www.sudzibas.lv Rīgas Namu Pārvaldnieks Nepareizi aprēķināts ūdens patēriņš

Rīgas namu pārvaldnieks - Nepareizi aprēķināts ūdens patēriņš

Mans komunālais dzīvoklis rēķins Zvaigžņu iela 15a dz.12riga par auksto ūdeni nu jau otro mēnesi ir neadekvāti liels par jūlija mēnesi 20 eiro par augustu 50 eiro. Dzīvokļi piedeklarēta viena persona un atrodas viens ūdens kārns fiziski ūdeni iztērēt tādu daudzumu nav iespējams. Ūdens skaititajs nekad nav bijis jo namu pārvalde tehnisku iemeslu dēļ nevar to izdarīt. Ludzu namu apsaimniekotajus atgriezt man naudu un veikt parēķinu, iepriekš vairākus gadus maksāju par ūdeni kura vienkarsi nebija, kamēr panācu lai saremontē ūdens trubu par ko atkal bija jāmaksā, cik ilgi viņi mani krāps.

14.08.2021

Atbilde no Rīgas namu pārvaldnieks Pārstāvja atbilde 16.08.2021

Labdien!
Ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanu, nomaiņu un to atkārtoto verificēšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem privātīpašumā nodrošina tā īpašnieks, ja dzīvokļu īpašnieku kopība nav noteiksi citu kārtību.
Jūsu dzīvokļa īpašumā nav uzstādīts ūdens patēriņa skaitītājs, aprēķins par ūdens patēriņu tiek veikts atbilstoši Ministru kabineta 1013. noteikumiem un ir korekts.
Ja ūdens patēriņa sadales aprēķinā trīs mēnešus pēc kārtas veidojas ūdens patēriņa starpība, kas ir lielāka par 20 %, pārvaldniekam ir pienākums divu mēnešu laikā noskaidrot ūdens patēriņa starpības rašanās iemeslus, rakstiski informēt dzīvokļu īpašniekus par nepieciešamajiem pasākumiem ūdens patēriņa starpības samazināšanai un kopā ar dzīvokļu īpašniekiem izvērtēt iespēju tos īstenot.
Neesam saņēmuši informāciju par avārijas noplūdēm, kas varētu būt tiešais iemesls tik apjomīgai ūdens patēriņa starpībai, taču tuvākajā laikā tiks veikta apsekošana, lai pārbaudītu ūdensapgādes sistēmu.
Uzturēšanas darbu plānā ūdens sistēmas atjaunošana abām Zvaigžņu ielas 15 un 15A ēkām iekļauta gandrīz 10 gadus, taču līdz šim dzīvokļu īpašnieki nav uzkrājuši nepieciešamo finansējumu vai mainījuši darbu prioritāti, lai būtu iespējams šos darbus veikt.
Ņemot vērā izklāstīto informāciju, lūgums atzīmēt šo sūdzību kā atrisinātu, jo aprēķini ir korekti un ievēroti MK noteikumi Nr.1013.

E