Rīgas namu pārvaldnieks - Slikts serviss

Labdien. Saprotam, ka remontēt ceļu Juglā pēc adreses Brīvības gatve 405, 405/, 407 nebūs iespējams līdz 2090 gadam. Bet! Sakopt ceļu!? Atsūtiet sētnieku, vai speciālu brigādi. Nu iepriekšējiem gadiem sakrājušās koku lapas! Zari, vēl tagad sīkie asfalta akmeņi no skolas stadiona būvdarbiem.
Un PEĻĶE! Pie Brīvības gatve 407 mājas! Patīriet kanalizāciju.
Kaimiņi jau vāca parakstus , lai sūdzību sūtītu uz Departamentu un citām vietām.

11.06.2024

Atbilde no Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 01.07.2024

Labdien!
Saprotam Jūsu bažas un centīsimies palīdzēt veidot sakoptu vidi pie Jūsu mājas.

Īstermiņa risinājumi:
Lai uzlabotu situāciju īstermiņā, regulāri tīrām kanalizācijas aku – pēdējo reizi tas tika darīts 6.jūnijā. Diemžēl gan ceļa sliktais stāvoklis, gan blakus esošie būvdarbi, gan vecā kanalizācijas aka, kas šai vietai slikti piemērota, nozīmē, ka katru lielāku lietavu laikā aka atkal aizdambējas un nespēj novadīt lieko ūdeni. Aku arī turpmāk regulāri tīrīsim, lai situācija nekļūtu sliktāka.
Bedres uz piebraucamā ceļa iespējams salabot ar auksto asfaltu – tas nav ilgi noturīgs, bet var uzlabot situāciju uz vairākiem mēnešiem. Gan Jūsu, gan kaimiņu mājām veicamo darbu sarakstā kā pirmie ir iekļauti citi mājām vajadzīgie darbi (stāvvadu maiņa, kāpņutelpas remonts u.c.) – šo darbu finansēšanai māju iedzīvotāji veido uzkrājumu. Ja tomēr mājas iedzīvotāji vēlētos no sākuma salabot bedres ar auksto asfaltu, nepieciešams, lai dzīvokļu īpašnieki oficiāli vērstos RNP ar šādu lūgumu. Tad mēs palīdzētu noorganizēt kopības lēmumu – 50% +1 dzīvokļa īpašniekam būs jānobalso, ka piekrītat veikt šādus darbus un tiem novirzīt nepieciešamos līdzekļus. Balsojumā dzīvokļu īpašniekiem arī būs jāizvēlas, vai šos darbus apmaksāt no mājas uzkrājuma vai sadalīt un pievienot pie aktuālajiem rēķiniem. Balsojumu organizēsim mēs, iedzīvotājiem pašiem par to nav jāsatraucas.
Rīgas pašvaldība, kas organizē būvdarbus pie skolas, no savas puses ir apņēmusies pēc darbu beigām sakārtot zālājus.

Ilgtermiņa risinājumi:
Lai situāciju uzlabotu ilgtermiņā, piebraucamajam ceļam pie Jūsu mājām būtu nepieciešami lielāki būvdarbi – jāprojektē un jāizbūvē jauna lietus kanalizācija un pilnībā jāmaina asfalta segums. Tā kā piebraucamais ceļš daļēji pieder mājai nevis pilsētai, šos darbus nevar finansēt un izdarīt pašvaldība, tas jādara dzīvokļu īpašniekiem kā kopībai. Sakrāt uzkrājumu šādiem lieliem darbiem tiešām var būt ļoti grūti, tāpēc, ja redzat, ka Jūs un kaimiņi vēlētos šādus darbus paveikt – rakstiet RNP un mēs palīdzēsim meklēt finansējuma iespējas (piemēram, ar pašvaldības līdzfinansējumu), kā arī palīdzēsim ar šo jautājumu juridiskās puses kārtošanu. Tā kā ceļš pieder vairākiem īpašniekiem, risinājums būs jāmeklē kopīgi.

Pateicoties par Jūsu iesaisti,
Ar cieņu
Rīgas namu pārvaldnieks

P.S. lai par salīdzinoši maziem izdevumiem (kā par asfalta īslaicīgo labošanu) turpmāk mājai nebūtu jālemj, balsojot visiem dzīvokļu īpašniekiem, aicinām iecelt mājas pilnvaroto personu, kas šādus lēmumus varētu pieņemt mājas vārdā. Lai uzzinātu vairāk par šo iespēju, lūdzu, rakstiet uz [email protected]