www.sudzibas.lv Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca Stradiņa slimnīcas 6. nodaļa – attieksme pret pacientiem

P. Stradiņa KUS - Stradiņa slimnīcas 6. nodaļa – attieksme pret pacientiem

Šajā nodaļā notiek kaut kas līdzīgs mobingam, kad daži no pacientiem kļūst „vienlīdzīgāki par citiem”. Nodaļas vadītājs sāk izrādīt pazemojošo attieksmi pret kādu no pacientiem, ar kura ārstēšanu viņš pats nenodarbojas un par kuru īstenībā neko nezina, bet vēlāk attiecīgā rīcība tiek uzspiesta arī pacienta ārstējošajam ārstam un personālam. Pacientam sāk īpaši izrādīt diskriminējošo attieksmi apgaitu laikā, vadītājs uzsāk par viņu demonstratīvi ņirgāties citu ārstu un pacientu klātbūtnē, lai parādītu pārējiem, ka tieši pret šo cilvēku būtu jāizturas pēc šāda parauga. Paraugam ir pieņemts sekot, jo šajā vietā pastāv zināms personības kults. Ja pacients, redzot neģēlīgo attieksmi, atsakās to paciest, viņam vēl mēģina uzkliegt, lai neuzdrošinās runāt pretī, un pēc tam ņirgāties par to, ka pacients nespējot sevi aizstāvēt. Citiem vārdiem – cilvēkam tiek apzināti radīti apstākļi, kuru dēļ viņš būtu spiests aiziet no nodaļas.