www.sudzibas.lv Rīgas Namu Pārvaldnieks Slikts serviss, problēmu ignorēšana

Rīgas namu pārvaldnieks - Slikts serviss, problēmu ignorēšana

Labdien. Jau pusotru gadu lūdzu rnp atrīsināt problēmu ar atkritumu konteineriem, kas pieder pie mājas rīnūžu 22, lv1015, Rīgā. Konteineri tika novietoti 22. Mājas malā tieši pretī mānas privātmājas logiem, no kā ir daudz problēmu - nemitīga atkritumu izgāšana pie vārtiem, tajā skaitā lielgabarīta un celtniecības atkritumi, sīkie atkritumi mētājas pa mūsu pagalmu utt. Pusotra gada laikā rnp uz epastu atbildēja tikai vienu reizi, sakot ka neko nevar izdarīt. Piedāvājām variantus, kur šos konteinerus varētu pārvietot, lūdzam tos vismaz iežogot lai būtu kaut nedaudz tīrāks, sūtījām foto un video, kuros redzama bēdīga ikdiena - taču rnp izvēlējās taktiku visus epastus vienkārši ignorēt. Kopš pēdēja epasta pagājušas vairāk nekā divas nedēļas, bet viņi neuzskata par vajadzīgu atbldēt ne uz to pēdējo epastu, ne uz visiem pārējiem. Rnp mums ir sagādājis daudz nepatikšanas par citas mājas atrkitumiem un tajā pašā laikā ignorē jebkādus mēģinājumus ar viņiem sazināties un atrast veidu šo atrīsināt. Vai man jāvēršas tiesā, lai šis uzņēmums sāktu risināt paša radīto problēmu?

01.07.2024

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Atbilde no Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 02.07.2024

Labdien!
Mēs saprotam Jūsu bažas, un gan mēs, gan atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums dara visu iespējamo, lai teritorija būtu sakopta un pievilcīga.
Izvēloties vietu atkritumu konteineriem, ir svarīgi, lai tiem var piekļūt atkritumu izvedēju auto. Tāpat svarīgi ievērot Ministru kabineta noteikumus, kas paredz, ka konteineri nevar būt izvietoti tuvāk nekā 5 metrus no logiem. Pašlaik izvēlētā vieta kritērijiem atbilst vislabāk, paši mājas iedzīvotāji izmaiņas nevēlas, tāpēc konteineru atrašanās vietu mainīt nevaram.
Lai atkritumu konteineriem izbūvētu speciālu laukumu, daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašniekiem par to ir jāpieņem kopības lēmums, ka viņi šādu laukumu pie savas mājas vēlas un vēlas tā projektēšanai un izbūvei novirzīt mājas līdzekļus.

Cerot uz sapratni,
Ar cieņu
Rīgas namu pārvaldnieks

Papildināts Aleksandra601444 02.07.2024

Diemžēl nevaru piekrist jūsu argumentiem. Pievienoju foto, kur šos konteinerus var pārvietot - būs iespēja piebraukt atkritumu izvedēju auto. Tur tiks izpildītas arī Ministru kabineta noteikumi par 5 metriem. "Paši mājas iedzīvotāji izmaiņas nevēlas" - bet es nevēlos, lai viņu konteineri būtu pie maniem logiem, kā arī nevēlos vākt atkritumus savā pagalmā. Kāpēc iedzīvotāju vēlmes ir svarīgākas par manām vēlmēm, ņemot vērā, ka VIŅŪ konteineri man rada problēmas? Mājas iedzīvotāju atkritumiem jābūt viņu atbildībai, nevis manai atbildībai. Tāpēc, lūdzu, kopā ar iedzīvotājiem rast citu risinājumu, konteineri nevar palikt šajā vietā.

Atbilde no Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 03.07.2024

Mēs vēlamies palīdzēt atrast gan Jums, gan daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem ērtu risinājumu. Šobrīd tiek veiktas pārrunas ar dzīvokļu īpašnieku kopības pārstāvjiem par konteineru novietnes pārvietošanu citā vietā, papildus informējām dzīvokļu īpašniekus par iespējām izbūvēt pazemes konteineru novietni. Šāds risinājums būs realizēts, ja to atbalstīs dzīvokļu īpašnieki un atkritumu apsaimniekotājs.
Savukārt pagaidām sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu rūpēsimies par tīru un kārtīgu vidi pie mājas.

Papildināts Aleksandra601444 05.07.2024

Ļoti ceru, ka izdosies atrast risinājumu, kas apmierinās visus. Diemžēl pagaidām nav iespējams saglabāt tīru vidi - apstiprinājumā pievienoju video, kas uzņemts pusstundu atpakaļ, kurā redzams, kā kaija izvelk atkritumus no pie konteinera atstātā maisa. Tieši šādu gadījumu dēļ man gandrīz katru dienu nākas savākt atkritumus no ceļa un zāliena. Iedzīvotāji paši veicina problēmu, nevēloties darīt minimumu tīras vides uzturēšanai un vismaz ielikt maisu konteinerā, tāpēc es uzstāju uz pazemes konteineru novietnes uzstādīšanu vai pārvietošanu uz citu vietu. Iespējams, kad konteineri atradīsies zem mājas iedzīvotāju logiem, viņi būs kārtīgāki. Domāju, ka jūs piekritīsiet, ka uzvesties šādi un paziņot, ka "viņi nevēlas pārmaiņas", ir vismaz netaisnīgi attiecībā pret cilvēkiem, kuru logu priekšā viņi izmet savus atkritumus.

Papildināts Aleksandra601444 05.07.2024

Pievienoju komentāros bildi ar to, ko šobrīd ieraudzīju, paskatoties pa logu. Diemžēl zivju smaku bildē nevar nodot. Tagad ir piektdienas vakars, tātad tuvākajā laikā (vismaz līdz rītam) neviens to nevāks, tāpēc man ir izvēle vai nu atstāt visu kā ir, vai atkal uzvilkt cimdus un iet to novākt. Ceru, ka jūs saprotat, kāpēc man nav īpašas vēlmes izrādīt sapratni par situāciju, jo man tā ir jau problēma, nevis situācija.

Komentāri (3)

A Aleksandra601444 05.07.2024

-

A Aleksandra601444 05.07.2024

'

A Aleksandra601444 05.07.2024

Pievienoju komentāros bildi ar to, ko šobrīd ieraudzīju, paskatoties pa logu. Diemžēl zivju smaku bildē nevar nodot. Tagad ir piektdienas vakars, tātad tuvākajā laikā (vismaz līdz rītam) neviens to nevāks, tāpēc man ir izvēle vai nu atstāt visu kā ir, vai atkal uzvilkt cimdus un iet to novākt. Ceru, ka jūs saprotat, kāpēc man nav īpašas vēlmes izrādīt sapratni par situāciju, jo man tā ir jau problēma, nevis situācija.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes