Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca - Ārsts noraida akūtu

Slimnīcas uzņemšanā pēc 4h rindas beidzot tiku nosūtīta pie akūtā lora, pie kā arī pirmām kārtām braucu svētdienā uz slimnīcu. 4 stundas joprojām izjūtu sāpes un mokos. Pēc Lora marka roņa slēdziena nav problēmu ar ausi, bet ir apsaldēts nervs. Pie kases uzzinu, ka jāmaksā 25 eur jo ārsts neuzskata, ka biju akūts gadījums. Vai akūts gadījums ir tikai tad ja mirst nost uzņemšanā? Un iepriekš šis marks ro is skaļi apsprieda ar administrāciju kā izvēlās kuram pacientam dot 4 eur un kuram pilnu summu. Publisks fui ārstam. Kā var iet pie akūta ārsta un nebūt akūts gadījums?

M Marks Ronis 21.07.2019

Ārsts Rezidents Otolaringologa Specialitātē:
Labdien, Amanda!
1. Neesmu akūts ārsts. Es dežūrēju 15. LOR nodaļā un konsultēju neatliekamās palīdzības centra (NMC) pacientus pēc nepieciešamības, esmu NMC konsultants.
2. Uzskatu, ka ar neiralģiskas sāpes var atšķirt un ārstēt arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības arsts, kurš ir NMC darbinieks un saņem arī piemaksu par lielo slodzi un kaitīgo darbu. Varat daļēji vainot arī mūsu šķirotājus, par kuriem ne vienmēr strādā medicīnas izglītību pabeiguši cilveki zemā atalgojuma dēļ. Un kuriniešķiroja Jūs man uz konsultaciju.
3. Es varēju Jūs nosūtīt pie neirologa, kas Jūsu problēmai ir attiecīgais ārsts, kurš, varbūt Jūs uzskatītu par akūtu pacientu ( šaubos, nemot vērā Jūsu problēmu uz nebeidzamo insulta pacientu fona) un neorologa apskati varējāt gaidīt vēl 4h. Ja es izrakstu pacientu ar citas specialitātes diagnozi 98% gadījumu likšu maksas konsultāciju, jo man neviens nemaksā par savas specialitātes jomas parkapšanu, un uzskatu, ka tādā veidā aiztaupu pacientiem laiku.
4. Ņemot vērā, ka dežūras laikā jāpieskata nodaļas pacienti, jākonsultē citas nodaļas, jāveic akutas operacijas un jāmenedžē patiešām neatliekami pacienti, tad gaidīšanas laiks var būt tik ilgs. Plus ne vienmēr man dispičeris paziņo par pacientiem NMC uzreiz, ja tie nav tik akūti, viņiem arī darba pietiek.
5. Droši vien Jums būtu daudz citāda pieredze, ja Jūs tiešām būtu akūts LOR pacients - iestātos ar asiņošanu no augšējiem elpceļiem, smakšanu, smagu strutainu LOR patoloģiju, kas prasa neatliekamu izmeklēšanu un ķirurģiju.
6. Arī farmaceits var sniegt Jums tā saucamo farmaceitisko aprūpi un ieteikt Jums pretsāpju līdzekļus, lai Jūs varētu sagaidīt pieņemšanu pje ārsta poliklīnikā vai veselības centrā pirmdienas dienā.

Vēlos izteikt Jums atvainošanos, ja visu šo apstākļu un mana noguruma dēļ Jums ir palikušas negatīvas emocijas par Jums sniegto maksas pakalpojumu un cienījamo Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu. Žēl, ka so sūdzību atradu tikai tagad.

Ar cieņu,

N NeapmierinataLaima 25.07.2019

Pilnīgi nepamatota sūdzība par labu un ļoti zinošu ārstu. Pirmkārt, kundzītei ir vērts izvērtēt, vai celt traci par to, ka ar neiroloģijas (nevis LOR) problēmu ir nepamatoti vērsusies pie citas specialitātes ārsta. Būtu labāk priecājusies, ka LOR speciālists ir sniedzis arī konsultāciju ārpus sava kompetenču loka. Otrkārt, tas jau ir pat bērnam skaidrs, ka par ne-akūtu, turklāt ne-nozīmīgu slimnīcas dežurārsta apmeklējumu ir jāveic pilna samaksa. To jau nenosaka ārsts, bet gan slimnīcas cenrādis un iekšējās kārtības noteikumi.

A A. Priedīte 25.07.2019

"Kundzīte" tika nosūtīta pie lora uzņemšanā nevis pati aizgāja pie speciālista, kuram šis gadījums bija ārpus kompetences. Un šajā gadījumā ārsts noteica, ka tas nav akūts! Jo pie kases tā arī paziņoja, ka ārsts neuzskata, ka man te akūti kaut kas noticis. Ārsts varbūt arī ir labs speciālists, bet nevajag skaļi paziņot visai uzgaidāmajā rindai, kam viņš izvēlas dot 4€ un kam 25€... Dusmas ir par to, kas tad ir akūts? Kad mirsti nost uzgaidāmajā tad? Aizej laicīgi pie ārsta maksā, aizej par vēlu, maksā un saņem lekciju?

N NeapmierinataLaima 25.07.2019

Akūts gadījums ir tāds, kas ir noticis tikko un prasa nekavējošu attiecīgās specialitātes mediķa rīcību. Pie LORa varētu būt - sejas trauma, kas skar LOR orgānus, smakšana, svešķermenis elpceļos utt. Ko nevar atrisināt pie ģimenes ārsta.

A A. Priedīte 25.07.2019

Nosaucat vietu, kur svētdiena strādā ģimenes ārsts? Un kā cilvēks, kurš nav ārsts var zināt vai man ir vai nav nepieciešama steidzama palīdzība, ja no sāpēm nevar nostāvēt kājās? Es esmu ar mieru maksāt 25€ par vizīti pie ārsta, kad ieplānoju un tieši dodos, nevis nosēdēt 4h rindā un tad maksāt to pašu summu... Es dodos uz slimnīcas uzņemšanu, jo nespēju sagaidīt pierakstu citā dienā pie attiecīgā un sev vēlamā speciālista. Un komentārs no iepriekš minētā ārsta- "Ko tad es nabaga meitenei prasīšu 25 EUR, atbraukusi no Daugavpils, par ceļu jau samaksājusi. Agrāk gan es visiem rakstīju 25EUR, tagad esmu labsirdīgāks..." Tas Jums liekas pieņemami?

н НеКариньш 21.12.2020

Un pec tam brīnas "Kāpēc pats ārstējas un nedodas pie specialīsta?"

Mēs dzīvijas BRĪVĀ Latvijā: par VISU pašiem jamaksā! Socialīzma ir beidzies 1991.gadā!

I ingaberz 21.12.2020

Marks Ronis ir ļoti zinošs', es teiktu talantīgs ārsts! Atrada slimības cēloni, kuru nevarēja noteikt 2 iepriekšējie ārsti- un izārstēja!
Novēlu viņam profesionālu izaugsmi !