Stradiņa slimnīcas 6. nodaļa - Par nejēdzībām un ņirgāšanos

Lielākās nejēdzības, ar kurām ir nācies saskarties šajā nodaļā - liekulīgā un pazemojošā attieksme pret pacientiem, kā arī valdošas personības kults.
Tas arī nosaka īpatnējo rīcības modeli, kas angļu valodā tiek apzīmēts ar vārdu „bullying” un kas praktiskajā izpausmē ir apzināti izvēlēto cilvēku apņirgšana, pazemošana vai terorizēšana. Zīmīgi, ka neģēlīgāko attieksmi attiecībā uz pacientiem piedzīvo tieši vismazāk aizsargātie cilvēki, tajā skaitā pacientes-sievietes.
Šāds rīcības modelis savā būtībā tiek balstīts uz iebiedēšanu un var pastāvēt tikai ar nosacījumu, ka cilvēki tiešām ir gatavi no kaut kā baidīties, nevis protestēt pret notiekošo. Tieši tādēļ vadītāji, kuri vēlas pēc iespējas vieglākā un primitīvākā veidā manipulēt ar cilvēkiem, izvēlas iebiedēšanas taktiku – vajag tikai pēc iespējas draudīgāk kliegt uz pacientiem, un viņi nekad neuzdrošināsies sevi aizstāvēt, pēc līdzīgā modeļa var terorizēt darbiniekus un viņi nekad neuzdrošināsies runāt pretī, jo vienkārši baidīsies zaudēt darbu vai sabojāt karjeru. Arī daudzu pacientu aizspriedumi attiecībā uz to, ka tā sauktās „pateicības” ir gandrīz vai obligāts priekšnosacījums ārstēšanai, ir balstīti uz bailēm vai uz iepriekšējo negatīvo pieredzi.
Cik dīvaini nebūtu – daudzos gadījumos tieksmi ņirgāties par citiem nosaka nevis vēlme pazemot konkrēto cilvēku, bet nepieciešamība izrādīt sevi un savu visatļautību, pārliecināties par to, ka šāda rīcība tiks atbalstīta tieši pateicoties bailēm. Un jo vairāk cilvēku būtu spējīgi to izprast, jo grūtāk būtu ar tiem manipulēt.

A

Komentāri (3)

P Pipars 11.10.2013

Izstāsti, lūdzu, konkrēti, ko kurš un kādā veidā bļāva. Kā tas reāli izskatījās, notika, kādiem vārdiem. Nav jau tā, ka es Jums neticu, bet konkrētu gadījumu labprāt dzirdētu.

J ja? 11.10.2013

kaut kāda tukša spriedelēšana. Sūdzība bez satura par lietas būtību.

Nandia 12.10.2013

Kaut kāds spriedelējums par kaut ko, bet lai sūdzībai būtu jēga - VAJADZĪGI FAKTI. Savādāk sūdzas te par slimnīcu, bet šos visus murgus var piesaistīt da jebkurai iestādei, kur strādā ar dzīvi neapmierināts personāls.
Šobrīd sūdzība ir TUKŠA MŪLDĒŠANA PAR SITUĀCIJU KOPUMĀ DAUDZVIET UZ PASAULES!!.
---- Sievietes ir tik neaizsargātas?!? Un parasti pavecākas? Nu, nu :)) a, pamēģiniet izbraukt ar kādu no autobusiem, troļikiem utt. Iekāpjot centrā, vai tuvāk tirgum - tur parādas viss - spēks, bravūrība, visatļautība un lepnums. Ka ņems uz pleciņa. Ka grūdīsies tev virsū un vēl pukstēs vai auros, ka buldozeru nepalaidi pirmo, kaut gan kā mācīts skolā - pirmos palaiž ārā kāpējus un pēc tam kāpj iekšā gaidītāji. Bet te ne - te drūzma mēģina izkāpt, bet tantēm pofig, viņas jau kāpj iekšā, ar tādu švunku it kā desas autiņā dod pa velti.
Tā teikt - cilvēki paši sevi padara par nīkuļiem un mīkstajiem, jo nespēj sevi aizstāvēt tur, kur vajag, jo visu savu enerģiju izliek štruntos un niekos.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes