Stradiņa slimnīcas 6. nodaļa - Par nodaļas apgaitām

Vēlos izteikt viedokli par lietām, kas notiek tad, ja vadītājs sāk uzskatīt nodaļu par savu personisko īpašumu, bet nodaļas apgaitas tiek pārvērstas par tādu kā cirka izrādi vai pastaigu pa zoodārzu.
Šādu apgaitu laikā visbiežāk ir pieņemts ņirgāties par to, ka pacienti ir „stulbi” - piemēram, var ņirgāties par to, ka pacients esot tik stulbs, ka nevar aizstāvēt sevi tad, kad viņam atklāti pasaka kaut ko neģēlīgu. Bet varbūt pacients vienkārši nav tik bezkaunīgs, lai ar to pašu atbildētu pretī? Tad jau var ņirgāties arī par to, ka pacients ir bijis tik stulbs, ka tev uzticējies. Ja apgaitas laikā vadītājs sāk demonstratīvi pazemot kādu no pacientiem, tad neviens no klātesošajiem pat nemēģina šo pacientu aizstāvēt, bet visi cenšas paklusēt vai piespēlēt vadītājam. Atliek secināt, ka šādu „izrāžu” laikā ir izdevīgāk nodevīgi izturēties pret pacientu, nekā atbalstīt viņu. Bet, neskatoties uz to visu, šādos gadījumos no pacientiem vēl mēģina pieprasīt verdzisko paklausību un cieņas izrādīšanu.
Taču tāds ārsts, kurš var atļauties necienīgo attieksmi pret pacientiem, nebūtu pelnījis cieņu pret sevi arī no pacientu puses – un tas būtu tikai taisnīgi.

P