Rīgas Paula Stradiņa neatliekamās medicīnas centrs - Sešas stundas murga

Būtu labi kādam no veselības ministrijas" inkognito " pavērot kas notiek neatliekamās palīdzības uzņemšanas nodaļā. Uzskats, ka 6. stundas pagaidīt ir normāli - tur laikam ir norma. Bet , ja cilvēkam sāp, un tikai pēc 1,5 stundas pēc lūguma pievērš uzmanību, varbūt arī ir norma? Gulēt blakus dzērājiem, bomžiem - arī ir norma.? Visiem ir nepieciešama palīdzība, mēs visi esam cilvēki. Bet uzņemšanas nodaļa nav vieta kur atvestos bezpajumtniekus līdz rītam noturēt, bet 7.00 no rīta izlikt ārā. Tā sauktā "zaļā zona", ja dzīvībai nedraud briesmas, nav taču zona izgulēt dzērumu. Un es negribu "Zaļajā zonā" atrasties ar bezpajumtnniekiem. Un domāju, ka jūs to arī negribētu???
Cilvēki nesaņemot palīdzību pēc 4. stundām brauc mājās. Un tādi bīja vairāki. 3 stundas gaidīt DT aprakstu, kad no 3. nakti neistājās neviens pacients arī ir normāli.?
Zemais atalgojums, pārslodze, nakts stundas , viss kopā padara mediķus nogurušus un vienaldzīgus. "Mēs neko nevaram izmainīt"... tādi vārdi skanēja tonakt.
Es saprotu viņus arī. Bet mani atveda ar sāpēm, ko radīja akmens pārvietošana pa urīnceļiem ( uz to brīdi vel nezināju no kā sāpes). Un kas ir tādas sāpes izjutis, domāju sapratīs mani.
Es esmu nodokļumaksātaja. Es strādāju un gribu strādāt. Un vēlos tikai vienu, nedod Dievs slimot, un vērsties pēc palīdzības Stradiņu slimnīcas uzņemšanas nodaļā, īpaši svētku dienās.
Esmu taču cilvēks, kuram var būt slikti. Kā arī tiem var būt slikti , kas vakar sniedza man palīdzību. Neaizmirstiet to, cienijamie ministri un mediķi! Lūdzu!

C

donna b 11.03.2013

*Visiem ir nepieciešama palīdzība, mēs visi esam cilvēki.* Tiesi tapec Tu biji vienaa telpaa ar bomziem. Vai nu tad Tu esi vairak cilveks neka vini, bet pie mums pagaidam ir viena valsts medicina, cilvekiem, nevis nedo-cilvekiem, pus-cilvekiem un super-cilvekiem. Sad but true.

C cerola 12.03.2013

Domāju, ka varētu būt sociālie dienesti, kas palīdz tādiem cilvēkiem. Un nevajadzētu bez palīdzības sniegšanas tos 7.00 no rīta, aukstumā mest apsardzei ārā uz ielas.
. Un es patiešām esmu cilvēks, jo maksājot nodokļus, es palīdzu viņus uzturēt. Pirmā palīdžība ir domāta tiem, kas patiešām cieš no sāpēm un dzīvības apdraudējumiem. Un tikai tāds, kas nav bījis mana situācijā, un nezin kā tas viss ir, domā tā. Var izārstēt kašķi, atbrīvoties no utīm, bet ir tuberkuloze, ar ko diemžēl sirgst daudzi bezpajumtnieki. Domāju, pavadot laiku vienā telpā, Jums negribēsies ar to saslimt???
Jāmaina sistēmas aprūpe...par to bīja mana doma... nav pus -cilvēku un super - cilvēku... Ir nesakārtota sistema!

L longomerijs 12.03.2013

Tas ka Stradiņu uzņemšanā tev blakus mazgā bomzi, tas normāli. Bet visu cieņu med. darbiniecēm, kas to darīja. Tagad pirms vasaras kā reiz varēja iešķiebt naudu priekš atsevišķa izolātora bomžiem, saspļaut saujās un ierīkot.