīksiet pie adekvātā ārsta (ja izdzīvosiet, protams), izradīsies, ka neko griezt tūr nedrikstēja, vajadzēja to vienkarši ĀRSTET, un problēma būtu atrisinātā par kaut kādiem 4-6 menešiem bez asinīm, strūtām utt. Tagad iedomājieties, ka jūs gribēsiet pabrēdināt cilvēkus par... nu ne visai efektīvām ārstēšanas metodem, un kāds nezināms imbecils jums pateiks - nu pareizi, nevajadzēja jau ēst visādus sūdus un vispār jakopj savas aknas, nevis vainot svēto cilvēku un ģeniālo dakteri par SAVAM problēmam. Atliek tikai novēlēt, lai nevienam no jums, cienijamie daktera fani un visi parēji cilvēki nekād nenotiktu šadas nelaimes un netrāpītos tāds "dakteris".
Un vēl. Te kāds sūdzjējās, ka dakteris kaut kā ne īpaši forši izskatas. Manuprāt tas nemaz nebūtu korēkti apspriest jebkurā cilvēka ārējo izskatu, it īpaši ārsta. Problēma ir tā, ka ārstiem ir pilnīgi uzpļaut uz saviem pacientiem, viņi ir nesodāmi savās ricības un pacientiem diemžēl pašiem jākontrole savu izārstēšanu, neuztīcoties nevienam ārsta vārdam, kas nemāz nav pareizi un normāli...
Novēlu jums visiem un jūsu tuviniekiem labu veselību un stipru imunitāti.

N nomalasskatoties 23.10.2008

Hmm...shkjiet shada veida problema pleshas plashumaa.. Mana draudzenes, kas ir vaciete ari bija LV un vina saslima ar BLASENENTZÜNDUNG (latviski tas laikam ir urinpuslja iekaisums)... Un vinja arii bija Latvija pie arsta un vinjai ari nepareizi noteica diagonozi.. un lika antibiotikas dzert.. bet par laimi, vinja aizlidoja uz vaciju, kur vinju izmekleeja un noteica, ka tas ir shis iekaisums! Es jau nko nesaku.. vienkarshi reizums shkjiet, ka ir taada pavirshiba no arstu puses, lai gan es ari vinjus loti labi saprotu, ka vinjiem jau atalgojums ir neadekvats... un jastrada garas stundas un tad vel cilveki tevi megjina no visam malaam nozaakaat...

Man vispar liekas, ka arstiem ir jabut vislielaakaam algaam novisiem profesiju parstavjiem.. tad varbut shada pavirshiba nebuutu, jo arsti jau arii ir tikai cilveki un nogurst.. kautkur jau abas puses ir vainigas.. Man ari maasa maacas par medikji un vinja man stasta, kas notiek slimnicas utt.. reizums liekas briesmas, ka valdiba pat neliekas ne zinis par slimnicu stavokli un tik buuvee visadus dargus tiltus, kas iisti sastregumu problemu neatrisina!

Piem, mana maasa bija bernu slimnica un tur guleja mazulis, kuram pamperi nebija mainiiti jau nezin cik ilgi, taa, ka viss naaaca pa malaam aaraa.. un maasa prasija dakterei, vai var nomainiit pamperus berninja.. arste atbildeja; " ja vari atrast pamperus, tad maini" un protams, pamperus vinja neatrada... vinja vnk nonjmatos pamperus, lai berninjam neiekaist nekas.. bet nu tas laikam cits stasts...

Katraazinja mana doma ir, ka ne jau viens ir tikai tas vainigais.. un ne jau tikai arstejoshajaa sektoraa "halturee" ... tikai ja tas iet par veseliibu, tad jau cilveks automatiski varak satraucas, kas i arii dabiski... pieljauju, ka ari Raimonda savaa darbaa ir haltuurejusi.. un neviens par to neko nav teicis... protams, tas tikai pienjemums... un ja jau no arstiem prasa visaugstaako atdevi darbaa, tad kapec, mes pashi to nedaram citaas sfeeraas?

Neprasi no citiem to, ko pats nedari...ja jau mes daritu visu ar pilnu atdevi, tad jau musu valsts plauktu un zeltu..tikai ekonomiskie raditaji ir gan vairak bediigi...taatad..???

J Juris 21.11.2008

Man arī žoklis sāk grabēt!

S Sobaka 09.12.2008

Vau vau man arī visi zobi sāp. vau vauuu-uuoaai

I Inga 13.12.2008

Trakas lietas, bet izlasīt šo diskusiju bija interesanti! Dr. Jānis Sokolovskis ir savā vietā- varbūt sejas ķirurgs un stomatologs ir pārāk plaša specializācija, bet man gan grieza smaganu, gan šuva un arī pildīja kanālu zobam-nekādu problēmu! Paldies!

S Sobaka 13.12.2008

Dr. Aikāsāp - palīdzi man lūdzu! Vau vau

V viedoklis 17.12.2008

Tik daudz dažādu viedokļu par zobārstiem un viņu pienākumiem... Latvijas likumdevēji ir radījuši, ja tā neprofesionāli drīkst izteikties, Ārstniecības likumu, kurš ir jāievēro gan pacientiem, gan ārstiem. Tas attiecas uz abām pusēm un ir publiski pieejams. Diemžēl laikam vienīgie pacienti, kas to būs lasījuši, būs juristi pēc profesijas, un arī tad ne visi, bet tie labākie.Līdzīgi arī ar otru ieinteresēto pusi. Ārstniecības likums medicīnā ir tas pats, kas Satiksmes noteikumi satiksmes dalībniekiem. Iesaku ievērot kā vienus, tā otrus. Abos gadījumos neievērošanas sekas būs fiziskas, psihiskas(psiholoģiskas) un finansiālas problēmas.
Pacientu tiesību likums top. Kā būs ar pacientu pienākumiem tajā?
PS. Dr. Sokolovskis bija mans ārsts 80.gados. Sūdzību nav.
Izsakot savu negāciju instancēs, neviens negūs gandarījumu, Labāk ejiet pie laba ārsta un tādā veidā izsakiet savu attieksmi pret slikto. Labu ārstu koordinātes iegūstiet no ticamiem avotiem, pirms radusies vajadzība pēc palīdzības. Tikai par velti nav nekas nevienam.

S Sobaka 17.12.2008

žvarkš žvarkš vauš vauš

S Sobaka 25.12.2008

Paldies, Dr. Aikāsāp!

L Lolita 07.01.2009

Jaaa... si ir vieta kur labaak tiesam neiet!!! Man bija iekaisis zobs! saka vis strutot, lidz bija nepanesamas saapes. Aizgaju uz so centru. Gadijaas jauns puisis( samera ap 25-27 gadi) un atri un nemanot izrava man zobu! biju laimiiga ka tikusi valja no sim drausmigajaam saapeem, un par to ka kaadu nedeelju nevareesu normaali est un kadas 24 h normaalii runaat mani ari pabridinaja. Visu nedeelju nosdeju uz zupinjam, mocijos ar sapeem bet beigas kad ar meli saaku taustiit radusos caurumu kurs jau itka bij aizaudzis konstateeju kko acu. Ar uzacu pineti pati sev izravu 1/7 atlikusa zoba, un pec paris dienam veel paris skembas kuras bija lielaakas par pirmo. Jautaajums zobarstam- cik daudz ta vinjs man to zobu izraava, kapec rengenu netaisija lai parliecinatos ka brucee vairs kads sveshkermenis neatrodas?! Tgd gan vis ok un galvenais ka majas celaa. Un uz turieni to4 vairs netaisos iet ja buus kadas porblemas ar zobiem..

S Sobaka 07.01.2009

Vau vau, man arī vairs zobi nesāp.

S Sobaka 12.01.2009

Un atkal sāp. vauoa vauaoa

I Inga 12.01.2009

Man arī ir bijusi pieredze ar "ļoti kompetentu" ārstu ķirurgu vienā no Rīgas poliklīnikām. Tas bija vasarā braukājos ar skituļslidām un nokritu knapi atčāpoju līdz mājām kāja pa nakti tā nedaudz sapampa nākamjā dienā izejot no mājas un noejot kādus 100 metrus sapratu ka nevaru aiziet ne kur tālāk, jo kāja vienkārši nelocijās ceļgalā aizgāju līdz ārstam protams klāt tikt nevar tuvākais pieraksts pēc 8 dienām nu samaksāju par speciālista konsultāciju un man viņš netaisot ne kādus rengenuzņēmumus lika apgulties uz kušetes un sēžot pie rakstāmgalda pajautāju jūs kāju varat saliekt atbildēju ka nevaru, izrakstīja man kompreses un pateica ka tas esot sasitums un pēc nedēļas pāries, lab ka es viņam nenoticēju un caur paziņām pierakstījos uz konsultāciju pie ĪSTA ķirurga, kurš atrada krusteniskās saites plīsumu un jau pēc 2 nedēļām man tika uztaisīta operācija. Un sakiet lūdzu ja es 'būtu uzticējusies šīm ārstam pēdiņās un gaidījusi kad nu man pāries tas sasitums un sāks kāja atkal locīties???? es vēl tagad gaidītu un smaidītu!!! Runa ir par to ka ir ārsti, kas neko nesaprot un kam nekas neinteresē viņus interesē tikai silts kabinets un kārtējais algas pielikums. Protams tik fenomenāls ārts, kas uztāda diagnozi pat nepiejot klāt pacientam varbūt arī nav pelnījis ka aprunāju viņu te!!!

S saulīte 27.10.2009

Nu pilnīgas muļķības par dr.sokolovski-lielisks, profesionāls dakteris.Ir jau tāda kategorija cilvēku, kuriem neviens ārsts nebūs labs.Un vispār Jūs laikam neesat redzējusi nelaipnu, neprofesionālu ārstu.

L Liene 28.01.2010

Nepiekrītu tam, ka Dr. Sokolovskis būtu slikts specialists!
Vispirms - ja regulāri apmeklē zobārstu, nekādas dižas problēmas un iekaisumi nerodas, jo visu laicīgi konstatē un izārstē (sagaida kad piepamst seja un tikai tad dodas uz atkārtotu vizīti, kāpēc jāvelk garumā, ka pat acis nevar redzēt?!)
Otrkārt - šķiet, ka Raimonda ir tāds cilvēka tips, kurš vienmēr visu zin' labāk un pareizāk! Pat lāgā aprakstīt savu problēmu nevar - smadzenes ir zobos utt.
Pati biju pie šī specialista! Protams, nebija patīkama procedūra, kad ņema ārā gudrības zobu! Bet viss bija ļoti augstā līmenī - dakteris un pārējais personāls bija ļoti saprotošs, māsiņa palīdzēja savest mani kārtībā (notecējusi tuša utt.), pati uzdevu jautājumus, ko drīkst, ko nedrīkst, ko pret sāpēm drīkst dzert utt. Un dabūju izsmeļošas atbildes uz visiem jautājumiem!

T Toms 05.11.2010

Šodien dr. Sokolovskis izrāva zobu. Pajokojām, parunājām, izrāva, izstāstīja kā kopt, lai labi dzīst un laipnā māsiņa notīrīja seju, teiktdama - "staigā smuks"!. Nav nekādu iebildumu. Galvenais - tagad smaidu :)

. ..... 04.02.2011

Par kafejnīcu zobārstniecības centrā bieži esmu apkrāpts!

Z Zigrīda 19.03.2011

Lasu un nesaprotu. Taisnība ir viena- katrs gadījums, katrs cilvēks ir īpašs. Un otra - kam gan patīk iet pie zobārsta?
Taču par ārstu - ķirurgu Jāni Sokolovski man, mazpilsētas iedzīvotājai (72), ir pavisam cits priekštats. Pirmkārt jau atsaucīgs, izpalīdzīgs un - ne naudas kārs!
Viņš man ir operējis siekalu dziedzeri( pirmā tikšanās). Oho! kādas sāpes, ja šis dziedzeris iekaist! Nedēļu pabiju stacionārā. Un minētais ārsts nāca lūkot - kā ir? Viņš man ir izrāvis vairākus zobus. Līdzjūtīgs. Ar labu humoru.
Manam vīram (72) viņš izoperēja audzēju kakla aizmugurējā daļā. Nu kakls kā gulbītim, rēta tikpat kā nav. Zobus arī viņam izrāva, kas bija raujami.
Vai tik jūs negribat tīši reklamēt kādu privāt firmu.? Tāpēc jau nav jāgrauj cita reputācija! Zaimi neko labu nedos.

E Ega 14.11.2017

Sveiki, man sasāpējās zobs, jutu ka tas ir mans pirms vairākiem gadiem kronētais zobs (apakšžoklī, kreisajā pusē) otrais no beigām.. tā kā mūsdienās rindas pie dakteriem ir milzīgas nolēmu steigšus doties uz "Valsts zobārstniecības centrs" Dzirciema ielā 20. Kas bija mana lielākā KĻŪDA! :( Kad biju ticis pie ārstes, izstāstiju savu bēdu. Bet man radās sajūta ka manī neklausās un ka es vispār TUR BŪTU neredzams. Man tika pateikts ka mans sāpošais kronētais zobs ir kārtībā, bet itkā esot caurums blakus zobā. Saurba ielika zāles + pagaidu plombi. Pēc 2 dienām mana SEJA bija DUBULTA IZMĒRA, SĀPĒJA NENORMĀLI. Nevarot paciest vairs 3dienas četros naktī devos uz vienu diennakts klīniku, kur man izrāva to kronēto zobu. KURAM IZRĀDĀS BIJA MILZĪGA CISTA PIE SAKNĒM UN SASTRUTOJIS.. PALDIES "VZC" par liekiem izdevumiem, pārdzīvojumiem un veselības problēmām!