www.sudzibas.lv Swedbank Studiju kredīts - brīdinājums jaunajiem studēt gribētājiem!

Swedbank - Studiju kredīts - brīdinājums jaunajiem studēt gribētājiem!

Sveiciens!
Gribu pabrīdināt jaunos studēt gribētājus un jauniešu vecākus!
Īsumā, 2012. Gadā izvēlējos augstskolu un, protams, kā liela daļa jauniešu izmantoju bankas piedāvāto iespēju, jeb studijas apmaksāt ar studiju kredīta starpniecību.

Ierados Madonas filiālē un tur man sieviete izskaidroja, ka jā, šāda iespēja ir un nosacījumi paredz, ka beidzot studijas, jeb pienākot 2016. Gadam tiek dots laiks 12 Mēneši, lai es atrastu darbu un sāktu maksāt saistības, kuras izriet no aizņēmuma līguma. Liels bija mans pārsteigums, ka naudu no konta sāka ieturēt jau nākamajā mēnesī. Lai gan uz to laiku nestrādāju, bet naudu kontā skaitīja ģimene un mēs vēl nopriecājāmies, ka ja sāka ieturēt ātrāk, tad ātrāk arī līgumā atrunātā summa tiks atmaksāta.

Nu ir pagājis laiks, 10 gadi. Katru mēnesi godprātīgi esmu veikusi apmaksu un intereses pēc apskatījos, kāds ir atlikums, jo ir vēlme izmaksāt saistības ātrāk. Aplūkojot "manas saistības" sadaļu internetbankā, redzu, ka summa ir nokritusies par 700 eur. Ja kopējā aizdevuma summa bija 2300, tad atlikums uz šodienu ir 1500 eur. Vai esmu šokā? Maigi teikts.

Protams, sazinājos ar banku. Banka skaidro, ka līgumā ir atrunāts, ka aizņemoties summu, uzreiz ir jāsāk maksāt % par kredīta izmantošanu. Kā es to saprotu - maksāju sākotnēji % un tad dzēšu pamatsummu, bet nē. Izrādās šī summa, kuru esmu maksāJusi pirmos 4 gadus, ir vienkārši par to, ka vispār izmantoju iespēju aizņemties kredītu. Šie maksājumi neko nedzēš un aizdevuma summu nekādi neietekmē.

Tātad, kā jau sākotnēji minēju, summa kuru aizņēmos sastādija 2300eur, 10 gadu laikā maksājot 35eur (sākotnēji tie bija 28 eur, pirmos 4 gadus) ikmēneša maksājumu esmu nomaksāJusi 700 eur, atlikums joprojām ir 1500eur un jāturpina maksāt vēl 5 gadi.

Apzinos, ka pati esmu vainīga, jo 18 gados paļāvos uz filiālē teikto, nevis iepazinos ar līguma nosacījumiem. Protams, vainīga, līgums parakstīts un īsti juridiska pamata strīdam nav. Vaina mana, bet apziņa, ka 10 gadus maksājot 35 eur, esmu samaksāJusi no pamatsummas tikai 700eur mani grauž un atstāj ļoti rūgtu pēcgaršu par banku kā tādu.

Tāpēc vecāki, ja jūsu atvases izvēlas iespēju izmantot studiju kredītu, jo īpaši swedbank, esam uzmanīgi un izlasām nosacījumus bērnu vietā! Perfektā versijā, protams, iztiekam bez bankas kā tādās!

Un bankai swedbank varu novēlēt būt draudzīgākiem pret studēt gribētājiem, jo, cik gan draudzīgs ir piedāvājums ja students pārmaksā 3x! Pietam atbilde ko sniedzāt vēstulē: "jūs pati tādu līgumu parakstījāt! " nav īsti smuki. Manuprāt, smukāk būtu paaicināt uz filiāli, pacienāt ar kafiju un mierīgi izskaidrot nosacījumus. :) summu tuvākajā laikā nosegšu pilnībā un pārējiem novēlu būt uzmanīgiem un tiešām pirms parakstīt jebkādas saistības, iepazīties ar noteikumiem 2x!

19.07.2021

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Komentāri (3)

I ilrgjefiho 19.07.2021

Skaisti jūs augļotāji kā vergu izmanto

V vitols 19.07.2021

Izlasīju tavu sūdzību un uzskatu,ka šajâ gadījūmā,tev ir izveidojušies pārmērīgi augsti %.
Iesaku tev nosūtīt vēstuli uz Banku ar aprakstu par šo neētisko situāciju un lūgumu dzēst 70%no parāda.
Negatīvas atbildes gadījumā iesniedz sūdzību patērētāju tiesību centrā.
Varbūt veiksme būs tavā pusē!

Pacco_al 21.02.2022

Nelīdzēs, tā ir spriedelēšana, par tēmu kas nu kuram ir pārmērīgi. Jā ja būtu 500% tad varētu teikt pārmērīgi, bet šeit skaitlis noteikti ir ok. Jā un anuitātes kredīta grafikā tik tiešām tā ir, sākumā dzēšas procenti. Bez tam ja pa studiju laiku nekas nebija jāmaksā šie procenti aprēķinājās un uzkrājās, tie tikai netika ieturēti. Protams, ka 18 gadīgam jaunietim nav viegli saprast šo procesu īpaši 15 minūtes filiālē runājot par kredīta noteikumiem.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes