LV RU

Stradiņa slimnīca - 6. ķirurģijas nodaļa

Salīdzinot veselības aprūpes sistēmas, kuras pastāv civilizētajā pasaulē, ar šeit pastāvošo iekārtu, nākas secināt, ka civilizētajā sistēmā svarīgākais ir cieņa pret pacientu un palīdzības sniegšana cilvēkiem. Taču pie mums viss notiek pilnīgi pretējā virzienā – svarīgākas ir ārstu personiskās intereses, kamēr pacients nereti var justies pamests un beztiesīgs.
Arī konkrētajā nodaļā pieredzētais liek domāt, ka viens no galvenajiem rīcības motīviem šeit ir pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no pacientiem, jo viņu klātbūtne traucē radīt „perfektās kārtības” iespaidu. Piemēram, pacientam var draudīgi kliegt virsū kā tādam „noziedzniekam” tikai tādēļ, ka viņš ir uzdrošinājies pateikt, ka jūtas slikti.
Šādu attieksmi vislabāk varētu raksturot ar to, kas tika demonstratīvi pateikts kādam no pacientiem apgaitas laikā - „A kas mums pa daļu, ka tev ir slikti? Ko tad TU, baidies mājās iet ?!” Tā teikt, nav cilvēka – nav arī problēmas.
Un patiešām, ja psiholoģiskā vide slimnīcas nodaļā ir tik izkropļota, ka ciniskā un nievājošā attieksme pret pacientiem tiek uzskatīta par normālo parādību, bet ņirgāšanās par pacientu ir kļuvusi par ierasto visatļautības apliecinājumu –
nebūtu prātīgi uzskatīt šādu iekārtu par civilizēto sistēmu.

D

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes