www.sudzibas.lv Rīgas sociālais dienests. necilvēcīgi izturas pret 2.grupas invalīdi

Rīgas sociālais dienests. - necilvēcīgi izturas pret 2.grupas invalīdi

Vai tiešām sācies tiešais genocīds?!Ja jau sociālais dienests sācis necilvēcīgi un nežēlīgi izturēties pret cilvēkiem.Nespēju noticēt, kad viena 2.gr.invalīde izmisusi stāstīja, kā pret viņu izturas, viņa sociālajam darbiniekam saka, ka ir ļoti slikti, bet viņa tiek trenkāta no vienas iestādes uz otru- un galvenais par ko-lai saņemtu iztikas līdzekļus (būtībā valsts atņēma dzīvokli-nelikumīgas denacionalizācijas rezultātā, nezināmi ļaundari viņai uzbruka un piekāva gandrīz līdz nāvei-policija vainīgos neatrada, utt.) Šī sieviete bija laba ārste, kaimiņi pat nakts stundā nepieciešamības gadījumā griezās pie viņas.Bet tagad viņa tiek mocīta un pazemota, atsakot sociālajā dienestā palīdzību, tapēc, ka 12 gadus atpakaļ nodibinātā k/s (kas tika dibināts, lai apsaimniekotu savu dzīvojamo māju-nostrādāja k/s dažus mēnešus, jo alkatīgas firmas (valsts a/s), kas gribēja un vēlāk arī pierādīja un taisīja mahinācijas ar dzīvokļiem-atņēma apsaimniekošanu iedzīvotājiem un k/s pārtrauca reālu darbību.Taču pie dibināšanas tika ierakstītas katram dibinātājam pa pajai 30 Ls.apmērā-formāli, neviens šo paju nav redzējis un nav ar to pelnījis!!! Pat cilvēkam dzīvoklis sen atņemts! Taču sociālais dienests-kura uzdevums katru gadījumu izskatīt atsevišķi tagad pieķēries šai pajai-neskatoties uz visām vēstulēm paskaidrojumiem un izziņām par to, ka k/s 12 gadus nedarbojas!!! Citi pat miruši! Jautājums -vai tiešām šādi adrbinieki var strādāt socialajā dienestā. Cik zināms Rīgas Domes vadība-N.Ušakovs, sociālās komitejas vadība L.Kurdjumovs ir Saskaņas centra biedri. Ja viņi nespēj noregulēt sociālo lietu cilvēcīgu atrisināšanu-bet varbūt ir dots uzdevums-pēc iespējas vairāk cilvēkiem atņemt palīdzību- tad par kādām latviešu elektorāta balsīm Saskaņas centrs cīnās?! Vai tiešām pēc notikušā -ja vēl pirms vēlēšanām tas nāks zināms plašai sabiedrībai- atbalstītāji kļūs vairāk?!Bet varbūt tomēr labāk steidzamā kārtā šo jautājumu atrisināt!

K

T ToSauliite 14.09.2011

Pret valsti, ja tā nedod bezmaksas šmigu un zaceni, jo citu ko diez vai viņi kārotu.Paliek taču vēsāks, un iekšās siltumu taču vajag.Nesaprotu, kur pilsētas mazturīgie ir tik stulbi, kad nezina likumus? Laukos gan visi šie subjekti ir kā staigājošas enciklopēdijas, pat sociālie darbinieki ir spiesti viņiem piekāpties, pretējā gadījumā tūlīt tiek ņemts rokā mobilais un tiek apzvanītas visas Rīgas ministrijas, jo tiekot pārkāptas viņu tiesības.

S Sauliite 14.09.2011

Šito joku par laukiem es ar biju pamanījusi - nereti pat pieredzējušu juristu "nolikt" var. :D Toties smuki visu izstudējot lauku cilvēki pat pamanās tikt pie tādiem pabalstiem, kurus visi dienesti noslēpt cenšas.

T ToSauliite 14.09.2011

Nu, bet tā ir patiesība. Sākumā šie ņēma tās pārtikas pakas, izbarojot saviem lopiņiem, bet tagad vairs neņem, jo tie milti un putraimi esot sapelējuši un pilni kustoņiem.Vai atkal iedomājies situāciju-daudzbērnu ģimenes tēvs, kurš nekur nestrādā, ar auto atved pilnu auto ar savām atvasēm līdz autobusam, kurš tos aivizina uz kaimiņnovada skolu, kaut gaz līdz vietējai vidusskolai palikuši vien daži desmiti metru, jo kaimiņnovadā esot vairāk privilēģiju.Vienīgā nodarbe šiem-ražot bērnus un slīpēt pašvaldības slieksni pēc pabalstiem, no pabalstu diedelēšans brīvajā laikā tiek sacerēti žēlabaini sludinājumi, norādot bankas kontu priekš ziedojumiem.Tas viss ir tīrā patiesība, ja netici, vari pārliecināties pati savām acīm.

S Sauliite 14.09.2011

Nu nav jau tik traki - ir laukos arī apzinīgi un strādīgi cilvēki!

T ToSauliite 14.09.2011

Šoreiz runa nebija par apzinīgajiem, kuriem brīžiem rocība ir mazāka, nekā šiem "izredzētajiem".Jebkurā gadījumā, laukos badā nomirt nevar, ja vien rokas aug no pareizās vietas.

V vērīgā 15.09.2011

Ja atgriežamies pie tā, ko sākumā pastāstīja par šo gadījumu 'kaimiņiene', tad runa neiet par laukiem, bet pilsētu, kur nelikumīgas denacionalizācijas rezultātā cilvēkam tika atņemts jumts virs galvas utt.Cilvēks nav prasījis pabalstu "šmigai", bet gan no teikta izriet, ka humānas profesijas pārstavis- ārsts, kurš palīdzību sniedzis cilvekiem pēc labas sirds pat nakts stundās.Daudzi no šeit rakstītājiem ir palīdzējuši citiem bez atlīdzības, ziedojot savu atpūtu un miegu? Sociālā dienesta darbinieki saņem pieklājīgas algas, lai cilvēkiem palīdzētu, šis darbs nav ar dzelzs gabaliem, bet ar c i l v ē k i e m, ja nespēj godprātīgi stradāt, tad ir jāiet prom.Nevajag aizmirst, ka tieši ierēdņi valsti pārstāv un par iespaidu no valsts attieksmes pret katru indivīdu tiek gūts tieši no saskarsmes ar valsts institūcijām.Kāpēc tik daudz cilvēku brauc prom-jo saskārušies ar bezsirdību, bezlikumību, birokrātiju, netaisnību.Kas vada šīs konkrētās institūcijas- konkrētas partijas pārstāvji.Ir cilvēki, kuri veselības pēc (citu iemeslu pēc)nespēj paņemt pauniņu un doties pasaulē.Katrā ziņā nevienā civilizētā pasaules valstī sociālajā dienestā tā neizturētos pret 2.gr.invalīdi!!!Kas vada Rīgas Domē šo sfēru-Saskaņas centrs.Iznak "ar mēli kult" pa TV var, bet reāli palīdzēt negrib.Es ieteicu 'kaimiņienei'griezties pie Ušakova uz inf0 epastu.Viņa jau to esot izdarījusi-reakcija nekāda.Nu ko, balsotāji secinājumus ir izdarījuši.Viņa vēl teica, ka, ja tiešām būtu palīdzētd-viņa internetā par to pateicību būtu uzrakstījusi.
Runājot par "paciņām"-redzēju tās -tur pat "gādīgie" Latvijas ierēdņi cilvēkiem pieniņu izņēmuši.Gāju garām centrālttirgum-māmiņas ar bērniem stāvēja tur rindā, kur izdod tās pakas un ar asarām acīs dalijās viena ar otru.Tik daudz nelaimīgu un izpostītu likteņu, bet šeit runātāji to acīmredzami nav redzējuši un izbaudījuši.

S Sauliite 15.09.2011

Komentāri par laukiem un bezpajumtniekiem, nebija jāattiecina uz šo sūdzību. Lai gan uz jautājumu "vai pati tā darbinieka vietā būtu piešķīrusi pabalstu, neprasot pierādījumus un pārkāpjot normatīvos aktus, tādā veidā panākot savu atlaišanu?" Tu neatbildēji, tomēr uzdošu vēl vienu jautājumu - Kad gāji garām tām māmiņām pie centrāltirgus, cik tieši māmiņām Tu sniedzi materiālu palīdzību? Arī man bieži sanāk iet gar Barona ielas ēdiena izsniegšanas vietai, tomēr man nav tādu līdzekļu, lai visiem palīdzētu (un jā ar labdarību jau kopš pamatskolas laikiem nodarbojos), taču neuzskatu, ka kaut vienam no tiem cilvēkiem palīdzētu tas, ka noskatoties uz viņiem pēc tam 3 dienas internetā sūdzētos par to cik viņiem grūti, cik valsts slikta utt.
Un vispār, ja jau SC ir tik slikts, tad kāpēc pati neesi iestājusies kādā partijā un neesi vēl palīdzējusi Latvijas trūkumcietējiem?
Bet kundzei no sūdzības varu ieteikt mēģināt vērsties Juridiskās palīdzības administrācijā, iespējams tur viņai palīdzētu pēc iespējas ātrāk nokārtot visas formalitātes, lai tomēr tiktu pie tiesībām saņemt pabalstu.

V vērīgā 16.09.2011

Atbildu tieši uz jautājumu-būtu piešķīrusi, jo izrādās, ka invalīde ir sniegusi pierādījumus.No publiskā jautājuma izklāsta redzams-ka notiek absolūts absurds-12 gadus atpakaļ darbojas īsu laiku kaut kāds k/s, 30 Ls paja(kura nav iemaksāta un par tik īsu laiku pelnījusi) nevar būt par pamatu palīdzības atteikšanai.Tātad šis gadījums sociālajam darbiniekam, iestādes vadītājam ir jāizskata atsevišķi un arvisiem komentāriem jāpievieno lietai.Ja kāds no vadības mani kā soc.darbinieci(nosacīti) pēc tam mēginātu šantažēt, es masu medijiem pastāstītu, kā "rūpējas"soc.dienesta vadība par izmocītiem, slimiem cilvēkiem.Runa iet par c i l v ē k u un viņa tiesībām (neatkārtošu visu teikto Cilvēktiesību deklarācijā, ko Latvija apņēmusies ievērot). Par sevi varu teikt, ka esmu tik daudz bezmaksas palīdzību sniegusi cilvēkiem, ka diez vai vēl atradīsies daudzi, kas to tādā veidā ir veikuši (atraujot laiku gimenei, miegam) un to esmu veikusi ārpus partiju rindām.(Nebūs korekti man uzskaitīt ko esmu darījusi, to zina cilvēki.) Runājot par māmiņām, pienu ievietot paciņās nevaru (neesmu miljonārs, to varētu darīt tie, kas Latviju izlaupīja pa šiem neatkarības gadiem), es tikai konstatēju, ka atkal Latvijas ierēdņi ar "dāsnu roku" Eiropas palīdzību nozūmējuši.Par partijām runājot-tur nelaiž nevienu darbīgu cilvēku tuvumā, tur plēšas par vietām Saeimā un dažādos ietekmīgos amatos- n e v i e n s netaisās domāt par tautu un valsti.Esmu devusi pat konkrētu rīcības plānu(Latvijai ir tik brīnišķīgs geogrāfiskais stāvoklis uc. iespējas kā būt pārticīgai-kad vēl naivi ticēju, ka kāds tiešām vēlas kaut ko izdarīt ).Bet, kad es redzēju, kas notiek ne viena vien partijā, nav jēgas būt par statistu!Tāpat nevienam es neesmu "izkalpojusies" un netaisos to darīt. Atgriežoties pie galvenās šīs diskusijas tēmas- kauns sociālajam dienestam!Kurā vēl civilizētā valstī kaut kas tāds iespējams!

S Sauliite 17.09.2011

Atbildēt tieši uz jautājumu nozīmē atbildēt uz uzdoto jautājumu, nevis atbildēt uz jautājumu, kuru pakārto savai atbildei! Lai gan skaisti, gari un plaši sevi uzslavēji, tas tik un tā Tev nedod tiesības visus, kuru viedokļi nesaskan ar Tavējo, uzskatīt par zemākas šķiras vai vnk sliktākiem cilvēkiem! Un ar pēdējo teikumu Tu ļoti uzskatāmi parādīji iemeslu kāpēc neesi tikusi kādā partijā, kāpēc neesi miljonāre, un kāpēc neko diži ievērojamu neesi sasniegusi!

T ToSauliite 17.09.2011

Vai tad tavs dzīves mērķis ir iestāties kādā partijā? Man kādreiz piedāvāja stāties kompartijā, bet es visus pasūtīju krietni tālu!

S Sauliite 17.09.2011

Dzīves mērķis tas nav, bet pie izdevības iestātos gan!

T ToSauliite 17.09.2011

Vēlu veiksmi, jo cerības vienmēr piepildās!

V vērīgā 17.09.2011

Laikam jau tu sevi varen augstu vērtē, ja, jau Sauliites godā sevi iecēlusi.Es nevis sevi kaut kada veidā slavēju, bet gan tiešām atbildēju uz tavu jautājumu (kaut man tiešām ir bagātība-palīdzība cilvēkiem).Redz jautājumā par miljonāru kļūšanu, būsim tak atklāti, kā un kas Latvijā kļuva par tādiem.Jā, arī es varēju kļūt vai nu smejies vai raudi, bet nespēju pārkāpt principus-apzagt savu valsti un līdzcilvēkus.Tāpat man dziļi riebjas korupcija, uzskatu to par milzīgu ļaunumu.Atšķirībā no tevis, man vairākas partijas piedāvāja iestāties, bet es jau iepriekš teicu, ka nevaru "dancot " pēc citu (lielākoties nejēgu) stabules.Pamatā zinot, kas notiek partiju "virtuvēs", tiešām nezinu nevienu, kam interesētu mūsu valsts un cilvēku labklājība! Un vēl, es noteikti nevienu neuzskatu par sliktāku cilvēku atšķirīgu uzskatu dēļ-bet rīcības dēļ gan!Vēl vairāk uzskatu, ka sabiedrībai ir jāzina par tiem, kas sēžot "valsts algā" bendē citu cilvēku dzīvi, lai par viņiem zin' draugi, lai tuvinieki kaunās no viņiem.Es sirsnīgi iesaku tev pārdomāt savas dzīves vērtības, patiešām šeit nav nekāda ironija, jo saprotu no rakstītā, ka tu tieši tāda pati, kā tie, kas raujas uz Saeimu, pēc tam iesēžas un neko nedara! Un tikai sāk kuplot "miljonāru" skaits.Redz, lai kaut ko panāktu ir jābūt "mugurkaulam" un drosmei, kaut vai savā darba vietā.Tālāk jau ir katram savs liktenis.

S Sauliite 17.09.2011

Saki, ka atšķiries no nīstajiem politiķiem? Tu esi līdzīgāka ar viņiem, nekā vēlies to sev atzīt! Atkal gari un plaši aprakstīji to cik laba esi, bet uz vienkāršu jautājumu tāpat neatbildēji! Un ja Tev būtu "mugurkauls", drosme un vēlēšanās kaut ko uzlabot valstī, tad Tu nebūtu izlikusies neredzam partiju darbības! Ja neesi labs piemērs, tad nevērtē citus pēc sevis - tas, ka Tu neesi spējīga uzņemties "lielus darbus", vēl nenozīmē, ka arī citi to nevar!

V vērīgā 18.09.2011

Žel, ka nesaproti, ko lasi.Ja es būtu šiem politiķiem līdzīga, es būtu kādā partijā iekšā un neievērotu partiju darbības, tik turētos pie sava krēsla.Es taču paskaidroju, kāpēc es neesmu līdzīga- un tas tavā izpratnē ir slikti.Nu ko darīt.Saprotu, ka tevī virmo liels naids pret cilvēkiem, tīri lielāko ierēdņu stilā.Varbūt tev kādas problēmas personīgajā dzīvē vai c., bet kamēr tas nav nokārtojies-tu noteikti nevari strādāt ar cilvēkiem.Es tev atbildēju, ka sociālā dienesta vietā (ja es būtu sociālais darbinieks) es p i e š ķ i rtu pabalstu un neņirgātos par invalīdiem un citiem dzīves pabērniem, ja arī man nāktos "iet pret priekšniekiem"! Es savā dzīvē esmu tā jau darījusi (drusku savādākām paralēlēm)-bet redz' tu to uzskati par sliktu?! Vēlreiz atkārtoju, pārskati savas dzīves pamatnostādnes, būs labāk priekš tevis un līdzcilvēkiem, un tev paliks vieglāk!Iegūsi pašcieņu un citi tevi cienīs.

S Sauliite 18.09.2011

Interesanta Tev ir loģika - tāpēc vien, ka es neuzskatu Tevi un Tavu rīcību par kaut ko dižu, man ir problēmas un neviens nepatīk... Lai nu kā - labu veiksmi turpināt būt viduvējībai un censties visiem savus uzskatus un morālās normas uzspiest!
P.S. Ieteikums priekšdienām - ja vēlies parādīt citiem to cik gudra esi, pacenties izlasīt (noklausīties) visus teikumus un visas teikumu daļas! (tas tā, par jautājumu uz kuru atbildēji pašrocīgi to izmainot)

V vērīgā 18.09.2011

Morālās normas uzspiest nav iespējams-vainu viņas ir vai nav.Normāli vecāki jau no bērnības māca bērnam kas ir labi un kas ir slikti.Arī pieaudzis cilvēks saprot kā ir labi rīkoties un kā slikti.Taču neskatoties uz to, ka zina, rīkojas pēc savas izvēles un bieži gadās, ka labu sauc par ļaunu, bet ļaunu par labu.Es neko nevaru padarīt, ja tu esi ačgārnu vērtību piekritēja, gribēju tevi no labas sirds vedināt pārdomāt savas dzīves nostādnes.Tā kā tu par mani neko nezini, nevajag "spiest kaut kādus zīmogus".Kam taisnība -dzīve tālāk parādīs.Tavā ieskatā sociālais dienests (varbūt, ka no turienes arī esi) rīkojas diženi -mocot 2.gr.invalīdu, taču es, kas to nosoda (pastāstot par saviem dzīves uzskatiem un rīcību) esot "moralizētāja".Atceries gan, ka visas ļaunas lietas, rīcības "nāk atpakaļ"! Tāpēc nobeidzot ar tevi šo disputu-vēlreiz vēlu tev labi pārdomāt savas dzīves vērtības!Lai izdodas, tad būs par vienu labu cilvēku vairāk!

S Sauliite 18.09.2011

1. Morālās normas ir plašs jēdziens, nav Tavi vecāki dievi, lai tieši tās normas, ko viņi Tev iemācīja, būtu tas pareizākās! Līdz ar to nevar tālāk diskutēt par pareizo un nepareizo!
2. Lai kā Tu censtos anarhiju parādīt kā kaut ko labu, es tik un tā tam nepiekritīšu! Lai jebkas normāli eksistētu ir nepieciešama zināma kārtība! Tas, ka Tu atbalsti palīdzības sniegšanu jebkura žēlā stāsta stāstītājam, kurš nav pacenties šo stāstu pierādīt, vēl nepadara Tevi par labu cilvēku! Ja Tu būtu soc.darbinieks un apstiprinātu pabalstus visiem to gribētājiem, būtībā Tu būtu "apzagusi" visus, kuri godīgi maksā nodokļus. Zinot, ka iepriekš rakstīto Tu atkal interpretēsi "pa savam" paskaidrošu - es atbalstu palīdzības sniegšanu personā, kurām tā ir nepieciešama un kuras to ir pelnījušas, tomēr, ja cilvēks nevar vairāku gadu desmitu laikā nokārtot formalitātes, vai arī vispār kādu apstiprinājumu savam statusam pierādīt, tad es neatbalstu manu nodokļos iemaksāto naudu šādām personām izmaksāt!
3. Nošaujies, un tad būs par vienu dumju cilvēku mazāk!

V vērīgā 19.09.2011

Nabaga cilvēk, tu jau vairs nesaproti ko raksti un domā, jo tev trūkst sapratīgu argumentu!Tu acīmredzami tiešām nesaproti, kas ir labs un kas ir ļauns.Žēlsirdība tev skaitās anarhija(?!)Nezinot, kas ar konkrēto palīdzības lūdzēju noticis, tu jau izsaki spriedumu, ka palīdzība tam cilvēkam nepienākas.Tu stādi kaut kādas formalitātes augstāk par cilvēka dzīvību.Bet neviens nav teicis, ka viņa tās formalitātes nav kārtojusi un te nu ierēdņi katru formalitāti iztulko "pa savam".Vai neesi aizdomājusies un, ja nu pēkšņi Dievs tev uzsūta "iziet to ceļu" (vai kaut ko līdzīgu), ko izgājis tas cilvēks?Iesaku tev steidzami iet uz baznīcu (varbūt tevi moca ļauns gars), pretējā gadījumā tev Dieva dusmu neizbēgt, jo tu atklāti ielauzies Dieva kompetencē! Un tad gan par maz neliksies!Dievs vienīgais ir labs un Viņš grēciniekus (kas ir visi cilvēki) uzklausa, ja tie no patiesas sirds pie Viņa griežas!Tā kā nekavējies, sēžot pie kompjūtera un rakstot, maigi izsakoties, visādas ačgārnības.

S Sauliite 19.09.2011

1.Atšķirībā no Tevis, es necenšos visam kaut ko piedomāt klāt, es komentēju tikai to, kas ir pašā sūdzībā teikts! Tā kā sūdzībā nekas par pierādījumiem nav minēts, pieņēmu, ka to nebija.Tomēr pat neskatoties uz to, es iepriekš biju teikusi, ka uzskatu, ka sieviete ir pabalstu pelnījusi. Tas, ka Tavs iedomu draugs Tev traucē uztvert rakstītu tekstu, ir Tava problēma!
2.Ja Tavu atmiņu, spēju lasīt un spriest nosaka tikai Tavs iedomu draugs, tad ieteiktu steidzami vērsties pēc profesionālas palīdzības!
3.Tavs iedomu draugs nevarēs mani sodīt, jo viņa NAV!!!
4.Ja jau esi tik pārliecināta kristiete, tad Tev vajadzētu ielīst sārtā par visu to, ko kristieši ir nodarījuši pasaulei!