LV RU
www.sudzibas.lv Rīgas Namu Pārvaldnieks RNP apsaimniekošanas rēķins

Rīgas namu pārvaldnieks - RNP apsaimniekošanas rēķins

Par 28.3kv.m. Pērnavas ielā 37, Rīgā, dzīvokli bez apkures un siltā ūdens RNP par janvāri atsūtīja rēķinu 74€, no kuriem 35€ uzkrājums remontdarbiem . Par 2018.g. decembrī rēķins 46€, no kuriem 25€ uzkrājumu. Mājas kopējais parāds pāri 11000€ un ar katru mēnesi parāds pieaug. Cik saprotu kāmēr nebūs samaksāts parāds, nekādi remontdarbi netiks veikti. Kāpēc RNP neko nedara ar parādniekiem? Kāpēc man ir jāmaksā par remontdarbiem, kuri reāli netiek veikti, jo par tiem vienkārši nav samaksāts? Kur loģika, ja iedzīvotāji nevar samaksāt 25€, kāpēc jāceļ summa uz 35€?

18.02.2019

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Komentāri (14)

Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 19.02.2019

Labdien!
Jūsu minētā rēķina pozīcijas "Uzkrājumi nākamo periodu remontdarbiem" cena par vienību ir iekļauta tāmē 2019. gadam, kas bija pieejama visiem dzīvokļu īpašniekiem no 2018. gada oktobra.
Tāpat arī remontdarbu plānā 2019. gadam ir redzams, kādi darbi plānoti veikt no tiem izveidotajiem uzkrājumiem.
Mājas kopējam parādam ar veicamajiem remontdarbiem un tiem veidotajiem uzkrājumiem saistības nav.
Kas attiecas uz parādniekiem, - ar visiem nopietnajiem parādniekiem ir uzsāktas juridiskas naudas piedziņas procesi. Precīzāku informāciju dzīvokļu īpašnieki var saņemt piesakoties pie iecirkņa speciālista, izmantojot elektronisko pierakstīšanās sistēmu https://apmekle.rnparvaldnieks.lv/
Vēršam atkārtotu uzmanību uz to, ka lai veiktu remontdarbus, ir jābūt atbilstoša apjoma uzkrājumam, kas tiek veidots atsevišķi no citu dzīvokļu īpašnieku parādsaistībām, nevis tās sedzot no uzkrājumu fonda.

N Natālija 1977 19.02.2019

Dzīvoklim ar platību 28kv.m. bez apkures un siltā ūdens apsaimniekošanas maksa 74€ ir adekvāta?

Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 19.02.2019

Apsaimniekošanas maksa nav rēķina kopsumma, bet rēķinā iekļautā sadaļa "Pārvaldīšanas (apsaimniekošanas) maksa". Jūsu minēto kopsummu 74 Eur veido arī citas pozīcijas, kā piemēram atkritumu izvešana, ūdensapgāde un kanalizācija, asenizācija, lietus notekūdeņi, koplietošanas elektroeneŗgija utt.

N Natālija 1977 19.02.2019

Tas ir saprotams, bet jautājums ir vai maksa 74€, par dzīvokli 28.kv.m. bez apkures un siltā ūdens ir adekvāta. Piemēram dzīvoklim 41.kv.m. ko apsaimnieko Latau apsaimniekošanas maksa 33€, Jelgavā dzīvoklim 41.kv.m. apsaimnieko Nebruk maksa 20€. Kāpēc tik liela summa ir RNP? Citu apsaimniekotāju rēķinos arī iekļautās visi augstāk minētie pakalpojumi.Pat bez 35€uzkrājumu cena ir 40€ par mazu dzīvoklī. Cik tas ir adekvāti?

Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 19.02.2019

Katras mājas apsaimniekošanas maksa un remontdarbu uzkrājumu likme ir atkarīga no mājas tehniskā stāvokļa un citiem faktoriem. Piemēram, Jūsu mājai, kurai nav centrālās kanalizācijas pieslēgums, tika veidots uzkrājums, lai izstrādātu projektu un tiek veidots uzkrājums, lai šo projektu varētu realizēt, kas attiecīgi citām mājām, kam jau ir centralizēta kanalizācija, nav nepieciešams.

N Natālija 1977 20.02.2019

Paldies ka atbildēt uz maniem jautājumiem, es sūtījumu savus jautājumus arī uz RNP mājas lapu, bet atbildes nesaņēmu.
Kāpēc tikai RNP apsaimniekotajem dzīvokļiem ir augusi platība? Savu dzīvokli es iegādājos 2018.g. oktobrī un Zemesgrāmatā ir 25.2.kv.m. platība, tagad 28.3.kv.m. , neviens Jūsu darbinieks manā dzīvoklī nebija, neko nemērija? Piemēram dzīvokļos kur apsaimnieko Latau, Nebruk, OUS platība nav pieaugusi, tikai dzīvoklī kuru apsaimnieko RNP? Kāpēc tā notiek?

Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 20.02.2019

Pilnvērtīgas atbildes sagatavošanai ir nepieciešams laiks. Ja Jūs iesūtat jautājumus piemēram pirmdienas vakarā, atbildi ne vienmēr iespējams sniegt tuvāko stundu vai dienu laikā. Tas atkarīgs no darbinieku noslodzes un jautājuma sarežģītības, kas ietver iesaistīto nozaru speciālsitu daudzumu, kas sniedz atbildes. Ja jautājums ir iesūtīts, uz viņu arī tiks atbildēts.
Par dzīvokļu platību precizējumiem, plašu informāciju variet atrast šeit - https://rnparvaldnieks.lv/lv/jaunumi/rnp_aktualizejis_dzivoklu_platibas_atbilstosi_vzd_informacijai

Ja sūdzība vairs nav aktuāla, lūgums to atzīmēt par atrisinātu. Paldies!

N Natālija 1977 20.02.2019

Es lasīju informāciju par platību precizēšanu. Bet jautājums ir šāds: Kāpēc dzīvokļa platība ir palielinājusies tikai RNP? Pie citiem apsaimniekotajem platība nav palielinājusies?

Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 20.02.2019

Kā jau rakstījām iepriekšējā komentārā, - šādas izmaiņas nav tikai SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" apsaimniekotajiem īpašumiem.

Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 20.02.2019

Platības precizējumi ne visos gadījumos ir palielinājušies. Arī citiem apsaimniekotājiem bija šādas izmaiņas. Nebūsim kompetenti spriest vai un kā par to tika informēti klienti.

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 20.02.2019

Vai kundze nevēlās veikt mērījumus un vēlāk iesniegt iesniegumu Valsts Policijā par Krāpšanu, ja izrādīsies ka plātība tomēr ir zemākā, ne kā rēķinos?
Aicinu cīnīties reālajā dzīvē, nevis rakstot sūdzības! (Ja informācija par negodprātīgiem piegādātājiem, vadītājiem un klientiem ir svarīga, bet...) Vai ar to Jums pietika, ka uzrakstījāt portālā un saņēmāt atbildi... Rēķins ar šo nav samazinājies, pēc Zemesgrāmatas datiem, Jums joprojām pieder dzīvoklis ar mazāku plātību, ne kā Jums piestāda rēķinu... Un pamatojums tiem rēķiniem ir visai apšaubāms, līdz nav mainīts ieraksts Zemesgrāmatā...

N Natālija 1977 20.02.2019

Tā arī darīšu, šajā portalā rakstīju, jo rakstot uz RNP mājas lapu neviens neatbild. Pa telefonu arī nekādu saprotamu informāciju nevar dabūt.

B Basteta999 18.02.2021

RNP visas mājas serviss ir ļoti dārgs un darbs nekāds? Uz ielām paskatās viss jūk un brūk.Rēkini par apkuri un ūdeni nav korekti? Jūs to dalat ar parādniekiem ? Negribetos to domat.Bet ticības nav

B Basteta999 18.02.2021

RNP kāpēc Jums ir tik daudz ofisa darbinieku ,kas neko nezina no sava darba tikai izvairās no klienta?Viņi visi saņem algas.Par ko?

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes