www.sudzibas.lv K Senukai 13 gadīgu bērnu neielaiž veikalā

K Senukai - 13 gadīgu bērnu neielaiž veikalā

Šodien neielaida veikalā manu 13 gadīgu bērnu, jo skolēna karte, uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu, netika uzskatīta par dokumentu. Pamatojums bija, ka tāds veikala vadības rīkojums. Mans jautājums - kā veikala vadības rīkojums var būt augstāks par Mk noteikumiem nr. 662, kuru 40. Punkts noteic, ka bērni līdz 15 gadiem var uzrādīt skolēna kartes?

03.12.2021

Atbilde no Senukai Support Pārstāvja atbilde 06.12.2021

Labrīt,
Paldies, ka dalījāties savā pieredzē. Atvainojamies par neērtībām. Mēs labprāt uzzinātu ko vairāk par šo situāciju tādēļ lūdzam sazināties ar mums elektroniski uz [email protected] norādot situācijas aprakstu un veikalu.

J Jonsons Babys 03.12.2021

Par skolēna karti nekas nav teikts, jābūt apliecībai.
40. Faktu, ka persona ir pilnībā vakcinēta, pārslimojusi vai veikusi atbilstošu Covid-19 testu, persona apliecina, uzrādot attiecīgo vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu pēc pakalpojuma sniedzēja, darba devēja vai izglītības iestādes norīkotas personas, vai kontrolējošo institūciju pieprasījuma. Personai, uzrādot attiecīgo sadarbspējīgo sertifikātu, ir pienākums uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu. Bērns līdz 15 gadu vecumam, uzrādot attiecīgo sadarbspējīgo sertifikātu, personas identitātes apliecināšanai var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, skolēna apliecību vai dzimšanas apliecību. Ja bērnu līdz 15 gadu vecumam pavada tā vecāks, var uzrādīt vecāka pasi, kurā ir ieraksts par šo bērnu.