www.sudzibas.lv Jelgavas Universitātes Klīnika Kārtējā ārsta nolaidība un nekompetence

Jelgavas Universitātes Klīnika - Kārtējā ārsta nolaidība un nekompetence

Ir notikusi kārtējā ārsta nolaidība un nekompetence. Vakar daktere PĒTERSONE veica trešā plaksta adenomas operāciju 6 mēneši vecam franču buldodziņam ar pilno narkozi, kā rezultātā kucēns vairs nepamodās. Klīnikas vadība paziņoja, ka viņu prāt tas nav nekas šausmīgs, ka tā ir noticis un atbildību viņiem nav pieņemtsuzņemties. Vai tiešām to saka vetārsti, kuri paši vienmēr ir pirmie par to, lai KLIEGTU PAR NEGODĪGAJIEM AUDZĒTIĀJIEM, KURI TIRGO SLIMUS SUŅUS UN NEUZŅEMAS ATBILDĪBU. Varbūt ir vērts tagad pakliegt skaļi par klīnikām visu šo "ārstu" bezatbildībām. Saskaroties ar šo nelaimi ir kļuvis zināms, ka šī klīnika ir slavena ar saviem letālajiem iznākumiem. Būtu vismaz klusām atdevuši naudu, lai cilvēkiem atkal nav 3 mēnešus jākrāj nākamajam kucēnam. Citu vārdu nav, kā "BEZPRIĢELS", jācer, ka pēc iespējas vairāk cilvēku kam ir dzīvnieciņi izlasīs un nodos tālāk cts citam un negriezīsies uz šo kautuvi.

L ljl 08.12.2006

Vai Jums vēl nav apnicis? Nepatīk ārsti - Jums ir iespēja arstēt pašiem. Pēc pieredzes man jau ir "savs" vets (pat 2) Mazo Brāļu H-lē un nekur citur es neiešu, pat ja šeit konkurenti un citi stāstīs briesmīgus stāstus, jo man ir savs viedoklis un pieredze.

I Ieva 08.12.2006

besī ārā tie lielie aizvainotie kliedzēji... toč nau ko darīt... aizejat uzliekat kādu svecīti par savu suni un vienreiz beidzat te izgāzt savas negācijas ....galu galā ir tāda sajūta, ka visi tie, kas te tagad ir aizskartie un brēcošie, paši to tik dara kā pa ūdens virsu staigā..un par KĀDU ārstu ētiku jūs te runājat, ka katrs piektais pacients melo ārstam par to ko un kā viņš kopj savu dzīvnieciņu.... tādi paši bļāvēji atnes kaķi uz klīniku brēkdami kā viņi mīl savu slimo kaķīti, bet kad izrādās ka kaķītim ir ļaundabīgs audzējs izliekas, ka tas vairs nav viņu kaķis lai tikai nevajadzētu maksāt un mājās pašiem kopt....... un tādu stāstu katram vetārstam ir simtiem.... un cik reizes jūs esat melojuši ka " tikko attārpojāt savu sunīti" vai "viņš tikai vakar sāka vemt" kaut kaķis jau nedēļu nav ēdis un dzēris.... ak jā - vēl tā balerīna kas ieliek visu laiku dejās - dakterīte Pētersone ir fantastisks CILVĒKS un veterinārārsts..... TĀPĒC ka veterinārija ir viņas dzīve... un man žēl, ka tā nesostajavšajas balerīna brīvajā laikā rij eklērus.... ja tas būtu viņas dzīves mērķis kā tas ir dakterei - tad tā balerīna tagad dejotu LNO.

I Ieva 08.12.2006

Piekrītu Ieviņai. Ja es šodien aizeju uztaisīt abortu, kāpēc rīt par to nevarētu uzraktīt avīzē. Bet ārstiem-venerologiem būtu jāatvēl vesela lapa "Privātajā Dzīvē"- ar vārdiem, uzvārdiem, kontaktpersonām..Un Žaržeckis varētu uzrakstīt grāmatu, lai visi zina, kurām ir mākslīgie pupi un uzpumpētas lūpas. Bet diemžēl cilvēku ārstiem ir drusku savādāki uzskati par jums galīgi svešo terminu- ārsta ētika. Žēl gan, Ieviņ.

J Jelena 08.12.2006

Cilveki panem dzivniekus, pat neizlasot nevienu gramatu, ka vinjus jakopj. Un nezinot neko par medicinu, dara kaut kadus secinajumus, nepamatojot to ar konkreto informaciju. Ieteikums tiem, kas uzbruk vetarstiem--panemiet kaut vienu gramatu, un izlasiet par narkozeem. Izlasiet par blakusdarbiibaam, un par anafilaktisko shoku. Izlasiet par "gruutajaam shkirneem", UN TIKAI TAD UZBRUCIET VETAARSTIEM!!!

V Veronika 08.12.2006

Interesanti,kas gan varētu "privāto""interesēt par Tuziku,Reksi vai Rūdi?Ja visas sapupotās būtu no vienas ģimenes un ar vienādām iedzimtām patoloģijām, kā tas ir ar šķirnes dzīvniekiem, ticiet man, plastiskie ķirurgi būtu spiesti to apspriest.Nu, piemēram, ko slēpt, ka šobrīd par labu naudiņu pārdod uz svara Krievijā pirktus kucēnus,kas ātri vien ierauga to sauli?Vai varbūt ētika liedz runāt par iedzimtajām patoloģijām vai kašķi,kas nu jau ir ne rets audzētāju "bonuss" pircējam?

J Jelena 08.12.2006

Starp citu, aizmirsu--IZLASIET ARI PAR SAPJU SHOKU

V Veronika 09.12.2006

Starp citu,aizmirsu-arī kaķēnus tagad tirgo ""pērc kaķēnu un dāvanā saņem cērmes un kailo ēdi".Godprātīgo audzētāju paliek ar vien mazāk.....Paskatiet citas sadaļas, redzēsiet, ko raksta "laimīgie pircēji".

I ilze 09.12.2006

Ilze Pētersone ir ļoti jauks cilvēks.Ar Ilzi praktiski vienā laikā esam studējušas,un varu teikt,ka viņa bija viena no spēcīgākajām studentēm.Arī pie viņas ka oftalmologa esmu uz konsultācijām nosūtījusi savus pacientus,kuri ir bijuši ļoti apmierināti,arī kā kolēge Ilze ir ļoti iejūtīga un izpalīdzīga.Kā Jums šķiet,vaii viņa pati nepārdzīvo,arī ārstam tā ir traģēdija,taču,no tā nav pasargāts tik tāds ārsts,kurš nedara neko.

E es 09.12.2006

Nu ja, latvietim labākās brokastis ir apēst citu latvieti... pretīgi Visiem nekad gana labs nebūsi un vienmēr atradīsies kāds kas gatavs žulti izgās par vienalga ko. Šeit jau arī neraksta pati saimniece, bet kāda, kas kaut ko padzirdējusi

5 5.kursastudente 09.12.2006

Kaa vispaar sveshi cilveki no malas var uzdroshinaties teikt ko sliktu par Dr. Petersoni? Vai jums neliekas, ka jums vismaz butu jaiepazistas ar vinju? Vinja ir lielisks cilveks un vet. arsts, ar lielu atbildibas sajutu! Viena no saprotoshakiem, pretimnakoshiem un draudzigakiem! Vinja tiesham MIL savu profesiju, atshkiriba no daudziem citiem! Ilze pastavigi turpina izglitoties talak un kaut lai citi vet. arsti zinatu tik daudz kaa vinja! Bet ari vinja ir cilveks, un katram cilvekam ir tiesibas uz kludu! Pat ne vinjas kluda ta ir! Vai jus, visi lielie kliedzeji, nesaprotat, ka ir tada lieta, ka GADIJUMS? Nu nevar paredzet, kaa sunja organisms reages uz kadam zalem vai narkozi! Man ir zhel, ka taa ir sanacis ar jusu fr. buldogu, damiite, bet vai tad jums nemaz nav kaut nedaudz smadzenju, lai to visu saprast! Es atvainojos par kludam, bet ljoti gribejas izteikties, es nevaru skatities, ka apmelo labu cilveku, pasniedzeju un vet. arstu!

K Kristine 10.12.2006

Priekskam jus ta vedat savu suni operet uz tadu kliniku,kur liela dzivnieku mirstiba????????Nevajag pirkt kroplus,kurus intensivi razo klybi,un vajag uzticeties savam vetarstam.

S Students 10.12.2006

Žēl protams suņuka.Bet šeit neapskatīts paliek aspekts- kas ir suņa īpašniece? Dr. Ilzi ķengā visi, bet kura ir šī kliente no kuras (spriežot pēc respektablu ārstu viedokļa) ir jāuzmanās pārējiem? Kāpēc neparādās viņas pilns vārds, uzvārds, kā tas noticis ar veterinārārsti?Varbūt kāds zin?

L ligita 10.12.2006

Uzskatu, ka svarīgi ir noskaidrot lietas būtību. Tālāk izsvērt notikuma nozīmīgumu, un izejot no tā risināt problēmu. Šobrīd šķiet, ka raksta autore vienkārši nespēj kontrolēt savas emočijas, tādejādi, pauž savu sašutumu un aicina arī citus viņai pievienoties. Tādejādi pazemojot konkrētu ārstu un klīniku. Kādēļ tad raksta autore savu uzvārdu tur slepenībā?? Varēja jau uzrakstīt, lai ir priekšstats.

S ss 11.12.2006

Man patīk, piemēram, ka strādā dr. Avdoško. No Jelgavas līdz Rīgai nav tālu, tā ka var aizbraukt.

X x 11.12.2006

Pētersone tiešām ir ļoti laba veterinārārste!

L Liga 11.12.2006

Es nesaprotu tikai vienu...Kapec musu valsti cilvekiem ir tik daudz naida??? Kapec jus esiet gatavi iznicinat, nomelnot, sagraut cilveku, ko pat nepazistat???

J Juris 11.12.2006

Bet dakteris diemzheel nav Dievs. Iespeejams Jums jaagriezhas pie narkozes razhotaaja. Cik daudz cilveeku nav aizgaajushi vienkaarshi narkozes deelj. Muusu organisms ir neizdibinaams. Smadzenees ir centri, uz kuriem iedarbojas narkoze, un ja shie centri kaadu iemeslu deelj ir paaraak uzbudinaami vai kaa savaadaak, tad ir iespeejami letaali gadiijumi. Taadeelj nevainosim citus. Un pie tam kuceeni ir dudz juutiigaaki pret narkozi nekaa pieaugushi sunji un vecumaa atkal paraadaas narkozes nepanesiibas briesmas. Kaa saka piedzimstam kaa beerns un nomirstam kljuustot atkal par beernu. Abi gali vienadi.

L Linards 12.12.2006

var saprast kad te raksta tikai kautkādi servisa strādnieceļi, kas dzīvē neko vairāk par virzuļiem un točkas šņabi nav redzējuši. un dzīvnieki nav mašīnas jo tie ir dzīvi organismi kur nevar ielikt jaunu detaļu, ja tā ir sabojājusies. un vajag atcerēties to kad neviena dzīva būtne uz pasaules nav nemirstīga un katrs gadījums ir individuāls un tas ir individuāli ar speciālistiem es vēlreiz uzsveru ar speciālistiem jāizvērtē. jo neviens nevar zināt vai tam sunim nav kautkādas apslēptas veselības problēmas kautvai aknu, kad viņs narkozi nevar vienkārši izturēt.

M Modris 12.12.2006

Izlasīju visu iepriekš rakstīto - murgs. Vispirms man žēl suņa īpašnieces, pirmkārt, viņa ir zaudējusi savu dzīvnieku, otrkārt, ar tādu attieksmi viņa tālu netiks. Rodas iespaids, ka viņai maksimums ir pamatskolas izglītība un medicīna ir pilnīgi sveša tēma. Man pat kā nespeciālistam ir skaidrs, ka var gadīties visādi. īpašniecei vajadzēja zināt, ka jebkura operācija, kur ievada narkozi (neatkarīgi no serežģītības) ir risks (īpaši jau tādiem suņiem, kuri jau piedzimst patoloģiski)Sasgaties vetārsti no tādas klientes! Gan jau viņa vēl apskries pus Latviju tā arī ''īsto'' neatradusi, un pienāks laiks, ka neviens vairs viņu pretī neņems.

A Anita 12.12.2006

Es arī izlazīju šo visu. Interesanti bija, kā romānā. Varu teikt vienu, ka visur pasaulē jau ir sākušās cīņas par ārstu nolaidību un domāju ir pienācis laiks arī Latvijai sekot pasaulei. Tiesiskās iestādēs tiek piesaistīti neatkarīgi eksperti kuri visu izlemj un izanalizē. Tur nevar pierunāt savus kolēģus, studentus un draugus aizbilst kādu labu vārdu. Dakteriem varu novēlēt nepārvērtēt savas spējas, ja nevaru, tad arī neuzņemos un nekļūdīties. Dakteru kļūdas tomēr ir visletālākās. Labu veiksmi!