Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca - Attieksme

Sveiki, vēlējos padalīties ar Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes 23 korpusa 5b nodaļas darba plānu, kā patiesībā notiek līdzekļu iekasēšana.

Viss sākās ar to, ka 18.10.2017 ap plkst 3: 00 sajutu nežēlīgas sāpes labajā paribē, protams, pirmā doma, ka pāries, iedzēru pēc ilgiem laikiem nospa un, cerēdams, ka nu tūliņ viss pāries, bet nekā, ap plkst 4: 00 saucu ārā nmp, kad tā ieradās uzreiz varēja saprast, ka šī maiņa nav izgulējusies, bija diezgan uzvilkti, jo nespēju atbildēt uz jautājumu kāpēc man sāp labā paribe. Medicīnas pārstāvji neizmērīja ne asinsspiedienu, ne temperatūru, pat neapskatīja sāpošo vietu, tādēļ dēļ attieksmes atteicos braukt uz slimnīcu. Pēc 30 min sapratu, ka nav labi, jo situācija paliek ar vien dramatiskāka. Izsaucu otru reizi, atbrauca tā pati nmp brigāde. Aizbraucot līdz pskus, man ielaida sistēmu un veica nepieciešamos izmeklējumus pēc kā palika daudz vieglāk, bet sāpes nepārgāja. Ārsts (rezidents) saka: " analīzes labas varat doties mājās". Bija ap plkst. 10: 00 pirms mani izraksta ārstam (rezidentam) saku tādu frāzi "man sāns vēl nav pārgājis" uz ko saņēmu atbildi: " tas ir normāli līdz vakaram sāpes pāries", un izrakstīja spēcīgas pretsāpju zāles "xefo. " ilgi nedomājot aizgāju līdz aptiekai un iegādājos zāles (katram gadījumam) . Gadījums nebija ilgi jāgaida, atnākot mājās uzvārīju bagātīgu auzu putru (putru apēdu pa dienu) un tajā pašā vakarā ap plkst 20: 00 saprotu, ka kaut kas nav labi. Sāka sāpēt sāns, iedzeru "xefo" 2 tab ar stundas intervālu, sapratu kad zāles nelīdz, ilgi nedomājot izsaucām nmp, jo sāpes atgriezās, ar daudz lielāku atdevi nekā bija pirmajā reizē. Protams saprotu, ka būs jāpavada laiks slimnīcā. Ievietoja mani 24 korpusa 5b nodaļā. Pirmā interese bija cik izmaksās operācija? Aizgāju līdz klientu menedžerei un noskaidroju, ka akūtās situācijās operācija ir par brīvu! No rīta atnāca ārstējošais ārsts jeļena pogodina un saruna iet par to, kas tad īsti noticis. Noskaidrojot visus apstākļus nākam pie slēdziena, ka jāoperē žultspūslis, jo ir novēroti sīki migrējoši akmeņi, un viņi esot sīki, kas ir daudz bīstamāki, kā tie kas ir lieli. Protams pārdzīvoju par notiekošo, sāku jautāt cilvekiem kā tas ir, un visur saņemu vienu atbildi, ka tā esot normāla parādība. Saprotu, ka patiešām, laikam jau nav tik traki - operācijai piekrītu, un ārsts jeļena pogodina saka šādu frāzi: "mazliet jāaptur saasinātā situācija vēderā un, tad arī operēsim žultspūsli ar visiem akmeņiem". Protams noskaņojos uz esošo situāciju un gaidu "lielo dienu", pa to laiku pienāk brīvdienas un pirmdien jau būs zināma operācijas diena. Pienāk pirmdiena, jūtos protams es jau labi un jeļena pogodina saka: varbūt ieplānojam operāciju uz citu dienu un šodien es jūs izrakstu'? Uz ko es atbildu: "ja reiz esmu nonācis slimnīcā tad jāoperē" bet daktere atbild ar pauzi: "labi, rīt būs operācija, tāpēc lūdzu neko neēst un nedzert " medmāsa vakarā palūdza noskūt apmatojumu uz vēdera. Pienāk otrdiena, ārsts atnāk ar uzmundrinošiem tekstiem, vai esmu gatavs? , protams ka esmu. :) pienāk plkst 9: 00, tad plkst 12: 00 operācijas kā nav tā nav. Protams māc bažas. 13: 30 atnāk daktere un saka: ' akūtajiem pacientiem nav vietas, šodien operāciju zālē un jūs operēt nebūs iespējams. Tāpēc norunāsim tā, ka es jūs speciāli ieplānošu uz 31.10.2017 un, tad jūs noteikti izoperēšu. Jūs taču nevēlaties, lai rezidenti jūs operē"? . Un te es sāku domāt. Mhmm. Uz ko saņēmu vēl vienu kolosālu frāzi "pskus " šajā slimnīcā es varu jūs dot studentiem operēt, lai arī tie mācās operēt, tāpēc šodien, 24.10.2017. , es jūs izrakstīšu no slimnīcas, bet 31.10.2017. 100% būs operācija un operēšu tikai es (jeļena pogodina) , (kā pati daktere minēja sertificēts ķirurgs nevis rezidents) nodomāju, laikam pagodinājums. Kad jeļena pogodina atnesa izrakstu aprunājām tālāko rīcības plānu, diēta stingrā režīmā, ja nu gadījumā kas tika iedots arī viņas personīgais numurs un pats galvenais, daktere uzsver, "nosūtījumu no ģimenes ārsta", tad es uzdevu jautājumu: "tas taču vairs nebūs akūts variants, bet gan man iniciatīva? " daktere atbild: "jā, tā būs plānveida operācija un tās izmaksas ir ~345 euro tā nav liela summa, jo tāda veida operācijas izmaksā ap 800 euro un lētāk es neatradīšot. Man esot tā kā pat paveicies". Es apstulbu, protams šāda veida naudas summas man nav, bet daktere turpina "tur var maksāt pa daļām un, ja nemaksāsiet tā pat nāksies maksāt. Es pie sevis nodomāju "malači"!, tajā vietā, lai rīkotos, daktere dod solījumus, bet apgriež visu tā, lai nāktos maksāt pacientam un piedevām apmaksājam gultas vietu. Protams esmu nedaudz šokēts par radušos situāciju. Baro ar zālēm dienām ilgi, kad varēja būt viss daudz savādāk, ņemot vērā neseno situāciju pskus atved akūtus pacientus un operē pat naktī! Ja pskus ārsti būtu rīkojušies, tad trešajā dienā jau būtu bijis mājās.

Ar cieņu, gints zeile

G