www.sudzibas.lv Siguldas slimnīca Dzemdību nodaļa - neprofesionāla attieksme un nevērība

Siguldas slimnīca - Dzemdību nodaļa - neprofesionāla attieksme un nevērība

Vēlos padalīties savā dzemdību pieredzē Siguldas dzemdību nodaļā, 3 daļās.

1. Daļa - dzemdības sākās pēcpusdienā, tāpēc slimnīcā ierados naktī. Spiešanas procesā dzemdību zālē ieradās ārste Sandra kumpiņa un jau drīz vien nācās klausīties komentārus par manu epidurālās anestēzijās izvēli "ko ņēmi, ja tagad nejūti, ka jāspiež", "priekškam tev vajadzēja" un tamlīdzīgi, protams arī komentāri "nevajadzēja taisīt, ja nevari piedzemdēt", "tad ej mājās", "beidz čīkstēt", "man 1000 tādas kā tu" - es atvainojos, bet laižot, pasaulē pirmo bērnu sieviete ir satraukusies un vēlas, lai dzemdību process ir pēc iespējas mierīgāks, vēlas justies saprasta, drošībā, taču ar tāda ārsta klātbūtni un komentāriem diemžēl tas nav iespējams. Daktere pati savā emociju karstumā arī fiziski ļoti asa - iekšējās pārbaudes veic lielu fizisko spēku, pie placentas izstumšanas ļoti stipri spieda vēderu, plīsumu šūšanas beigās neatsāpināja vietas, kurās sākotnēji nebija plānota šūšana (vecmāte visas pārbaudes veica daudz maigāk un mierīgāk) .

2. Daļa - epidurālās anestēzijās katetru dūra man divas reizes, jo pirmajā, kaut kas nesanāca, vienu no reizēm dūriens tika veikts kontrakcijas laikā, bet, ķeroties pie galvenā - anesteziologa kļūdas dēļ tika pārdurts muguras smadzeņu apvalks, no kura sāka sūkties šķidrums, kas rezultējās tajā, ka pāris stundas pēc dzemdībām man sākās milzīgas galvassāpes, visas 3 dienas slimnīcā esot, informēju ārstus par galvassāpēm un to, ka sāpēm viņu dotie medikamenti nelīdz, uz ko saņēmu atbildi, ka pāris dienu laikā pāries. Mājās pārbraucot dēļ sāpēm nespēju piecelties, paiet, aprūpēt bērnu, miglojās redze, ausīs dunoņa, vīrs nesa uz labierīcībām. Sāpju rezultātā nācās vērsties citā slimnīcā, kur konstatēja sākušos iekaisumu procesus, nācās stāties uz nedēļu stacionārā, kur manas galvassāpes tika ārstētas (+1000 euro rēķins) . Lieki piebilst, ka nedēļu neredzēju savu mazuli, un situācijas dēļ ir pārtraukta krūts barošana, jo pēc izrakstīšanas ir jāturpina lietot dažādi medikamenti. Ļoti žēl, ka Siguldas slimnīcas personāls manas sūdzības nesadzirdēja.

3. Daļa - iestājoties nodaļā mūs informēja, ka Covid testus ņems no rīta, jo kaut kas esot beidzies, turpmāko dienu laikā neviens testus tā arī neveica, taču izrakstoties no slimnīcas, čekā skaidri un gaiši norādīts 15 euro par Covid testu - tajā brīdī vēlējāmies ātrāk tikt prom, tāpēc samaksājām un neiebildām. Manuprāt šajā pandēmijas laikā, īpaši dzemdību nodaļā, tā ir rupja nolaidība.

Par vecmāti un nodaļas apkalpojošo personālu gan varu teikt tikai to labāko, bijām labi paēduši, sanitāres laipnas, vecmāte palīdzēja zīdīšanas jautājumos un bērnu ārste parādīja knifiņus bērna ikdienas apkopšanā.

16.03.2022

N

D Didzis G 14.07.2022

Mūsu pieredze pirms četriem gadiem:
Lasot sievai asaras acīs, jo nekas nav mainījies. Mūsu sūdzībā vēl divām personām arī viss ļoti slikti norisinājās.

Kāds man piedāvāja bez tabu iet, varbūt kopā jāsavācas visiem un jāceļ šis gaismā, lai tādi beidz strādāt un sēž bez ārsta sertifikāta.

Ļoti bēdīgi dzirdēt, ka vēl šis viss notiek, cerams Jums viss kārtībā!