Rīgas Pilsētas Plavnieku ģimnāzija - Skolotāju nekaunība

Vai tiešām skolotājiem netrūkst nekaunības?RP plavnieku gimnāzijas 10m klases audzinātāja draud skolēniem ka neatdos liecības tiem skolēniem, kuri vispirms neiemaksās naudu klases fondam!Tas ta4u katram ir saprotams ka tā skolotāji rīkoties nedrīkst, jo tādos fondos maksāt naudu nav obligāta lieta, un kur nu vēl lai tā rīkotos skolotāji!Saprotams ka skolotājiem šajos laikos nav viegli, bet vai skolotāji padomā kā ir ģimenēs, ne visi var atlauties maksāt naudu kkados fondos, kur pēc tam nav zināms kur paliek tā nauda!

E

R rojs2 31.05.2009

Jā jā, protams, tikai tad, kad klase brauc kādā ekskursijā vai kaut kur dodas, tad nezin kāpēc vienmēr sanāk tā, ka kāds skolnieks ir bez naudas, kāds nesamaksā, kādas sola atnest, bet tā arī nekad neatnes, bet līdzi dodas, un tad vienmēr iztrūkumi ir jāsedz no skolotāja paša kabatas. Tikai par to tādas Elgas nekad neuztraucas.
Un ja vēl skolas vadība, piemēram, pasaka, ka skolotājiem no klases jāsavāc nauda krāsām, u.c., tad kaut kādā veidā tā nauda ir skolotājam jāsavāc, un neticu, ka tur desmitiem latu.

L Lixy 01.06.2009

Skolotājiem nav nekādu tiesību kautko izspiest no skolēniem .!
Unj Roj, bērniem nav nekāds pienākums apmaksāt ekskursijā iztrūkstošās vietas !

A anna 01.06.2009

Bet kāpēc skolotājam jāmaksā? un pamēģini tikai kādu neņemt ekskursijā tāpēc, ka zini - nemaksās, tad atkal nebūs labi! un no bērniem neviens neko neizspiež. būtībā šim rakstam nevar ticēt, jo mans dēls arī mācas tajā skolā, un nekad ne no viena tur nekas nav izspiest. Ir tikai aicinājumi, ja iespējams, iemaksāt naudu klases fondā, no kā bērniem pašiem tiek taisīti pasākumi pēc skolas. Bet kādam jau vienmēr nebūs labi.

š šeherezade 01.06.2009

Es gan ticu rakstītajam, nezinu gan teikt par piemineto skolu, bet skolā, kur mācās mans dēls arī tiek pieprasīta tā saucamā skolas nauda vai klasas nauda...Un bija pat dienasgramatā piezīme ierakstīta-Kristers šomēnes nav samaksajis skolas naudu, lūk tā!!!Es arī uzskatu, ka tādas naudas pieprasīt ir nelikumīgi un tā arī pateicu skolotājai, ka Kristers nekādu naudu nemaksās un arī citi vecāki ir tādas pat domās...
Runājot par Roja pieminētajām ekskursijām--tiek pateikts, lidz kuram datumam ir jāsamaksā un ja kāds nav papulējies samaksāt, tad sēž mājās...Tur nu skolotājas pašas vainīgas, ka sola maksat to bernu vietā, kuri nevar laicigi samaksāt, nav vairs tie laiki un katram jādomā par sevi.
Nesaprotu, kā vispār no skolēniem var prasīt naudu par krāsām vai kaut ko tml, absurds kaut kāds, kas tā vispār par skolu, kur šitā var prasīt un burtiski ''slaukt''naudu no skolēniem????Tad jau drīz pienāks brīdis, ka skolēniem būs jāsāk samest nauda skolotāju izklaidēm un direktoru ārzemju braucieniem???Kaut kāds sviests...

Direktors starp citu tur tiešām naudu tērēja izklaidēm

E Elga 01.06.2009

Rojs, nu noteikti ka es par tādām lietām neuztraucos, kā piemēram ka skolotāja ir apmaksājusi par kāda ekskursiju, un tas skolēns neatnesa vinai naudu!!Vai tāpēc man būtu par to jāmaksā???Man ir citas problēmas par ko uztraukties, par to kas attiecas uz mani un manu ģimeni!Man pašai ir 2 bērni, un neviens šogad nebrauca ekskursijā un tikai finansiālu problēmu dēļ!tad kāpēc man būtu jādot nauda kkadam fondam, seviški tagad kad mācību gads beidzies??un tad 1ajā septembrī atkal dodiet naudinu??

R rojs2 01.06.2009

Nu tad nedod! ļoti šaubos, vai tās skolas skolotāja lasa šos mūsu tekstus, vienkārši uzstādiet tādā gadījumā skolas administrācijai notikumus, un liecību skola nav tiesīga neizsniegt.
taču tik un tā - šo jautājumu nevar vērtēt tikai no skatupuntka tas ir labs, bet tas ir ļauns.
kad es gāju skolā pirms kādiem 6 gadiem, mums skolotāja prasīja samest naudu grīdaskrāsai, tad viņai to naudu kāds nospēra no klases, nu, nācās mest vēlreiz :D

B b 01.06.2009

Balso par PCTVL, tad viss bus bez problemam, pat macibu gramatas nebus japerk.Rigas Domes velesanas uzvares PCTVL, tad skolotajai bus piemaksa, tev gramatas varbut ari bus, no arhiva iedos.

M mazaa 08.06.2009

Jaa piekritu, es iesu 9 klase un mums skolotaja ik pec 2 menesiem prasa 2ls..saka ka vaig klasei slotu un dazus tirisanas lidzeklus, 1bridi jau mes devam bet velak kad redzejam kad klase paradas slota pa 2ls un 1 optima linijas tirisanas pudele reizi 2 meenessos.bet vinas jauno telefonu gan visi pamanija ;).tad gan tas viss ar laiku izpaliku...

R Reinis 21.11.2009

Pats nesen esmu pabeidzis šo skolu. Mēs arī maksājām kaut kādu naudu par saimnieciskiem izdevumiem, kas nesedzas no skolas budžeta, bet par ko mēs paši klasē vienojāmies uz prīvprātības pamata, tā nebija spiesta lieta. Mums šādas problēmas nebija, ka kāds nemaksātu, ja arī kādam vecākam bija grūtāk ar naudu, tad tas plaši netika akcentēts. Reizē tas bija arī tāds kā klases fonds, no kura, nepieciešamības gadījumā, varēja nosegt kādus neparedzētus izdevumus, piemēram, ja kāds skolēns, ar kuru rēķinājās, nebrauc ekskursijā, bet par viņa vietu, loģiski, arī ir jāmaksā autobusā. Katru mēnesi klasē pie ziņojumu dēļa tika ievietota klases fonda bilance. Uzskatu, ka šāda fonda nauda vai nu kā viņu kurš dēvē ir nepieciešama, un ja nu tiešām ir tāda nabadzība mājās, ka nevar atļauties 2Ls mēnesī samaksāt, tad noteikti ir jāgriežas pie skolotāja un šī problēma jāatrisina pašiem vecākiem, nevis ar bērnu starpniecību, tādejādi bērniem liekot nokļūt neertā situācijā. Vecāki, neesat, lūdzu, aprobežoti un ja kaut kas neapmierina neskrieniet sūdzēties augstākās instrancēs, pirms šo problēmu neesat izrunājuši klases sapulcēs. Lai veicas!

Par autobusu maksā par tā laiku nevis par galviņām. Otrkārt, tajā rrpģ tos, kas nemaksāja pazemoja klases priekšā. Diez vai tur mācījies

E Eseseseseseseses 21.11.2009

B, ar politisko demagogjiju nodarbojies? kur taa tava pctvl liidzekljus njems, lai visu tevis soliito apmaksaatu? no taa pasa katla visi vien barojas...bet varbuut maskavas teetinji izpaliidzees? lai arii daudziem cilveekiem neiet viegli, nevajag kjert mulkjus..

Elga, vai tiesaam ir tik traki, ka reizi ceturksnii nevari samaksaat, lai beerni ekskursijaa aizbrauktu? cik taada ekskursija maksaa? 10 latus? 20? ne jau uz aarzemeem vinji brauc, drosi vien, ka tepat pa Latviju..nenjemos spriest par citu cilveeku finansiaalo situaaciju, bet, ja tu straadaa, pelni, maksaa par dziivokli, tad kaut kaada nauda ir un savu beernu interesees var mazliet atlikt naudinju klases pasaakumiem, lai beerniem nav jaajuutas neadekvaatiem klasesbiedru un skolotaaju aciis tikai taapeec, ka vinju vecaaki nav speejiigi sakaartot savu dziivi...

A Anda 09.02.2010

Ticiet man, skolotāji jau pat santīmu no šīs naudas neiebāž kabatā. Tā tiek iztērēta dažādiem kultūras pasākumiem un kopēšanas papīra iegādei. Skolēni paši prasa visu kaut ko nokopēt, bet tas taču maksā naudu!

S Sarmīte. 22.02.2010

Neņemos mesties aizstāvēt nevienu, bet tai pat laikā saprotu arī Elgu. Manā ģimenē arī ir finansiālas grūtības. Ekskursijā nevaram atļauties braukt, mamma protams varētu palaist ekskursijās, bet paši atsakāmies, jo saprotam, ka dzīvojam no algas līdz algai un tie paši 10 ls mēnesī ir žēl izmest par kaut kādām ekskursijām vai teātriem. Kad nostāsimies uz savām kājām un mammai nevajadzēs vienai pavilkt dzīvokli, maksājumus, 2 bērnus, tad arī staigāsim pa kultūras pasākumiem un brauksim ekskursijās.
Ticu, ka skolotāji pieprasa klases fondu, un atbildot, ka mammai nav šobrīd naudas samaksāt pretī atcērt - un kad tad viņai būs ? Vai tad nevar par semestri 10 Ls iedot?
Tādos brīžos tā vien gribās šai skolotājai atcirst kaut ko smagāku pretī.
Būsim toleranti un sapratīsim, ka ne visiem klājas tik labi kā jums. Ja jau viss būtu tik labi un skaisti, tad Latvijā nebūtu 10 000 neēdušas ģimenes un domāju viņiem jau nu tiešām ne līdz klases fondiem, ja mājās ēst nav ko. Un ko tādā gadījumā darīt?
Un uzskatu ka kopēšanai nav vajadzīgi 30 Ls mēnesī, jo pēc personīgās pieredzes zinu, ka nemaz tik daudz nekopē skolēniem, arvien vairāk liek norakstīt no tāfeles, jo redz skolai krīze. Tak padomājiet, ja skolai krīze, tad iespējams arī ģimenēm ir krīze?!

Neatbalstu klases fondu maksājumus, ja kaut ko vajag lūdzu visi sametās pa santīmiem un nopērk, bet ne jau tik atklātā veidā izspiež naudu no vecākiem.

Arlabvakaru ! ;)

H Hmm 12.04.2010

Pati esmu mācījusies šajā skola un manā laikā arī bija jāmaksā klases nauda, bet es atceros, ka klases audzinātāja arī vienmēr mēneša beigas kopā ar sekmju izrakstu arī atskaitījās cik un kam ir iztērēts. Tādēļ arī turpmāk ierosinu ieviest šādu praksi, ka notiek kāds atskaites mehānisms, bet ja tomēr skolēni skaka, ka tā nav, tad arī nemaksāt vairāk..

A audzinataja 05.11.2010

Skolotāji tādi paši zagļi vien ir...