P.Stradiņa konsultatīvā poliklīnika - LORa - V.Miglāna neprofesionalitāte

Pie LORa Stradiņos pierakstījos pirms 2 mēnešiem, tikt ātrāk nebija iespējams, vnk nebija brīvo vietu (tā vismaz izskaidroja reģistratūras darbiniece). Pie ģimenes ārsta dabūju norīkojumu uz LORa konsultāciju.
Gaidot savu rindu, saaukstējos un saslimu, atkal kakls ciet... angīna.
Slimības laikā arī pienāca rinda doties pie LORa Stradiņos. Protams, ģimenes ārste jau izrakstīja slimības lapu un nozīmēja ārstēšanos.
Pēc 2 mēnešu ilgās gaidīšanas beidzot tiku pie P.Stradiņa poliklīnikas LORa uz konsultācīju, cerot, ka dakteris - profesors noteiks gandrīz kā hroniskās kakla sāpes (kā arī Tonsilita- angīnas "vienkāršotais" variants) ārstēšanas metodi, kā arī turpmākos preventīvos pasākumus. Es jau biju noskaņota uz radikālām metodēm - operāciju mandeļu izņemšanai (kas arī nav no lētākajiem pasākumiem).
Ņemot vērā to, ka vizīte tika pieteikta uz 9.00 no rīta, jau 8.10 biju Stradiņa poliklīnikas reģistratūrā, lai nokārtotu reģistrācijas papīrus un samaksu par vizīti, un laikus varētu tikt pie ārsta.
Attiecīgajā LORu uzņemšanas "barakā" 9.00 mani neviens nepieņēma, vnk ārsts - V.Miglāns nebija ieradies. Aukstajā "barakā", kur nebija neviena pacienta, izņemot mani, es nosēdēju veselu stundu. Gaisa tepmeratūra šajā "barakā" nepārsniedza 8-10 grādus. Uzreiz rodās jautājums, par kādām rindām pierakstos pie LORa runāja reģistratūras darbiniece?
Tad pa durvīm ienāca kāds nevīžīga paskata kungs, kurš nemaz neizskatījās pēc ārsta. Pēc 15 minūtēm, t.i. 10.15, māsiņa mani izsauca pie ārsta - tā paša nevīžīga paskata vīrieša!
Kas sekoja? Klasiskais variants - kakla apskate un acīmredzama angīnas konstatēšana. Uz jautājumu, kā man ārstēties un turpmāk pasargāties no biežām kakla sāpēm, tā saucamais "ārsts" atbildēja: "Turpiniet ģimenes ārsta nozīmēto terapiju, t.i. antibiotiku lietošanu... un pēc izārstēšanās nāciet uz atkārtotu konsultāciju". Tad sekoja "mandeļu izņemšana veicama tikai atsevišķos gadījumos (ne manējā situācijā)...par preventīviem pasākumiem palasiet internetā".
Konsultācija aizņēma 10 minūtes...Vai ir vērts gaidīt 2 mēnešus, lai saņemtu tik neprofesionālu konsultāciju?
Par kādu atkārtotu vizīti var iet runa? Lieka gan laika, gan naudas tērēšana!!!
Pie tam, lai pierakstītos uz atkārtotu vizīti jāgaida tie paši 2 mēneši... vai arī jānāk uz maksas konsultāciju par 15Ls - to gan var jebkurā laikā. Tātad par 3Ls ar ģimenes ārsta nosūtījumu var tikt tikai pēc 2 mēnešiem un saņemt pilnīgi bezjēdzīgu konsultāciju, bet par 15Ls var tikt jebkurā brīdī. Tikai neviens negarantē, ka arī par 15Ls nebūs tik pat bezjēdzīga "konsultācija". Vai tas nav absurds?

P

Guga 27.10.2010

jebkurā poliklīnikā akūtas saslimšanas gadījumā pacientu pieņem bez pieraksta, uz VNC vietām, tas ir-3ls
rinda ir ne akutūtiem gadījumiem un 2 mēneši-tas nav poliklīnikas vaina, bet gan -valsts piešķir VNC vietas konkretu skaitu, parasti tie ir 3 pacienti, 3 vietas, dienā un vairāk arstam netiek apmaksats, tapēc parējās ir maksas vietas un tas jau katrā poliklīnikā ir savs cenrādis.
vismaz manā poliklinikā akūti gadījumi arī nokļūst pie ārsta akūti.
protams ir jārēķinās ar rindu pie kabineta, jo akūtie tiek pieņemti starp pieraksta laikiem..bet nu vismaz mums ir silts telpās un māsiņa "korigē' rindu, lai nav tukši jāgaida, pa to laiku jau tiek nosūtīts uz rtg vai analīzēm, ejot kabinetā dakterim jau datora ekrānā būs tava rtg bilde un arī analīzes daļa jau būs zināma... meklē mūsdienīgākas poliklīnikas ar samaksātiem apkures rēkiniem...ko citu pateikt..
bet Miglāns vispār ir ļoti labs ārsts..varbūt viņš bija operacijā un Tevi pieņēma kads kolēgis...nezinu..Stradiņos sen neesmu bijusi kā pacients

E Eseeseeseeseseses 27.10.2010

Loti labi saprotu autori, jo ari man savulaik ir nacies saskarties ar praktizejosiem profesoriem. Taa ir visnejeedziigaaka aarstu suga, jo savas advanceetaas izgliitiibas un zinaatniskaa graada delj uzskata sevi par dieva vietniekiem zemes virsuu, taadelj atlaujas kaveet, likt pacientiem gaidiit, buut augstpraatiigiem komunikaacijaa utt.; arii zinaasanas vinjiem biezi vien ir speeciigas teorijaa, bet praksee konsultaacijas ir diezgan vaajas, tiesi taa kaa seit aprakstiits.

Man kaadus gadus atpakal Stradinos bija liidziiga pieredze ar endokrinologijas profesoru, uzvaardu vairs neatceros. Es gaaju uz maksas konsultaaciju un vienalga man bija rindaa jaagaida, jo cieniijamais profesors kaveeja un tur bija diezgan daudz neapmierinaatu pacientu, kuri bija ieradusies uz savu konsultaaciju peec pieraksta un skalji pauda neapmierinaatiibu par mani un veel paaris cilveekiem, kuri par viziiti maksaaja, bet vinju uztveree mees 'liidaam bez rindas'. Tad, kad atljaavos pieklauveet un profesoram aizraadiit, ka kaa straadaajoss cilveeks nevaru pavadiit 2 stundas bezmerkjiigi gaidot rindaa un ka man ir arii citas lietas saplaanotas tajaa dienaa, profesors atljaavaas pasmiiknjaat, ka viens no vairogdziedzera darbiibas trauceejumu simptomiem ir paarlieka nervozitaate, t.i., vienkaarsi panjirgaajaas..kaut gan runaaju ar vinju normaalaa tonii un tam, ko teicu, bija pamatots iemesls.
Tad sis profesors nosuutiija mani pie otra taada pasa profesora, kur atkaartojaas tiesi tas pats. It kaa man 'bija sarunaats', bet seedeeju un gaidiiju apmeeram stundu liidz pieklauveeju pie kabineta durviim un pajautaaju, kad vins varees mani pienjemt, sis ar nesleeptu ironiju - nu gan jau mees liidz jums arii tiksim. Tad man gan pietika, aizgaaju prom un paliidziibu mekleeju citaa mediciinas iestaadee.
Man liekas, ka visi sie profesorinji ir paarnjemti ar savu svariigumu, nu gluzi kaa padomju laikos uzskata, ka pacientiem ir jaabuut bezgala pateiciigiem par to vien, ka profesors vinjus pienjem, tas nekas, ka konsultaacijas biezi vien ir visai vaajas, ir jaagaida stundaam un principaa cilveeks aiziet taa arii nekaadu taustaamu paliidziibu nesanjeemis...

B Beta 28.10.2010

Pirmās slimnīcas poliklīnikā pie lora var tikt katru darba dienu no 8-18 - tur ir rindas kārtībā bez pieraksta, labāk iet 8 no rīta, jo tad ir mazāk cilvēku.
Tur ir vairāki ārsti. Pati ārstējos pie dakteres Rozenbergas. Manuprāt, ļoti profesionāla, gudra ārste ar lielu pieredzi. Izstāsta visu par ārstēšanos arī par blaknēm no stiprām antibiotikām, kā no tām izvairīties, ko un kā lietot - kā pareizi šņaukt degunu, kā pilināt kururs pilienus degunā utt. Lielu uzsvaru liek uz profilaksi.
Vienīgi, ja nepieciešama rtg izmeklēšana, tad ir jāgaida diezgan garā rindā - pat stundu uz pašu rtg un tad vēl atbilde līdz 20 min.
Ja iet par maksu - 15Ls, tad pieņem bez rindas, ja ar ģimenes ārsta nosūtījumu, tad rindas kārtībā.

P Pacients 29.10.2010

Pilnīgi piekritu ""Eseeseeseeseseses" viedoklim!!!
Šinī gadījumā neiet jau runa par ārstēšanas izmaksām, bet gan par ārsta profesionālo pieeju un attieksmi pacienta saslimšanas gadījumā.
Vai tiešām pēc tādas attieksmes man jādomā, ka "nabaga" ārsts bija noguris pēc operācijas un tādēļ mani tā bezkaunīgi un fiksi "atšuva". Pat nenozīmējot nekādus papildus izmeklējumus, analīzes..., lai noskaidrotu iekaisuma iemeslu! Nebija nozīmējis nekādas procedūras... Ģimenes ārste sašutumā par LORa - V.Miglāna rīcību!
V.Miglāna atbalstītā antibiotiku terapija man nekādīgi nelīdzēja, 2 nedēļas turējās 37 - 37.2 temperatūra, un ģimenes ārste bija jau attiecies uzņemties atbildību par turpmākām ārstēšanas metodēm. Tad es aizbraucu vēl pie diviem LORiem...un tikai viens no viņiem spēja uzreiz man noteikt iekaisuma iemeslu un nozīmēt pareizo ārstēšanos bez antibiotiķiem! Turklāt izskaidroja, ka manējā saslimšanas gadījumā nemaz nevajadzēja lietot antibiotikas, bet sakumā vajadzēja veikt izmeklējumus (ko parasti taisa LORs) baktērijas, kas izraisa iekaisumu, identificēšanai un tad jau nozīmēt ārstēšanas metodi (spec.zāles, potes utt.).
Pie tam vizītes laikā (privātajā Doktorātā), ārste veica man arī spec.procedūras - izskaloja mandeles ar spec.šķidrumu, dezinficēja, ar spec.aparātu pasildīja mandeles, papildus uztaisīja pretiekaisuma poti, kā arī smalki sarakstīja ārstēšanas programmu. Un tas viss par vizītes maksu - 10 Ls. Tā tiešam bija pilnvērtīgā un profesionālā konsultācija. Pie tam rezultatīvā!!!
Ar šo gribu pateikt, ka P.Stradiņa LORu - it īpaši V.Miglāna, autoritāte un profesionalitāte, kā arī pieeja katram pacientam, ir zem jebkādas kritikas!!!

R Romāns 25.03.2011

ĀRSTI = NAUDAS KĀSĒJI??

CIk nācies saskarties, daži ārsti šeit ir uzkrītoši pavirši. Piemēram, dr. Kamša neiroloģijas nodaļā.

D Daina 25.03.2011

Man liekas tas ir svarigi, cik tu samaksaja, jo biju ari tur . No poliklinika man aisutija uz to baraku . Masina paskatijas samaksats 15 ls un aisutija uz 5 st . telpu . Rindu negaidiju vispar . Vo, ka mums, pa 15 ls atteiksme forsha, pa 3 ls ganriz nekada .

S Sanskrits 16.05.2011

Lasu un brīnos, LASU UN BRĪNOS par cilvēku stulbumu un attieksmi pret savu veselību!

Pirmkārt, kurš idiots ar akūtu nopietnu saslimšanu gaidīs tos divus mēnešus, lai tiktu pa lēto pie ārsta?! OK, ir atšķirība, 15 lati vai 3 lati, bet atrodi taču, kur izraut tos papildus 12 latus, lai tiktu pie ārsta laicīgāk un nevilkt garumā savu vainu! Pasēdi uz diētas kaut vai!

Nākamais - cik aprobežotam jābūt, lai sēdētu stundu viens pats ledaini aukstā uzgaidāmajā telpā, kurā nav neviena cita pacienta (!!!) - tātad kaut kas ir sajaukts, pārprasts ar laikiem, datumiem vai pa šim diviem mēnešiem ārsta plāni ir mainījušies. Vajadzēja iet iekšā kabinetā, tur sēž māsiņa, jautāt, kur ir Miglāns, kad būs, kāpēc nav, ko man darīt, jo rinda pienākusi. Mutē mēle taču vēl ir?

Tas nevīžīgais ārsts - nu ko lai citu viņš atbildētu, ja ģimenes ārsts jau nozīmējis ārstēšanos un antibiotikas, kuras, ja sākts dzert, tad pārtraukt nevar? Ja viņš skaidri redz, ka operācija nav nepieciešama, tātad nav! Tu zināsi labāk? Ja šitā ielaiž savas kaites, dzer nonstopā antibiotikas, nolaiž savu imunitāti līdz klinķim, ne uz kādiem brīnumiem no ārsta klasiskā negaidi.

Attiecībā uz pašu Miglānu - biju pie viņa ar deguna blakusdobumu problēmām, maksas vizītē, samaksāju 15 ls, un tā kā pirmajā vizītē neko bez datortomogrāfijas bildes pateikt nevarēja, tad viņš izrakstīja nosūtījumu uz to un nākamajā vizītē naudu NEŅĒMA VISPĀR! Izskaidroja visu par problēmu, operāciju veica viņš pats jau nākamajā nedēļā. Šim dakterim ir zelta rokas, tagad ar degunu viss kārtībā un domās saku paldies viņam ikreiz, kad ar savu jauno degunu ieelpoju pavasara gaisu!

Tā kā nav ko ņaudēt un drukāt nomelnojošas depešas par cilvēku, kas to noteikti nav pelnījis!

p.s. par zināmu intelekta līmeni liecina arī tas, ka sūdzības autors nez no kurienes izrāvis, ka šis ārsts ir profesors?

M Marina 13.08.2011

Sanskrits, vai tad tu neesi Miglāna paziņš????? Es arī samaksāju par vizītu 15ls un dakters NEKO bez datortomogrāfijas nevarēja teikt!!! Zelta ārsts vai ne?! :) Agrāk varēja teikt pēc rentgēna, nevajadzēja papildus izmeklējumi. Protams nosūtījumus man uzrakstīja uz datortomografiju un kaut ko citu, man visur ir jāmaksā un tas procedūras maksā dārgi!!! Un ja, par 3 ls nevar tikt, tikai pēc 3 mēnešiem -bet pa 15ls, jau nākamājā dienā!! Absurds!

T ToMarina 13.08.2011

50 gadus atpakaļ gez visām datortomogrāfijām cilvēku saslimšana ar vēzi bija 10 reizes mazāka. Pēc dažiem gadiem visi pilsētnieki būs izmiruši, jo lieto pārtikas atkritumus, kurus ar atlaidēm tirgo lielveikalu tīkli.

R Raimonds1188 20.11.2012

"tas nevīžīgā paskata kungs" (kā augstāk raksta ) man nedēļu atpakaļ veica operāciju. Laboja deguna starpsienu, izlaboja ārējo deguna deformāciju un samazināja deguna gļotādu. Aprakstīt tagadējās izjūtas nav iespējams, bet jūtos fantastiski. Neatceros to laiku, kad elpoju tik tīri un brīvi, un deguns beidzot ir taisns. Visu cieņu Dr. MIGLĀNAM !!!

O onlo 28.08.2015

ka Jus sazvanit, ja 2 dienas neviens necel telefonu, un uz e-pastu neatbild