www.sudzibas.lv K Senukai Valsts valodas likuma neievērošana

Senukai - Valsts valodas likuma neievērošana

Uz veikalā Senukai tigotajām precēm tikpat kā nav preces aprakstu latviešu valodā. Arī pārdevēji nevar piedāvāt kvalitatīvu rakstisku informāciju par savas nodaļas preci. Vēlējos iegādāties AUTOLAND car care vējstiklu aizsarglīdzekli, bet preces apraksti visās man zināmās valodās ir aizlīmēti ar aprakstu lietuviešu valodā.:( Kad jautāju pārdevējam, kāpēc netiek ievērots valodas likums, man atbildēja, ka lietuviešus tas neuztrauc. Vieglāk esot samaksāt sodu, nevis pareizi noformēt preci.

D

T Tong Po 29.04.2017

Nu, lietuviešiem pie sevis mājās ir tāda nostāja pret valodu - visur kur nācies ar viņiem saskarties, viņiem sava valoda pirmajā vietā. Tad nav nekāds brīnums, ka līdzīga nostāja patreizējā stadījā viņiem ir Latvijā, lai gan drīzāk tā ir veikala vadītāja problēma. Veikala vadītāja atbildība ir veikala darbība atbilstoši konrētās Valsts prasībām.

K Kamtasvajadzigs 01.09.2017

Šī tiešām ir fantastika. Reti kurai precei ir kaut kāds apraksts latviešu valodā. Ja arī ir, tad parasti tas ir nevis lietošanas apraksts, bet gan kaut kas cits, piem., par atbilstību xxx sertifikātiem utml.
Es tiešām nesaprotu, kā šādu lielu veikalu tīklu nekontrolē uz attiecīgo likumu ievērošanu. Tas pat nav spļāviens sejā kaut kādam valsts ierēdnim, kas nedara savu darbu, bet gan leitis spļauj sejā letiņam un vēl naudu par to paņem.