www.sudzibas.lv Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca Pāvils Plūme - ļoti pavirši veikta operācija

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca - Pāvils Plūme - ļoti pavirši veikta operācija

Biju ieradies uz vizīti pie ķirurga, sakarā ar lipomu izgriešanu. Viss noritēja jauki, visu izskaidroja, visu izrunājām. Aptuveni 2 nedēļas pirms plānotās operācijas saņēmu zvanu no slimnīcas, ka mans ķirurgs ar ko tikos nevarēs tikt uz operāciju un jautāja vai neiebilstu pret ķirurgu pāvilu plūmi? Īsi apdomājos, ka operācija šķiet vienkārša (vairāku lipomu izgriešana, veicot mazus iegriezumus) , tāpēc piekritu. Operācijas dienā ķirurgs (kā vēlāk uzzināju - rezidents! Bet nodomāju, ka visiem ir jāmācās, tāpēc ļoti nepārdzīvoju par to) biedēja, ka lokālo anestēziju nedrīkst daudz ievadīt, līdz ar to visas sākotnēji plānotās nevarēs izgriezt (7 lipomu vietā piekrita tikai 3) , lai anestēzijas līdzeklis nebūtu toksisks (guļot pirmsoperācijas palātā dzirdēju, ka medmāsas iebilst ķirurgam-rezidentam, ka var izmantot sākotnējo anestēzijai plānoto daudzumu, bet rezidents palika pie sava) .
Rezidents izdarīja savu darbu (neko neredzēju, bet dzirdēju, ka viena šuve nesanāca un māsiņai lūdza, lai sagatavo vēlvienu diegu, jo vienu šuvi pārsies.
Kad mainīju apsējus, redzēju, ka tikai 1 no 3 rētām ir labi sašūtas, vienai bija āda par daudz uzvilkta virsū no vienas puses, otrai šuvju diegi bija ļoti spēcīgi sasieti un iespiedušies ādā. Mezgls bija katrs uz savu pusi un diegu gali bija atstādi dikti gari, kas ļoti ķērās tīrot brūces un bija pašam jāapgriež.
Vēlāk, pēc šuvju izņemšanas viena no brūcēm ļoti negribīgi dzija, bija izveidojusies maza krevelīte vienā pusē, kura lobījās nost, bet brīdī, kad centos to uzmanīgi noņemt, sapratu, ka tas ir diega atgriezums, kas bija palicis brūcē. To izvelkot, rēta turpināja labāk dzīt, tomēr otrs rētas gals bija tumši violets. Aptuveni pēc nedēļas redzēju, ka tumšajā brūces zonā ir redzams Caurumiņš (kas nav aizaudzis pēc šuves izņemšanas) , saņēmos ar sterilu adatu nedaudz pabakstīt šo vietu, jo šķita, ka varbūt arī otrā pusē ir astāts kāds diega gabals. Man par lielu šoku, pārplēšot ādu es ar pinceti izvilku divus lielus mezglus no rētas! Viss būtu bijis labi, ja zemādas mezgliem būtu izmantoti pašuzsūcošie diegi, bet šie bija parastie diegi, kas ir jāņem ārā!
Šobrīd man ir bažas vai es vēlos doties vēl uz operāciju, lai izgrieztu atlikušās lipomas... Un kad es saņemšos es neļaušu pieskarties nevienam rezidentam, it īpaši, ja pakalpojumu piedāvās ķirurgs - pāvils plūme!

Jebkuram iesaku divreiz padomāt vai doties pie šī paviršā (topošā) ķirurga!

31.05.2023