www.sudzibas.lv Kolonna nekvalitatīvs personāls, neprot valsts valodu

Kolonna Salon - nekvalitatīvs personāls, neprot valsts valodu

Kolonnas frizētava Spicē mani pieviļ jau otro reizi (2 reizes esmu arī tur bijusi)...galvenais iemesls ir: meietenes nezin un nesaprot valsts valodu t.i. latviešu valodu...varētu pateikt konkrēti kuras, bet uz darba apģērba vārds un uzvārds nebija manāms...tātad, gribēju krāsot matus no blondiem uz tumšiem, visiem saprotams, ka ir vajadzīga profesionāļa palīdzība, lai izlemtu, cik pakāpeniski jāpāriet no blondiem uz tumšiem, bet šajā gadījumā bija pretjautājums: Vai es varu atbildēt krieviski?Es, protams, teicu, ka nē, jo diezgan specifiska lieta un krievu valoda nav manā stiprā puse u.t.t., bet viņa laikam apvainojās un palika nelaipna, uz jautājumiem atbildēja tikai ar jā vai nē, kaut gan es prasīju ar kādiem līdzekļiem būtu labāk kopt balinātus matus, jo galu galā es nolēmu palikt ar blondiem matiem, jo bija bail, ka viņa kaut ko ne līdz galam tomēr sapratīs...visā visumā attieksme briesmīga...negribas vairs tur iegriezties...
otrs gadījums:iegāju nopirkt Loreal šampūnu, prasu administratorei vai frizierei(nezinu, kas tajā brīdī tur sēdēja, meitene ar rudiem matiem), lai parāda to dzelteno šampūnu, bet viņa man rāda visādus citus un atbild krieviski, es saku vēlreiz, lai parāda dzelteno, bet nu nē...tad man arī "pieleca", ka viņa nesaprot latvisko nozīmi vārdam "dzeltens"...man vairs jautājumu nebija un aizgāju uz blakus salonu un nopirku citu šampūnu...
Vai tiešām šajos krīzes apstākļos nevar atrast meistarus, kas prot valsts valodu?

I

L latviete 08.10.2009

Albi- tu laikam esi īstens krievs vai arī vienkārši tik neizglītots, ka nezini, ka jebkurā apkalpojošā sfērā strādājošiem LATVIJĀ ir jāzin LATVIEŠU valoda. Es zinu krievu valodu pietiekami labi, taču netaisos katru reizi izpatikt tiem vai tām neizglītotajām pārdevējām vai frizierēm utt, ja viņas visu mūžu dzīvojot Latvijā nevar iemācīties valsts valodu. Tad uzskatu, ka šiem cilvēkiem ir jābrauc atpakaļ uz savu sapņu zemi Krieviju nevis man jāiet uz citu frizētavu...
Un autorei Ievai - internetā var atrast nummuriņu, kur zvanīt gadījumā, ja ar tevi šādā vietā nerunā latviski, pēc zvanam sekojošās pārbaudītes neviena no tām frizierēm tur vairs nestrādās...

Mamma 08.10.2009

Dod to numuru, es piezvanis ja cits nevar un beigsim to diskusiju.

A aija 09.10.2009

ieteiktu sho linku aizsutit uz valsts valodas inspekciju! un otru ievai plaudei! tas ir unikums, tev nav japrot krievu valoda, jo te ir LATVIJA!!!

K krista 09.10.2009

šitas absurds vienreiz ir jāizbeidz!!! tagad uz 1 darbavietu ir ntie gribetaji! es nekad neeju tur, kur ar mani neruna latviski, bet šo linku tiešām vajag attiecīgajām instancēm aizsūtīt!

Mamma 09.10.2009

Nu tur to vien dara ka gaida sudzibu no anonimas kjengu lapas. Tur ir jazvana un konkreti viss jasaka.

A albis 11.10.2009

es Tev iemācīšu labu teicienu krieviski kuru tu varēsi lietot visur kur nesapratīs un nerunās Latviski ti.ZASOHŅI VOBLA un būs viss skaidrs kā Tevi apkalpot.

M manjana 11.10.2009

Nado bitj dobree drug k drugu! Pokrejnej mere, esli menja obsluzhivaet latishka, kotoraja ni slova ne ponimaet na russkom ja starajusj ej pomoch, a ona v svoju o4eredj mne.

A albis 11.10.2009

Manjana potomu čto tebe nedano prava na ņejo žalovatsja, po zakonu ona prava i ti hotj kakto pitaešsja jei objasnitj.но эта мокрощелка захотела пожаловатся-мол у неё есть право выёбоватся.

R rinct 12.10.2009

Lai es arī zinu perfekti krievu valodu, tomēr uzskatu, ka Latvijā dzīvojošajiem cittautiešiem nu valsts valoda ir jāzin.
Te nav runa par nacionālismu vai vēl kautkādām muļķibām, bet valsts valoda mīļie ir LATVIEŠU!
Nezinu nevienu valsti, kur cittautieši uzspiestu runāt savā valodā, ja viņi ir iebraucēki un tur grib dzīvot.Amerikā runā angliski, Spānijā -spāniski.Jo tur ar šitiem nemuļļājas, kā pie mums.Stulbie pakaļālīdēji!

F freilene 13.10.2009

nu smagi jums, nelatvieši..jūtu jums līdz, visu mūžu dzīvot valstī, kuras valoda ir sveša, plus vēl kkādi tirliņi prasa to iemācītes..

tūristi Turcijā arī ir šokā, ka viesnīcas personāls nesaprot krieviski..

bet ne jau par to ir runa. Valsts valoda ir jāprot, ja tu tur dzīvo, pretējā gadījumā tā ir necieņa.

U Uldis 20.10.2009

Blondā saulīte ...un tu vel plāties ka nerunāsi krieviski...pagaidi vel mazliet...pec šis valts bankrota...pie kura ir noveduši latviešu bālēliņi..tev būs jārunā tikai krieviski..ja gribēsi nopelnīt iztikiai..un nevajag vainot krievus..:) latviešu debilitāte pie tā ir novedusi.:)

Mamma 21.10.2009

Tu domaa peec atomkara, tad tur jau tikai Kjiniizeri izdzivos, ta ka maacies fiksi dzeltenaas rases valodu.Un buuvee bunkuri kur paarlaist radiaacijas megadevas.

K Klāvs 03.02.2010

Es arī esmu gājis garām Kolonnai, bet vispār esmu dzirdējis sliktas atsauksmes par šo frizētavu no draugu puses. Šķiet Ieva pārliecināja tur tomēr neiet, ja nevēlos sabojāt savu dienu.

I Inga 05.03.2010

Kolonna vēl pieder latviešiem, bet viņu pakļautībā strādā daudz frizieres, kas nerunā latviski. Tā jau ir vadības vaina.. Kaadu laiku atpakalj, man bija friziere ar latvisku vārdu, bet NEKO nesaprata latviski - bet viņa bija apņēmība un mācījās latviešu val. tas priecēja.. vismaz centās, bet tas ir tikai viens pozitīvs gadījums no KOLONNAS, ir tur arī tādas, kas ņe-bum-bum un vēl kožļeni žļungā pa muti runājot ar klientu :D

p.s. salonos MAIJA tur tak arī tas pats, ka friziere principa pēc nerunā LV :D

...mēs dzīvojam.. RUSLATVIJĀ :D

V vecāžurka 05.03.2010

Man ir pretējas domas par Kolonnas frizētavu Dolē! Pēc ilgiem meklējumiem dažādās citās frizētavās pēdējos 2 gadus esmu atradusi superīgu frizierīti Olgu Dolē. Viņa arī ir krieviete, bet perfekti runā latviski, visu paskaidro, ko vajag, bet galvenais, viņas veidotais griezums ļauj saglabāt veselu mēnesi perfektu matu sakārtojumu ar minimālu laika ieguldījumu!
Bet arī es uzskatu, ka frizierei ir jāsaprot valsts valoda. Pirms tam es biju aizgājusi uz citu frizētavu, kur krievu meitene nesaprata un viņa man nogrieza matus nu tā, ka bija kauns iet laukā - jo es nesapratu viņas jautājumu, tikai redzu - griež baigi īsos matiņus pie ausīm, nu ko es vairs varēju iebilst...

K killer 05.03.2010

да да!опять вы бедняжки за свой латышский))мне вас жалко!

D Dina 27.05.2010

Ne vis jobanas urlas bet tu jobanijs kucens! :) Vnk krievi labak visu dara viniem profesija un izglitiba un pieredze vienmer labaak... Jo viniem valsts attistas bet jus sezat un dziedajiet savejo lalala tra lala :))

L Lina 19.08.2010

Komu nuzhen etot jazik, na nem to horosho esli okolo 2 milj govorit i ponimaet. Eto mertvij i skudnij jazik! A vot RU i EN znatj NADO!!!

A Anna 22.02.2011

Ko jūs ņematies- Valsts valodas centram valodas kontroles nodaļas telefons 67334633, uzzini kā sauc administratori, piezvani VVC un ļauj lai inspektori dara savu darbu. Aizies pārbaudē, parunās ar krievišku, uzliks sodu vai pabrīdinās ko nu viņi tur dara un viss būs nokārtots. Šitādi forumiņi kā pīlei ūdens- neko nedos, tikai tvaiku nolaidīsi, bet situācija nemainīsies.

A Alina 23.02.2011

Ja jūs esiet stulba un nevariet pareizi uzvesties ar professionaliem tad ta ir tikai jūsu problema un ja kaut kas nepatik jums ir jāiet kadā briesmīga frizētavā, tur jums gan palidzes ta lai jus saprastu ka jus parāk augsti sēvi vertējat.